Индиана Джоунс и кралството на кристалния череп

  • 5 104
  • 76
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 828


Някой гледа ли го вече?
Като част от поколението израстнало с Инди, чакам с нетърпение да минат премиерите и отивам на кино  smile3508
Надявам се да оправдае очакванията и да не бъде насочен само към най-младите, както бяха новите Междузвездни войни  Praynig
Между другото колко струват билетите за премиера?

Малко снимки:
1
2
3
4
5

официалния сайт

# 1
  • Мнения: 871
при нас билетите за примиерата струват колкото нормалните билети -10 $
днес съм на примиера  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 5 828
Супер, кажи после струва ли си чакането 19 години  Grinning
И къде е това при вас?

# 3
  • Мнения: 4 555
както бяха новите Междузвездни войни  Praynig
Новите Междузвездни Войни бяха невероятно яки!

Инди го чакам с голямо нетърпение, но няма да мога да ида на премиерата  Cry

# 4
  • Мнения: 871
Супер, кажи после струва ли си чакането 19 години  Grinning
И къде е това при вас?

у Канада  Simple Smile
В мегаплекса, във всички зали ще се прожектира само това след 18 ч. тъй че за всички желаещи има места и няма опашки. Това е от най-оценяваните от мен положителни черти на задморското жителство - на всички примиери можеш спокойно да отидеш.  bowuu

Между другото първата прожекция вече е минала, започнала е точно в 24H01  Sunglasses, ама аз спях по това време.

# 5
  • Мнения: 4 496
Вече го има в Замунда, но е без субтитри. А в коментарите четох, че качеството не било добро.
За тези, които искат да гледат, заповядайте:
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=128769

# 6
  • Мнения: 623
у Канада  Simple Smile
В мегаплекса, във всички зали ще се прожектира само това след 18 ч. тъй че за всички желаещи има места и няма опашки. Това е от най-оценяваните от мен положителни черти на задморското жителство - на всички примиери можеш спокойно да отидеш.  bowuu

цивилизовано....... цената същата,гледа се спокойно  Rolling Eyes

Личи си му на бате Хари от снимките,че е поостарял, но пак е готин!
Задължително ще гледам филма на голям екран Peace

# 7
  • Мнения: X
Задължително ще го гледам на кино, но другата седмица, след лудницата от премиерата.    smile3508

# 8
  • Мнения: 14 488
и аз няма да мога на кино да го гледам. ще прозвучи ужасно, но се надявам искренно някой скоро да го кракне и да излезе в торентите с качество на двд-рип.
индиана джоунс са ми сред любимите филми.
както и междузвездни войни

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Тази нощ беше премиерата и нашето семейство излъчи представител.  Laughing (Няма как, някой трябваше да варди троловете, затова се жертвах. Rolling Eyes)
Нашият представител (заклет фен) е много разочарован. Rolling Eyes
Сега ме е страх да ида да гледам филма. Ще ми разбият сърцето.  Sad

# 10
  • Мнения: 14 488

Нашият представител (заклет фен) е много разочарован. Rolling Eyes


да си призная честно и аз не съм с големи очаквания.
ще споделиш ли нещо по-подробно?

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
у Канада  Simple Smile
В мегаплекса, във всички зали ще се прожектира само това след 18 ч. тъй че за всички желаещи има места и няма опашки. Това е от най-оценяваните от мен положителни черти на задморското жителство - на всички примиери можеш спокойно да отидеш.  bowuu

Между другото първата прожекция вече е минала, започнала е точно в 24H01  Sunglasses, ама аз спях по това време.

Ами че то и в БГ можеш да отидеш спокойно на премиерата му. Вчера като взимах билети имаше само 3 взети билета в залата. Всичко беше свободно. На това ако не му казвате спокойно, незнам....

# 12
  • Мнения: 871
Браво за българските кина! Радвам се, че са в крачка със световните тенденции. Аз не съм си била в България от времето, когато нямаше мегаплекси, та затова споделих. 

Вчера в наш'то кино, в залите беше празно. Нито един човек на касата, освен нас разбира се. Все едно е паднала бомба. А си спомням за Хари Потър опашката за първата прожекция излизаше отвън, както в добрите соцвремена кат купувахме банани за Нова година. Много странно.

Аз съм възхитена от 4-тия Индиана Джоунс и го обявявам за най-успешния от досегашните. Имаше ги всички завладяващи моменти от предишните издания: действието се развива в неочаквана посока ненадейно, историческите прожекции са с невероятна изобретателност, тайнствен древен код/език, на мястото на светещите вълшебни камъни, светия граал и кивота, този път е кристалния череп - много находчива измишльотина. Археологическата декорация е в стила на първите три, но многократно подобрена. Грандиозните ефекти на Спилбърг стигат чак до НЛО  Laughing - супер забавно, а руската следа в световната конспирация надмина и най-смелите ми очаквания -  руската армия завладява за отрицателно време суперсекретна военна база в Невада през 1957 г.  Joy Joy Атомни бомби, хладилник предпазващ от радиация, танкове движещи се със завидна скорост в амазонските гори, като едновременно подрязват богатата растителност, чудовищни мравки изяждащи хора за отрицателно време. Може да се чуе руска реч в голяма част от филма: "бумажку, карандаш, давай, давай", даже Инди казва по едно време "Нет!" с мек акцент Mr. Green Малко блудкаво последната 1 минута на филма, ама общото впечатление е прекрасно. Пак ще се гледа, не веднъж  bowuu Оставили са си вратичка за следващи серии, с наследника на Инди, които в този филм играе моторист, тип "Елвис"  Mr. Green

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 14:02 от greendream

# 13
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
И аз се надявам скоро да го има по тракерите защото в Плевен нямаме вече кино Sad

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Задължително ще гледаме този филм. Наскоро останах изненадана, че децата гледаха старите филми за Индиана Джоунс и Междузвездни войни с невероятен интерес. Мислех, че са преситени с днешните фантастики и специални ефекти, но съм грешала. Оказа се, че класическия начин на снимане на филм си остава привлекателен и за днешните деца и това много ме радва.

# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
първо ще го прегледам на малкия екран а след това ако си заслужава на големия.

# 16
  • Мнения: 4 555
И аз чакам отзиви от представителя на нашето семейство, ще пиша като получа такива. А този филм ще го гледам само на кино, независимо кога ще успеем да идем и двамата.
Противоречивите отзиви в темата не ми говорят добре  Thinking

# 17
  • Мнения: 14 488
добре де - този кристален череп не е ли този, намерен в латинска америка ли беше... newsm78

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
По-тъп фимл от този не бях гледала скоро. Даже май изобщо не съм гледала.

За мен филмът е абсурден и направо се чудя как под името му стоят имената на Харисън Форд и Стивън Спилбърг. Всичко беше абсурдно, тъпо, изсмукано от пръстите. А това с руснаците просто нямам думи...не предполагах, че все още се използва подобен блудкав сюжет.

Изобщо- тотално съм разочарована, мненията на седящите около мен бяха същите. Ако има фенове на Индиана Джоунс тук - не отивайте да гледате тази измишльотина и си останете с хубавите спомени за предните серии Stop

# 19
  • Мнения: 871
хаха, а в предишните серии спомняш ли си откъде бяха изсмукани сюжетите ... Храма на обречените - жрееца вадещ сърца, средновековния рицар пазещ светия граал в храма Петра в Йордания, фашистите, пребиваващи прекрасно във Венеция и разкарващи се с танкове пак на същото място ... на мен НЛО версията ми хареса  bowuu

# 20
  • Мнения: 2 567
Ние ходихме днес семейно. Хареса ни. Щом малката не е мрънкала, че и е било скучно повече от два часа(и антракт дори имаше  Simple Smile ), значи и тя е била впечатлена  Simple Smile Тя беше подгрята с предните три части и тази я чакаше с нетърпение. Както и ние с мъжа ми де. Все пак не са малко години чакане  Simple Smile
Нормално е Инди да е остарял. И хлапето във филма дори го попита - Ти на 80 ли си  Simple Smile Но както и то констатира -  за дядка не се справяше никак зле  Wink
За мен сюжета си беше ОК. Руснаците си бяха на място за годината, в която се развива действието. Както и фашистите в предните истории.
Допадна ми, че участваше и мацката от първата серия и тя беше майката на сина му. И тя беше поостаряла, но все още така дива като преди  Simple Smile


# 21
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Филмът е страхотен. На мен ми хареса много.
Единственото, което ме притесни е, че в киното в което го гледах не работеха климатиците и щяхме да умрем от задуха и липса на кислород. Повече в това кино не стъпвам.

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

Нашият представител (заклет фен) е много разочарован. Rolling Eyes


да си призная честно и аз не съм с големи очаквания.
ще споделиш ли нещо по-подробно?
Аз още се боя. А представителят нищо конкретно не казва, да не ми развалял удоволствието (доколкото ще бъде такова).  Rolling Eyes
А чакахме поредния "Индиана" с такова нетърпение... Толкова много години.
П.П. Отзивите на киномани и критици също са отрицателни.  Tired

# 23
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Благородно завиждам на всички гледали го ....
Аз ще чакам поне ДВД - рип .
Надявам се да не се разочаровам като от новите епизоди на междузвездните ...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 375
И на мен ми хареса. Даже не обръщах внимание на това колко е остарял Форд - а това ме колебаеше дали да го гледам, да не изглежда нелепо. Добър е, не ми стана скучно, а напротив. Но се присъединявам към мнението за последната 1 минута...  Confused

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Той, че е остарял, остарял е. Но и ние не сме си останали на по 10 години.  Laughing Някак не върви ние да сме пораснали, а той да си стои на 30-и-няколко години.

# 26
  • Мнения: 1 505
От към замисъл е добър,но Спилбърг с неговите извънземни ме разби тоя път.Не очаквах такова нещо.Не съм доволна,много съм разочарована.

# 27
  • софия
  • Мнения: 756
И на мен много ми хареса филма...много съм доволна, че го гледах Laughing
вярно, че Х.Ф. маалко е поустарял Wink но си е Инди все пак Heart Eyes
...на мен ми хареса как бяха `вързали` извънземните с историята. някак си логично ми звучеше да се появят вече

# 28
  • Мнения: 16
Играе ли някой известен /освен Инди - ХФ/?

# 29
  • Мнения: X
Сега се връщам от кино, много ми хареса филма.

# 30
  • Мнения: 3 034
Благородно завиждам на всички гледали го ....
Аз ще чакам поне ДВД - рип .
Надявам се да не се разочаровам като от новите епизоди на междузвездните ...



и аз така, и новите Междузвездни нещо...  Confused ако е хубав новият Инди, и него го мятам на диск за златната фамилна колекция  Grinning

# 31
  • Мнения: 14 488
Играе ли някой известен /освен Инди - ХФ/?

кейт бланшет играе някаква злодейка май

# 32
  • Мнения: 5 393
При първа възможност отиваме да го гледаме с мъжа ми- и двамата сме големи фенове на Инди.

# 33
  • Мнения: 1 505
А знаете ли от къде идва името му Индиана-така се е казвало кучето на режисьора...

# 34
Моето семейство е страхотен почитател на Инди, така че ще го гледам с удоволствие. Това е филм, който го чакаме отдавна.
Предните три серии си ги гледаме редовно, просто те са са нещо като развлечение за нас.

# 35
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Всички стари приключенски филми са готини. Сега просто не се прави такова кино. Жалко.

# 36
  • Мнения: 3 271
Много ми хареса на мен! Остаряването беше леко тъжно и носталгично в началото, после се видя, че Инди все още е страхотен където допре до знания. Екшъна беше готин, настроението и атмосферата бяха страшно близки до първите, поне за мен, върнах се доста години назад и съм доволна. Единственото, което нямаше как да не се забележи е, че както каза бра тми, по-рано тези филми даваха идеите, сега те самите използват доста чужди такива, най-вече от сериала Старгейт. Но няма как, много време е минало, много филми и идеи сме видяли от тогава. Аз съм доволна много. Още като започна с Lucasfilm, филм на Стивън Спилбърг, Харисън Форд и музика Джон Уилямс си казах "какво повече може да иска човек"  Sunglasses

# 37
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Изобщ не ми хареса. Ама хич. Защо трябваше да развалят хубавата трилогия с още един безсмислен епизод. Какви извънземни, каква летяща чиния какви пет лева. Че и руснаци.  ooooh!
Лошо, Спилбърг нещо го няма откъм идеи. Ами сватбата накрая.

Снощи се сетих за други приключенски филми които повече ми харесват от този - Лара Крофт и Национално съкровище с Никълъс Кейдж.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 828
И аз го гледах най-после  Grinning
Доволна съм, хареса ми  Peace
Върнах се в детските си години  Crazy
За мен Индиана Джоунс и Междузвездните войни са едни от най-добрите филмови поредици създавани някога  newsm10

# 39
  • софия
  • Мнения: 756

Снощи се сетих за други приключенски филми които повече ми харесват от този - Лара Крофт и Национално съкровище с Никълъс Кейдж.


еееее...ти пък Shocked...за мен пък са абсолютно несравними Индиана Джоунс и Лара Крофт /този дори не е приключенски за мен/

# 40
  • София
  • Мнения: 7 190
Гледах.
Хареса ми.
Не чак до припадък.
Но абсолютно бяха запазили стария стил на предишните серии.
(за разлика от Star wars).
Така че беше удоволствие.

# 41
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780

Снощи се сетих за други приключенски филми които повече ми харесват от този - Лара Крофт и Национално съкровище с Никълъс Кейдж.


еееее...ти пък Shocked...за мен пък са абсолютно несравними Индиана Джоунс и Лара Крофт /този дори не е приключенски за мен/

И в Лара Крофт и в другия филм се преследват някакви съкровища и се следват знаци и се решават загадки. Сравнявам ги само с последния филм за Индиана, първите три серии си остават класика.

# 42
  • Мнения: 4 555
За мен Индиана Джоунс и Междузвездните войни са едни от най-добрите филмови поредици създавани някога  newsm10
МХМ  smile3521

# 43
  • Мнения: 2 311
Гледахме го на кино.
Мъжът е възхитен.
Аз не особено!Не знам,обаче тези извънземни ми дойдоха в повече!

# 44
  • Мнения: 71
За мен Индиана Джоунс и Междузвездните войни са едни от най-добрите филмови поредици създавани някога  newsm10

Най-добре е след това изречение всички други мнения да се изтрият от темата Wink

Не знам,обаче тези извънземни ми дойдоха в повече!

Те не са извънземни а извънизмерни демек от друго измерение
И значи 700 годишен рицар и жрец вадещ с ръка сърца може но извънземни които е доста по вероятно
да съществуват не може

# 45
  • Мнения: 794
добре де - този кристален череп не е ли този, намерен в латинска америка ли беше... newsm78

И аз направих такава асоциация.
Историята не е съвсем измишльотина.
Такъв череп съществува. Загадка е изработката му, пропорциите му,  изпипаните детайли...

http://www.fenomenibg.com/modules/news/print.php?storyid=57  Wink

# 46
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Много интересна  статия! Samantha Jones, благодаря!

# 47
търся линк за филма, но не от замунда. ако може да има и субтитри   bouquet ...

# 48
  • Мнения: 2 311


Не знам,обаче тези извънземни ми дойдоха в повече!

Те не са извънземни а извънизмерни демек от друго измерение
И значи 700 годишен рицар и жрец вадещ с ръка сърца може но извънземни които е доста по вероятно
да съществуват не може
[/quote]

Ами да ,на фона на общия замисъл на филма рицарят и жрецът ми се връзват -една приключенска приказка,безкарайно интересна!
Но извънземните,сори извънизмерните ,чиниите и за капак руснаците-НЕ
Все пак това си е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

# 49
  • Мнения: 198
Гледах го Sunglasses хареса ми... е не като предишните, но уви - не мога да си сложа очилата на 13-14 годишна- непреситена от всякакви ефекти и други такива Wink Имаше много яки препратки към старите серии, кивота се показа даже в един кадър Joy Извънземните  малко ме издразниха, но после се замислих за годината , когато се развива действието - тогава всички са луди по темата - летящи чинии , зелени човечета... Joy Joy Спилбърг ги мисли нещата, не е случаен човека Wink

# 50
  • Мнения: 560
Гледахме го и ми хареса. Забавлявах си се като едно време. Стилът си е същият, майтапите си ги има в изобилие.  Laughing    Харисън  си е Харисън.   Hug  За мен филмът е къде къде по-добър от новите Междузвездни.

Играе ли някой известен /освен Инди - ХФ/?

Участват Кейт Бланшет и Карън Алън от първия епизод.

Снощи се сетих за други приключенски филми които повече ми харесват от този - Лара Крофт и Национално съкровище с Никълъс Кейдж.


Ееее, не може да се сравнява Харисън Форд с Никълъс Кейдж. Аз поне Кейдж не го харесвам.

# 51
  • Мнения: 506
Гледах и ми хареса общо взето.На моменти ми дойде малко повече измислено,но все пак това си е Индиана Джоунс.Фен съм!

# 52
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Снощи се сетих за други приключенски филми които повече ми харесват от този - Лара Крофт и Национално съкровище с Никълъс Кейдж.

Ти верно ли бе?
Двете серии на Националното съкровище са направо боза -  Sick, а единственото достйнство на Лара-та са формите на Анджелина  Mr. Green

# 53
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Снощи се сетих за други приключенски филми които повече ми харесват от този - Лара Крофт и Национално съкровище с Никълъс Кейдж.

Ти верно ли бе?
Двете серии на Националното съкровище са направо боза -  Sick, а единственото достйнство на Лара-та са формите на Анджелина  Mr. Green

Мога да каза същото за този филм - изсмукан от пръстите сценарии.

# 54
  • София
  • Мнения: 17 278
Ейй, тъкмо се бях подготвила да пускам тема "Може ли да има извънземни в Индиана Джоунс"  hahaha

Много си ми хареса филма, за разлика от новите Междузвездни войни, които не носеха нищо от духа на старите, тоя си беше съвсем автентичен. И да, както някой горе беше писал - може да има значи рицари и кивоти, не може да има извънземни, ааа, не така  Mr. Green
И Кейт Бланшет много ми хареса.

# 55
  • Berlin
  • Мнения: 11 250
гледахме го на кино - остави ми същото усещане, както когато гледах и предните серии - едно такова приключенско. Mr. Green и на мен извънземните ми дойдоха в повече, но какво пък, така са го решили. много ми харесаха комичните моменти и харисън форд. Crazy

# 56
# 57
  • UK
  • Мнения: 3 959
Точно обяснявах на един приятел - ако филма беше излязъл непосредствено след първите три, щеше да е страхотен, за онова време, с онези филми. Сега е като всеки друг приключенски филм, да не споменавам колко пъти го намираха тоя Ел Дорадо в последните пет години само. Иначе е хубав, естествено, не нагарча от приключения, както често се случва с филмите от този тип, не ми беше досаден, а аз не съм фен.

# 58
  • София
  • Мнения: 4 899
Гледах.
Хареса ми.
Не чак до припадък.
Но абсолютно бяха запазили стария стил на предишните серии.
(за разлика от Star wars).
Така че беше удоволствие.

Подкрепям  Peace !
В новите Междузвездни имах чувството, че се намирам в някоя видеоигра и нищо повече  ooooh!  и за капак лоша актьорска игра!
Но Инди ме удовлетвори отвсякъде! Бих го гледала пак с удоволствие!
А Харисън Форд е остарял секси  Mr. Green !

# 59
  • гр.София
  • Мнения: 380
Останах разочарована-то не бяха черепи, изсмукани от пръстите украински комунисти/абсолютно нереално представени/, извънземни и т.н. Опитали са се в един филм да наблъскат всевъзможни приключения, но са прекалили. Има една-две добри идеи като тази за срещата на Инди с някогашната му любима и появата на сина му, но всичко останало е много разводнено. В един момент много сериозно ми се доспа и то в буквалния смисъл на думата.

# 60
  • Мнения: 3 271
Лола, всичките ми познати, които имат твоето впечатление от филма питам едно и също - харесваш ли първите 3 и намираш ли, че са по-реални и не-наивни спрямо новата? Защото за мен основната разлика е, че тогава съм била на 10-15, а сега - на 34 Simple Smile

# 61
  • Мнения: 35
Едва го изтърпях! Глупост до глупост. Нито в един момент от филма не ми се струваше, че героите са застрашени по какъвто и да е начин, никакъв риск, никакво напражение оттам. Карън Алън го потвърждаваше с непрекъснатата си идиотска усмивка - синът й виси разклечен, играе си на мускетар с украинка-психопатка, а майката се хили горда като тиква!? Ами сцената с Тарзан и "дори маймуните мразят комунистите"? Rolling Eyes А това с атомната бомба в изкуственото градче каква функция имаше,освен абсурдност?Сложено е за пълнеж, няма никаква връзка с сюжета.


Най-гадното за мен беше това,че преди Индиана Джоунс беше мерило за останалите филми в жанра, създаваше новостите, оригиналностите, а сега само рециклира чужди идеи!Този филм го бях гледала вече, със същите неща- в Мумията, в Национално съкровище и къде ли още не по по-долнопробни имитации на първите три серии.Гответе се за Инди 5 - в главната роля - сина на Инди, а самия Инди като поддържащ герой. Ще смучат пари докато могат. Sick

# 62
  • софия
  • Мнения: 756
......Гответе се за Инди 5 - в главната роля - сина на Инди, а самия Инди като поддържащ герой. Ще смучат пари докато могат. Sick

е поне знам на кой няма да му смукнат нови 10 лева за билет следващия път Joy

# 63
  • Мнения: 60
Извънземните не са просто така сложени във филма. Все пак една от теориите за кристалните черепи е че са изработени от извънземни . Всяка една от сериите се базира на някоя легенда, поверие и т.н. Тук е същото.
На мен ми хареса  Heart Eyes
Докато не влязох в салона и не видях Харисън, много се чудех дали може да е същият като преди 20год, но освен прошарената му коса си е същият чещит - супер готин  Peace и се надявам ако има и 5-ти епизод, както се говори, пак той да си е главен герой, а не сина му, Инди си е Инди!

# 64
  • usa
  • Мнения: 2 113
Лола, всичките ми познати, които имат твоето впечатление от филма питам едно и също - харесваш ли първите 3 и намираш ли, че са по-реални и не-наивни спрямо новата? Защото за мен основната разлика е, че тогава съм била на 10-15, а сега - на 34 Simple Smile

да, харесвам първите три и не ги намирам за по-реални, но бяха направени хубаво и с изобилно чуство за хумор. за разлика от четвъртата, за която не мога да кажа нищо хубаво, една смешка нямаше и също като някой преди мен беше споменал - едва не заспах... в момента гледам първите три за оправяне на вкуса.

Извънземните не са просто така сложени във филма. Все пак една от теориите за кристалните черепи е че са изработени от извънземни .

черепите са изработени в ново време - втората половина на 19 век, и всичките са човешки продукт Simple Smile.

# 65
  • Мнения: 2 257
черепите са изработени в ново време - втората половина на 19 век, и всичките са човешки продукт Simple Smile.

А да, оная вечер пак гледахме по Хистъри как се спрягаха извънземни за тия черепи; някаква учЕнка се пенявеше, че били чиста проба ейлиън продъкт; няма 19 век, няма човешки продукти, миз, всичко е конспирация и...да влязат Мълдър и Скъли. Mr. Green

# 66
  • usa
  • Мнения: 2 113
черепите са изработени в ново време - втората половина на 19 век, и всичките са човешки продукт Simple Smile.

А да, оная вечер пак гледахме по Хистъри как се спрягаха извънземни за тия черепи; някаква учЕнка се пенявеше, че били чиста проба ейлиън продъкт; няма 19 век, няма човешки продукти, миз, всичко е конспирация и...да влязат Мълдър и Скъли. Mr. Green

хайде сега ученките ще си мерим! искаш ли да изправя срещу нея моята ученка, която аз пък слушах да говори по темата онзи ден по нпр? беше ги лично изследвала, че и чуство за хумор имаше даже!

# 67
  • Мнения: 60
Е аз не споря кога и кой ги е направил черепите, просто съществува такава теория и Спилбърг е решил да се "възползва" от нея, затова и като цяло не е странно, че се появяват извънземните във филма. Все пак става въпрос за поредица, която засяга легенди разни, митологични истории от различни култури. В това и е чара, не във точните факти от историята  Peace

# 68
  • Мнения: 2 257
Лин, не се притеснявай, ние с миз така си говорим.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 828
черепите са изработени в ново време - втората половина на 19 век, и всичките са човешки продукт Simple Smile.

Е, айде сега  Tired
Това, че някой си има такава теория, не значи, че е вярно  Crossing Arms
И аз гледам Дискавъри, чета книги и знам как се търси в интернет, все още никой не е доказал как точно и кога са изработени.
Има най-различни теории на най-различни учЕни и неучЕни.
Една от тях е, че са извънземни.

# 70
  • Мнения: 3 271
Най-гадното за мен беше това,че преди Индиана Джоунс беше мерило за останалите филми в жанра, създаваше новостите, оригиналностите, а сега само рециклира чужди идеи!Този филм го бях гледала вече, със същите неща- в Мумията, в Национално съкровище и къде ли още не по по-долнопробни имитации на първите три серии.

Точно това казах и аз след като го гледах, това беше реакцията на брат ми и съм съгласна.
И все пак филма ми донесе същото ведро чувство както и другите, затова и ми хареса!

# 71
# 72
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Съгласна съм с Франзелата. В последния филм не са спазени базови неща. Индиана винаги вършеше работата си сам, този път обаче беше помъкнал роднини, приятели, съседи и пр. И всички "дайте да дадем", вкупом свършиха криво-ляво работата.
Индиана винаги е бил противник на политическите борби, на бюрокрацията и специално, не е показвал никакви симпатии към външната политика на Щатите. Интересно как е станал агент, пък е участвал във военни операции и какво ли не още? Археологът съвсем се изгуби.
Ох, имам толкова много забележки, а толкова малко време...
Имаше такива безумно глупави идеи (ами ония суеци, скунксове или каквото беше там, рожба на Лукас Арт, ама на някой новопостъпил вероятно, пробно!), боже, боже.
Само по себе си филмът би минал за забавен опит и би заминал, но като продължение на трилогията, достоен ли е той, питам аз?
Единствената приятна изненада е Харисън Форд. Браво на старото момче.
А да имаш такава актриса като Кейт Бланшет и да се чудиш какво да я правиш, това вече...
Пфу, думите ми свършиха. Като се чета, още в началото са ме изоставили, толкова съм вбесена.

# 73
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да добавя, че Тоби Гард (създател и идеолог на играта "Томб Райдър") е фен на Индиана Джоунс и тъкмо от там е идеята да създаде подобна игра - търсенето на артефакти, много готин главен персонаж (единак!) и куп приключения.
Така че сравненията на Инди и Лара не съвсем неуместни.
П.П. А тази сапунка с незнайния син, пък  викай ми тате, пък няма, пък накрая тате.  Sick Щях да попитам, някой няма ли да изпадне в кома и се сетих за приятеля-учен.  Joy

# 74
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Така че сравненията на Инди и Лара не съвсем неуместни.

Аааа, не персонажите. Филмите са нестравними  Laughing
А иначе кака Лара, доста часове ми е отнела  Sunglasses

# 75
  • Мнения: 295
От снощи съм си го пуснала на компютъра и само прескачам кадри,може би ако го гледах на кино по=щеше да ми хареса.Сега се чудя дали изобщо да го довършвам.
А първите 3 серии много ми харесваха,особено на времето.Все пак тогава нямаха конкуренция.

И мацката с тоя диалект ooooh!И истъркания сюжет руснаци срещу америкаци ooooh!

Най-положително ми подействаха Харисън Форд и кристалния череп.Черепа ме накара да се разровя в нета и да си припомня истинските истории за кристалните черепи с  неизяснен произход.

И все пак ще догледам филма,може да ме изненада с нещо Mr. Green

# 76
  • Мнения: 3 034
гледахме го днес и искрено се забавлявахме  Hug

Общи условия

Активация на акаунт