ниско кръвно

  • 4 719
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
как се справяте с ниското кръвно?

# 1
  • Мнения: 1 745
Много течности! Peace

# 2
  • Мнения: 428
Откакто забременях кръвното ми е доста ниско.
По препоръка на доктора - сутрин едно не много силно кафе, шоколад, много течности, задължително закуска...
Но в общи линии не може да се направи много. Успокоявам се, че по-добре ниско, отколкото високо и си ходя като замаяна Tired

# 3
  • Мнения: 5 401
Цял живот съм с ниско кръвно, имала съм и няколко припадъци. По принцип пия много течности през деня, но когато усетя замайване, причерняване и т.н., посягам към кока-кола или шоколад.

Не разбрах дали си бременна, но мисля, че консултация с личния лекар няма да ти е излишна!   bouquet

# 4
  • Мнения: 391
Цял живот съм с ниско кръвно, имала съм и няколко припадъци. По принцип пия много течности през деня, но когато усетя замайване, причерняване и т.н., посягам към кока-кола или шоколад.

Не разбрах дали си бременна, но мисля, че консултация с личния лекар няма да ти е излишна!   bouquet

Аз си нося шоколад или кола. Ичвън бремеността си имах винаги Еффортил-за ниско кръвно, взимах го ако станеше много страшно. Иначе като бях бременна с течение на бремеността постепенно го качвах и накрая стигна до нормални стойности.

# 5
  • Мнения: 3 621
Вече са ти дали съвети , а и все пак ниското кръвно е по-добре от високото /при бременост/, сега лятото в топлото време ще ти е още по-трудно ... късмет ти пожелавам

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Това което мен ме спаси миналото лято в най-големите жеги когато бях бременна беше айрян със сол. Кръвното също ми е винаги много ниско и понеже не пия кафета и коли пия повече айрян със сол и ми просветва за минути.

# 7
  • Мнения: 4 965
Кафето е проблем само при високо кръвно. На детето не съм чувала да вреди. Стига теб да не те изнервя. Най-малкото, кафето е в пъти по-безопасно от лекарствата за ниско кръвно.

# 8
  • Мнения: 697
По-добре аирян със сол.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
айрян с повече сол

# 10
  • Мнения: 1 168
Странно ми е ти дават такива съвети специалисти, но в интерес на истината аз пиех доста кафе, не казвам, че е препоръчително. По-добре консумирай други напитки и питиета, които вдигат кръвното.
По принцип приема на много течности вдига кръвното.
А с какво кръвно си била преди да забременееш? На мен винаги ми е било ниско кръвното, а по време на бременността влезе "в нормите"

# 11
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411

Хм,интересно,това за първи път го чувам.Солта ли в случая помага?

# 12
  • Мнения: 357
пий по три литра вода и то изпивай чашата наведнъж, това дига кръвното -аз това единствено правех, и аз съм с много ниско кръвно  Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
+шоколад,кола,айрян със сол Peace

# 14
  • Мнения: 543
Много течности. И шоколадче Peace

# 15
  • Мнения: 9 776
Освен вече посочените неща можеш да хапваш сладко или да пиеш сладки напитки.

# 16
  • Мнения: 827
Много течности, не оставай гладна, но и не преяждай.  Hug
Аз съм с ниско кръвно и цялата бременност я изкарах също с много ниски стойности (при едно от посещенията ми на женска консултация измериха 60/90 и се притесниха жените и ме изпратиха и мен за кафе). Обаче, кафе, кола, както и пакетче захар или черен чай  напр. вършат работа, но рязко повишават кръвното налягане, което също не е много препоръчително по време набременност. По-добре е да си изградиш стратегия просто да имаш в теб винаги вода напр. и ако започне да ти прилошава - да седнеш някъде, най-добре да легнеш. Аз поне много приятно се чувствах на студения тротоар, хората странно ме гледаха, ама иначе ако се пльосна с тоя корем, по-добре ли ще е? Hug

# 17
  • Мнения: 728
Чета: Помогнете, и си мисля че кой знай какво може да е станало...  пиши отстарани поне : ниско кръвно или нещо да подсказва за какво става на въпрос.
Е с колко ниско кръвно си? Аз бях 60-90, към 6-тия вече бях 90 на 120. Анемична ли си.. дай малко инфо, тя лекарката не ти е казала кой знай какво при това, че те е прегледала, ти искаш ние да и кажем, без да ни даваш никакви подробности.. ей ся щ'ти фърла един боб

# 18
  • Мнения: 164
не се притеснявай толкова-при доста бременни е така,аз лично познам жена,която през цялата бременност беше с ниско кръвно(още повече ,че са ми казвали ,че високото е по-лошо )аз пиех по 1-2 кафета на ден не вярвам да ми е навредило кафето ,но ако получиш по-добър съвет от мамите с подобен проблем-послушай го Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз винаги съм била с ниско кръвно. Помагат ми кола, айран със сол, сладки неща...

# 20
  • Мнения: 38
показа гре6ка в публикуването и затова пращам няколко пъти Embarassed
изжинявам се
вси4ко това ми помага донякъде
днес съм с 40/80 Sad

# 21
  • Мнения: 38
в 13 г.с. съм

# 22
  • Earth
  • Мнения: 1 952
шоколад, сладко, малко кола, айран..
без кафе (кафето не е препоръчително заради плацентата )

# 23
  • Мнения: 1 517
повече течности (за предпочитане различни от вода) и солени храни
кафе също можеш да пиеш, но по малко; кола, шоколад и други, съдържащи кофеин

# 24
  • Мнения: 4 753
Шоколадче си хапвай повечко...  Wink Аз само чакам да ми кажат, че кръвното ми е ниско и си имам оправдание да набивам шоколад...  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 085
Кофеинови напитки и шоколадчета.Повечко течности.

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Повече течности!


кафе тоЖе но не прекалявай  Wink

# 27
  • Мнения: 679
И аз съм съм с ниско кръвно, но си ми е добре.
Подкрепям напълно Severinka  Peace До две кафета на ден няма да ти навредят, ако си пийваш по принцип, но мисля че повече не е препоръчително  Naughty

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 17:26 от бебка и бебко

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Кафе (по малко), шоколад,

 На мен пък лекар ми каза, че е по-добре да пия повече кафе, отколкото да ям натурален шоколад.Аз наистина не се лишавам от кафето, защото в противен случай не мога да ходя.

# 29
  • Мнения: 728
как бе хора 40/80 или апарата не е верен или незнам...щом си с 40 на 80 и можеш не само да седиш на стола, но и да пишеш във форума, ти си някакъв медицински феномен

# 30
  • Мнения: 391
Лелеее, и аз за първи път чувам такова нещо... Shocked Да не е 140/80, ама тогава става високо, а не ниско??? Аз си спомням че като имах 60/90 едвам гледах, беше след припадък. А по-ниско от това направо не мога да си представя.
И нещо не схващам - имаш '40/80 и питаш какво да взимаш. Значи ли това че се чувстваш добре???  Rolling EyesЩото аз нещо не мога да си го представя, никога ли не си взимала някакви медикаменти преди да забременееш???

# 31
  • Мнения: 9 973
80 на 40 е за болница,аз с 80 на 60 бях на легло

# 32
  • Мнения: 257
как се справяте с ниското кръвно? в 13 г.с. съм и отговора на АГ е ........"пове4е кафе" Sad
И аз имах този проблем и сега си го имам! На мен лично ми се гадеше от кафето и ми казаха да хапвам задължително на закуска, пий повече течности, шоколад но не прекалявай защото после трудно се свалят килцата, магданоз, а доколкото колата и кафето възбуждат нервната система моят съвет е пази си я!  bouquet

# 33
  • Мнения: 827
И на мен ми се струва твърде ниско - особено за бременна. Консултирай се няколко лекари, според мен Hug
Успех!

# 34
  • София
  • Мнения: 23 036
В началото на бременността и аз имах същия проблем, но после с напредване на времето, кръвното ми се нормализира... Мисля, че сладки сокчета също помагат, както и шоколад! На мен кафето не ми понася и въобще не пия...

# 35
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Уведоми Мод за втората темата...

С кафе, шоколад, кока -кола...при мен.Моя близка пък прибягва до солена храна  Thinking, но и помага.

П.П. Мале, те не били две темите...Даже тая ако се заключи, няма да е лошо...

# 36
  • Мнения: 487
Със силно кафе!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 423
С кафе, кола и нещо сладичко.  Grinning

# 38
  • Мнения: 4 335
С кафе, кола и нещо сладичко.  Grinning
Peaceи сьс солени трушии Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 17 591
Айран със сол, натурален шоколад.

# 40
  • Мнения: 274
Повечко кола,шоколад,кафе Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 679
Най-здравословно за вдигане на кръвното е един скандал с любимия подправен с айран и повече солчица. Laughing
На мен доста ми помагаше, аз не можех да пия кафе или кола та само с айранчето се справях.

# 42
  • Мнения: 817
Аз кафе по принцип не пия, но като казах на моя гинеколог, че ми пада кръвното и той каза да пия кафе. Много ми беше странно, но явно не вреди толкова много на бебето, колкото си мислим ние. Иначе и натурален шоколад не ям, ама и млечния ми вдига кръвното на мен.

# 43
  • Мнения: 1 336
И аз съм с ниско кръвно, преди да забременея пиех доста кафе, но откакто съм бременна кафето нещо не ми понася ...... Не знам защо но ми става лошо - силно сърцебиене и малко ми се повръща.

# 44
  • Мнения: 4 290
И аз съм с ниско кръвно, но нито пия кола, нито ям шоколад. Дай освен с ниско кръвно да стана и прасе.  Confused Пия много течности - но не газирани - и консумирам повече ядки, но не прекалявам. Така или иначе, кръвното ми винаги е било ниско.
И на мен кафето не ми понася, с триста зора изпивам по едно на ден, а съм голяма кафеджийка по принцип.

# 45
  • Мнения: 38
винаги съм си била с ниско кръвно/60/80/ е обичайното ми кръвно/,затова не се отразява драстично на състоянието ми предполагам това падане на 40/80 но пък почвам да се страхувам да не падна някъде

# 46
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз по принцип съм с ниско, но и през двете бременности ми падеше до умирачка  Mr. Green
Помагаше ми айрян със сол + всякакви други течности, кафе по принцип не пия, но тогава ми беше добре като пиина едно, и сладки работи предимно шоколад  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 5 693
Помагат ми кола, айран със сол, сладки неща... Peace

# 48
  • Мнения: 188
И аз в началото на бременността бях с много ниско кръвно - 70/40 или 80/40.Докторът го мереше по три пъти, защото не можеше да повярва.С напредването нещата се нормализираха, че дори понякога го вдигам до 130/90.Аз пиех много сокове и вода

# 49
  • Мнения: 371
много момичета са го написали,но и аз да кажа Simple Smile
айран със сол,много сол.това си го знам от един лекар от Пирогов,като бях бременна и от тогава винаги така се справям с ниското кръвно.но от един друг лекар(чужбински) чух,че комбинацията мляко-сол е много вредна

# 50
  • Мнения: 98
е аз не съм бременна но вече втори ден съм със 70/40 и ако има някакъв ефект от всички изброени съвети то е за кратко
то кръвното винаги ми е било ниско ама така замаяна и с главоболие....  ooooh! винаги ми е минавало

# 51
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
По-добре аирян със сол.
да и аз така го "лекувах" Peace

# 52
  • Мнения: 1 336
шоколад, сладко, малко кола, айран..
без кафе (кафето не е препоръчително заради плацентата )
Можете ли да ми кажете повече за вредата от кафето? Започнах всяка сутрин да пия кафе и напоследък забелязвам, че бебето става доста активно след това. Със сигурност не си въобразявам.
Такива ритници отнасям рано сутрин че чак корема ми се мести  Simple Smile
Възможно ли е кафето да се отразява и на бебето?
И въобще как вреди?
Не ми се пуска нова тема .........
Моля някой ако знае нещо да ми каже  Blush

# 53
  • Мнения: 391
шоколад, сладко, малко кола, айран..
без кафе (кафето не е препоръчително заради плацентата )
Можете ли да ми кажете повече за вредата от кафето? Започнах всяка сутрин да пия кафе и напоследък забелязвам, че бебето става доста активно след това. Със сигурност не си въобразявам.
Такива ритници отнасям рано сутрин че чак корема ми се мести  Simple Smile
Възможно ли е кафето да се отразява и на бебето?
И въобще как вреди?
Не ми се пуска нова тема .........
Моля някой ако знае нещо да ми каже  Blush

Ми да, много е просто. В кафето има кофеин. Laughing Затова бебето е възбудено. Аз докато бях бременна не пиех, но ако не можеш да се лишиш по едно на ден няма да му навреди. Ограничавай също шоколада, колата поради същите причини. Laughing А пропо затова не мажеш и с антицелулитни кремове, освен всички други химии и в тях има кофеин (е, в повечето).

# 54
  • Мнения: 1 336
Това за кофеина го знам  Grinning Благодаря все пак .....
Какво значи "не е препоръчително заради плацентата" ?

Общи условия

Активация на акаунт