Това е истински случай

  • 4 945
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 878
изключително неприятна ситуация за всички ,с изключение на сина от първият брак.
Моето мнение е да уведомиш полицията,социалните и ако има някаква служба за защита правата на човека,защото на тези хора са им нарушени елементарните човешки права.Има социален патронаж,така,че ако изолираш въпросният кандидат за апартамент ,ще могат спокойно да получават храна и надзор + този от твоя страна.
Не може никое човешко същество да живее или по-точно преживява така,непростимо е!!!

# 16
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
А ако,/ не дай си Боже/, бившият ти съпруг "изпревари "сестра си , какво би станало????Защото в тези неща ред няма!!!! newsm78

# 17
  • Мнения: 725
мила,утре иди при прокурор,опиши предварително всичко на лист,заедно с лични данни и  телефон за врьзка ,всеки ден има дежурен прокурор,искай разглеждане веднага.По описаното той веднага ще разпореди проверка.Не се страхувай от заплахите на сина му..Има дела ,който са домашен тормоз и може за 3-4дена да го оьдят даже.Ако трябва идете с децата ,нека те да разкажат на прокурора всичко,посьветвайте се с адвокат .В службата по вписвания може да проверите имотите на кое име са имат ли някакви имоти идр /работя като служител кьм сьда и нашите прокурори са много добри в Варна./но непременно всичко трябва да е описано предварително на лист с  свободен текст.В полицията  сьщо има квартални,които отговарят обьрнете се и там.Деиствайте и дано всичко се оправи

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 778
Eli-nora,съжалявам за това ,което преживяваш и ти и дъщерите ти.
Подкрепям Рачето.Отиди при прокурор.
Ако и след това  никой не ти обърне внимание се обърни към TV.
На мен ми се виждаше смешно да се вика TV,но напоследък все повече хора търсят разрешение на проблема си по този начин и то с пълен успех.Обърни се към BTV или NOVA.

# 19
  • Мнения: 661
Здравей ,eli-nora ,

Не мога да дам правен съвет ,но мога да си дам мнението като препатил човек , макар и по малко по -различен начин .
Само че при мен тъй нареченият ми свекър се опита да се прави на много страшен след смъртта на свекърва ми .Отначало душичката ми се свиваше всеки път ,когато ключът превъртеше в патрона на вратата ( защото живеехме заедно ) , но после се разбунтувах и правех това ,което намерех за добре .Единствено аз му се опънах тотално !И той крещи и заплашва старите си родители как , цитирам " ще им резне зелките " и успява да им вземе страха , та те  още да му дават пари , макар че наближава 60 години ! Не мога да разбера как всички се " панират " ,когато някой такъв , малоумник излезе да им се пени насреща !
Съветът ми е да не се предаваш и поддаваш на каквито и да било заплахи .Децата ти имат право да получат нещо от баща си , още повече че са на възраст , в която трябва да продължат ( евентуално ) образованието си .Хубаво е ,че се грижат за него ! фактът че им е баща не може да се промени .НИкой не  може избира родителите си .
Вземи необходимите правни мерки , за да може синът да бъде поставен на мястото му .А щом децата се грижат за него , значи все пак държат на него и да не ти се наложи един ден да свеждаш засрамено глава , ако някое от тях те обвини ,че нищо не си направила за макар и бившия си съпруг .
ТОй  лежал ли е в болница по повод на инсулта ?

# 20
  • Мнения: 1 058
Обърни се към полиция, телевизия.

# 21
Случайно попадавам във вашия форум и разглеждайки темите попаднах и на тази. Доколкото разбирам това се развива в наши дни. Имах наблюдения с наши съседи, които се грижиха за болен чичо, верно той си беше със заболяване психичesko,  от малък. Обаче такива неща е нямало. за него се грижиха всички в дома им, почина някъде към 30-те, обаче заболяването му било такова. За тези съседи беше срам някой даже и да спомене, че сина им не е обгрижван с внимание. Даже с племенничката си излизаше до магазини.
Недоумявам защо авторката на темата си губи времето с писане по форуми, а не вземе да се стегне и го подхване този младеж, това което го прочетох е нечовешко. То е верно, че социалната ни система е много на ниско на ниво, но все ще има полза от намеса на органи.

# 22
Незабавно трябва да си наемеш адвокат.Защо се оставяш да те манипулират.И как може да си пишеш по форуми когато тези хора живеят в мизерия и мръсотия и то под ключ.Този господинчо няма право да ги заклъчва<по закон е така>май не се изразих правилно.Но дадеш ли отпор какъвто трябва той ще си изпати бъди сигурна,ще си има ядове.

# 23
  • Мнения: 3 376
Какво лошо има в това човек да сподели във форума не мога да разбера!!!

Ами повече мнения ще се чуят,момичето ще получи съвети,мнения,морална подкрепа...

Елинора,не му се оставяйте на този мухльо,той си мисли,че като сте само жени може да ви манипулира.Разбира се,че ги боли децата ти и им е болно и е ясно,че не можеш просто с лека ръка да зачеркнеш този човек от живота си ,камо ли от този на децата ти.

Обърни се към полицията,прокуратурата и социалните и не ги оставяй на мира докато не намерите решение.

Стискам ти палци по бързо да се оправи всичко Hug

# 24
  • Мнения: 2 522
Абе незнам къв адвокат си намерила, ма да ти кажа аз кво бих посъветвала:
1.  Отиваш в съда, в агенция по вписванията и правиш компютърна справка на името на бившия ти съпруг и лелята - трябват ти три имена и ЕГН - за продажби, дарения И ЗА ЗАВЕЩАНИЯ /справката е отделна и се заплаща допълнително/ . Справка - 1 лев. По този начин виждаш какви разпоредителни действия с имотите са правили въпросните лица.
2. Ако има продажба или дарение - отиваш при адвокат с препис от документа. Той ще ти каже дали може да бъде предявен иск за унищожаемост на сделката.
3. Ако има депозирано завещание - обясняваш на сина , че независимо как се грижи със бившия ти мъж приживе, след смъртта му ще предявят децата ти два иска: за нищожност и/или унищожаемост на завещанието и за намаляване на завещателното разпореждане до размера на запазената част. Малко уточнение: завещание може да бъде депозирано и при Нотариус. Ако си от малък град - обиколи ги всичките и питай.
4. Ако няма нищо такова - обясняваш на сина , че не е единствен наследник на баща си и леля си и да си преброи пагоните и да си намери мястото в строя.

Това, което може да се направи докато лелята и бащата са живи /така и не разбрах чия собственост е имота/, но и не задълбавам на дълбоко в казуса, защото не е моя грижа:
1. Лелята/бащата учредяват право на ползване върху имота на двете дъщери и те предявяват иск спрямо техния полубрат по чл. 76 ЗС - защитават правото си да ползват имота от всякакво посегателство;
2. Предявяване на иск за поставяне под  запрещение - съдът решава дали да пълно или ограничено. Лошо е, че по принцип запретения трябва да живее с Настойника или Попечителя си, обаче поставени в такъв режим сами не биха могли да извършват правно валидни действия.
3. Жалба до прокуратурата за противозаконно лишаване от свобода.

Та незнам колегата кво те е съветвал, това са моите съвети към теб.

# 25
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Да, постъпих много гадно!
Наех си адвокатката, която ми е помагала много години. Пуснахме жалби в прокуратурата, пуснах си и делото за издръжка.
Днес бях и при личната лекарка на двамата. Взех документите за ТЕЛКК, епикриза, направления.
За последно се видях, лично  го поканих сина, на разговор. Исках да промени отношението си. Е, не се получи. Той ме обвини, че постъпвам ГАДНО.
Вчера една от дъщерите ми се натовари с продукти от пазара и отиде да ги види. Висяла е час и половина пред вратата, звъняла е да дойде да и се отвори. Прибра се много разстроена.
И моите нерви имат капацитет.
- Мамо, ще го побъркам! Няма да му простя това унижение и гавра!!!!
Това са им думите и на двете. Лично отидоха и се подписаха под  пълномощното на адвокатката.
Момичетата ми пораснаха. Не исках да се получават такива омразни чувства в тях. Не исках от тази си възраст да имат сблъсък със съдебната система. Но проблемите не питат, те са просто проблеми за разрешаване. И като не може с добро, минаваме на другия вариант.
За децата родителят си е родител. Те не  можаха да получат пълно родителско отношение от баща си. И въпреки всичко сега искат да му помогнат, не само на него, и на леля си. И нищо материално не искат, ние с тях минахме през много лишения. Не искат баща им наистина да завърши като улично куче. А леля им, беззащитна жена, унизена до последно.
Това беше в рамките на възможносттите ми.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Eли-Нора, поздравявам те за решителните действия и за човешката позиция - твоята и на децата ти.
Очевидно си отгледала прекрасни деца.
Това, което правят за баща си и леля си е също толкова основателно, морално и резонно, както и наследствените им права и претенции и по никакъв начин не влиза в конфликт с тях.
Работи без отстъпка за всички законови права, които имат от една страна децата ти, от друга - двамата несретници /защото, очевидно няма кой друг/.
А ако имаш опасения, че "залбуденото" синче може съвсем да полудее и да застраши по някакъв по-сериозен начин момичетата ти /въпреки, че не го вярвам, според мен, като го привикат от разните служби и Прокуратурата ще се кротне/, драсни едно ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт