Бездомно куче нахапа момченце на 1,6г пред очите ми

  • 5 158
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 508
Да разбирам ли че след 3 години няма да има кучета по улиците и те ще са прибрани?!
И защо ще се строят приюти, в които да се държат пречещи и хапещи кучета, при положение че няма детски градини за децата на работещите родители?!

Точно така би трябвало да се разбира.

А сега ми кажете, по какъв точно начин ще ви пречат кучетата, като са затворени в приюти?

И изобщо недейте да смесвате проблемите с кучетата и детските градини, двете неща нямат нищо общо. Съгласна съм, че местата в градините не достигат, че самите градини са крайно недостатъчни, но за тази работа има бюджет, отделен от този за кучетата и евентуално приютите за тях.

# 76
  • Мнения: 827
Да разбирам ли че след 3 години няма да има кучета по улиците и те ще са прибрани?!
И защо ще се строят приюти, в които да се държат пречещи и хапещи кучета, при положение че няма детски градини за децата на работещите родители?!

Точно така би трябвало да се разбира.

А сега ми кажете, по какъв точно начин ще ви пречат кучетата, като са затворени в приюти?

И изобщо недейте да смесвате проблемите с кучетата и детските градини, двете неща нямат нищо общо. Съгласна съм, че местата в градините не достигат, че самите градини са крайно недостатъчни, но за тази работа има бюджет, отделен от този за кучетата и евентуално приютите за тях.
Извинявам се, че ще се намеся, но наистина не съм наясно - пари за храна, медикаменти и заплати на хората, които се грижат за тези кучета от къде се взимат? - само от благотворителни организации или имат и държавна супсидия?

# 77
  • София
  • Мнения: 1 508
Честно казано, с тази част не съм много наясно. Но нали все пак собствениците на кучета плащат допълнителни данъци, може и оттам да дойдат парите  newsm78

А и нали са въвели нови глоби за жестоко отношение към животните.

# 78
  • Мнения: 47 962
Ами за градините не могат да се намерят:
1. Терени- общински естествено
2. Пари
3. Персонал

Парите в общиснкия бюджет не са безкрайно много, и е редно да се определят приоритети
Кучетата в приюта няма да ми пречат, но пък ще ядат пари за: общински терен, сграда, персонал, издръжка на кучетата

Все пак е по- добро решение от това да са по улиците и се надявам поне това да направят,защото както знаем, българските общинари не се славят с изпълнение на договорките...

# 79
  • Мнения: 4 841
Честно казано, с тази част не съм много наясно. Но нали все пак собствениците на кучета плащат допълнителни данъци, може и оттам да дойдат парите  newsm78
А и нали са въвели нови глоби за жестоко отношение към животните.

Какви са тия данъци и колко точно собственици ги плащат? Съвсем сериозно питам. Ще ми се да видя поне един собственик, който е платил ДАНЪК за куче...
А с какво точно ще ми пречат приютите... мога да отговоря, но ако някой ми отговори на въпроса А С КАКВО ЩЕ ПОМАГАТ? Или, по-точно - какъв е смисълът от тях (приютите и кучетата в тях)?

# 80
  • Мнения: 46 484
... Кметовете имат срок от 3 години да построят приюти и да приберат всички кучета от улицата. Този закон беше приет преди около 2 месеца, така че всички заинтересовани ще трябва малко да потърпят. Надявам се сроковете да бъдат спазени.

И аз се надявам, но не ми се вярва да стане, защото официално се води, че са 17000 и сигурно за толкова ще построят, а те реално са толкова само в 1 квартал.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 508
Специално за терените, приютите трябва да се намират на определено разстояние от населените места. Обаче едва ли някой ще иска градината на детето му да се намира на отдалечено място. Така че проблемите с терените с различни предназначения не се припокриват.

Персонал - винаги ще се намерят желаещи. Сигурна съм, че тези хора, които в момента се грижат за животните пред блоковете, с удоволствие ще поемат тази грижа, много от тях - на доброволни начала.

Пари - това винаги е проблем. На запад такива места се издържат изцяло от доброволни дарения и глоби. Тук не сме узрели за такова отношение към животните като там, така че тази част за доброволните дарения ми се вижда неосъществима - ще има хора, които да помагат финансово, но те не са чак толкова много.

Не съм авторитет в тази област. Знам само, че проблемът е прекалено голям и е бил оставен да се увеличава безконтролно прекалено дълго време, затова в момента е практически неразрешим, откъдето и да го погледнеш.

BirdsFlu, приютите ще помогнат на всички хора, които не обичат кучета и котки да се разхождат безконтролно, често на места, където играят децата ни. Ще помогнат на всички, които се страхуват да излезнат до магазина, защото отпред си почива местната глутница. Ще помогнат на всички, които щяха да бъдат ухапани, защото тези кучета не са били прибрани.

И най-накрая, ще помогнат на всички, включително на хората, които не обичат кучетата, да си кажат: "Разрешихме проблема по хуманен начин."

