счупено зъбче

  • 1 353
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте,
синът ми е много активно дете и често пада.Днес отидохме на заведение качи се  на един стол,катурна се и се заби с лице към цимента. Резултатът-на едно от предните зъбчета му се счупи крайчето.Така се притесних,поплакахме си двамата и сега не го изпускам от поглед.Какво да направя?Утре ще го заведа на стоматолог,но дотогава ще се пръсна от притеснение.Огледах венеца и сякаш там няма поражения.Крайчето е малко,дали така ще му пречи?Дали могат да му изградят липсващото парченце?Как се държат толкова малки деца на зъболекарският стол? #Crazy.Чувствам се много виновна,трябваше да съм по-внимателна,ако бях по-бърза...сега нямаше да сме в това положение. Sad

# 1
  • Мнения: 1 731
Спокойно ,мила.Не се притеснявай.Нищо му няма.Заведи го пак на зъболекар ,но не мисля ,че е повод за притеснение.  bouquet
Не се чувствай виновна.Децата си падат и пред очите ни като са.На колко е малчо?

# 2
  • Мнения: 161
На годинка и половина.Надявам се да си права Praynig,благодаря за успокоението.

# 3
  • Мнения: X
Абе ти добре ли си....какво ще му изграждаш на тоя млечен зъб? Нали ще го смени. Hug И моя син падна и си счупи предното зъбче, съвсем малко отдолу се отчупи. Мина се около половин година от тогава...сега е сиво а другото си е бяло. Педи каза изобщо да не го мисля, още малко ще е с него. И през ум не ми е минало да го градят ooooh!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Заведи го да го погледнат само. Може да не се наложи нищо. Но ако все пак има проблем детето не е малко. Въпрос на тактика от страна на стоматолога. Толкова грижи имаме с нашите зъбки, че стигнах до извода, че добрият стоматолог може да си свърши работата без да травмира или плаши детето.

# 5
  • Мнения: 46 437
Задължително го заведи на стоматолог, за да видят дали няма нещо по-сериозно, ако няма, не се пипа  Simple Smile с времето отчупеното се заглажда и не се набива толкова на очи Grinning пък и млечните са само пробни, постоянните ще ги пази повече  Grinning

За твое успокоение виж предните 2 зъба на дъщеря ми на възрастта на твоето дете, а така изглеждат 2 г. и 4 м. след инцидента Simple Smile

И внимавай да не те захапе Mr. Green

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 580
      Хубаво е да направиш консултация със стоматолог.
При последното падане на Бобо, предното зъбче даже леко се разклати. Беше събота и в понеделник го заведох на зъболекар. Той каза, че ако е имало по- голямо поражение ще има оток на венеца. Само препоръча да го пазим от падане и 2 седмици да не гризе твърдо с предните зъбки.

# 7
  • Мнения: 161
Благодаря за отговорите на всички.Задължително ще го погледне стоматолог.Засега зъбките са добре,венците също.Май изкарахме късмет Praynig.

Общи условия

Активация на акаунт