А майките?

  • 3 721
  • 60
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Не чета много в този форум, но когато вляза задължително на първа страница има поне две-три теми за свекървите. Затова реших да отворя тема за нашите майки и доколко те се държат като такива. Аз лично перфектно се разбирам със свекърва ми и не много добре с майка ми. Свекървата винаги се държи много добре с нас, всеотдайна е, помага ни с детето и винаги знае от какво имаме нужда. А майка ми по-скоро живее в някакъв неин свят, в който всичко се върти около нея и проблемите и (винаги преувеличени до n-та степен). Не обичам да я моля и за минимални услуги, защото тя" винаги е много заета" и никога не и стига времето да се занимава със собствената си личност. Е, това е накратко от мен. Вие сте!

# 1
  • ЕН
  • Мнения: 543
определено се записвам
със свеки се разбирам за сега дай боже и по нататък. но виж с майка ми....... не че е ужасен човек с който не може да се говори, но като се видим (а това е доста рядко веднъж на 6м) или пък се чуем по мобилните говори само за нейните проблеми. почти не се сеща да пита как съ децата или пък как съм аз собствената и дъщеря.
когато решихме да се женим с мъжо ми естествено отидох при него ( на квартира не исках да живея със свеки и свеко) в друг град. нямах приятели. имах леля която ходи на работа. мъжа ми също ходеше на работа (както и сега е по цял ден на работа) с една дума се чувствах подтисната. 6м след като се преместих при мъжа си ни беше сватбата. един път не се обади да пита как съм?, мога ли да си сготвя? (до тогава освен пържени яйца друго не знаех как се готви) въобще какво правя. докато свекито звънкаше всеки ден по 100 пъти да види как съм. чак ми втръсна на 2-рия месец. даже бих казала че родната ми майка започна да идва да ме вижда 8години след заминаването ми от родния град. и ще ми говори че един ден ще я гледам аз smile3516. как пък не. да ходи при тия дето е била до сега.
е това е от мен ще следя темата с интерес

# 2
  • Мнения: 2 477
Радвам се че имам майка ми.Аз се разбирам прекрасно с нея.Съпруга ми също.
Майка ми е много толерантна и услужлива жена.Винаги във всичко ни помага.
И най-важнота разлиак със свеки е ,че не си пъха носа навсякъде и не досажда.

# 3
  • Мнения: 1 517
Нека не забравяме, че нашите перфектни майки понякога се явяват и нечии "свеките".

# 4
  • Мнения: 4 668
Казвала съм го и друг път - моята майка се интересува само от себе си . Тя да си е добре , другите не са важни  Confused
Не ми пречи , аз не искам нищо от нея , но ме натоварва ужасно много с вечните си недоволства и мърморене , както и с неадекватните си включвания как да си гледаме детето / което с мъжа ми си гледаме съвсем сами , а тя се дразни , че и пипа щорите примерно  Confused/
Много ме е тровила майка ми , добре че вече не и обръщам внимание . Тя е от хората , които не се радват на това , което имат , а вечно са недоволни за това , което нямат и много обичат да гледат в чуждата паница  Sick
Само ще кажа , че когато се роди детето живеехме в един блок , мъжът ми правеше новият ни апартамент , а аз се чудех как да се оправя с всичко сама - тя нито един път не дойде , дори 15 мин. да постои при малкия , за да мога аз да отида до магазина примерно ...
Не ми се говори просто ...

# 5
  • Мнения: 2 431
Характеропатията може да засегне и майката и свекървата.
Все пак майката има едно съществено преимущество - не може да ти се фръцне "Ти си чужда" както свекървата.

# 6
  • Мнения: 2 131
Ако тръгна да търся кусури, ще намеря такива и у майка ми, и у свекърва ми. Майка ми помага страшно много с гледането на детето. От известно време насам ми помага по-малко по простата причина, че е много натоварена в работата. Свекърва ми живее в друг град, но като отидем на гости и тя ми помага с детето - храни го, сменя памперси, играе си с него.
Не мога да се оплача, и двете са много готини и разбрани.

# 7
  • Мнения: 108
Преди не споделях много (даже почти не говорех с майка ми),Но откакто съм семейна разбра,че съм пораснала и започна да говори с приятелски,а не повелителен тон

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
.

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 18:01 от Labrador

# 9
  • Мнения: 3 770
за тъщите ли става въпрос?

Не , за майките!Надявам се , че не си роден от тъща ти!  Joy Но и в този случай тя нямаше да ти е тъща а майка. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 263
Аз в момента се разбирам с моята майка. Но понякога усещам, че не бих могла да живея с нея. Все пак, когато ме е подразнила с нещо, мога да и го кажа. Но освен, че мога да и го кажа зная, че това, което съм казала ще се вземе предвид... По тази причина ми е по-лесно да си комуникирам с нея, отколкото със векито...
А и майка ми се научи, че съм самостоятелен човек и тя не може да ми казва как да живея. И че дори и да се опита да го направи вече ще се случва това, което аз съм решила.
В същото време зная, че ако имам нужда от помощ за сина ми, майка ми непременно ще помогне, ако е във възможностите и. При това няма да очаква нищо насреща...

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 18:25 от mammaPlam

# 11
  • Мнения: 1 731
Ами чуваме се по телефона и на 5 месеца ако идем на гости -това е.Със свеки същата работа.Общо взето не разчитам на нито една. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 593
много бих могла да изпиша в тази тема,но майка ми отскоро има интернет на работа и не бих искала да чете оплакванията ми по форумите,затова ще си замълча и ще кажа само едно-да е жива и здрава свекърва ми Peace

# 13
  • Мнения: 581
 От мама по-добра няма.Не досажда, не се меси в живота ми, не дава непоискани съвети, угажда ми, винаги мога да разчитам на нея за всичко, не мрънка.Благодаря на нея и на баща ми за това, че се изнесоха да живеят в провинцията за да можем ние с мъжа ми да живеем самостоятелно.Е, как да не я обичам!

# 14
  • Мнения: 1 731
От мама по-добра няма.Не досажда, не се меси в живота ми, не дава непоискани съвети, угажда ми, винаги мога да разчитам на нея за всичко, не мрънка.Благодаря на нея и на баща ми за това, че се изнесоха да живеят в провинцията за да можем ние с мъжа ми да живеем самостоятелно.Е, как да не я обичам!

 Heart EyesЩастливка си !Поздрави !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт