море и стерилизация на шишета?

  • 2 537
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Предстои ни началото на юли да заминем на море.Тогава беби ще е на 5 месеца.знаете колко е лоша питейната вода там.според мен е наложително да се стерилизира.проблема е 4е нашия стерилизатор е за микровълнова ooooh!какво ще ме посъветвате.абсурдно е при цели, багаж за бебо да мъкна и микровълнова Shocked

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Какво общо има стерилизирането с питейната вода  newsm78
На 5м мн рядко стерилизирах шишетата ( веднъж в месеца)

# 2
  • Мнения: 672
Вземи си таблетки за студена стерилизация за шишетата. За водата, която бебчо ще консумира ти предлагам да си купиш Девин - розов етикет и да си вземеш термоканата, където да я преваряваш. Малка тенджерка и бързовар също вършат работа.

ПП Възхищавам ти се на смелостта да тръгнеш с бебето. Аз не бих посмяла.

# 3
И ние за първи път на море бяхме на 5м. и купихме уред за готвене на пара и го използвахме като стерилизатор.

# 4
  • Мнения: 575
И аз не разбрах какво общо има питейната вода със стерлизатора.
Вода ще даваш бутилирана, а шишетата ще стерлизираш с разтвор или таблетки за студена стерлизация.

# 5
  • Мнения: 164
вземи повече шишета и не стерилизирай всеки ден (аз така бих направила)а за водата можеш да купиш

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
можеш да си вземеш ел.кана с широко гърло хем ще си преваряваш водичката, хем шишетата можеш да завираш  Peace

# 7
  • Мнения: 728
Вземете таблетки или течност за студено стерелизиране (след което, обаче шишетата се плакнат с вода), или просто вземете една тенджера и изварявайте.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 973
Вода ще даваш бутилирана, а шишетата ще стерлизираш с разтвор или таблетки за студена стерлизация.

Така бих направила и аз.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Предстои ни началото на юли да заминем на море.Тогава беби ще е на 5 месеца.знаете колко е лоша питейната вода там.според мен е наложително да се стерилизира.проблема е 4е нашия стерилизатор е за микровълнова ooooh!какво ще ме посъветвате.абсурдно е при цели, багаж за бебо да мъкна и микровълнова Shocked
миналата година,когато отидохме на море дъщеря ми беше точно на 5 месеца-носих електрически стерилизатор и стерилизирах шишетата след всяко хранене Peace

# 10
  • Мнения: 36
Не съм още веща по тези въпроси,защото мен на 17.06.2008 г. ме чака раждане на моя бебчо.Но в действителност като се замислиш не можеш да вземеш и микровълновата с вас.Затова аз лично мисля,че ако си купиш 1 тенджера и там си преваряваш шишетата ще ти свърши идеална работа. Другия вариант,който мога да ти предложа е да си вземеш стерилизатор на основата на студена стерилизация. Или последния вариант е на NUK има стерилизатор+сокоизстисквачка+пасатор в едно.Вярно цената и е около 100 или 140 лева,но пък е 3 в 1. Това е което аз мога да ти дам като идеи за сега.Дано да съм ти помогнала. Thinking

# 11
  • Мнения: 27 524
Аз мисля, че съвсем, съвсем спокойно може просто да не стерилизираш  Simple Smile Първо, бебето не е малко, второ - водата на морето не е отровна, и трето - от стерилизиране по принцип няма нужда.
Ако не - влачиш уреди или таблетки и това, друг начин няма  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз на тази възраст не стерилизирах вече. Иначе най-лесният и удачен вариант е бутилираната вода и таблетките за студена стерилизация. Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 336
Водата на морето е лоша за пиене, но чак пък и за миене  Wink Аз купувам минерална вода, а шишетата мия със сапун и гореща вода колкото ми понасят ръцете.На 5 мес. може да не стерилизираш толкова Peace

# 14
  • Мнения: 742
Студена стерилизация или спрей за стерилизиране (на Чико има добър), или просто преваряваш в една голяма тенджера Hug

водата-както са ти писали -не е чак толкова лоша...все пак няма да ползваш морска вода Laughing

Весела почивка и не се затормозявайте излишно  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт