Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 юни 2005, 10:41 ч.

За светкавицата на фотоапарата

• 480
  • 8
  •   1
Отговори
  • Женева, Швейцария
Сигурна съм, че не съм единствената която постоянно дебне с фотоапарата да запечата етапите от растежа на малкото си съкровище, но въпроса ми е за светкавицата. В родилния дом Ant ми каза, че бебчето не трябва да се снима със светкавица.... Да ама кат оснимам без светкавица качеството на снимките става доста по-гадно, а и доста често и се размазват. Вие спирате ли светкавицата????

# 1
  • Barcelona, Spain
Спирам я. Снимките по стаите са бая мътни, но по-добре снимките да се окьопазят, отколкото очичките.
Сега има да си снимаш на воля и без светкавица и навън и вътре, достатъчно светлина има.

# 2
  • София
Гледам да правя снимки без светкавица, иначе вредя на бебо.
Здравето му е по важно от снимките.

# 3
  • София
Сигурна съм, че не съм единствената която постоянно дебне с фотоапарата да запечата етапите от растежа на малкото си съкровище, но въпроса ми е за светкавицата. В родилния дом Ant ми каза, че бебчето не трябва да се снима със светкавица.... Да ама кат оснимам без светкавица качеството на снимките става доста по-гадно, а и доста често и се размазват. Вие спирате ли светкавицата????
Въобще не съм спирала светкавицата. Педиатъра каза,че няма проблем. НА 5м. сме.

# 4
  • София
Дияна е нас 4г. Снимките не мога да ги преброя. В началото снимах с обикновен фотоапарат, от миналия септември с дигитален. Светкавицата не съм я спирала. Има много силни светкавици, теза за нощни снимки, но не вярваме с такива да снимате у дома.
Аз на стария си апарат и да исках не можех да спря светкавицата.

# 5
  • Bath, UK / Варна
Ето една тема от преди: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14292.30
Прочетох няколко статии (от лекари и от фотографи) и се консултирах с детски очен лекар, понеже синът ми носи очила и не мога да си позволя допълнително да му действам зле на очите.
Та заключението е: светкавицата не е вредна, още повече светкавица на любителски фотоапарат. Преразказвам свободно: Светлината не е толкова силна и действа за части от секундата, с което абсолютно не може да увреди нищо. Изглежда силна точно защото е съвсем краткотрайна  Grinning
На мене това ми беше достатъчно  Laughing

Последна редакция: пт, 03 юни 2005, 13:23 от iv100yanova

# 6
  • USA
За първи път чувам за противопоказания за използване на светкаица. Снимам много и постоянно кога със светкавица кога без зависи от момента

# 7
Аз също светкавица никога не съм спирала. Wink

# 8
  • ВАРНА
дайте да ги сложим и под стъклен капак.  толкова вредни неща ни заобикалят ,че не можем да ги опазим все пак ще живеят на тази планета. Wink Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт