кисело мляко от кой месец?

  • 2 302
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 770
Раничко е за кисело мляко.
Аз им дадох на 6-7 месечна възраст, при това защото госпожичката отказа АМ. От около годинка и 2 месеца вечер отнова сме на АМ. Понякога давам и кисело за разнообразие.

# 46
  • Мнения: 2 897
Към годинката започнах да му давам.
А ти си го въвела твърде твърде рано Naughty

# 47
  • Мнения: 141
Аз съм давала кис.мляко и на двете деца на по 3 месеца,първо разредено с вова 1към 1,след това разредено 2към3 и към края на 4-тия мес. -неразредено.според мен не си го въвела рано щом не иска Ам,алергия може да се получи и ит него(адаптираното) но пази боже...

# 48
  • Мнения: 8 242
14-15 месеца..

# 49
  • Мнения: 11
ами ние сме вече на 7 мес.и доста се чудя дали да не давам кисело млекце.Но киселите млека хич не струват.Толкова са ги развалили.Едно свястно няма Sad И незнам  Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 3 249
ами ние сме вече на 7 мес.и доста се чудя дали да не давам кисело млекце.Но киселите млека хич не струват.Толкова са ги развалили.Едно свястно няма Sad И незнам  Thinking

Ами ти сама си отговаряш на въпроса! А и мненията в тази тема не те ли навяват на мисълта, че 7 месеца е рано?

Аз дадох кисело мляко на 10 месеца и сега го отчитам като грешка, можела съм да почакам още.

Никакво бързане със захранването и въвеждането на храните не е от полза за детето.  Naughty Има време за всичко.

# 51
  • Мнения: 514
От 7-я месец въведох киселото мляко!
Малката отказа АМ и затова захраних с него!Но не съм замествала хранене и го давам като добавка около 80 мл.с  2 бисквитки Плазмон! Peace Peace

# 52
  • Мнения: 1 477
Още не съм дала кисело мляко.Вие обаче сте напред с материала  ShockedЛично моето мнение е, че за толкова малко бебе не е препоръчително.След кърмата най-добре за мъничетата е АМ.

# 53
  • Мнения: 2 172
Тук ще прочетеш мнгоо противоречиви мнения.Уж не е препоръчително да се дава преди 7-8 месеца,но щом се решила незнам защо се допитваш до майките тук.Все едно сега да седна аз да питам да давам или не.Да не съм малоумна  ooooh! Аз съм му майка и най-добре мога да преценя за собсрвеното си дете и съм сигурна,че ще е най-хубавото за детето ми.
 По темата: давала съм  кисело мляко на 3-4 месечна възраст,но го яде само смесено с плодово пюре,чисто не го иска,любителка е на сладкото  Peace Каквото и да съм дала съм преценила,че не е опасно  Stop

# 54
  • София
  • Мнения: 3 271
Кис. мляко дадох след годинката

# 55
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз също знам за след годинка, но на мен ми се наложи да дам на малкия на 11 месеца, защото отказа да пие АМ.

# 56
  • София
  • Мнения: 928
Момичетата вече са те посъветвали да опиташ да смениш адаптираното мляко, за да пропие. Прекалено рано е за кисело мляко  Stop

# 57
  • Мнения: 502
аз бях решила да давам на бебето ми кисело мляко към 9м, но питах преди това педиатърката и тя се изказа много остро по отношение на това ми желаие. каза след годинката да почна и затова не дадох. но съм чувала за майки, които дават мляко много по-рано, но правено на село. малката обожава адаптирано мляко и засега не ми е отказвала ядене. тя пие нутрилон.

# 58
  • Мнения: 2 231
Аз още не съм давала, но купихме в събота 1 опаковка Данонино. Вече 3 е изяла и нищо и няма (имам впредвид алергии или други противопоказности). А и моного й харесват за десертче следобед.
 Та по-темата. Аз съм отказала да суча на 2 месеца. Майка ми трудно е намирала на времето сухо мляко и са ме хранели с разредено кисело. Станала съм егати "конгерицата". Висока, здрава, права и без алергии (да чукна на дъво), така че всичко е относително. А свекърва ми от 3-тия ден е била на краве мляко (1949г). И на нея нищо й няма. Laughing
Но според мен е още твърде рано за бебето на авторката да пие кисело мляко. То сегашните млека са мани мани #Cussing out По-добре друго адаптирано, та макар и насила с лъжичка.

Общи условия

Активация на акаунт