Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 май 2008, 08:11 ч.

Подуване на гърда при момче

• 8 764
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте !
Мноооооого съм притеснена , да не кажа истерясала от снощи , когато забелязах леко подуване под ареолата на зърното , в ляво . От другата страна е меко и не е толкова изпъкнало . Казва , че е по -чувствително на докосване .
Той е на 13 и половина и си помислих дали не е свързано със събуждането на хормоните , но пък е момче ?
Кажете нормално ли е според вас ??? Случвало ли се е при някого ? Трябва ли да потърся помощ и от кого ?

Предварително благодаря!  bouquet 

# 1
Най-добре го заведете при личният лекар, той ще ви каже какво да правите. На моето момче се случи нещо подобно, но беше бебе. Успех ви желая.

# 2
Здравейте !
Мноооооого съм притеснена , да не кажа истерясала от снощи , когато забелязах леко подуване под ареолата на зърното , в ляво . От другата страна е меко и не е толкова изпъкнало . Казва , че е по -чувствително на докосване .
Той е на 13 и половина и си помислих дали не е свързано със събуждането на хормоните , но пък е момче ?
Кажете нормално ли е според вас ??? Случвало ли се е при някого ? Трябва ли да потърся помощ и от кого ?

Предварително благодаря!  bouquet 
Да, от хормоните е!
Наскоро моя близка ми се оплака от същия проблем при сина й. Завела го на лекар и той казал да не се безпокои, че е от хормоните.

# 3
Спокойно, от хормоните е, свързано е с растежа. Моят син е на 11 и половина и онзи ден го водих на лекар по този повод.И аз доста се бях стреснала, защото ми показа в петък вечер и чакането събота и неделя допълнително ме изнерви, но имах една мисъл че е свързано с хормоните, като имам предвид на нас как ни се отразяват хапчета с хормони.И лекарката ни успокои.Но ти за свое успокоение пак си го заведи. Hug

# 4
  • София
Записах му час за преглед все пак , но благодаря много за успокоителните думи!!!  bouquet

# 5
Много скоро се случи това при нас....нямаме и 2 годинки...отидохме на доктор и той ни каза,че ще се оправи...така и стана...след 2,3 дни нямаше нищо...не се безпокой...аз съм същата паника...направо се побърках,докато отидем на лекар..

# 6
  • София
Синът ми като новороден беше с леко подути гърди,аз същ осе бях притеснила,но
лекарката ме успокои,че е хормонален бум и наистина отшумя след няколко дни.
Сигурно и при вас е от хормоните,въпреки,че е голям.Те сега започват да бушуват.

# 7
Здравейте, моят син е на 12 и половина и вчера се оплака от болка в една гърда. Леко се е подуло. Кажете ми моля, колко продължи при момчетата на тази възраст, при които е имало подобен проблем?
Благодаря Ви!

# 8
  • София
Здравей , Деси !

При синът ми продължи около 2 месеца и отшумя . Сега всичко е нормално и няма олаквания . Говорих с много лекари в последствие и ми обясниха , че това се държало на събуждането на жлезите и на факта , че хормоналната секреция е все още не добре регулирана . Наблюдавай детето и не се притеснявай ! Поздрави !

# 9
Много благодаря за успокоението. Ще го наблюдавам и се надявам да мине по-бързо. Хубав ден и благодаря още веднъж!

# 10
zdraveite az sam mom4e na 16 god. i ot 2-3 god. imam tozi problem napravo kato sum po kys rakav mi se podrigravat..

# 11
Сподели с родителите си и ги помоли да те заведат на лекар. Ние тук нищо конкретно не можем да ти кажем.

# 12
  • при семейството ми
Сподели с родителите си и ги помоли да те заведат на лекар. Ние тук нищо конкретно не можем да ти кажем.
или иди сам,ако искаш  Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт