Потенето при по- пухкавите дечица!

  • 846
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте !Имам дъщеря на 3 год., която е доста пухкаво детенце (18 кг.)Не знам  дали това се дължи на килограмите  или на нещо друго , но детето се поти  страхотно .Дори и  при най - леко облекло телцето и е постоянно влажно и лепнещо от пот , направо в чудо съм се видяла .На разходка излизам с 2 чифта дрехи за  смяна най - малко .... и при това  странно време - топло  , а духа вятър гарантирано че почти постоянно ще сме болни !Има ли и други с нашия проблем?Какво да правя? newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Познавам такова детенце, но неговото потене беше от хормонален пролем и после се оправи след някакво лечение.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
18 килограма за три годишно дете не са ли много?
 Мисля, че трябва да се консултирате с лекар.

# 3
  • варна
  • Мнения: 1 830
И моето детенце е на 3 години и тежи 18 кг. Поти се непрекъснато, особено вечер - преобличам я поне по 2 пъти ooooh!.Ще следя темата с интерес  Hug
Бабо хулиганке, да се консултираме с лекар за килограмите или за потенето newsm78

# 4
  • Мнения: 46 488
Има хора, които се потят повече, има и такива със здравословни проблеми, сигурна съм, че няма нищо, но за да си спокойна, консултирай се с лекар Hug

18 килограма за три годишно дете не са ли много?
 Мисля, че трябва да се консултирате с лекар.

 Shocked А ръста къде го забравяте?
Дъщеря ми на 3 г. беше 110 см. и 18.200 кг., това е даже под средното според СЗО (18.600 кг.). Ето я, чак пък дебела  Rolling Eyes Сега е с килограм по-слаба и с 5 см. по-висока, всичко й виси Crazy

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 00:39 от Никол

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Консултирай се с добър лекар /мога да препоръчам  на мими82 даже/.
Не за друго, а да си спокойна.

Освен килограмите /които са ОК мисля/ детето може да се поти и защото е много активно или навлечено. Просто на някои мъници кръвта им ври и ако се обличат както майката са нонстоп потни. Ако не сте играли по къс ръкав тези дни, може и това да е причината.

# 6
  • варна
  • Мнения: 1 830
Консултирай се с добър лекар /мога да препоръчам  на мими82 даже/.
Да, ще се радвам да ми препоръчаш Hug.Пиши ми на лични да не спамим Wink

# 7
  • sofia
  • Мнения: 56
моето детенце е също от тези които постоянно са мокри
аз съм питала много кратно докторите когато съм го водила но отговора име че е такова детето големия ми син е същия вече е на 15 години така се поти аз също преобличам посреднощ докато спи по два пъти защото дори и въглавницата му е мокра
 но мисля че не е проблем
такива са децата
живи и здрави да са
а за килограмите с възрастта ще започне да надава по малко докторката незавизимо че е повече килограми ми казва винаги добре върви
сегашните деца вървят едрички

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми също постоянно е потна. Дори през зимата все й е топло и ходи по тънки летни блузки под якето. Също е пухкава - тежи 20 кг. почти на 4 г., но е висока. Не мисля, че е проблем и не се притеснявам. Просто е по-гореща. Баща й е същият - вечно ври, макар и да не е пухкав  Laughing

# 9
moeto dete e na 2 godini i sa6to se poti dosta 4esto osobenno ve4er pro4etoh dosta podobni temi i razbrah 4e mnogo detza sa taka zatova mislq 4e ne e problem smile3521

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Потенето няма общо с дебелината.Аз постоянно се потя,но не съм дебела Wink Дъщеря ми също е към 18кг и е на 3,5г в никакъв случай не мога да кажа,че има проблем с теглото Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 903
И моята постоянно се поти , а изобщо не е дебела. Но винаги е потна. Особено вечер , като си легне и около гушата. Питах личната и тя каза, че нямало проблем, някои деца се били потели повече от други. Чудя се дали да не направя консултация и със специалист, но нямам идея към какъв трябва да се обърна. Ако някой има информация , моля да пише ( може и на ЛС).

# 12
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
И ние сме в групата на потящите.Моята дъщеря се поти ужасно много, на ден се преоблича по "100" пъти.Направих консултация с лекар и ми обясни че това било наследствено.И наистина баща и пък и аз се потим яко.Незнам дали е така но се успокоявам,и се надявам да не е здравословен проблем.

# 13
  • Мнения: 1 640
Детето ми е на 3 г. и 9 мес. и тежи около 19 кг.Висока е около 105 см.Не се поти много,а е пухкава,но пък тя и не се движи прекалено много,не е от прекалено активните деца.

Общи условия

Активация на акаунт