Ех, мечти, мечти...  Embarassed

А за данъците не си спомням точно (последно чух нещо за 12 лв. годишно), има ги в Закона за защита на животните и Закона за ветеринарно-медицинската дейност. Предполагам, че малко хора си плащат данъците, но според новия ЗЗЖ, ако кучето не е регистрирано, глобите ще бъдат доста по-солени от самия данък  Grinning

# 82
  • Мнения: 4 841
BirdsFlu, приютите ще помогнат на всички хора, които не обичат кучета и котки да се разхождат безконтролно, често на места, където играят децата ни. Ще помогнат на всички, които се страхуват да излезнат до магазина, защото отпред си почива местната глутница. Ще помогнат на всички, които щяха да бъдат ухапани, защото тези кучета не са били прибрани.

И най-накрая, ще помогнат на всички, включително на хората, които не обичат кучетата, да си кажат: "Разрешихме проблема по хуманен начин."

Ех, мечти, мечти...  Embarassed

За същото би помогнало много по-успешно директното евтаназиране. Не виждам защо, за да се чувства някой "хуманен", трябва да се харчат пари, които биха били свършили много повече работа, насочени в друга дейност. Имам представа как се харчат ДО СЕГА тези пари, и повярвай ми, няма нищо "хуманно" (кавичките не са случайни). Всъщност спирам дотук. Да не разводнявам темата.

# 83
  • Мнения: 827
BirdsFlu, приютите ще помогнат на всички хора, които не обичат кучета и котки да се разхождат безконтролно, често на места, където играят децата ни. Ще помогнат на всички, които се страхуват да излезнат до магазина, защото отпред си почива местната глутница. Ще помогнат на всички, които щяха да бъдат ухапани, защото тези кучета не са били прибрани.

И най-накрая, ще помогнат на всички, включително на хората, които не обичат кучетата, да си кажат: "Разрешихме проблема по хуманен начин."

Ех, мечти, мечти...  Embarassed

За същото би помогнало много по-успешно директното евтаназиране. Не виждам защо, за да се чувства някой "хуманен", трябва да се харчат пари, които биха били свършили много повече работа, насочени в друга дейност. Имам представа как се харчат ДО СЕГА тези пари, и повярвай ми, няма нищо "хуманно" (кавичките не са случайни). Всъщност спирам дотук. Да не разводнявам темата.
Подкрепям напълно Peace
Искам да попитам освен това какво ще стане с тези приюти за кучета, когато, след около 10-тина год най-много, броят на кучетата, отглеждани там, драстично намалее.

12лв данък за домашен любимец не отиват ли за подходящи дейности ЗА този домашен любимец - напр. табели къде е разрешено/забранено да се разхождат кучета; почистване на съответните места със съответните препарати, заплати за органите, който проследяват тези неща. Ако от тези 12лв ще се взимат и за бездомните кучета - абсурд да стигнат за каквото и да е начинание.

Не съм много съгласна, че персонал винаги ще се намери, още повече че ако тези приюти са на отдалечени места дори и да не им се плащат заплати, поне превоз трябва да се осигури. Тук искам да вметна само, че около блока ми кучета и гълъби се радват на храната, която редовно съседите пенсионери им осигуряват. Те вероятно го приемат като дълг или просто се чувстват добре от "доброто дело", но няма да се емнат да ходят да гледат такива животни. Оставам настрана въпросът, че продължава да няма кой да изчисти изпражненията на кучетата, дето се хранят, нито пък курешките по фасадата на сградата или терасата ми.

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 13:17 от Ити

# 84
  • София
  • Мнения: 1 508
Кучета винаги ще има, дори когато сегашните умрат от старост. Винаги ще се намери някой, който да изхвърли кучето си на улицата, например защото е болно, или остаряло, или просто му е писнало да се грижи за него. В тези приюти ще отиват и животните, които са конфискувани от безотговорни или жестоки стопани.

По Анимал Планет ми направи впечатление, че само в Хюстън зоополицията прибира 14,000 кучета годишно. Градът е само двойно по-голям от София, чудя се откъде се взимат толкова много животни  newsm78

Иначе не съм съгласна, че евтаназията е хуманно решение на проблема. Тя е изход само за болните и агресивните животни. Защо трябва да убиваме животни, чиято единствена вина е, че са се родили без дом или са били изхвърлени на улицата? Това, че пречат на някои хора, не е основание да се отнеме животът им. Подобен изход от ситуацията е срамен за мен, и показва единствено безсилие да се справим човешки с проблема.

Така или иначе, колкото и да обсъждаме проблема, евтаназията вече е извън закона, и пак да кажа, силно се надявам проблемът да се разреши по най-бързия и безболезнен за всички начин  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 827
Аз не мисля, че хуманно е да се гледа животинката в клетка 2 на 2, да има осигурена храна и т.н. Peace
Нито смятам това за нормално или човешко:
Винаги ще се намери някой, който да изхвърли кучето си на улицата, например защото е болно, или остаряло, или просто му е писнало да се грижи за него.
Иначе и аз се присъединявам към това проблемът да се разреши по най-бързия и безболезнен за всички начин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт