Споделете мнение - баба и бебе

  • 2 554
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Много е просто. Тя ти прави услуга. Както й е удобно, така. Ако не ти изнася - наеми си гледач/ка. Ако не можеш, няма как, ще трябва да се  съобразяваш с предпочитанията на човека - в случая майка ти - който е готов да ти направи безплатна услуга.

 Peace
Аз, лично като имам зор се съобразявам, няма как ...

# 46
  • Мнения: 2 960
За толкова малко бебче ТИ трябва да определяш правилата, да се ръководиш от онова, което е в НЕГОВ интерес, а не да се връзваш на предразсъдъци, сръдни и оправдания. Поставяш си ясно условията и ако им изнася на близките ти - хубаво, ако не, гледай си ти бебчето (за мен е по - приемливия валиант това Peace)

напълно съм съгласна  Peace

и аз съм на това мнение!!!

# 47
  • Мнения: 1 367
Много е просто. Тя ти прави услуга. Както й е удобно, така. Ако не ти изнася - наеми си гледач/ка. Ако не можеш, няма как, ще трябва да се  съобразяваш с предпочитанията на човека - в случая майка ти - който е готов да ти направи безплатна услуга.
Еее,не виждам какъв е чак толкова проблемът бабата да дойде за два-три часа.Едва ли авторката се бави по цял ден навън,още повече щом имат известни проблеми с майка си и като цяло не е спокойна.Все пак и бабата е майка,прави това за своето дете,макар и пораснало.Мисля,че за детето е по-добре да е в познатата си обстановка,пък и щом у бабата има животни,не е добре да се рискува здравето му заради нечии прищевки.

# 48
  • Мнения: 3 929
Според мен би било добре майката на авторката на темата да прояви разбиране и да се съобрази с това, че бебето все пак е само на 3 месеца и майка му не би искала да бъде гледано с куче и котка. Никой не казва, че бабите и дядовците са длъжни да гледат децата ни, но в крайна сметка - толкова ли е трудно да проявиш разбиране и човещина особено ща се отнася до дъщеря ти и внучето ти?!

# 49
  • Мнения: 52
Прави сте милички, че никой не е длъжен да ми гледа детето... Но понякога имам нужда от помощ - все пак за няколко часа става дума - както казах правим ремонт и не мога да водя детето по строителни магазини постоянно.
Както и да е де, лошото е, че свекърва ми работи жената и не може да идва през деня - иначе тя е изцяло на моето мнение - за това сте прави - ако не се разберем просто ще наема гледачка....
Което е доста тъпо като се има предвид, че години наред ми беше натяквано да забременявам, защото съм на години вече и защото искали внуци.....
Все пак имах нужда да прочета и вашите мнения, защото помислих, че може и аз да не съм права и вие да сте ми някакъв коректив - да се замисля и аз малко...
Усмихнат ден ви желая  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 8 208
Когато Виктор беше на тази възраст, някоя от бабите идваше да го гледа за по няколко часа, или дори за дни, вкъщи. Така беше по-удобно за всички, защото иначе трябваше да мъкнем много багаж - кошара, количка за разходката, шишета, пюрета, памперси... Като стана на около 1г го водехме ние при тях. Багажът се сведе до памперси и някоя допълнителна дрешка. На него също му беше по-интересно да отиде някъде на друго място - други играчки, други бели за правене.

# 51
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Естествено, че ти си права Peace, но с бабите в повечето случаи не се излиза на глава. Казвам го от собствен горчив опит Rolling Eyes
Напълно съм съгласна ooooh!
Най-добре е майка ти да идва у Вас, а не да събираш багаж през час.
Друг вариант е да си намериш добра бавачка, така или иначе както пишеш ще ти се налага да тръгваш на работа и все някой трябва да гледа бебето Peace

Общи условия

Активация на акаунт