Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Това са резултатите от изследвания на хормони на 5 ден Smile
Нещо ме притесняват високите стойности на FSH и Естрадиола Smile
Помагаите ако можете момичета Smile
Благодаря предварително  Hug

Име на теста (изследване)     Резултат       Единици     Референтни стойности
LH    7,04        mIU/ml      жени: фол.фаза 1.0-18.0,овул.фаза 24-105,лут.фаза 0.4-20,менопауза 15-62,мъже 2-12

Име на теста (изследване)    Резултат      Единици    Референтни стойности
FSH    9,52        mIU/ml      жени: фол.фаза 4-13,овул.фаза 5-22,лут.фаза 2-13,менопауза 20-138,мъже 1-8

Prolactin    12,99        ng/ml      М 1.6-18.8 Ж 1.4-24.2

Estradiol    168        pg/ml      жени: фол.фаза 39-189,овул.фаза 94-508,лут.фаза 46-309,менопауза 20-40,мъже 20-77
Цитирай

под земята.... (може и да съм картоф)

Не виждам нещо фрапиращо. Стойностите на ФСХ и Е са в граници, даже ФСХ не е близо до горната. Проследявана ли си за овулация?
Цитирай

София

Ката и на мен ми се виждат нормални  newsm78 - 5 -ти ден е фоликулярна фаза, аз не бих се притеснявала за тези резултати, но питай лекаря си щом мислиш, че са високи. Според мен са си в норма, какво като са по-близо до грната граница от колкото до долната? Thinking
Цитирай

София

Sad Не  съм проследявана за Овулация Sad
Притеснявам се защото прочетох някаде че съотношение ЛХ/ФСХ в полза на ФСХ говори за изчерпан яйчников резерв, ЛУФ синдром и всякви неприятни неща  ShockedSad Confused Embarassed
Цитирай

Пловдив

Ката,тези неща се доказват с прегледи,не само на базата на едни хормони,изследвани в рамките на един цикъл.
Цитирай

ми, проследи си първо имаш ли ову или не. ама това го направИ поне в 2-3 последователни цикъла. Пък след това клюмай. Аз съм с ЛУФ на базата на изчерпване на резерева, Цецинка - също, пък да ни виждаш да сме се притеснили нещо?
Не си вкарвай емоции преди да си разбрала със сигурност. Пък и да има ЛУФ - после трябва да се разбере каква е причината. По- спокойно - ако за всяко изследване изпадаш в притеснения, къде ще му излезе края? Ако се наложат по-сериозни неща - ти ще се предадеш и ще изпаднеш в депресия по никое време. Стегни се!
Цитирай

София

Мда аз съм малко голяма паника  Laughing Embarassed
Но съм възмутена че цял живот са ми говорели че съм имала ПКЯ а това са вторите хормони които си правя и тя не показват ПКЯ. И първия път съотношение ЛХ/ФСХ беше подобно но бяха с по-ниски стойности Smile както и да тогава доктора при който ходех не му обърна внимание Smile
Ще видим сега какво ще ми кажат Smile
Та ок ще следя за Ову но може ли да го правя с тестове знам че най-сигурния начин е фоликуметрия но мисля че нямам толкова свободно време  Sad
Благодаря ви за бързите отговори  Hug  bouquet
Цитирай

Та ок ще следя за Ову но може ли да го правя с тестове знам че най-сигурния начин е фоликуметрия но мисля че нямам толкова свободно време  Sad
Naughty не - при мен тестовете показват, че има ову, а реално няма. Прегледите отнемат съвсем малко време 2-3 пъти в цикъла. По-добре това, отколкото да си мислиш, че имаш ову, пък да се окаже, че няма. Ако наистина искаш да си провериш организма - най-добре намерИ време и да те прегледат.
Цитирай

София

Ще говоря с моита лекарка за фоликуметрия  Smile
То и да видя какво ще каже за хормоните  Thinking Confused
Но това другата седмица  Very Happy
Цитирай

София

Добре са хормоните, за 5-ти ден.
Цитирай

София

Много ви благодаря момичета  Hug Love
Поуспокоих се малко  Laughing
Ама така става като чета някви неща  Embarassed
Спирам да си мисля глупости и почвам да си мисля за бебета дано скоро да станат Smile пожелавам го на всички  Praynig
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.