ориз с пушена сьомга

  • 2 790
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Момичета, предлагам ви една лично моя рецепта, с която ще оберете овации - гарция!
Количеството е за двама души. Приготвя се за не повече от 15 мин.

продукти
1 ч.ч. ориз /аз ползвам идеал  бразилски/
1 пакет пушена червена сьомга
1 лимон
поливн връзка магданоз
уиски сос на ремия /може и без него/
сол, къри

Измивам ориза, докато се отмие нишестето. През това време съм сложила в бързоварната кана 1чаша вода /да заври по бързо/. Колкото е ориза толкова е и водата. 1 към 1 с други думи. Wink
изсипвам ориза в тенджерка и заливам с вече вряшата вода. Добавям към водата сока от 2/3 от лимона.
щом заври добре, изключвам котлона и затварям тенджерата с капак. /До 10 минути оризът е готов - божествено вкусен!/

През тези 10 минути нарязвам на мънички парченца сьомгата, магданоза и останалия лимон. обърквам ги добре.

Когато оризът е готов добавям към него сол на вкус и една щипка къри.
Разпределям го в 2 чинии. отгоре го намазвам с по 1 лъжица уиски сос.Върку соса посипвам с овкусента сьомга и сервирам.
Бързо, ефектно и вкусно!

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Простете невежеството ми, ама какво е "уиски сос"  newsm78

# 2
  • Мнения: 5 183

[1 пакет пушена червена сьомга



А с какав грамаж е този "пакет 4ервена сьомга"?! newsm78

# 3
  • Мнения: 2 433
И откъде се купува тази сьомга??? например в Билла дали има???

# 4
  • Мнения: 5 183
И откъде се купува тази сьомга??? например в Билла дали има???
В Била и Метро няма на4ин да няма

# 5
  • Мнения: 4 176
Да нвямаш предвид "worchester" sos?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 328
Да нвямаш предвид "worchester" sos?
Пуснах на търсачка понятието "уиски сос" и излезе само в едно-единствено ястие, като съставка. Но никакво инфо за този сос. Така че - ако е уорчестър - казвайте, да не се чудя Rolling EyesЧе много съм й се наточила на тази рецепта newsm53

# 7
  • Мнения: 4 176
Да нвямаш предвид "worchester" sos?
Пуснах на търсачка понятието "уиски сос" и излезе само в едно-единствено ястие, като съставка. Но никакво инфо за този сос. Така че - ако е уорчестър - казвайте, да не се чудя Rolling EyesЧе много съм й се наточила на тази рецепта newsm53
АМАН! Колко пъти да се обсъжда тук,че трябва да се пускат само ИЗПИТАНИ рецепти. И аз мога да отворя търсачката и да напиша " на баба ти хвърчилото" и да излезнат 100 рецепти с това. Моля модераторите да измислят нещо.
То затова като направя някоя рецепта  от тук и тя за прасето не става!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 328
Да нвямаш предвид "worchester" sos?
Пуснах на търсачка понятието "уиски сос" и излезе само в едно-единствено ястие, като съставка. Но никакво инфо за този сос. Така че - ако е уорчестър - казвайте, да не се чудя Rolling EyesЧе много съм й се наточила на тази рецепта newsm53
АМАН! Колко пъти да се обсъжда тук,че трябва да се пускат само ИЗПИТАНИ рецепти. И аз мога да отворя търсачката и да напиша " на баба ти хвърчилото" и да излезнат 100 рецепти с това. Моля модераторите да измислят нещо.
То затова като направя някоя рецепта  от тук и тя за прасето не става!

Искрено съжалявам, ако съм станала причина за острия ти тон, но според мен момичето, което пусна рецептата, с нищо не го е заслужило. Това, че ние с теб не знаем нищо за този сос, не значи, че той не съществува, или пък че съществува и под друго име. А дали да пробва или не рецепти от форума или от който и да е друг готварски форум /защото този не е единственият/, всеки решава за себе си. Ако има достатъчно възможност да направи правилна преценка относно присъствието на необходимите продукти и посочената технология на приготвяне, така щото в последствие ястието да не е като "за прасе".

# 9
АМАН! Колко пъти да се обсъжда тук,че трябва да се пускат само ИЗПИТАНИ рецепти. И аз мога да отворя търсачката и да напиша " на баба ти хвърчилото" и да излезнат 100 рецепти с това. Моля модераторите да измислят нещо.
То затова като направя някоя рецепта  от тук и тя за прасето не става!

Струва ми се, че irinii е пуснала ИЗПИТАНА от нея рецепта:
Момичета, предлагам ви една лично моя рецепта, с която ще оберете овации - гарция!
Количеството е за двама души. Приготвя се за не повече от 15 мин.

Освен това, е написала, че може и без соса.

Потърсих с Гугъла, но намерих само тези сосове на Remia от виртуалния магазин на Рамстор:
Remia 1000 island sauce
Remia blue cheese sause
Remia barbeque sauce
Remia garlic sauce
Remia chilly sauce

# 10
  • Мнения: 4 176
Да нвямаш предвид "worchester" sos?
Пуснах на търсачка понятието "уиски сос" и излезе само в едно-единствено ястие, като съставка. Но никакво инфо за този сос. Така че - ако е уорчестър - казвайте, да не се чудя Rolling EyesЧе много съм й се наточила на тази рецепта newsm53
Кка да го разбирам това? На коя рецепта се е наточила? На СВОЯТА ли?
Не е важно всъщност.

# 11
  • Мнения: 1 290
Да нвямаш предвид "worchester" sos?
Пуснах на търсачка понятието "уиски сос" и излезе само в едно-единствено ястие, като съставка. Но никакво инфо за този сос. Така че - ако е уорчестър - казвайте, да не се чудя Rolling EyesЧе много съм й се наточила на тази рецепта newsm53
Кка да го разбирам това? На коя рецепта се е наточила? На СВОЯТА ли?
Не е важно всъщност.

Mamica,
Споко бре жено Simple Smile
Я дай една хубава усмивка - не Карима е пуснала темата, а Ирини.

# 12
Ето една рецепта за
WHISKY SAUCE (около 500мл излиза)

Продукти:

500 мл сурово мляко
щипка индийско орехче
1 ванилия (в случая се използва от пръчките ванилия)
25 гр масло
25 гр брашно
2 с.л нерафинирана захар
жълтъците на 2 яйца
2 с.л 60% маслесност сурова сметана
3 с.л уиски

Приготвяне:
Първо се прави "ваниленото мляко". Към млякото се добавя издълбаните "семена" от ванилията и щипката индийско орехче. Слага се на слаб котлон и се бърка, докато започне да завира. Оттегля се от огъня и се оставя да изстине като млякото се прецежда от ванилията.

След това се прави соса от маслото и брашното. Разстопете маслото и добавете брашното като непрекъснато бъркате с дървена лъжица. Гледайте да не го прегорите.

Оттеглете соса от котлона и го добавете към ваниленото мляко като бъркате непрекъснато за да се предотврати образуването на грашки. Върнете сместа към котлона, бъркайте непрекъснато докато започне да завира. Добавете захарта и разбърквайте пак за няколко минутки.

Разбъркайте жълтъците със сметаната и дабавете 1/4 от млечната смес като непрекъснато разбърквате. След това добавете тази част към останалата смес. Добавя се и уискито. Връща се сместта към котлона като непрекъснато се разбърква, но не се оставя да заври.
Сервира се топло.


ПП: Този сос се продава тук и готов. Най-често се използва за поливане на Коледният пудинг и подобните на него.
Дано ви е от помощ рецептата. Никога обаче не съм я правила (щото я карам мързелешката с готовият Wink Embarassed)

# 13
  • Мнения: 4 244
Ето една рецепта за
WHISKY SAUCE (около 500мл излиза)
........................................................
Хондич това си е чиста проба бешамелов сос с ванилия и уиски
Комбинацията е велика

А манджата ще бъде спретната още довечера, както обичам пушена сьомга, ммммммммм!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 328
Mamica,
Споко бре жено Simple Smile
Я дай една хубава усмивка - не Карима е пуснала темата, а Ирини.
Понеже, таковата...искаш усмивка, ако моята върши работа - ето я  newsm62 Гарантирам, че и истинската е тъй чаровна  newsm03

Общи условия

Активация на акаунт