Децата и празникът на буквите

  • 934
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Утре е 24 май и предполагам всички го свързваме с по-официални училищни събития с големи венци с божури, лалета и момини сълзи...С Върви народе възродени, завършването на малките и с баловете. Разни организирани събития и паради по градовете.

Понеже аз много обичам празника, а детето обича книжките, чудя се как да го направя по-специален, не така официален и по-детски - като за 4 годишна питанка.

Имате ли идеи? Нещо свързано с букви - игри, занимавки, нещо музикално... нещо с подръчни средства и в домашна или градинска обстановка.

Като за начало ще купим книжка и ще правим букви от солети, но това вече сме го правили и ни е редовно...а и порастна детето.   newsm78

# 1
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 685
Утре е 24 май и предполагам всички го свързваме с по-официални училищни събития с големи венци с божури, лалета и момини сълзи...С Върви народе възродени, завършването на малките и с баловете. Разни организирани събития и паради по градовете.



Мъчно ми е за големите тържества. Беше готино на парадите

# 2
  • София
  • Мнения: 14 613
О-о-о, манифестациите бяха велика работа Laughing
Щерката научила страхотно стихотворение в градината за Кирил и Методий и ми стана много драго и мило като го издекламира тържествено снощи.

# 3
  • Мнения: 550
За утре ще мисля! ThinkingВсе пак си мисля,че книжката си остава най-добрия подарък за 24Май! Grinning

# 4
  • Мнения: 2 196
Тази година ще правим книжка с детето.
Приготвила съм картон, гланцови блокчета и разни останали платове, копчета и други подръчни материали.
Идеята ми е да се направи страничка за всяка буква. После ще ги подредим в папка.
За всяка буква Ани ще измисли кратичко стихче или разказче.Много обича да си съчинява.

Миналата година надухме балони и на всеки написахме по една буква. И играхме на думички. Например да намери балоните с буквите на нейното име. Голяма игра падна. Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 460
Миналата година надухме балони и на всеки написахме по една буква. И играхме на думички. Например да намери балоните с буквите на нейното име. Голяма игра падна. Grinning

Това звучи много забавно! Благодаря за идеята!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 070
Тази година ще правим книжка с детето.
Приготвила съм картон, гланцови блокчета и разни останали платове, копчета и други подръчни материали.
Идеята ми е да се направи страничка за всяка буква. После ще ги подредим в папка.
За всяка буква Ани ще измисли кратичко стихче или разказче.Много обича да си съчинява.

Миналата година надухме балони и на всеки написахме по една буква. И играхме на думички. Например да намери балоните с буквите на нейното име. Голяма игра падна. Grinning



И двете идеи са супер. Яна ще се зарадва.
Честит Празник на всички!

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Нищо не умея да правя с подръчни средства, от дете съм такава, с две леви ръце Laughing Затова не се и опитвам...

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Честит празник! Hug
Имахме планове за деня, но (както често се случва), ще се наложи да ги отложим.
Исках да заведа децата през Народната библиотека, да им разкажа (пак) за Кирил и Методий. После щяхме да ходим на пазар за книги, разбира се.
За съжаление, ще трябва да си останем у дома. Обаче имаме план "Б".  LaughingГолемият трол в момента прави своя книга (не знам дали е пиратска или страшна, изненада било). Рисува, пише, реже, лепи и пъшка. Малкият спи (след като се весели цяла нощ ooooh!).
А аз сядам да работя.  Laughing

# 9
  • Мнения: 35 947
ще ходим четиримата в голяма книжарница - всеки ще си избере книга, включително и дребната /с малко насока от наша страна/

Общи условия

Активация на акаунт