Българско гражданство за съпруг-чужденец?

  • 1 416
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Наскоро разбрах ,че след 5 годишен брак ,съпругът ми има право да получи българско гражданство -съответно паспорт,което автоматично ще го освободи от кошмара - българска виза.

Ние имаме вече 7 години брак и българско свидетелство ....

Някоя от вас знае ли подробности или още по-добре би било ,дали съпруга-чужденец на някоя от вас вече е и български гражданин?

# 1
  • Мнения: 85
Здравей,

тук може да намериш цялата информация, която ти е необходима.
http://www.justice.government.bg/new/Pages/Structure/Default.asp … id=VfQoGGFqeGc%3d

Успех!!! newsm10

# 2
  • Мнения: 264
Късмет ще ти е нужен, или можеби по-скоро парички. Моят бивш си взе благодарение на детенцето ми, само дето имаше кой да му плати космическата сума която поискаха.
Имам приятелка която от както се помни живее в БГ сега е 30 и отгоре и още не и дават гражданство. Нещата за съжаление са много сложни. Не че в крайна сметка няма да го получи, но се заредете с много нерви и време.
Успех Peace Peace

# 3
  • Мнения: 247
Късмет ще ти е нужен, или можеби по-скоро парички. Моят бивш си взе благодарение на детенцето ми, само дето имаше кой да му плати космическата сума която поискаха. 
Успех Peace Peace
Искам да попитам,какво значи " взе благодарение на детенцето ми"?И за каква сума става дума,ако не е тайна разбира се? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 264
Нали й е баща а тя се води българска гражданка заради мен. Та това му помогна от една страна. За парите естествено че не е тайна но това беше преди повече от 5 гидини така че за сега не мога да знам. Сумата беше 10 000 лв., нямам си на идея дали няма значение от каква народност е, но мисля че има значение дали е живял в БГ-то. Ако не е то тогава шансовете не са много големи. Но не искам да говоря за неща които не съм сигурна.  Peace Peace

# 5
  • Мнения: 515
Не е нито толкова мъчително, нито толкова сложно. Но да иска се да си живял в България! Все пак искаш да станеш гражданин на тази държава.
За подкупа съм крайно учудена, но предполагам, че някой посредник по веригата се е облажил! Хората в комисията не са "такива" според мен.

# 6
  • Мнения: 264
Аз не казвам че ще е трудно, просто споменах моя опит по случая, а и имам още два пресни примера който все още не са се здобили с такова въпреки че през целият си съзнателен живот са живели в родната Булгария.

# 7
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Нали й е баща а тя се води българска гражданка заради мен. Та това му помогна от една страна. За парите естествено че не е тайна но това беше преди повече от 5 гидини така че за сега не мога да знам. Сумата беше 10 000 лв., нямам си на идея дали няма значение от каква народност е, но мисля че има значение дали е живял в БГ-то. Ако не е то тогава шансовете не са много големи. Но не искам да говоря за неща които не съм сигурна.  Peace Peace

ай стига бе.  Shocked
5000 евра, за да вземеШ бг гражданство? newsm78
и от к'ъв зор това натискане, извини ме за лЮбопитството  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 264
Човекът нямаше легални документи и понеже от държавата в която идва мизерията е пълна, а наща тогава беше златна мина стига да си борец, и той беше решил че е в Швейцария. А и сега границите отворени и т.н. ........ Ама пуста любов кво да кажа.

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
monechka, не е толкова скъпо, ако не се лъжа по спомен дори е безплатно  Thinking Но определено е необходимо време и търпение. Предполагам твоят е ползвал някакви "връзки", на които е трябвало да заплати за услугата.
Има си изисквания, спазени ли са, се подават съответните документи и се чака.

# 10
  • Мнения: 264
Не е безплатно, но официалната сума е някаква нищожна. Естествено че е ползвал връзки и връзката беше една учажавана спортистка да не намесвам имена. Така е но това пак казвам беше преди повече от 5 години. Тогава всичко беше така не че сега е кой знае колко по-различно, но все пак моят бешв без ниакви документи. Ако поиска някой от нормална цивилизована държава естествено че може и без пари да му го дадат. Всичко което съм написала е от това което ми е минало през главата.

# 11
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не е безплатно, но официалната сума е някаква нищожна. Естествено че е ползвал връзки и връзката беше една учажавана спортистка да не намесвам имена. Така е но това пак казвам беше преди повече от 5 години. Тогава всичко беше така не че сега е кой знае колко по-различно, но все пак моят бешв без ниакви документи. Ако поиска някой от нормална цивилизована държава естествено че може и без пари да му го дадат. Всичко което съм написала е от това което ми е минало през главата.

все по_гадно ми става  Shocked Sick

# 12
Zdraveite vsi4ki,
Pove4eto ot vas sa jeneni za 4ujdenci i veroiatno sa se sblaskvali s problema , koito imam az.
Priateliat mi e jordanec, iskame da se ojenim i da zaminem v norwey.
No za nego vaprosa stoi dosta slojno.
Iskam da vi pomoia za savet
6te moje li toi kato moi saprug da jivee v evropa
Predpolagam niama da mu dadat pasport vednaga, no niama li da se polzva s niakakvi preferencii kato jenen za balgarka?
Ako niakoi moje da pomogne 6te sam vi mnogo blagodarna

Priaten den na vsi4ki

# 13
  • Мнения: 264
Ами не мисля че ако се ожените и той ще има привилегии може би след 5 години да, защото тогава може да поиска БГ гражданство, но при положение че е живял в БГ през тези години. И чак тогава ще може да отиде като такъв в Норвегия. Но за там незная как стоят нещата. Попитайте в тяхното посолство как стоят нещата, но акто твой съпруг не мисля че има някъкви привилегии.

# 14
  • Мнения: 2 786
Оженете се.
Ако ти си намериш легална работа в Норвегия и имаш достатъчно доходи според норвежките закони, които се прилагат в този случай, можеш да го вземеш да живее при теб легално.
Ще е там на основание family immigration като твой съпруг.

Общи условия

Активация на акаунт