Ранен климакс и желание за бебе

  • 2 196
  • 2
  •   1
Отговори
Помощ!Май ще съм с ранен климакс като майка ми.През януари имах обилна менструация,февруари при менструация пък бях със силни болки-установи се,че имам киста на яйчника.Започнах да пия Примолут-Нор и след спирането им трябваше да ми дойде,но уви вече е май,а няма никой.Скоро пак бях при АГ,оказа се,че сега съм с кисти на двата яйчника.Пих същите хапчета 5дни /до 19.05/ и пак съм в очакване,но днес е петък и...нищо.Споделих с майка ми и тя ми разказа,че при нея на 33 -34г. по същия начин се е разредила менструацията и накрая е спряла.Явно и аз вървя по този път.Но освен това ме тревожи друго -имам една мечта,фикс идея - ДА ИМАМ БЕБЕ,която се вижда,че няма да се сбъдне.
  Та въпроса ми е дали някоя от вас мили жени е имала подобен проблем-ранен климакс и как ще продължи живота ми след тази диагноза.Аз наистина съм много уплашена от нещата, които съм чувала за това като цяло.
  Предварително благодаря на всички!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 248
krismi- като за начало, правила ли си изобщо някога опити за бебе или сега започваш? Иначе щом имаш проблеми с цикъла и плануваш бебе е добре да се обърнеш към специалист по репродуктивни проблеми (не казвам че ти може да имаш такива), но това са хората които евентуално могат да те посъветват и да дадат отговор на много твои въпроси. Щом майка ти е влезнала рано в критическата възраст, шанса и при теб да се случи това е голям като генетична предразположеност, но не е задължително. Хубаво е да си направиш хормонални изследвания, за да се види дали яйчниците ти функционират добре и на какво се дължи нередовния ти цикъл, но всичко това можете да обсъдите и планирате единствено с доктора, при който решиш да отидеш. Желая ти късме!

# 2
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз не разбрах как реши, че си с ранен климакс. Тази диагноза се поставя вьз основа на изследване на хормони поне в няколко цикьла, както и на прегледи на 2-3 ден от цикъла за наличие на фоликули.
Дори и да е така, пак се намират решения.
Отиди в клиника по стерилитет, само там могат да ти поставят подобна диагноза и сьответно решение.
Успех ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт