Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 юни 2005, 11:09 ч.

Тия пусти 200 лв. еднократна помощ

• 465
  • 3
  •   1
Отговори
Незнам защо, но днес изведнъж се сетих за тях. Искам да ви разкажа и да попитам има ли и друга като мен, която не е могла да ги вземе.
Та значи първото си дете раждам март 2003 година и естествено искам да си ги взема тези 200лв., по това време работи само мъжа ми и  ги искаме от неговата работа. Да, ама не. Трябвало бележка от социалните, че не съм ги взела оттам. Те - ние такава бележка не даваме. Следват няколко месеца разправии, дават я, но от работата му нямали декларации айде търси. Аз все пак спокойна - нали срока за вземането им е 3 години.
Накрая ни завъртя шайбата, наложи се да поживеем в провинцията, абе изобщо. Оказа се, че ще имаме второ бебче и вече става 2004 май, когато Кети се ражда и аз отивам да си взема 400 лв. на куп, но вече от социалните, защото междувременно те са поели това задължение. Хубаво ма те ме посрещат с думите - за второто ще ви дадем, но за първото - не , защото  е минала повече от една година оттогава. Аз - ама нали срока е три години, те - да де, но сега при смяната от Нои към нас е една година ето вижте полчили сме незнам какво си писмо оттам. Накрая си взех само за второто.
Изобщо как мислите, законно ли е положение в наредба да се отменя с някакво писмо и нямам ли въпреки него право на тези пари - така де още не са минали три години от раждането.
На други случвало ли се е или аз съм най-голямата будала  newsm78

# 1
bi trqbwalo da moje6 da si gi vzeme6 6tom togava e bilo 3 godini sroka...pitai v Noi, no az ne sym mnogo naqsno...taq dyrjava e "mana-mani, begi-begi..."

# 2
  • Varna
И аз мисля че можеш да си ги вземеш - четох някъде за подобен случай, но не се сещам къде. Това е че трябва бягане, разправии и толкова нерви.newsm61
И все пак ти желая успех!
Поздрави  bouquet

# 3
Ох ще взема наистина да се опитам. Най ме е яд, че тогава нищо не направих, но то какво ли не ми беше на главата само аз си знам. Благодаря ви за окуражавенето.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт