искат да преместят детето ми в долната група

  • 6 135
  • 80
  •   1
Отговори
Случвало ли ви се е да преместят детето ви при по- малките, защото е в другия набор. Моята дъщеря е родена на 02.01.04г. Досега вървеше с набор 03г. и нямахме проблеми. Преди няколко дена директорката ни съобщи, че детето ще бъде преместено в долната група (демек ще повтаря пак 2-ра група). Според мен това не е нормално. Това е заварено положение и направо ми идва да ги #2gunfire

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Реално детето върви с предишния набор, т.е. технически е с 1 година по-малка.
Ако се справя добре в сегашната си група и не си личи да е по-малка откъм зрялост и развитие не виждам основателна причина да я местят. Това, което са ти казали е бюрократична причина, но не ми се вижда нормално.

# 2
  • Мнения: 2 448
Учудвам се , че изобщо са допуснали да тръгне по рано. При нас се държи изключително много на набора. Ние сме на 27.12. 03 и сим се молила да го пусна с 04, ама не и не. А детето наистина не беше за градина толкова рано, имаше проблем с говора и накрая му намерих цаката в една квартална градина дето вървят смесени групи.
Предполагам, че има предвид, да може да се изравни с набора си за училището.Това повтаря, не е като да повтори някой от класовете. Ама , ако ще я пускаш от 6 годишните можеш да се помолиш да я оставят така както е.

# 3
детето е будно, въобще не се забелязва разлика, дори се справя много по- добре от други деца. Също така е по-висока от повечето по-голями деца. В пиесите от детската е винаги сред главните роли. Не виждам пречка да продължи с приятелите си, към които е много привързана.
   От както разбра че ще я местят се чувства зле. И не иска да ходи на ДГ ако я преместят, но ние няма да позволим това да стане, прекалено късно са се сетили за промени според мен.

# 4
до колкото съм запозната по-малки могът да вървят с по-голями ,но обратното не се допуска.
Ако тръгне с набора си означава да е първокласничка на 7.9месеца, а с тези деца ще е на 6.9 месеца и аз искам да си продължи с тях, но директорката отказва.

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
За първи клас е по-лесно физически за детето да тръгне с набора си и да е родено в началото на годината. Моите и двамата са родени в края на годината и виждам, че някои от децата са физически по-яки от тях. Интелектуално няма разлика, но има значение дали някой е с една глава по-висок от теб.

# 6
  • Мнения: 3 804
и аз се 4удя как изобщо са ви приели в горна група,навремето моите които са родени в последователни години и ми отказаха да ги запишат в една група

# 7
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
А умната бюрокрация сети ли се какви травми понася толкова малко дете от тази промяна? Тъкмо свикнала с деца и госпожи и сега отново трябва да се адаптира ThinkingНастоявай си на това, което е най-добро за детето ти, дано имаш успех!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
и аз се 4удя как изобщо са ви приели в горна група,навремето моите които са родени в последователни години и ми отказаха да ги запишат в една група
аз също се чудя.Родени сме последните дни на годината и исках да тръгне следващата година на градина,но от яслата бяха категорични с набора си върви.Сега е най-малката в групата,но само на възраст иначе е доста по-напред от други деца и физически и в говора си Peace
Познавам обратния случай,дете прескочило 1-ва група.Записаха го директно във 2-ра.Беше доста трудна адаптацията

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Реално детето върви с предишния набор, т.е. технически е с 1 година по-малка.
Ако се справя добре в сегашната си група и не си личи да е по-малка откъм зрялост и развитие не виждам основателна причина да я местят. Това, което са ти казали е бюрократична причина, но не ми се вижда нормално.
съгласна съм Peace

# 10
  • Мнения: 47 963
И моят син е роден на 03.01.06, ами не искат да го вземат сега на детска...честно казано недоумявам защо нещо толкова индивидуално се решава по този хамалски начин...все пак децата  са толкова различни, логично е да има ориентировъчна препоръчителна възраст, но да се взима впредвид всеки конкретен случай отделно...има деца, които изостават в развитието си, и такива, които избързват в определени моменти, това трябва да се взима впредвид, както е за училище....
писала съм на доста инстанции по проблема, ама не- така са си решили (защото- към авторката- няма закон или наредба, който да регламентира, че в групата трябва да са само набор ....,т е няма нормативен документ, на който директорката да се позове за преместването)
предполагам, че е решила да мести детето, за да си приведе групите в идеален вид, заради новите правила за прием
предложи й все пак детето да повтори предучилищната, а не 2 група, драсни й една молбичка с обяснението, че детето се е адаптирало и за него ще е стрес и й я връчи, дано стане

# 11
  • Мнения: 1 190
 Александра ще използвам твоята тема, за да не пущам нова.
И мен ме вълнува нещо подобно, дъщеричката ни ходи на ДГ от началото на март тази година, въпреки, че е набор 2005 .. чудя се, дали да я оставя в тази група, с която вече много свикна и с госпожите или да я върна през септември с нейния набор Thinking но от гледна то(ка на училището май ще е по-добре даси върви с набора  newsm78

 

# 12
  • Мнения: 2 865
Че това ще бъде стрес за детето, да смени учителките и децата. Не може ли просто да обясниш, че детето ще тръгва 6 годишно на училище и по тази логика не трябва да повтаря а да си върви с този набор.

# 13
  • Мнения: 47 963
В нашата градина досега децата повтаряха предучилищната, демек 4 години си вървяха с приятелчетата, после не тръгваха в 1 клас,, аповтарят предучилищната с набора, някои тръгват на училище на 6 г- има възможност по желание на родителите, или пък ходтя предучилищна в училище
абе варианти много
Но това изместване наистина ще стресира детето...все пак си има приятелчета, свикнало е с тези учителки, в новата група децата може да го изолират

# 14
  • Мнения: 2 448
За първи клас е по-лесно физически за детето да тръгне с набора си и да е родено в началото на годината. Моите и двамата са родени в края на годината и виждам, че някои от децата са физически по-яки от тях. Интелектуално няма разлика, но има значение дали някой е с една глава по-висок от теб.
А знаеш ли пък колко е гадно детето ти да е родено като моето на края на декември и пак да е сред най-високите за набора си, а да изостава в говора? Аз искам да го отложа с една година например да тръгне на 7.9 г първи клас, вместо на 6.9 г, ама да видим какво ще излезе.

Общи условия

Активация на акаунт