торта с ягоди

  • 1 742
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
все още не съм се пробвала над нея,но ми се стори доста лесна за правене.       
         Продукти:
3 яйца,150гр. пудра захар,40 гр. нишесте,200гр. сметана,1 ванилия,300гр. ягоди
        Приготвяне:
Жълтъците се разбиват със 100гр. захарПрибавя се нишестето,след това разбитите на сняг белтъци,и получената смес се изсипва в намазана с масло и наръсена с брашно тавичка.
Пече се около 30 мин. на 200`С.Изважда се и се оставя на решетката да изстине.
Сметаната се разбива с ванилията и останалата захар.Ягодите се почистват и измиват.Разрязват се на 2,като се оставят няколко цели за украса.
Опеченото тесто се разрязва хоризонтално на 2 пласта.Половината от сметаната се смесва с ягодите и се слага между пластовете.Останалата сметана се шприцова отгоре и се украсява с целите ягоди.

# 1
  • Мнения: 192
Наистина е много лесна и звучи вкусно.Направо си я представям и усещам вкуса и.Ще я пробвам задължително.Мерси за рецептата. Hug

# 2
  • космополитно
  • Мнения: 941
     
         Продукти:
3 яйца,150гр. пудра захар,40 гр. нишесте,200гр. сметана,1 ванилия,300гр. ягоди

Тортата ме заинтригува, но да уточня нещо, което ме озадачи! Наистина ли в блата няма брашно?

# 3
  • Мнения: 3 036
Съпруга ми носи тъкмо 3 кг ягоди.
Кажете наистина има ли или няма брашно,че да почвам да я правя?
Рецептата наистина е лесна а самата торта ми се струва че ще е лека.

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Нали има нишесте, то е като заместител на брашното. Да кажат по-печените тортоправещи.
 Да попитам за сметаната каква е - заквасена, сладкарска или готварска и дали ще стигне за пълнеж и отгоре?

# 5
  • Мнения: 9 973
рецептата е от весник.......дословно преписана

# 6
  • Мнения: 3 306
правила ли си я  Thinking  как стана блата без брашно  newsm78 снимки   Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 621
щом има нишесте би трябвало да стане /обаче то трябва да е пшенично/.
аз утре ще я пробвам тази речептичка изглежда лесна и вкусна, обичам всичко което е с ягоди  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 192
щом има нишесте би трябвало да стане /обаче то трябва да е пшенично/.
аз утре ще я пробвам тази речептичка изглежда лесна и вкусна, обичам всичко което е с ягоди  Simple Smile
Направи ли я?Как се получи?Дай снимки! Laughing

# 9
  • Мнения: 3 621
щом има нишесте би трябвало да стане /обаче то трябва да е пшенично/.
аз утре ще я пробвам тази речептичка изглежда лесна и вкусна, обичам всичко което е с ягоди  Simple Smile
Направи ли я?Как се получи?Дай снимки! Laughing

не не я правих защото в близкия магазин нямаше пшенично нишесте .

Общи условия

Активация на акаунт