Споделят ли ви децата?

  • 3 605
  • 37
  •   1
Отговори
Обръщам се към майките на по-големи деца от моите. Споделят ли ви за гаджета,секс-дали са го направили с кого,питат ли ви за съвет по тези теми?
Питам,защото племеницата ми(дете на сестрата на мъжо) говори с мен по тези въпроси-аз нямам против,но просто се замислих...един ден,когато дойде време,ако децата ми ми нямат доверие...ще ми е меко казано кофти.
Детето, за което говоря е на 15 и ме пита дали аз одобрявам тя да прави секс?!  #Crazy Не знаех какво да и отговоря...да беше моето дете отговорът е повече от ясен, но на нея не знаех какво да кажа- казах НЕ  Naughty Вечерта се обажда майка и  и пита "ама как ще и забраняваш,каква си и ти?"
Аз доколкото си спомням,нямах по-близък човек от майка ми и не бях си и помисляла да питам някой друг за тези неща. Толкова много ли са се променили децата сега или това е само частен случай?

# 1
  • Мнения: 205
Моите деца са малки още, но като тийнейджърка споделях такива неща с майка си( не съм я питала дали да правя секс, но след първия път и споделих).Чувствах майка си най-близкоя човек до мен, но ако детето има по-голямо доверие на теб,защо да е странно, че споделя с теб, а не с нея.По-добре да се допитва до теб, отколкото да намира отговорите на тези въпроси от улицата примерно.

# 2
  • Мнения: 8 999
Моите засега споделят.
Мъжът ми има дъщеря от предишен брак, тя е на 18 години и също често споделя с мен /е, не съвсем интимни неща, но все пак аз не съм й майка/. А доколкото си спомням и аз не съм обсъждала позите в секса с родителите си, с тях съм споделяла само важните неща.

# 3
  • Мнения: 515
Споделят всичко с мен и двамата(дори и неща ,който ми се иска да не чувам Joy),но между мен и тях има много силно изградено приятелство,ние сме по-малко майка и деца и повече приятели.Така бях с моята майка и признавам си дори и сега на 34 години ,аз не се притеснявам да и каквам всичко.А колкото до това за племенницата, която споделя-мисля че е нормално,ако с майка си няма чак толкова откровенни отношения с нея.Мойте 2 племеници имзраснаха пред очите ми и с мен можеха да си кажат всичко,дори и сега предпочитат общуването с мен пред това с родителите си.

# 4
  • Мнения: 651
Аз едно време предпочитах да споделям с други възрастни, но не и с маѝка ми, защото винаги реагираше и казваше едни и същи неща.
Синът ми споделя много(всичко) с мен, а с баща си не може, защото го отрязват с ...малък си за гаджета...и започват поучения със стриктно спазен принцип-Когато говориш с мен ще мълчиш. ooooh!

# 5
  • Мнения: 3 622
Синът ми е на 10 и за сега споделя, иска съвети за различни неща и аз се старая да му обърна внимание. Надявам се и за напред да е така

# 6
  • Попово
  • Мнения: 687
Големия ми син е на 11 години и за сега всичко ми споделя, дано и с брат му е така  Praynig няма по-добрър приятел от родителя Peace

# 7
  • Мнения: 7 263
Засега споделя - големия на 11 години е. Говорим си, пита ме най-различни въпроси по темите за секса, алкохола, наркотиците и т.н. Досега ни е доверявал всичките си гаджета Wink, в момента нямаме такова. Естествено той е малък още и бих искала да запазя тези ни отношения, ще ми се да знам кога ще му щукне да прави секс, но тъй като не мога да съм сигурна като цяло вмъквам елементи на полово-просветни теми в разговорите, така че да знае всичко. Малкия с топ не можеш да му извадиш думите от устата - надявам се да се променят нещата защото иначе ще ни е трудно.
Едно време и аз споделях такива тайни с братовчедите ми, с моите родители беше немислимо да се дискутират такива неща. Майка ми ми беше обяснила суховато как да се пазя от забременяване и толкоз.

# 8
  • Мнения: 171
Синът е на 14 почти. Никога не е намирал за необходимо да споделя с мен.Ако разбера случайно нещо от някъде и го попитам, казва туй-онуй.Но сам да сподели - няма такъв филм....Много е трудно понякога, но това е до характер. Надявам се да не прави много глупости. Дано сме успели да го възпитаме добре.

# 9
  • Мнения: 2 161
дъщеря ми е в седми клас и абсолютно всичко споделя с мен.Има много приятелки,но най-личните си неща споделя само с мен.Радвам се,понякога,честно казано не ми се слуша,просто не ми се слуша.И въпреки това се напрягам и демонстрирам интерес,защото ако веднъж я изрежа,едва ли ще ми каже вече нещо съществено.Малката е на 5,още по-зле,защото е в пъти по-разговорлива.Но какво да правя.

# 10
  • Мнения: 1 731
Хем съм майка ,хем съм и приятелка.Тя е на 12 г почти и засега проблемите и се изчерпват с въпросите около женската ревност относно приятелките и. Laughing Надявам се да помагам .С баща си не говори толкова ,но аз мисля че я предразполагам,само брат и да не се намеси ,че секва всякакви разговори. Laughing

# 11
  • Мнения: 7
Като казвате , че децата ВСИЧКО споделят с вас вярвате ли си наистина , бе хора? Какво означава ВСИЧКО. Няма човек ,който да няма своите тайни, дори от най-близките си, включително от съпруги, съпрузи , родители.....Споделят, да , но повярвайте , всички те си имат и по едно друго АЗ , което говори пред приятели и връстници....и това е толкова естествено.....
Скоро дъщеря ми / на 13 / беше потърсила  в труден за нея момент при една от най-добрите ми приятелки / психоложка на всичкото отгоре/ и се бе изповядала пред нея .Когато ми каза аз бях благодарна ,че  се е обърнала към някой ,който няма да я подведе , но в същото време изпитах и гордост от решението й . Слава богу , че имам приятелки, които са готови да бъдат не само до мен , но и до детето ми !
Нека не забравяме , мили майчета - ние можем да подскажем решението на един проблем, можем да говорим и съветваме - НО ИЗБОРЪТ - какъвто и да е - правят децата ни Също като нас , нали?

# 12
  • Мнения: 2 161
Цитат
НО ИЗБОРЪТ - какъвто и да е - правят децата ни
Всеки път при разговор завършвам с това.И действа безотказно-винаги постъпва така,както аз съм я посъветвала преди това.Стигнах до извода,че детето се нуждае предимно от свобода  и от уважение.И доверие,да,и доверие,обаче аз честно съм й признала,че не й вярвам на 100 процента.Че съм си оставила една ниша с недоверие и така трябва да бъде.Все пак е голяма,обаче не толкова голяма.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 865
Шанел, това за избора и аз го повтарям. Много често ми се случва и да отговарям на въпроси, които започват така: "Ако ти беше на мое място...."
А неотдавна получих оплакване от Виктория, че така извъртам нещата, че после тя да се чувства много отговорна за решенията, които взима и за последствията от тях. Ама нали това е целта, бе дЕте?  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 161
Мислим еднакво,манипулираме елегантно и накрая те се научават на вземат решения.

Общи условия

Активация на акаунт