ВОДА

  • 50 915
  • 166
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 902
Аз в момента пия една вода в пласмасови бутилки, получена чрез обратна осмоза с много ниско съдържание на минерализация, но не е е точно дестилирана ...
Когато се пие дестилирана или филтрирана вода без минерали, водата изсмуква минералите от организма. Същата вода е хубаво да се пие за детоксикация, но не продължително време - до 20 дена. За по-дълго време организмът ще загуби много от собствените си минерали. И трябва да се помисли за набавянето им по някакъв начин.
Това го зная от книгата Духът на водата: ключ към духовно познание и пречистване - автор е Лорънс Елиърд, чуеник на Емото.
В същата книга пише, че е най-добре да се пие чешмяна вода, която е филтрирана през филтър с активен въглен, после е минерализирана (били се продавали минерали в био магазините, авторът е от Австралия) и след това водата се зареди като се постави върху подложка с нещо хубаво. Подложка с нещо хубаво можела да се изтегли от hado.net
Не съм го правила.
ами... аз да си призная от доста време пия такава нискоминерализирана вода newsm78 но пък да се пие минерална вода от извора също не е препоръчително, защото организма се пренасища с минерали. Къде е истината тогава?

# 61
  • Мнения: 705
Аз в момента пия една вода в пласмасови бутилки, получена чрез обратна осмоза с много ниско съдържание на минерализация, но не е е точно дестилирана ...
Когато се пие дестилирана или филтрирана вода без минерали, водата изсмуква минералите от организма. Същата вода е хубаво да се пие за детоксикация, но не продължително време - до 20 дена. За по-дълго време организмът ще загуби много от собствените си минерали. И трябва да се помисли за набавянето им по някакъв начин.
Това го зная от книгата Духът на водата: ключ към духовно познание и пречистване - автор е Лорънс Елиърд, чуеник на Емото.
В същата книга пише, че е най-добре да се пие чешмяна вода, която е филтрирана през филтър с активен въглен, после е минерализирана (били се продавали минерали в био магазините, авторът е от Австралия) и след това водата се зареди като се постави върху подложка с нещо хубаво. Подложка с нещо хубаво можела да се изтегли от hado.net
Не съм го правила.
ами... аз да си призная от доста време пия такава нискоминерализирана вода newsm78 но пък да се пие минерална вода от извора също не е препоръчително, защото организма се пренасища с минерали. Къде е истината тогава?
Може би в твоя случай ще е добре да минеш на минерална вода за известно време. Най-добре намери въпросната книга. Тя може да те ориентира какво да правиш.

# 62
  • Мнения: 2 761
В същата книга пише, че е най-добре да се пие чешмяна вода, която е филтрирана през филтър с активен въглен, после е минерализирана (били се продавали минерали в био магазините, авторът е от Австралия) и след това водата се зареди като се постави върху подложка с нещо хубаво.

Не съм виждала минерали в Био-магазините,но 6те се позаинтересувам.Клиноптилолита,който продават в Бг си е то4но за това.

# 63
  • Мнения: 902

Може би в твоя случай ще е добре да минеш на минерална вода за известно време. Най-добре намери въпросната книга. Тя може да те ориентира какво да правиш.
вероятно така и ще направя. Имаш ли идея какви може да страничните ефекти от деминерализация(?) на организма

# 64
  • Мнения: 705

Може би в твоя случай ще е добре да минеш на минерална вода за известно време. Най-добре намери въпросната книга. Тя може да те ориентира какво да правиш.
вероятно така и ще направя. Имаш ли идея какви може да страничните ефекти от деминерализация(?) на организма
Не. Но сигурно някой тук има. А и не помня дали в книгата се казва. Сега да не се шашнеш, че от едното шашкане да не получиш страничен ефект  Wink

# 65
  • Мнения: 1 494
Отдавна чакам тази тема. Ще чета по-късно.

# 66
  • Мнения: 623
Страхотна тема

Видях я и прочетох всичко

Филма "Великата тайна на водата" ми го препоръчаха преди доста време, но все не намирах време да го изгледам. След като прочетох темата не си намерих място докато не го гледах.

Както с всяка една тема /а и всеки филм/ така и при тази може да се породят доста противоречиви мнения

По отношение на филма се чудя дали авторите освен необичайните свойства на водата не се опитват да ни напомнят че се самоунищожаваме.
Унищожавайки природата около нас, която включва и водата ние се унищожаваме. Може би затова природата ни праща толкова много болести и бедствия.

