С какво да почистя безопасно стъклокерамичен плот?

  • 4 640
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
       Аз ползвам DR. BECKMANN почистващ препарат за стъклокерамични печки. Доволна съм, много добре, лесно и бързо почиства дори и наслоена мазнина.  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 3 271
Извинявам се , че нахлувам в темата , но имам един въпрос : от къде мога да си купя такава шпакла?

Аз си я купих от магазин на ТСМ - 2лв ,май беше

# 17
  • Мнения: 1 218
eli6 , пробва ли вече някой от тия препарати, които момичетата са посочили ?
Аз пробвах с Frosch , едните петна излезнаха, ма сега имам едни странни бели точици като от одраскано седи (ма не е драно, много странно )  newsm78 дали има начин и те да изчезнат някак ?  newsm78
Момичета HELP  Praynig

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 13:06 от Djindjari

# 18
  • Мнения: 2 388
... ма сега имам едни странни бели точици като от одраскано седи (ма не е драно, много странно )  newsm78 дали има начин и те да изчезнат някак ?  newsm78
И при мен се е случвало в редките пъти, когато се развихря в кухнята. Simple Smile
Ако не е надраскано ( аз мисля, че не е ) след още едно - две почиствания ще се махне.
Сега се сещам, че първият препарат, който купих за тази цел беше на DOMAX.
Много бях доволна. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 218
palavata_monahinq , благодаря за отговора !!! (бях се отчаяла вече , че никой няма да ми отговори  SadHug
Успокои ме и още утре ще пробвам с тоз DOMAX   Peace

# 20
  • Мнения: 2 388
Djindjari предполагам, че и с друг препарат ще се получи.
Като съвет мога да ти дам да го държиш повече от препоръчаното време на опаковката.
Петната се махат по-лесно. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 19 471
eli6 , пробва ли вече някой от тия препарати, които момичетата са посочили ?
Аз пробвах с Frosch , едните петна излезнаха, ма сега имам едни странни бели точици като от одраскано седи (ма не е драно, много странно )  newsm78 дали има начин и те да изчезнат някак ?  newsm78
Момичета HELP  Praynig
Да, пробвах с Медикса за стъклокерамика и с шпаклата. Няколко пъти. Дори имам нещо като надраскано, но много леко около единия котлон. Докато не пробвах с обезмаслител Медикс- петната изчезнаха. Или зацапването е било много брутално /въпреки че е лесно да се предположи, че петна от мазнина ще има много често на плота/, или аз нещо съб объркала. Както и да е - почти не се вижда. Явно понеже ползвам газовите котлони - зоната от стъклокерамиката под тях се нагрява и така загаря мазнината. Честно да ви кажа, май съжалявам, че смених инокса със стъклокерамика. Струва ми се много по-капризна. Ще пробвам и другите марки, които са посочили момичетата тук, но може би трябва да се чисти след всяко готвене, за да не стават такива наслоявания.

# 22
  • Мнения: 2 388
...но може би трябва да се чисти след всяко готвене, за да не стават такива наслоявания.
Тук си права, ако почистваш веднага след готвене, ще си спестиш усилия. Peace

# 23
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Чистя напълно безопасно с Циф,Меглио(обезмаслител) или Медикс (за фурни) и търкам с най-обикновенна гъбичка за чинии,само че с по-твърдата част.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 571
...но може би трябва да се чисти след всяко готвене, за да не стават такива наслоявания.
Тук си права, ако почистваш веднага след готвене, ще си спестиш усилия. Peace
При това става много по-лесно, преди да са се спекли съвсем петната, само изчакваш да поизстине котлона. Даже не са нужни специални препарати - забърсваш с гъбичка и готово.
От 7 години съм на стъклолерамичен плот и чак ви се чудя, какво толкова им се шашкате.

# 25
  • Мнения: 3 621
аз чистя с мокрите кърпички за кухня и баня на Арома , забърсвам след всяко готвенеоще докато е леко топъл плота , много съм доволна от тях 

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 19
вместо шпатула може да се пробва и с нож,аз така правя и нищо му няма на плота ,но дори измит в средата ми остава едно голямо петно което не се маха някой може ли да помогне  за него с какво се маха?

# 27
  • Мнения: 19 471
Чистя напълно безопасно с Циф,Меглио(обезмаслител) или Медикс (за фурни) и търкам с най-обикновенна гъбичка за чинии,само че с по-твърдата част.
Тази "по-твърда част на гъбичката" не ти ли надрасква плота?

# 28
  • Мнения: 2 388
Чистя напълно безопасно с Циф,Меглио(обезмаслител) или Медикс (за фурни) и търкам с най-обикновенна гъбичка за чинии,само че с по-твърдата част.
Тази "по-твърда част на гъбичката" не ти ли надрасква плота?
Нишо му няма на плота, не е толкова крехък, каквито митове и легенди се носят.
Давай смело с гъбичката. Peace

# 29
  • Мнения: 122
С паста за керамичен плот на Астониш... Ако замърсяването е по-упорито използвай и шпакличка...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт