Темпераментните деца - тема 5

  • 16 286
  • 346
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654
Здравейте и от нас с Роси. Тя е на 1 г. и 5 месеца,определено е темпераментна, точно като майка си и баща си  и често се докарваме една друга до бяс.Проходи преди 3 месеца и става все по- самостоятелна.Засега с оправям с нея когато е вътре,но  когато сме навън, хуква накъдето реши, без въобще да ме слуша и то към опасни или забранени места (кофи за буклук, кучета, улица,по която минават коли и..). Говоря й и и обяснавам ,в повечето случаи не ме чува,но не се отказвам. Само че често губя търпение, карам й се за глупости, един-два пъти съм я пляскала през ръчичката, от което безмерно ме е срам и яд, но усещам,че губя почва под краката си и ми трябва някаква насока накъде да продължи възпитанието ми.
Виждам- говорите за Книгата, има ли нещо, което да ми препоръчате, написано на български език, с което да започна,защото, признавам,не съм чела абсолютно нищо и незнам откъде да започна.  Embarassed
Благодаря предварително за съветите Hug

# 16
  • Мнения: 3 271
zizzu, добре дошла  Hug На български има хубави книги за възпитание, но не точно за нашите бонбони. Преди време направихме сайт с идеята да пишем много на тези теми в него, но за съжаление последните месеци са ни някакви много натоварени на всички и не стигаме до там Sad Затова опитваме поне темата да държим жива, така че ако искаш изчети назад като имаш време, мисля, че ще намериш много полезни съвети и най-вече положителна настройка и подкрепа, от което нашите темпераментни дечица имат най-голяма нужда!

# 17
  • Мнения: 1 517
Здравейте и от мен
Напоследък не ми остава много време, отдавна не съм писала, но отвреме на време ви чета Simple Smile
Моят син имаше един кофти период наскоро - само тичаше надалеч от мен и правеше някакви безумни в моите очи неща като да се катери на опасни катерушки, да изскача внезапно на улицата и други подобни. Тъй като съответно не мога да го догоня, крещя страховито навън и нервите ми направо се късаха, дори единия път, като излезе на улицата, го ударих  Embarassed
В крайна сметка го прибрах два пъти бързо - бързо (за него това е най-страшното наказание) и от два - три дни е като ангелче. Започна да ме чува, че и да ме слуша. Дано да не е кратък период  Grinning

Миленче, ще ти стискам палци, сега сигурно имате да стягате багажи и хич не ви е лесно. Дано бързо се адаптирате всички и да намерите приятели! Промяната е много здравословна понякога Wink

# 18
  • Мнения: 1 212
Здравейте момичета !
Случайно се натъкнах на темата и нейната предистория  Hug
Мислех да попитам от каква възраст започвате да определяте децата си като трудни, мудни ,темпераментни ....
Но видях , поразглеждайки назад.  Peace
Синът ми е будно дете, пълен с енергия и ентусиазъм за вършене на неща и опознаване на света около себе си .
Не застава и минута в покой .
Според нашата педиатърка тези деца .... активните, темпераментните, буйните дори и непослушните били нормалните деца на съвремието .
При останалите- имало нещо  Rolling Eyes
Ще ми се да и вярвам от една страна , от друга като се разговоря в парка с някоя майка на мило и кротко момиченце си казвам, че няма нищо лошо детето ти да е и такова / даже тайничко и завиждам  Wink Thinking/
Но .... децата са такива каквито са, каквито си ги възпитаме и отгледаме  Grinning
Да са ни живи и здрави и много да ни радват всичките  Peace

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 19:15 от Magesta

# 19
  • Мнения: 2 757
Според нашата педиатърка тези деца .... активните, темпераментните, буйните дори и непослушните били нормалните деца на съвремието .
При останалите- имало нещо  Rolling Eyes

Кротък или буен е въпрос на темперамент и са си нормални и двете неща. Проблем е когато са опаки, инатливи, агресивни и т.н. Но и тогава според мен са си нормални, просто имат по-лош характер. Това не е болест за да го наречеш ненормално.
Но до някъде съм съгласна, че ако едно дете прекалено много спи, прекалено малко се движи, изморява се от обикновени неща като ходене на малки дистанции ... значи нещо в него не функционира като хората. Не че не е нормално едни да са по-енергични от други, става дума пък съвсем да нямаш сила. Но такива деца да си призная лично аз не съм виждала, може би са по болниците за лечение.

# 20
  • Мнения: 1 212
.. Проблем е когато са опаки, инатливи, агресивни и т.н. 

Да това е проблем за родителя ...
А не минават ли всички в малка или голяма степен през тези фази ?  Thinking
Хубаво е наистина когато родителя характеризира в даден момент детето си като отговарящо на някое от горните определения / или още по-зле ... и на трите/ да може да обмени опит, да сподели и да получи подкрепа  Peace

# 21
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Нали съм си много умничка Laughing, та пак да попитам за книгата, която боготворите - има ли я на български език и как се казва?
Millena , надявам се ти да ми дадеш отговор!? baby_neutral
На теб лично ти желая мн., мн. успехи и една успешна и страхотно позитивна промяна!!!  bouquet Здраве и късмет!

# 22
  • Мнения: 3 271
Няма я книгата на български хора, за съжаление, няма я  Sad Много ми се искаше да я преведем, със Злати и Мими отдавна го мислим, но нещо не измисляме как да се справим с правата, малко е сложно. Може би като съм в Канада ще мога по-лесно да ги проуча тези неща. Това ми е една от мечтите, да я имаме книгата и повече информация на БГ. Само да ми остане повече време, може би след около месец, да седна да поработя малко по сайта.
А иначе инфо за книгата има в първия ми постинг във всяка тема  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте и от мен. Преди няколко дни открих темата, опитах се да попрочета старите, но признавам, че се поошашвих. Интересен ми е подхода ви към децата, тъй като и моето "ангелче" е от кроткия бяс, както го нарича баба му. Накратко за него-той е много емоционален, лъчезарен,любвеобвилен, но също така инат до Н-та степен. Има червейчета в д-то, които му пречат да седи на едно място и направо понякога завиждам на майките, които могат спокойно да седнат да пият по едно кафе. В този ред на мисли-оня ден се скарах с 1 баби в едно кафе, които се развикаха колко невъзпитан бил моя син, как не седнал на гъза си, надул им главите....Побеснях-какво искат от едно дете на 1.8 месеца. Попитах ги те деца не са ли гледали-отговориха, че тяхните били възпитани...През цялото време аз бях постоянно след него, за да го наблюдавам и контролирам, бутна масата на бабите и едната се опръска с кафе. Извиних се най-културно и те започнаха със скандала. Казвам ви-прекипя ми...Но да не се оплаквам-тръшканиците и инатенията са ви предполагам до болка познати....
Ох, още щях да пиша, но принца стана от сън.
До скоро!

# 24
  • Мнения: 3 271
Доника, добре дошла в клуба Hug  Колко често само ни наричат децата "невъзпитани"  ooooh! Знам какво ти е, още не си свикнала  Crazy Като четеш старите теми ще видиш колко сме много и колко идентични са ни емоциите   Crazy

# 25
  • Мнения: 494
Доника, добре дошла в клуба Hug  Колко често само ни наричат децата "невъзпитани"  ooooh! Знам какво ти е, още не си свикнала  Crazy Като четеш старите теми ще видиш колко сме много и колко идентични са ни емоциите   Crazy
  А, точно!...Наистина чети в темите...
  Аз "наминавам" само да кажа здрасти, защото ужасно отдавна не съм писала, но нямам абсолютно никакво време за писане...Чета обаче често и наистина има нещо толкова успокояващо в това да видиш, че твоето дете е като толкова много други деца...Че тревогите и притесненията ти не са ''извънземни" и има хора, чийто опит може да ти помогне, за което съм ужасно благодарна на всички, особено на Мillena...Моят бонбон е все по-палав, все по-емоционален и все по-непокорен...Ужасно силен е харакетерът му и понякога ме кара да се притеснявам, което е наистина странно за мен и е за отбелязване (аз имам и по-голям син, работя с деца и никак не е лесно дете да ме шашне, по принцип Grinning)...Но, темата ми помага...Чета често и разни стари неща и наистина с удоволствие ще чета, когато имате повече време да подготвите  статии за сайта...Желая късмет, повече спокойствие и много усмивки, с които да преборваме, понякога, твърде трудните дни с нашите дечица Simple Smile...Хубавото при нас е, че покрай по-големия си брат, който е много спокойно и мило дете и който малчо гледа като Господ, имаме и "бели периоди", както ги наричам аз. Дори забелязвам, че в последно време те се удължават...Но, хайде да не казвам "голяма дума"... Laughing

# 26
  • Мнения: 654
Отивам да чета ,определено "намирам" Роси сред вас Grinning!

# 27
  • Мнения: 3 271
Крисал, благодаря ти за милите думи! Много съжалявам, че така не стига времето напоследък, дано се отвори повече и да можем да работим по сайта. знам, че има много голяма нужда от него, вижте как се разраства групата и все повече хора споделят, че това им помага да се чувстват по-добре.
Отдавна не сме "борили" казуси, повече си помагаме емоционално явно. Което си е много важно, разбира се!

zizzu, добре дошла отново  Hug И като свършиш с четенето те чакаме да пишеш  Party

# 28
  • Мнения: 639
 smile3510 [/color] Шоши, ЧРД! Да си здрава, усмихната и затрупана с хубави емоции!!! Hug

# 29
  • Мнения: 3 271
Шоши, мила, честито и от мен! Какъв прекрасен ден и празник си си избрала да се родиш  Hug  bouquet От сърце ти желая да си все така спокойна и позитивна, много хубави емоции и усмивки през следващата година! Весел празник  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт