Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 85 отговора

София

Здравейте на вси4ки!
Преди месец ни се роди мом4енце и сме много щастливи! Преодоляхме първите трудни за вси4ки майки седмици и сега нещата се нормализират леко-леко.

Остава ми 4уденето как да забавлявам мал4о, когато не спи и иска внимание?

Говоря му, пея, 4ета приказки, нося го на ръце, гушкам го, пускам му пеещи игра4к, държа го при нас в хола, водя го на разходка с коли4ката, но все не е доволен и мрънка (мисля, 4е няма колики, или поне не са силни)...

Моля споделете вашия опит как забавлявате или какво сте правили за вашето малко беб4е, което дори не може да вижда добре за да не се 4увства изолирано и сами4ко?

Благодаря предварително
Цитирай

Защо не опиташ да не се занимаваш постоянно с него и да го оставиш малко самостоятелен?
Цитирай

София

По принцип не се занимавам постоянно с него, все пак и за мен гледам да имам време, но ми се ще когато е буден да опитвам да съм до него, тъй като той така или ина4е спи през по-голямата 4аст от времето....
Цитирай

София Люлин 10

Гушках я,пеех и,но тя имаше ужасни колики  Sad
Цитирай

Оileán na leipreachán

Просто го погушкай.  Peace
Има много време, докато започне да разбира от приказките и другите забавления.
Цитирай

ДОБРИЧ

Просто го погушкай.  Peace
Има много време, докато започне да разбира от приказките и другите забавления.
Определено е така.
Цитирай

София

На тази възраст единствено съм ги гушкала и съм им показвала по някоя по-шарена играчка и съм им "гукала", за да се научат и те. От много занимания внимавай да не превъзбудиш бебето, то е съвсем малко, има нужда да чува гласа ти и да му говориш спокойно. Има време да го учиш на приказки и песнички.  Wink Четенето на приказки сега няма много смисъл.
Цитирай

София

На тази възраст единствено съм ги гушкала и съм им показвала по някоя по-шарена играчка и съм им "гукала", за да се научат и те. От много занимания внимавай да не превъзбудиш бебето, то е съвсем малко, има нужда да чува гласа ти и да му говориш спокойно. Има време да го учиш на приказки и песнички.  Wink Четенето на приказки сега няма много смисъл.

Да може би си права! Май го превъзбуждам мал4ото, ще се опитам по-нежно да го давам Smile
Цитирай

Abu Dhabi

тъй, тъй Smile ако отсега му предлагаш такава пълна програма, какво ще го правиш на 3 месеца, а на 6? Smile
и аз бих ревала, ако някой постоянно ми досажда Smile
Цитирай

София

Сина ми много не обичаше да го носят на ръце и да се занимават с него - явно се изморяваше бързо и ставаше кисел. Затова го оставяхме в легълцето му като се поумори и веднага се успокояваше - лежеше си буден и спокоен. Закачихме и една въртяща се играчка над леглото и нея също много я обичаше.
Цитирай

Белгия/София

и аз бих ревала, ако някой постоянно ми досажда Smile

35

Бебе на месец нито разбира, нито има нужда от песни и приказки. Иска ядене и спане. Нищо не съм го правила моя  Smile
Цитирай

Никак.
И не прекалявай с носенето на ръце. Приятелски съвет. Wink
Цитирай

София

Абе да ви кажа като го оставя в кошарката сам, или в шезлонга да стои при нас и се запо4ва едно хлен4ене...иска да го гушкаме (не винаги помага гушкането да спре цивренето)...та за това ви питам какво да го правя, не иска да стои сам и макар и толкова малък, разбира много добре кога ще остане сам и кога може да полу4и ласки Smile
Цитирай

Оileán na leipreachán

Ти гледай така да го научиш отсега, та ще те питам какво ще го правиш, когато стане на 5 - 6 месеца.
Цитирай

Zaragoza-España/РазГраД

Никак.
И не прекалявай с носенето на ръце. Приятелски съвет. Wink
Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 85 отговора