Бездомно куче нахапа момченце на 1,6г пред очите ми

  • 5 153
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
Здравейте,
да ви кажа днес много се разстроих станах свидетел на една случка която направо ме разтърси.
С дъщеря ми седяхме на люлеещите се играчки ( от онези с монетите ) когато към нас се приближиха едно момченце на 1.6г. и гледачката му. Бяха ходили до кухнята за храна, момченцето тичаше напред и не искаше да се хване за ръката на жената.
В един момент детето забеляза бездомното куче, което спеше наблизо и се хвърли отгоре му - награби му краката и започна да го стиска за козината и корема - животното спеше и подскочи като се хвърли отгоре му - бутна го и го захапа за ръката след което избяга.
Детегледачката беше на няма и два метра както и аз, но всичко стана буквално за секунди.
Слава Богу детето освен силният стрес се беше разминало леко - имаше няколко драскотини по ръцете, кучето не го беше стиснало със зъби и нямаше разкъсвания.
Просто няма да ви казвам какъв ужас е да видиш малкото дете на земята и куче което е три пъти по голямо от него да го хапе.
Детегледачката  само мънкаше Как щяла да каже на майка му и баща му и т.н., беше я страх повече от реакцията на родителите от всичко останало.
Не може ли да направим нещо за тези кучета - много са и вече изпитвам невероятен страх от тях като съм  с дъщеря ми, все си представям ужасии.
Не съм спокойна изобщо, на детската площадка до нас пък разхождат ротвайлер без каишка между децата , направо изтръпвам. Децата са непредвидими, не могат да знаят какво ще се случи ако гушкат някое куче и т.н., подхождат добронамерено към всичко.
В конкретната ситуация не знам кой е виновен - животното спеше,  гледачката  беше на няма и 2 м от детето, склонна съм да мисля че общината има вина, за това че не е прибрала животните.
Като се разхождах днес из квартала реших да преброя кучетата - ами преброих 25 животни на около 15 жилищни блока...
Държа да подчертая че обичам животните, имам  куче, но това е прекалено.

# 1
  • Мнения: 259
Лелееееее ужас!!!!! Горкичкото детенце! Дано стреса му мине бързо! И моя син се изплаши  така веднъж от куче и сега само като види че някое се доближава до него замръзва на едно място!
Има толкова много такива зли бездомни кучета че незнам дали някога някои ще може да се справи с тях!! Никога не ме е било страх от кучета и винаги съм ги харесвала но откакто имам дете почна да ме хваща страх и мене!
А и не са само бездомните кучета проблем! Има такива стопани че понякога полудявам. Виждат че минава дете и не си го придърпват кучето към тях. Колкото и добро да е, е животно и не се знае как ще реагира в даден момент.

# 2
  • Мнения: 4 841
В един момент детето забеляза бездомното куче, което спеше наблизо и се хвърли отгоре му - награби му краката и започна да го стиска за козината и корема - животното спеше и подскочи като се хвърли отгоре му - бутна го и го захапа за ръката след което избяга.

Нееднократно съм си изказвала ПРОТИВ бездомните кучета, и имам редица предприети стъпки в тази насока, така че В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не омаловажавам случилото се. НО за мен поне вината в случая е изцяло на детегледачката - че е допуснала безумната ситуация. Подобно като цитираното действие не е допустимо спрямо никое живо същество, включително и човек - вие как ще реагирате, ако някой се хвърли върху вас докато спите и ви стиска и скубе? Цялата ситуация ми е малко  Crazy Crazy Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 43 903
В един момент детето забеляза бездомното куче, което спеше наблизо и се хвърли отгоре му - награби му краката и започна да го стиска за козината и корема - животното спеше и подскочи като се хвърли отгоре му - бутна го и го захапа за ръката след което избяга.

Нееднократно съм си изказвала ПРОТИВ бездомните кучета, и имам редица предприети стъпки в тази насока, така че В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не омаловажавам случилото се. НО за мен поне вината в случая е изцяло на детегледачката - че е допуснала безумната ситуация. Подобно като цитираното действие не е допустимо спрямо никое живо същество, включително и човек - вие как ще реагирате, ако някой се хвърли върху вас докато спите и ви стиска и скубе? Цялата ситуация ми е малко  Crazy Crazy Crazy

абсолютно съм съгласна. добре е, че се е разминало леко...

# 4
  • Мнения: 654
преди години , когато синът ми беше малък има няколко случки с куче:
1-в градинката стоеше куче с каишка,а стопанинът му пиеше кафе.казвам на детето което се засили към кучето-недей ,мама ,кучето хапе. и за секунди синът захапа кучето за врата.ужас!детето крещи от възторг,а кучето лае.че като удари един бяг това ми ти куче,един час го търсиха.
2-лятото на морето ,синът решава да ритне едно куче, защото му пречи да мине по пътеката.съответно кучето го ухапа.
 и двете кучета бяха домашни и с нищо не пречиха.и в двата случая държах детето за ръка.
ако знаете само как се чувствах.

# 5
  • Мнения: 953
Забравих да кажа че жената ми обясни, че детето си имало куче у дома и по този начин изразявало радостта и любовта  си към животните  newsm78.
Ох не знам  кой беше виновен, но беше ужасно.

# 6
  • Мнения: 7 362
Забравих да кажа че жената ми обясни, че детето си имало куче у дома и по този начин изразявало радостта и любовта  си към животните  newsm78.
Ох не знам  кой беше виновен, но беше ужасно.
Ега си израза на любовта към животните.Понякога се чудя защо определени хора взимат животни само да ги мъчат.Не съм привърженик на бездомните кучета,но не мога да понасям някой който си възпитава по този начин детето да тормози животинката.Имала съм винаги кучета / и в момента имам/ зайчета ,рибки и какви ли не животинки,но никога не съм разрешавала на децата си ,а сега на внуците да ги измъчват.Има си култура на поведение и отношение и моите деца никога не са измъчвали животни.Малката ми щерка постоянно влачеше бездомни кученца "само за малко" и след това си ги отглеждахме.Нито веднъж не е хапана от животно с изключение на един котарак,който тя е гонила да прегръща ,а той  е гонел котка. Mr. Green Сега цял живот ще помни какво означава "Не трогай кот" Mr. Green

# 7
  • Мнения: 9 814
Забравих да кажа че жената ми обясни, че детето си имало куче у дома и по този начин изразявало радостта и любовта  си към животните  newsm78.
Ох не знам  кой беше виновен, но беше ужасно.

Е, за това отворете темата "Бебе и домашен любимец", просто трябва да се обясни на децата, колкото и малки да са те, че кучето вкъщи и това навън нямат нищо общо, че навън не трябва да се хвърля и да се радва на всеки помияр. Макар че, няма гаранция, че и домашния любимец няма да се ядоса някой път и да захапе детето.

# 8
  • Мнения: 46 436
 Confused

Дете на 1г. и 6м. не може да разбере, че така не се играе с непознато куче.

Кучетата не винаги разбират, че детето иска да си играе с тях, а не да го нападнат и наранят.

За доброто и на хората, и на кучетата е да се спазват строги правила за разхождане и отглеждане на животни сред хора, а бездомни просто да няма.

Друг е въпросът кога ще стане  Tired

# 9
  • Мнения: X
Много неприятно, но в случая вината е на дететгледачката, защото и детето и кучето са на един акъл (грубо казано), а тя е човека, който трябва да следи за безопасността на детето. От друга страна и родителите е трябвало да обяснят на детето, че не може да прави така.
Много мразя бездомните кучета и съм за тяхното изтребване, ма и на мен някой да ми се метне така, докато спя и аз ще подскоча  Crazy

# 10
  • Мнения: 2 197
Ако ти спиш и някой се хвърли да ти мачка косата как ще реагираш?
Факта, че детегледачката не е спряла детето навреме по някакъв начин не е причина да се пищи срещу кучето. Децата трябва да се учат, че кучетата не са плюшени играчки. А това, че някой не може да опази 2-годишно дете си е негов проблем. Дъщеря ми харесва кучета и си играе с тях, но знае, че когато кучето спи му се пази тишина. Много интересно защо нея никога не са я стряскали или хапали кучета.

