Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 225 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

Моля Ви, помогнете ми с някакъв съвет. Нищо особено не са петната - просто се е наслоила мазнина - имам комбиниран плот газ и ток на Горене. Но в упътването май пише, че само с гъба и с препарат за миене на съдове става, а при мен се замазва. Не смея с нещо по-абразивно, дори с микрофибърна кърпа се страхувам да търкам. Вие как се справяте?
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

пробвай с обезмаслителя МЕГЛИО!
Цитирай

Родом от Благоевград, по стечение на обстоятелствата-в Бургас

Аз чистя с това:
Цитирай

В лудницата на 2-рия етаж.

С Медикс или ЦИф чистя.
Цитирай

Варна

Аз в момента използвам Медикса, който е показала RadiD . Добре почиства.
Цитирай

София

Аз чистя с кремообразния Циф - не надрасква. След като изтъркам петната, изплаквам няколко пъти с влажна кърпичка, а после полирам с домакинска хартия или салфетка.
Ако плотът не е много замърсен, бърша само с влажна микрофибърна кърпа, а понякога го пръскам и с препарат за стъкла.
Честно казано обезмаслителят на Меглио ми върши чудесна работа за всички повърхности, но не може да разгради загорели мазни капки от плота, колкото и дълго да ги кисна. Затова с мека гъба и Циф търкам, докато петното се измие.
Цитирай

Родом от Благоевград, по стечение на обстоятелствата-в Бургас

Друг път преди да публикуваш нова тема погледни БИБЛИОТЕКА! Хората са се морили да систематизират информацията, за да не се пита постоянно 1 и също !!! Да ти помогна- ТУК , ТУК , ТУК , ТУК , и ТУК можеш да намериш отговори на почти всичките си въпроси за почистване на керамични котлони !!!   dontuu
Цитирай

Друг път преди да публикуваш нова тема погледни БИБЛИОТЕКА! Хората са се морили да систематизират информацията, за да не се пита постоянно 1 и също !!! Да ти помогна- ТУК , ТУК , ТУК , ТУК , и ТУК можеш да намериш отговори на почти всичките си въпроси за почистване на керамични котлони !!!   dontuu
Ради, напротив, изчетох ги темите, но заглавието "домакинство" не ми говори нищо, а моят плот не е с петна от захар или с изгорял найлон. Та няма нужда да ми се караш. Ако не си искала да се "мориш" - не е било нужно да ми пускаш линковете - отговорите на останалите момичета са ми напълно достатъчни. Впрочем благодаря им - ще си потърся препарата за стъклокерамика специално. А, между другото - и аз около десет пъти давам съвети и отговори в теми за прахосмукачки, сушилни и перални машини, без да полицавам дръзналите да попитат за "найсти" път. А на тези, които са изготвили "библиотеката" сърдечно благодаря. Но това не е причина да не се пита отново, нали? Smile
Цитирай

И аз препоръчвам Меглио.
Цитирай

Бургас

Аз в момента използвам Медикса, който е показала RadiD . Добре почиства.
И аз ,но търкам и с шпатулата.Накрая забърсвам с влажна микрофибърна и става като нов.
Цитирай

Да ви кажа, тази шпатула, която са ми дали много ме е страх да я използвам. Струва ми се, че ще надраскам с нея. А и микрофибърна кърпа не смеех да използвам, въпреки че си мия прозорците без проблем с такава. Но щом сте пробвали - ще се престраша и аз, че не се търпи. Просто може би съм заблудена от упътването - там пише "с нищо друго освен с гъба". А за обезмаслителите и по-силните препарати пише, че може да заличат кръговете върху плота, очертаващи ел. котлоните. А пък като използвам само мека гъба, дори и чист да остане плота, остават едни капчици, които след това стават на петна. Та с микрофибър като че ли е най-добре.
Цитирай

Аз си купих скоро някакъв обезмаслител LEX. Оказа се чудесен за керамичния плот. Peace
Цитирай

София

Аз си купих скоро някакъв обезмаслител LEX. Оказа се чудесен за керамичния плот. Peace
От две години сам онего ползвам съм много доволна.  SmileНай-добрият за мен е FAIRLY, но незнам дали се намира в БГ, мен ми го пращат от Гъция
Цитирай

Софее

Използвай си шпакличката, нищо няма да им стане на котлоните, аз само така ги чистя, не виждам как иначе ще се изтъркат всички гадни, мазни петна. Шпаклата е перфектна, не драска, спокойно. Става за 2 мин. иначе трябва да търкаш половин час с гъби и пак не стават като нови.
Аз ползвам и Медикса, показан по-горе.
Цитирай

гр.София

Извинявам се , че нахлувам в темата , но имам един въпрос : от къде мога да си купя такава шпакла?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора