Пънк, рап, метъл....

  • 4 007
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 107
В една тема Chanel каза:

Всяко време е съпътствано със странности.Хипари,метъли,ню уейв и какво ли още не.Прави ми впечатление,че повечето Емо имат доста жизнерадостен вид.

И ми стана интересно какво мислите за тези субкултури.
Напоследък Емо-тата са много актуални.
Преди тях имаше бум на рейвърите с Метрополис и парадите.
Рапърите също са доста интересни с типичния си изказ.
Метълите и пънкарите си ги знаем отдавна.

Естествено, всяка една от тези групи е повлияна от определен стил музика. Всяка влага творчество и старание в начина на обличане и поведение като цяло.

А вие "членувахте" в някоя от тези групи? А хората около вас? А сега като погледнете назад, струва ли си се смешно?

Аз минах през почти всичките, тъй като често си сменях компаниите и предпочитанията  Grinning И сега си се чудя и мая  Grinning

# 1
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Нищо човешко  не ми е чуждо Crazy

П.С. Минала съм си по реда Wink

# 2
  • Мнения: 2 353
  Punk's not dead beer Прави ми впечатление, че емотиконите с бира са някак малко. Струва ми се весело и готино, особено когато пълнехме мешки с бира и си бърборехме до безкрай за някакви си наши, тийнейджърски неща.

# 3
  • Мнения: 1 897
Да, 'членувах'.
И до днес не съм изневерила на тази музика, все още ми е любима - нося я в сърцето си и  винаги ще докосва душата ми.
С времето променх единствено стила си на обличане.
И като погледна назад изобщо не ми е смешно-милно и свидно ми става и тъжно, че 'онези' години никога няма да се върнат за мен.

# 4
  • Мнения: 2 386
Seek and destroy oy-oy-oy!  Sunglasses

# 5
# 6
  • Мнения: 6 029
През няколко минах. В зависимост от обкръжението. До чалгата не стигнах, за щастиеSimple Smile
Оставам си фен на яки парчета, както казва Теди (дъщеря ми). И чакам Seek and destroy Grinning

# 7
  • Мнения: 1 008
Харесвах си един Теодор Беломорски, от горните класове, който беше скейтър. Исках да се ожениим един ден. Ходех редовно да карам ролери със скейтърите, но само заради Теодор.
 Много на мода бяха Продиджи. Аз реално харесвах само No Good, но обожавах да ходя на детска дискотека в Ялта и Ескалибур. Когато се прибирах вкъщи си пусках хитовете на Сигнал, Роксет и Куин. Ама тайно, все пак съм гръндж.
После животът ми стана Поп Фолк,както казват Ъпсурт.
Между другото децата Емо ме тревожат. Дано да им мине модата докато Бранимира порастне.

# 8
  • Мнения: 6 029
azsa, въх живели сме в едно и също време. И аз ходех в същите дискотеки:)

# 9
  • Мнения: 1 008
Ех, Julie и носехме маратонки Nike, обувки Вермахт и якета-бомбъри....

# 10
  • Мнения: 2 386
http://youtube.com/watch?v=wLBpLz5ELPI Градът е съвпадение.  Laughing

Незнайно защо ми изплува Миталица, доста други неща слушам всъщност, но те са или подобни, или по-тежки.

# 11
  • Мнения: 2 401
  superuu  superuu  superuu - до пенсия. ..ама с по-дълга косичка.

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Основно слушах метъл и хард рок, но тогава наоколо нямаше много истински метъли, с които да е кеф да бъдеш. Харесвам най-хард частта на рапа. Пълен фен на Куин и Пинк Флойд. И половината ми мозък в песните на Милена и онези господа, Контрол. Карах кънки, но скейтъри мразех.

ПП. Обичам всяка песен, в която някой вика с цяло гърло и страда, и се раздава едновременно, ако му и дрезгавее гласа, ще си я пусна повторно. Фолкаджийките крякат, не викат.

Тогавашната ми натура щеше да се обиди, ако я причисляха към каквато и да е група, аутсайдер съм си от рано.

Тия Емота що така изведнъж ги тропосаха? За мен са тийнейджъри с проблеми, такива има винаги (всеки тинейджър е с глобални проблеми, дори и когато ги няма), просто така реагират сега в тези условия.

# 13
  • Мнения: 3 423
ДКМС и съответните песньовки.
Неволя.

# 14
  • Мнения: 1 008


Тия Емота що така изведнъж ги тропосаха? За мен са тийнейджъри с проблеми, такива има винаги (всеки тинейджър е с глобални проблеми, дори и когато ги няма), просто така реагират сега в тези условия.
Ама виж, че вече техните проблеми не са обикновенни тийнейджърскоглобални проблеми, те направо се трепят и се разчленяват даже.

# 15
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Хард рок, ню уейв, малко хипария, алтернатив, мдаааам, славни времена бяха. Остана ми музиката, една кутия с 'бижута' и чифт войнишки кубинки.

# 16
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Всяка музикална вълна я харесвам с 15-20 години закъснение.
Сега съм на рап, очаквам с ужас осенение свише от хард-чалга периода ("Радка-пиратка" и т.н). Laughing

# 17
  • Мнения: X
Винаги съм била абсолютен мелез по отношение на музиката. Във всеки стил намирам по нещо ценно и любимо...обличала съм се откачено,ама не за да покажа принадлежнсот към даден музикален стил,ами ей така,пък и като се замисля нямаше как според наична на обличане да ме сложиш ни при пънка,ни при хип-хопа. Може би трябваше да има специален стил- манджа с грозде, за мен Sunglasses

# 18
  • Мнения: 6 618
Моля ви, обяснете ми какви са тези "Емота" Praynig

# 19
  • Мнения: 2 978
Моля ви, обяснете ми какви са тези "Емота" Praynig

Преди малко по Нова имаше за тях!

Със странни прически, тъмен грим.
Колкото по- откачени снимки качвали по форумите, толкова по- търсени са. (Това малко като в нашият форум Laughing)

http://www.friends.bg/files/blog/small/4718c01ab211fa0d42e3824376352f22.jpg
http://www.wikifotos.es/static2/2007/07/24/1631888.jpg
http://75.img.v4.skyrock.com/755/emolife-emostyle/pics/1591794758.jpg

Цитат
В традиционното си значение емото е на ръба на смъртта; това обаче далеч не се отнася за целия жанр.
Що се отнася до модата, тази в емото е по-скоро микс от няколко; взимайки части от пънк и инди рок обличането; често дрехите са тесни, износени или ретро. Често емотата биват бъркани с фешънкоровете; хора, които се опитват да спазват идеала за мода в различните субкултури. Тях не ги интересува музиката или културата, но докарват съответния външен вид идеално.

http://st.blog.cz/j/joely-moley.blog.cz/obrazky/4284639.jpg
http://st.blog.cz/t/terrysemo.blog.cz/obrazky/12638286.jpg

Ето още малко в тиин проблем
http://www.teenproblem.net/s/1375.html

# 20
  • Мнения: X
Пф, навсякъде съм обрисала. Май само  рап не прослушах.
Имах избродиран надпис Take That на раницата, година след това подносих дългите ризи в комбинация с кубинки въртейки се по рок кръчмите. Депеш и уейва не ме подминаха (и слава богу). И студентка бях.. по общежитията се промъкна Радка с цепнатите дънки, и там имах своите моменти.. Embarassed

Големите ми любови ще останат Металика и Депеш. Само не разбирам защо отявлените фенове и на двете Умрат да се анатемосват едни други. Хайде холан, няма нужда от превземки.

# 21
  • Мнения: 799
Мдааа, грънджът и хард корът бяха моята стихия. И още са. Ред хот, Алис ин чейнс, Саундгардън, Фейт ноу мор, Грийн дей, Пърл Джем, Нирвана, Темпъл ъф дъ дог, Рейдж агейнст дъ машийн, Клоуфингър, Бед релиджън, Ъгли кид Джо, Байохезърд, Аеросмит... Успоредно с тях вървяха класиките като Металика, Гънс и т.н. Сега Корн, Лимп Бизкит, Линкин Парк, Мерилин Менсън, Ноу даут...
Е, и по фашизми залитах... Колко пари съм изхвърлила по Док Мартенс и Гет-а-грип. С какъв мерак си купих първия бомбър. И в какъв захлас бях от първата ми (и единствена за сега  Joy) любов от пръв поглед - млад нисък кривокрак скин хед, който към онзи момент беше подстриган "на киче" (отгоре дълга коса, отстрани и отзад - обръснат)  hahaha Btw, в момента съм омъжена за екс скин-хед, но този поне е висок и с прави крака  Joy
Освен Ялта и Ескалибур, ходихме и в Рока (х-л България), Олимпия, Металик, на Сухото, на Руска църква, на Пръчка (клуба на БСП на Позитано), на Кравай...
Рапът също винаги ми е харесвал, ама онзи гневния, където обикновено ти се карат сърдити негри  Mr. Green (Оникс, Бъста Раймс, Хаус ъф пейн, но любимият ми албум в този стил си остава Judgement night)  Peace

По това време, в моя свят, хората се деляхме на скин хедс, скейтъри, йотери (скинове, които слушат рап), ред-скинове (анархисти) и смотаняци  Joy

Наркотиците бяха скъпи, но алкохолът евтин  Crazy

Само чалгата още не мога да превъзмогна. А и не желая. Но това не ми пречи да общувам с хора, които слушат чалга, де...

А емо-тата са ми жалки. Деца със скучен живот и презадоволени. Но си мисля чу вината е в условията, в които живеем - родителите се гърчат от работа, заменят вниманието към децата с безсмислени подаръци и резултатът е апатия. Много се надявам това време да отмине.

# 22
  • Мнения: 1 212
Навремето се възприемах изключително сериозно като привърженик на Новата вълна и не изневерих на предпочитанията си докарай  Peace  .... Laughing
С черните дрехи,
   якият грим,
   подобаващата стърчаща / гелосана или направена с подръчни материали (захар, бира, крем за     
   бръснене /прическа,
   неизменните кларкове,
   панталоните тип - шалвари,
   медалите, ордените,
   баретите,
   чорапогащниците на дупки / тип Милена Славова/
и съответната музика .  Sunglasses
Бях така, докато престанах да показвам публично предпочитанията си и до ден днешен харесвам много и различни стилове музика , без да парадирам с това .
Не съжалявам за нищо .... да , усмихвам се като се сетя, но това е част от моята младост  Peace  Hug

# 23
# 24
  • Мнения: 1 212

М-да .... не е за пренебрегване  Peace Grinning
Макар и да има вероятно по-малко съвременници тук( или не ?!  Wink  )

# 25
  • Мнения: 2 386
Обичам ви!  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 11 747
Значи нещо като Аврил Лавин и Кели Озбърн?  Току що чух за 'Емо'!  Embarassed   И още не мога да разбера, каква музика се очаква да слушат.

Никога не съм слушала толкова много музика, че да се самоопределям чрез нея.  Thinking Е, имах желание по едно време, но не можех да полагам толкова усилия.

# 27
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 221
аз бях ню уейв. ходехме по курони разни, пишехме си писма, разменяхме си музика, снимки... славни години.
после ме изби повече на електроника, дъб, трип хоп и такива неща.
сега съм силно зарибено по Арктик Мънкис. като ученичка съм ooooh!
хипарите са ми много нечистоплътни.
метълите ни бяха дружки навремето, кефят ме.
тези пък ЕМО са ми абсолютни подражатели. на всичко известно до сега.
от рейвърите насам, което беше в края на 90те няма нова субкултура, което не ми харесва... не отива на добре тоя свят...

# 28
  • Мнения: 2 386
И преди съм писала, че за мен всичко започна с Нирвана и Алис ин Чейнс. След грънж манията дойде траш-а, готик-а и блек-а. Минала съм през почти всички жанрове на стила (или стилове на жанра), но в последно време залитам към мелодичен рок и гот. Раста..  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 407
Ню уейв- dance-Ю ту,Депеш,Комофолаж..
Сайпърс хил!
Носталгия
Освен Ялта и Ескалибур, ходихме и в Рока (х-л България), Олимпия, Металик, на Сухото, на Руска църква, на Пръчка (клуба на БСП на Позитано), на Кравай...
и аз и аз

# 30
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Hard Rock and Heavy  Wink


Rock on newsm44

# 31
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 221
http://www.youtube.com/watch?v=DM0uRYQbH10
поздравявам всички в тази тема.
слушайте внимателно.
аз ли не съм ок, или тези наистина са мега добри Rolling Eyes

# 32
  • Русе
  • Мнения: 150
Хоп,и още един пънк-рокер на сцената! Mr. Green
Ами ,кво да ви кажа.Като се сетя-ами за нищо не съжалявам.Грънжъъъ,пънку,року,хард-корн,и някой от метъл и ню ейв групите нема да умрат в сърцето ми.Всеки ден си слушкам.Приятели ,които си направиха групи-гаражни концерти и записи -НОСТАЛГИЯ!Сега и регенцето съм го сложила в списъка с приятели Peace
И скинарка бях Mr. Green И изложих ,мама Embarassed ,която работи в съда. И скейтарка бях за малко с едно трето място на състезание.
А сега май нещо изпускам Thinking добре ,че прочетох тук,какво е "Емо".

# 33
  • Мнения: 503
М-да .... не е за пренебрегване  Peace Grinning
Макар и да има вероятно по-малко съвременници тук( или не ?!  Wink  )
Не съм съвременник, но тя (хипи културата) очертаваше параметрите на вкуса ми към музиката, литературата, стила на обличане и поведение. После, без да забравям старото, добавих малко хард рок, класика и т.н.

# 34
  • Мнения: 2
Ами аз съм от тея Металете таквис с дълга коса и тея черните дрей.
ПП Пънко нема да умре ако скино не го докопа!!!

# 35
  • Мнения: 1 080
Тези деца се изживяват ,като емоционално малтретирани обекти .Бунтът им е странен .

Общи условия

Активация на акаунт