# 11
  • Мнения: 1 599
съграсна съм , че детегледачката е трябвало да бъде по-внимателна, но съгласете се че дори и без да ги закачат има бездомни кучета , които нападат и то не само деца и голями хора. Аз съм станала свидетел на глутница кучета , които направо щяха да разкъсат една жена на улицата и ако не беше един мъж да ги подгони направо щеше да си умре... Аз като малка много обичах кучетата, но сега изпитвам ужас от бездомните кучета и тази гледка винаги ми е пред учите. Представете си че вашето дете си е играело в градинката и го направи това с някое куче ... то става за секунди и няма как да реагирате... според мен отдавна трябваше бездомните кучета да ги приберат в приюти  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
съграсна съм , че детегледачката е трябвало да бъде по-внимателна, но съгласете се че дори и без да ги закачат има бездомни кучета , които нападат и то не само деца и голями хора. Аз съм станала свидетел на глутница кучета , които направо щяха да разкъсат една жена на улицата и ако не беше един мъж да ги подгони направо щеше да си умре... Аз като малка много обичах кучетата, но сега изпитвам ужас от бездомните кучета и тази гледка винаги ми е пред учите. Представете си че вашето дете си е играело в градинката и го направи това с някое куче ... то става за секунди и няма как да реагирате... според мен отдавна трябваше бездомните кучета да ги приберат в приюти  Peace
Има, да...а има и още толкова домашни кучета, които се нахвърлят върху хора...възръстни и деца.....както има и много добродушни и бездомни и домашни....
Това няма нищо общо...ако детето не се бе хвърлило така върху СПЯЩОТО куче нищо нямаше да стане...чесно казано в такава ситуация и собственото им куче сигурно щеше да го ухапе....и нищо по-естествено от това всъщност...а това "нахапа" в заглавието звучи подвеждащо зловещо...все едно кучето се е нахвърлило и наяло детенцето....
хич не защитевам идеята за бездомните кучета и домашните такива без наморници....ама в случая гледачката е най-виновна....а и родителите, че не са понаучили детето....въпреки, че е малко ...простено му е, че прави дивотии все още...

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 22:43 от Angel_Dust

# 13
  • Мнения: 2 908
Никой не е виновен-кучето си е спяло-разбира се,че ще се стресне ако му се метне нещо ей така...никога не съм била против бездомните кучета-с какво са виновни и те за мизерният си живот,че трябва да се изтребват?Трябват им приюти,но това няма да стане никога....А моята дъщеря,която е точно на 1г и 6м не иска никога да ходи за ръка с мен,нито с никого-палава е много и се дърпа,плаче ,не иска хваната за ръка да ходи,а тича напред,аз винаги тичам след нея или я нося-няма друг начин-детето явно е такова-а вината на детегледачката е само в това,че не е успяла да реагира навреме(ама тя трябва да спринтьорка като мен,че да стигне детето за такова отрицателно време Mr. Green),ама то лошото при малките деца става за секунди-така,че се учудвам как веднага тук се търси изкупителна жертва... Shocked

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Абе какво значи не иска за ръка...и моето не иска, но пък аз упорствам и все повече се научава...не мога да разчитам на спринтьорските си умения, за да го спирам всеки път като се зададе кола, колело, куче или нещо такова...а той с радост би хукнал между колите на улицата да им разглежда емблемите.....именно защото лошите неща стават за секунди в определени ситуации това не иска за ръка не се зачита....

Общи условия

Активация на акаунт