Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Варна

Момичета, бихте ли ми дали някои идеи за приготвяне на овесени ядки?
Ще ви бъда много благодарна  Smile
Цитирай

при ОП

Сваряваш ги, добавяш мед, смлени или счукани орехи и една-две лъжици сметана Laughing Разкошни са.
Цитирай

Варна

Благодаря ти Афродита - рецептата ти изглежда вкусна.
Но  дали мога така приготвени  да  ги  давам и на дъщерите си, а те са на 10 месеца ?
Чувала съм, че мед не се дава до 1 годинка   Sad
Цитирай

при ОП

Ами слагай им това, с което подслаждаш другите неща обикновено Exclamation Просто с мед е по-полезно, това е храната на боговете. Тя изцяло се усвоява от организма.
За това, че не се дава знам Exclamation Аз давам от съвсем мъничко бебе /сега е на 9 1/2/ и то по кафена лъжичка, даже в началото по капчица. Не е задължително храната да бъде адски сладка, а да се усещат и другите й вкусове Wink  Exclamation
Цитирай

Мед не се дава заради възможност от наличие на ботулинови спори в него и също така понеже може да предизвика алергична реакция.
Аз давам овесените ядки сварени с сирене и парченце масло
Цитирай

Варна

Слагам настърган плод(ябълка,банан),компот  или плодово пюре.Ако плода не е достатъчно сладък прибавям захар или сладко,но не и мед.
Цитирай

при ОП

Цитат на: Eti
Мед не се дава заради възможност от наличие на ботулинови спори в него и също така понеже може да предизвика алергична реакция.

Само пояснявам без да има желание да предизвиквам дискусия по този въпрос Exclamation
Ботулинови спори има в остаряло и развалено месо и колбаси Exclamation
Цитирай

съгласна съм с теб , но  + още малко по въпроса

http://www.segabg.com/09082002/p0060002.asp

и

"Honey, a known source of C. botulinum spores, has been implicated in some cases of infant botulism. In studies of honey, up to 13% of the test samples contained low numbers of C. botulinum spores (Hauschild et al., 1988). For this reason, the FDA, the Centers for Disease Control and Prevention (CDC), and the American Academy of Pediatrics recommend not feeding honey to infants under the age of 1 year. "
от този адрес
http://seafood.ucdavis.edu/haccp/compendium/chapt12.htm
Цитирай

все още не приготвям ов. ядки за бебо, защото е малка Smile , но аз ги ям така: купувам основно фини ядки, които не варя, а само попарвам с топличка вода и добавям или 1 с.л. мед, или накълцан банан, или нарязана ябълка........става супер.
бон апети!
Цитирай

BE, 2260

И аз още не давам овесени ядки на Бубата, но това не ми пречи аз да си ги хапвам, приготвени последния начин: смесват се няколко лъжици ов.ядки, чаша кисело мляко и 1 лъж. мед. Тази смес трябва да отлежи няколко часа, за да могат ов. ядки да омекнат от млякото. Затова най-често ги приготвям от вечерта и на сутринта ги закусвам. Става идеално и с мюсли. Laughing
Цитирай

София

Цитат на: mam3kids
Момичета, бихте ли ми дали някои идеи за приготвяне на овесени ядки?
Ще ви бъда много благодарна  Smile

Аз ги приготвям така:

Кипвам вода, слагам на око фини овесени ядки, като поомекнат свалям от котлона и добавям плодове /повечко/. Досега съм пробвала с ябълка, круша, сливи, череши, пъпеш, кайсии, праскови, банан. Ако плода не е достатъчно сладък, можеш да добавиш една идея захар, но в никакъв случай не е задължително. Можеш спокойно да ги даваш така на твоите госпожици, Емката закусва това от 6-месечен. Само внимавай с някои "поразяващи" комбинации от сорта "овесени ядки+череши" и "овесени ядки+круши" например, защото може да подействат разхлабително. Аз не съм имала подобни проблеми, но всяко дете е различно.  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Друга идея:

Кипваш вода, слагаш няколко лъжици от адаптираното мляко, с което храниш бебките и добавяш фини овесени ядки. Като омекнат /това става за около 2 минути/ сваляш от котлона. Ако адаптираното мляко не е "парфюмирано", можеш да бутнеш една ванилийка вътре.  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Трета идея:

Миксираш първата и втората идея.  Very Happy  Very Happy  Very Happy

ПП: Аз мразя овесени ядки, но ако съдя по Емката ги приготвям много вкусно! Ако му се доверите - пробвайте! Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

Варна

Благодаря ти bobolenta  Rose
Момичетата ми много харесаха рецептата ти за ядките с "поразяващи" комбинации от сорта "овесени ядки+череши"  Smile
Цитирай

София

Цитат на: mam3kids
Благодаря ти bobolenta  Rose
Момичетата ми много харесаха рецептата ти за ядките с "поразяващи" комбинации от сорта "овесени ядки+череши"  Smile

Моля, радвам се, че съм помогнала! Very Happy

Тя неволята учи, нали знаеш Wink , като Емо не може да понася попари, бях принудена да експериментирам със закуските! Very Happy
Цитирай

София

Ох Embarassed , забравила съм да поясня, че плодовете се добавят предварително пасирани, или нарязани - в зависимост от възрастта на детето! Very Happy

Обаче мама на 3 деца се е сетила явно! Very Happy  Wink
Цитирай

БГ - София

И аз благодаря bobolenta, Вики много хареса закуската ви  Very Happy .
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора