Моля ви мами,дайте ми съвет!

  • 1 317
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 502
  Бебето ми се подсече много лошо-има малки бели пъпчици по дупето.Педиатърката каза,че е от памперса и от претопляне,изписа дактарин орал гел(каза да мажа дупето с него),но вече трети ден-става дори по-зле!Моля ви кажете имали ли сте подобен проблем и с какво мазахте бебето си?Благодаря ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 193
На синът ми му минаваше с дефламол .Ама не си спомням да е имал пъпчици-БЕЛИ newsm78.Иначе дефламола действаше вълшебно почти веднага минаваха Peace.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
На нас най-ни помагаше слънцето!
Ако не е гъбична инфекция- събувай памперса и му прави слънчеви бани на
дупето.Ние сме го правили в края на октомври месец,сега поне е подходящо времето Peace

# 3
  • Мнения: 502
  Малки  пъпчици с бяло връхче ....как да разбера дали е гъбична инфекция?Докторката изписа гел,който е за афти в устата по принцип? newsm78 #Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
Дактарина по принцип е за гъби,на дъщеря ми бяха станали като ранички
вече,не искам да те плаша,и на мен тогава ми казаха,че е контактен дерматит от памперса.
Мазах с Ексипиал с бадемово масло и много слънце,без памперси 1-2 дни и така.

те,и афтите в устата пак са гъби(соор,млечница)

# 5
  • Мнения: 502
  Благодаря ви,мами!Има леко подобрение тази сутрин!Обичам този форум! Peace  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 929
Дано ви мине скоро този проблем. На нас все още ни се появяват такива пъпчици от време на време. Ползвам едно кремче Нежна грижа от Орифлейм, което винаги ни спасява при проблем с дупето и лицето. Много важно е, когато намажеш дупето със съответното мазило, което ползваш, е да го нанасяш, когато дупето е измито добре със сапун преди това, много добре подсушено, а кремът трябва да е напълно абсорбиран от кожата, да няма следи от него.

# 7
  • Мнения: 1 322
И ние имахме подобен проблем миналата година, но нямаше бели пъпчици. С какво ли не мазахме и не минаваше. Случайно една докторка ни каза да вземем Елоком и с него се оправихме за 2 дни. Много е добро това мазило. Слага се само веднъж на ден и не повече от 5 дни.

# 8
  • Мнения: 729
В такива случаи ползвам Пиоктанин.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 3 110
В такива случаи ползвам Пиоктанин.

И аз мисля,че това ще помогне.

# 10
  • Мнения: 433
Ако е гъбична инфекция вземи Триклобактер за измиване на дупето и Певизон(мисля ,че така беше).Минава за 2 дни,но внимавай с кремчето ,че не е добре да се използва дълго време.

# 11
  • Мнения: 56
Пробвай с Pavlogal (македонското кремче). Има го в Папагал в Борово на ул. Солун47.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 576
За зачервени пъпчици на сина ми му изписаха "Цинкова маз 10%". Маже се сутрин и вечер, трябва мястото да е подсушено. Имаше видимо подобрение след 2-то намазване.

# 13
  • Мнения: 502
  Благодаря ви,мами,страхотни сте!Добре че го има този форум!Купих мазилата и го мажа.Оправя се вече.  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт