Колко пюре на обяд?

  • 862
  • 13
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Здравейте:)
Интересуваме по колко зеленчуково пюре даватв на бебоците си на обяд? Аз давам на мъника по едно малко бурканче което е 135гр и въпреки че понякога мрънка за още /когато пюрето е от любимите/ си изкарва 4 часа до следващото хранене. Напоследък обаче чета че повечето бебчета изяждат по 180- 190 гр и се притенсих да не ощетявам малкото човече. Той си е доста дебеличък и не ми се иска да го тъпча допълнително, но немога да прецения по колко да давам защото при него спирка няма. И пюре и мляко яде докато има и ако му е дошло в повече връща, но никога не отказва. Педито вечно няма мнение по въпроса и се виждам в чудо с тия количества.
Споделете как е при вас, моля.

# 1
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Давах толкова пюре или пюре+шише с мляко, така че общото количество да е равно на количеството мляко, което яде на самостоятелно млечно хранене. Ако яде 190 мляко, то и пюрето е 180 + малко вода след това.
Аз също съм се чудела с малкия колко да му давам, защото си е лакомник, но се опитвах  да регулирам калоричността на храните му, а не количеството им. Давам повече зеленчуци, но малко картофи, повече плодове, киселите правех с малко каша и повече плодово пюре, и т.н. По никакъв начин не можех да му давам 130 пюре, когато иначе пиеше по 190 мляко, защото когато не му е пълно стомахчето той си плачеше за още  Wink.
Успех в избора  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 320
Карам по българската схема ..............1-х-0
х- месеца
т.е. за 6 месец 1-6-0 = 160 мл + малко от мен , но почти винаги остава .....явно бебо си знае дозата!

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Благодаря за отговорите:)
Утре ще му дам повече и ще видим. Той пие по 180гр.мляко и явно това пюре му е малко.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 419
Аз преди давах 130гр пюре заедно с 3 м.л. адаптирано мляко, а от днес 190гр пюре с 4м.л.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Съвсем се оплетох вече:(
Звънах на педито да го питам и той каза не повече от 150мл...

# 6
  • Мнения: 161
не дава ли презнаци, че е наяден. Аз от 6-ти месец го храня в столче и кокато не му се яде просто отказва. Иначе на 6 мес ядеше 150-160 мл. пюре, но не всеки път и ако не му стигне следващото ядене го искаше 0.3 ч по-рано или му правих 180 от следващото.

# 7
  • Мнения: 8 505
Според мен давай колкото поиска.Ако изяде повече,на следващото хранене ще яде по-малко или ще огладнее по-късно.Всъщност,зависи и по колко пъти дневно хапва.Дре е на 4 хранения от 5.-6.месец и на обед омиташе по 180-200г пюре,без мляко след това (тя и сега толкова яде,не е искала по-голямо количество).

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Ми той никога досега не е отказвал ядене.. колкото му направя толкова изяжда.
А иначе ядем от 2 месеца 4 пъти на ден и другите 3 хранения са по 180мл мляко, като никога не остава:)

# 9
Да използвам темата и да питам: когато пюрето си съдържа адапт. мляко е ясно, а когато не съдържа какво правим. Мойта бебка е на 4 мес. и 10 дни и яде по около 140-150 пюре. Като купя такова без мляко колко лъжички мляко да сложа? И само мляко слагам, без вода, нали?

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
В на4алото аз също давах едно малко буркан4е - от 110 или 130 гр + 60 гр мляко. От месец давам само 180-190 гр зелен4уково пюре или месно пюре без мляко. Издържа 3.30-4 4аса до следващото хранене.

# 11
  • Мнения: 3 537
В на4алото аз също давах едно малко буркан4е - от 110 или 130 гр + 60 гр мляко. От месец давам само 180-190 гр зелен4уково пюре или месно пюре без мляко. Издържа 3.30-4 4аса до следващото хранене.
И ние сме по същия начин Wink

# 12
  • Мнения: 550
Здравейте:)
Интересуваме по колко зеленчуково пюре даватв на бебоците си на обяд?
Както ти е писала Веси за българската схема е много права. Така се ориентираш по възрастта за количеството храна, независимо дали е мляко, попара  или пюре. Вие щом сте на 6,5м. трябва да изяжда около 160-170гр. пюре. Това си е почти едно пълно бурканче, те са 190гр.

# 13
  • Мнения: 3 663
около 170+/- 10 грама, зависи от пюрето

Общи условия

Активация на акаунт