За солариума???

  • 12 954
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 032
Аз пък днес след втората ми вече процедура виждам малка разлика. Laughing
Нарочно се пекох по прашки, за да знам със сигурност има ли някакъв ефект. От утре вече ги махам и тях. Party
Иначе и аз съм много бяла. Sad

# 16
  • Мнения: 7 186
Могат ли бременни да ходят на солариум?
Могат,за бебето няма никаква вреда,говорила съм с лекари,но трябва да внимаваш за себе си,защото може да ти се появят пигментни петна по лицето,особено ако си предразположена.Най-добре не си печи лицето или го мажи с крем с висок фактор.Аз още си ходя чат-пат,е поразредих сеансите,ама няма да ходя бяла кат мъртвец лятото,кат съм бременна да не съм за изхвърляне я Crossing Arms.Честно казано предпочитам печенето в солариум пред това на плажа,слънцето вече е много по-вредно.

# 17
  • Мнения: 1 464
Момичета,не съм от София и не мога нищо да ви предложа,само знам че аз ходих 3 пъти по 5 мин и резултат почти нямаше но на четвъртия отидох за 10 мин и изгорях м/у гърдите и корема значи е много силен!НАЙ-ВАЖНО Е ДА ХОДИТЕ ТРИ ДНИ ПОДРЕД И ПОСЛЕ ПРЕЗ ДЕН ИНАЧЕ ЕФЕКТ-0
И пак ви казвам козметиката е 50%от тена.Ако след 5 процедури по 10 мин всяка /и намазани с крем/не виждате резултат сменете студиото!

# 18
  • Мнения: 3 010
Аз не се мажа с нищо! Е след 5 процедури, не  е хи4 да няма ефект, но не е желания! От студиото ми казаха, 4е може всеки ден и утре ще станат 3 пъти поред! После ще по4ина 2-3 дни и така.после ще видим. То аз цяло състояние ще хвърза за тоя тен  Confused Shocked Е красотата иска парични жертви  Sunglasses!

Колкото до бременността и солариума - мен си ме е страх. Мисля, че след като забременея може би няма да ходя! Притесняваме това 4е бебеправим  Praynig- дали пък ако чудото  baby_neutral е станало............. Joy солариум ще му навреди  Embarassed

Какво мислите?  newsm78

# 19
Момичета, а дали може да се мажа с плажно олио фактор 2 при ходенето на солариум, в смисъл такова, което не е точно за солариум?Или трябва да е задължително козметика за солариум?

# 20
  • Мнения: 1 464
Момичета, а дали може да се мажа с плажно олио фактор 2 при ходенето на солариум, в смисъл такова, което не е точно за солариум?Или трябва да е задължително козметика за солариум?
Трябва да си е специално за солариум,тя всъщност козметиката е за да не изгориш първите пъти,а след това за по-добър тен.Дори преди солариума не трябва да се мажеш с нищо друго/крем за тяло или лице/

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Аз пък днес след втората ми вече процедура виждам малка разлика. Laughing
Нарочно се пекох по прашки, за да знам със сигурност има ли някакъв ефект. От утре вече ги махам и тях. Party
Иначе и аз съм много бяла. Sad
при мен е същата работа , и аз се пекох с прашки за да видя разликата и сле 6 процедура не си личеше въобще да съм потъмняла , но като погледнеш разликата където са били прашките беше все едно черно и бяло

# 22
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Момичета,не съм от София и не мога нищо да ви предложа,само знам че аз ходих 3 пъти по 5 мин и резултат почти нямаше но на четвъртия отидох за 10 мин и изгорях м/у гърдите и корема значи е много силен!НАЙ-ВАЖНО Е ДА ХОДИТЕ ТРИ ДНИ ПОДРЕД И ПОСЛЕ ПРЕЗ ДЕН ИНАЧЕ ЕФЕКТ-0
И пак ви казвам козметиката е 50%от тена.Ако след 5 процедури по 10 мин всяка /и намазани с крем/не виждате резултат сменете студиото!
Днес бях 3 път,благодаря ти за съветите,взимам си от там лосион за тяло и за лице и има ефект,а седя по 8 мин.придобила съм тен Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 9 457
Честно казано предпочитам печенето в солариум пред това на плажа,слънцето вече е много по-вредно.
Принципът е един и същ.
И на слънце и в солариум получаваш ненужно количество UV облъчване.
Дори е спорен въпросът за това, кое е по-вредното от двете. Thinking

# 24
  • Мнения: 830
Момичета , на мене пък солариумът ми беше препоръчан от лекар - зимата , когато често се разболявах и страдах от синузит ! Ефект имаше определено . На друг мой колега пък лекар дерматолог , и то светило  , му го препоръча за лекарствена екзема на лицето - пече се , оправи се ! А също и му е казал задължително да ходи на море , но винаги подготвен от солариума  , за да не изгаря .  Ето какво намерих аз за солариума от една брошура  на рехабилитационен център :

Солариумът - разумното почерняване

Изисквания :
- Средногодишната дозировка трябва да бъде не повече от 450 минути , като се включват и сеансите на плажа , а при тип - II - до 300 минути ( става въпрос за типовете кожа които са 1 , 2 и 3 )

- Между първия и втория сеанс в солариума ттрябва да има почивка от 48 часа

- Необходима е да се ползват защитни очила

- Желателно е да се използва козметика за солариум : преди сеанс , за да се предпази кожата от изсушаване и за по-траен тен ; след солариума - овлажняващи млека и подобрители на тена . ( Аз лично не съм използвала нито едното ,  нито другото , освен Dove лосион за тяло за овлажняване след )

-Необходимо е да се определи типа на кожата и стриктно да се спазва плана на процедурите .

- не се препоръчва ползването на солариум от деца под 16 години  и хора с тип кожа I .

- Преди ползване на солариума трябва да се почисти грима и другата козметика от лицето и тялото .

- Да не се ползва слънцекозметика със защитен фактор , а кремове , предназначени специално за получаване на тен от  солариум .

- Да не се носят бижута по време на процедурите .

- Непосредственото взимане на душ преди процедурата не се препоръчва , защото сапунът отмива естествената мазнина на кожата .

- Желателно е след процедурата ползване на овлажняващ крем .

- При разширени вени солариумът се ползва внимателно , без голяма продължителност , а следоперативно е противопоказано .

- Бременните жени реагират различно на UV- лъчението от солариум. UV - лъчите не са опасни за нероденото дете .

Предимства :

- Индуцира образуването на вит . Д - жизнено необходим за мускулатурата  , костите , заздравяването на раните .

- Активира всички обменни процеси в организма , кръвоообращението и ендокринната система .

- Укрепва имунитета .

- Положително влияе при лечение на кожни заболявания - екземи , псориазис , черни точки .

- Подготвя кожата за лятното слъне .

- Не предизвиква изгаряне на кожата .( ако се ползва разумно , предполагам ) . Облъчва безконтактно с полезните А и B Uv - лъчи , не излъчва патогенния тип С Uv - лъчи . 

- 10 минутен сеанс се равнява на 2-3  часа на плажа . 


Стимулира производството на хормона на здравия сън и настроението - мелатонин , което особено през зимата е ценно качество .

Аз лично съм доволна от ползването на солариум , не го правех за тен , но и това се получи Simple Smile) . Сега правя по 6 минутки
на 1-2- седмици ей така , за поддръжка на ефектите и тена . Отдавна забелязах темата , но едва сега ми остана време за да пиша .   

# 25
  • София
  • Мнения: 9 457
Добре написано, като за рекламна брошура! Wink Laughing

Факт е, че безопасен тен няма!
Дали е придобит на слънце или в солариум няма такова животно!

Цитирам в."Монитор":

Солариумът е вреден за младите
Младите хора не трябва да използват солариум, предупреждава Световната здравна организация. Според тях ултравиолетовото излъчване на този уред значително повишава риска от рак на кожата. Изследване е показало, че има пряка връзка между модния загар в страни от Северна Европа и Америка, Австралия и Нова Зеландия и страшната болест, от която годишно заболяват 132 хиляди души, а 66 умират. В Норвегия и Швеция например, в последните години заболеваемостта се е утроила, а в САЩ  е станала двойно по-голяма, отколкото преди 30 години. Във Франция и Калифорния е забранено уредът да бъде използван от лица под 18 години.

# 26
  • Мнения: 830
Хм . Добре е да се знае цялата налична информация . Сигурно всичко опира до разумното ползване и на изкуственото , и на естественото слънце .

# 27
  • София
  • Мнения: 9 457
Още по темата:
"Солариумите, също като слънцето, имат UV радиация. Това означава че ползването на солариум би увеличило появата на бръчки, да не говорим за рак на кожата. Избягвайте солариума ако искате да запазите кожата си."

и още, от друг сайт:
Tanning salons (solariums)
The Cancer Council of South Australia advises against the use of solariums.
As with the sun, anything that tans the skin will damage it.
Manufacturers of tanning beds claim they only pump out UVA light, but some emit UVB also. The amount of UVA can be up to five times more than in sunlight.
UVA light from tanning beds causes premature aging, wrinkling and skin cancer. As UVA penetrates deeper into the skin it may do more damage than UVB.
Radiation from tanning beds can cause eye damage.


References
Australian Cancer Society and Australasian College of Dermatologists "Consensus Statement on Solaria" 1999.

World Health Organisation: Ultraviolet Radiation and INTERSUN programme http://www.who.int/uv/en

и накрая:
SUN MYTH # 7
Solariums are a safer way to get a tan.
The idea that solariums are "safe" is terribly misleading. Solariums don't usually cause sunburn because only about 5 per cent of the rays from a solarium are UVB, which causes redness. The other 95 per cent are UVA rays, which are primarily responsible for premature ageing and skin cancer.

Мога да изровя още много неща, но това ми се струва достатъчно за начало. Stop
В сайта на Полза Бигън също има достатъчно изнесени факти за погрешното мнение, че солариумът е безвреден.

# 28
  • Мнения: 418
Преди около две години бях на солариум.Останах супер доволна,че без много пържене се сдобих с хубав тен.Това,което ме подразни беше,че едва на последната процедура видях ,че има и крем ,който се дава за да се намажеш преди това.Случайно присъствах когато го предложиха на едни гъркини преди мен.След това естествено нямаше как да не ми дадат и на мене с извинението колко трудно се намирал.Момичета някой знае ли нещо по въпроса?Предлагам да си съберем инфо за солариумите като цени,местоположение и коректно обслужване.И мнения за стария тип и новите турбосолариуми.

# 29
  • Мнения: 418
И все пак нещо по въпроса от последните ми две изречения Praynig?И благодаря за инфото по отношение на ползата и вредата Laughing!А кремовете и ваксата за лице каква марка са Embarassed?Дано не съм много нахална newsm78.

Последна редакция: пт, 03 юни 2005, 10:02 от kopche

Общи условия

Активация на акаунт