# 67
  • Мнения: 902

По отношение на филма се чудя дали авторите освен необичайните свойства на водата не се опитват да ни напомнят че се самоунищожаваме.
Унищожавайки природата около нас, която включва и водата ние се унищожаваме. Може би затова природата ни праща толкова много болести и бедствия.
ами точно така е!! за жалост малко са осъзналите се

# 68
  • Мнения: 623
smurfette постоянно си го мисля.
Градовете са мръсни, селата са мръсни, язовирите и реките също са мръсни.
Ежедневно едно домакинство бълва килограми отпадъци, които не се рециклират а се изхвърлят в природата  и я замърсяват.

Във филма ми направи впечатление, че учените изследващи водата казват "До пълното и изследване не трябва да се прилага при хората".
Но качествата и са факт и когато някой ги знае може по някакъв начин да ги експлоатира за себе си.
Когато хора които замърсяват природата експлоатират качествата на водата, те унищожават природата /водата/. После тя отмъщава на човечеството

Нещо такова

# 69
  • Мнения: 277
Много полезна тема Omega   bouquet
Имам едно питане някой може ли да ми каже къде може да се намери черен силиции?
Нали той се използва за  протиевата вода,
Доколкото прочетох бил е открит 1999г в Харвардския университет при третиране с лазер и ако найстина както твърдят може да превръща слънчевата светлина в електричество ,дали въобще се продава така свободно на пазара
Тук питах на 2-3 места ама дори и небяха чували,
АКО някой знае нещо по въпроса ,моля да сподели  Praynig

PS Омега ,малко извън темата и не съвсем -Доста прочетох за озонатора и с мъжа ми сме много заинтригувани ,прочетов в другия форум,Но ми се иска ,ако може да споделиш  личния си опит в използването на озонатора (доколкото прочетох ти имаш такъв) и дали даваш озонирана вода на детето си ? Praynig

# 70
  • Мнения: 2 761
Не,нямам о6те озонатор.Дядо Коледа 6те ми го носи. Grinning

Цитат
черен силиции
???
Аз съм пила планински кристал на прах,който съдържа силициев диоксид.

# 71
  • Мнения: 277
Извинявам се Омега не съм те доизчела  Embarassed

Нали черния силиции се използва за протиевата вода,поне таково инфо имам
Поправете ме ако греша Embarassed

# 72
  • Мнения: 2 761
Протиевата вода доколкото си спомням се полу4ава6е като се замръзява6е лед и после се разтопява6е по специaлен на4ин.За 4ерен силиций нямам спомен,но напоследък съм много разконцентрирана.Може и така да е.Има теории,според които планинския кристал е втвърден лед.
„Там, където има силиций, има живот”, гласи един от петте закона за живота на биологичните системи на Вернадский.

# 73
  • Мнения: 277
Налейте в 5литрова емайлирана тенджера вода от чешмата, оставете я да престои и я кипнете на огън.След това бързо я охладете в студена вана.Това е първият стадий на структуризация на водата, тя вече е една степен по-полезна от просто преварената.Сетне пуснете в тенджерата 5-7 камъчета черен силиций, после покрийте с марля и я оставете два дена.После внимателно я прелейте в друг съд, като изхвърлите долният слой от 2-3 сантиметра, защото силицивият двуокис поема патогенните микроорганизми и чуждите химически елементи.Тази вода вече притежава лечебни свойства.Тя още повече е структурирана и наситена със силиций- най-необходимият микроелемент, при липсата на който в организма не се усвояват почти всички останали.Получената вода поставете в камерата на хладилника.Щом на повърхността и по стените се образува ледена коричка, я прелейте в пластмасов съд и отново го поставете в камерата.Изхвърледе леда, като по този начин изхвърляте тежката вода.Тя съдържа изотопи на водорода деутерий и тритий, замръзва при темп. 3' С и вреди на организма.Последното замръзяване трябва да извършите в пластмасов съд, защото емайлът на тенджерата може да се напука.КОгато две трети от водата замръзне, пробийте дупка в леда и излейте назамръзналата-тази "саламура" съдържа всички нежелани примеси.Оставата леда да се стопи при стайна температура .Ще получите разтопена вода с най-високо качество, която се нарича протиева, защото в изчистена от тежките изтотопи.
И най-накрая я прелейте през магнитен кръг за, за да окрепите още повече структурата.Свойствата са ясни, срокът за съхранение е  7часа.

Това го копнах от другия форум,

Питам за черния силиции защото за него четох,че е получен след обработка с лазер и си мислех ,че най-вероятно не се намира в това си състояние в естествена среда  newsm78

# 74
  • Мнения: 2 761
Мрси,4е ме подсети за магнитите.В момента си зареждам зехтина,но 6те ги прехвърля под и над бутилката с вода,в момента я заредждам със зеолит.

Общи условия

Активация на акаунт