Малката е много често с конюктивит

  • 1 428
  • 2
  •   1
Отговори
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
От няколко месеца дъщеря ми много често има конюктивит. Тя е на 2г 6мес. Първият път не я доизлекувах добре и той рецидира след няколко дена. Тъкмо и мина, няма и месец и пак. Пак обаче май не се доизлекувахме, защото тя едвам ми дава да и капя капки, стиска си очите и всичко изтича или ще се разреве. Направо ужас .Сега пак е така. Смених капките. Първият път и капех Okacin, после вече Maxitrol. Този път съм и взела и Гентамисин крем да я мажа отгоре барабар с капките. Искам да ви питам дали е задължително капането на капките и в носа, защото това само не правим. Тя освен всичко има и сополи, които се стичат назад и кашля от това. Това постоянно съпътства конюктивита. Изкажете се с мнения, моля ви!

# 1
  • Мнения: 413
ОХ,и ние сме със същия проблем вече от около 3 месеца.Не е алергичен,не е вирусен конюктивит а е бактериален.Поне така смята доктора. Първо започва хремата и капя капки в носа 7 дни и докторкота ни казва "спираш вече капките не може повече".И след ден-два и се възпаляват очите няма секрет,няма сълзене ,просто се зачервяват.Слагам и капки Тобрекс и вечер мехлемчето Гентамицин.Последния път се оправи за два дни,но в момента пак са и зачервени и започнах от вчера пак с капките.През този период от три месеца има по 2-3 седмици в които няма проблем,та това ме кара да си мисля ,че се е излекувала напълно от предния път.Но щом започне хремата започваме всичко отначало,в нослето и слагам сега само физиологичен разтвор.Ползвала съм и Офталмосептонекс ,но при тях действието е по-слабо.
Ще следя темата с интерес,дано бързо да се оправят дечицата!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Съветвам ви да посетите и очен лекар, защото когато посетихме такъв със синът ми той ни попита да ли прави често конюнктивити. Може наистина да е свързано с настинки, но може и да има някакво възпаление самото оченце.

Общи условия

Активация на акаунт