Смятате ли 4е учителките у4ат децата ни добре ?

  • 1 132
  • 15
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Малко съм възмутена от у4ителката ни . да уто4ня - при нас децата запо4ват от 3 години ( в сградата на у4илището са с у4ители възпитатели ), у4ат букви,цифри , играят . не ме разбирайте - жената не е груба , нито лоша , но е млада и без опит   и леко тросната . конкретни примери ще дам ....струва ми се 4е това влияе на формирането на харектера на детето и някак ми е неприятно (защото все пак децата в тази възраст ни имитират )... например като прави нещо и не и излиза тя казва едно троснато " Пор Диос! "( о , господи ! ) , което дъщеря ми имитира 1 към 1 и за вси4ко ве4е  в къщи използва тоя израз . нау4ила се е и да псува - от устата  и излиза едно " по дяволите" и едни непреводими на бг леки споменавания ... които ние не използваме и като питах кои го казва,  ГЕри каза - у4ителката ! . струва ли ви се уместно у4ителите да употребяват такъв език пред децата ?  какво бихте казали на такава у4ителка например .... незнам как да й намекна или направо.... имали ли сте проблеми с у4ител и от какво естество?

# 1
  • Мнения: 5 577
не, нямала съм проблеми, много съм доволна от госпожите в нашата  дг.

учат ги на всичко, и децата са щастливи.

# 2
  • Мнения: 1 447
Нямала съм такъв проблем,но аз съм доволна от госпожите ни които бяха в яслата.Дъщеря ми на 1.7 месеца знаеше песнички от яслата и до края научи много стихотворения и песни.От както е на градина почти на нищо ново не са ги научили.Много ми е интересно какво учат в тази градина.От юли месец е на градина,а знае 3-4 стихотворения и 2-3 песнички.А в яслата през ден,два ми казваше нещо ново.Даже в момента е в период в който не иска да ходи на градина,било и безинтересно.

# 3
  • Мнения: 5 710
Не е уместно, разбира се, да има хамалски език учителката. Също и да използва паразитни думи и изрази, които да забива в мозъка на детето ти.  Учителката сигурно е млада и не си дава сметка как се отразява всяка нейна дума на малките деца. Аз бих й казала направо в прав текст.

# 4
  • Мнения: 2 839
Не мога да го кажа със сигурност, децата ми са само на 5г., но засега наблюденията ми са, че попиват трайно само това, което чуват от семейството. Чутото в детската градина, парка, от приятели, се оказва голям хит, но ден до пладне.
Първият такъв случай беше, когато бяха точно на 3г. Бяхме с приятели на почивка, техният син, половин година по-голям, изкара някакъв лаф "дядо ако". И двете ми деца започнаха да го повтарят много. В деня в който си тръгнахме, обявих, че у нас, в нашето семейство такива думи не употребяваме и който иска да живее с нас, ще му се наложи да ги забрави. Имаше поразяващ /даже и за мен  Mr. Green/ ефект. Моментално спря употребата на безценния лаф. При следващото събиране със същото дете имаше опит да се върне, аз напомних какво е положението у нас и това вече беше края наистина  Twisted Evil
Т.е. ... не знам, сякаш не бих се толкова притеснила от това, какво чуват от външни хора.

Виж по отношение на госпожите имам друг проблем. Каквото те са казали е закон. Примерно те казали на децата/есенно време/, като лягат на обяд вече да си оставят потници под пижамата. Да ама аз съм преценила, че децата ми не искам да спят с потници, казвам на децата да не го правят и .... "нееееееееее госпожата така каза" Щом тя е казала, край! Не подлежи на промяна  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 39 711
Едната учителка на Дияна от яслата говореше на диалект. Дияна естествено попиваше, а на мен ми костваше усилието да изкореня диалекта от речника й. Слава богу до псувни не се е стигало никога.

# 6
  • Мнения: 4 406
да, доволна съм  и от двете госпожи. учат ги и им вдъхват ценности, съвпадащи с моите.

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
о аз от писания съвсем забравих и другото,  за което щях да пиша и ме възмущава  - та въпросната у4ителка например им обяснявала,  4е тези, които не си слагали коланите на стол4етата в колата щяло да им се с4упи гърбът и никога нямало пове4е да могат да ходят .... от което дъщеря ми беше страшно разстроена и уплашена . може ли така садисти4но да се представят нещата ? да наистина има ефект , но моята дъщеря никога не ми прави проблем със коланите .... а сега е просто уплашена да не й се с4упи гръбнака .  и да с4итам 4е е правилно да ги у4ат на такива неща ... но не с този метод , не с такива думи . 4удя се пък колко ли такива други бисери има , за които няма кои да ми каже . ина4е жената се старае , но явно не и правят впе4атление тези неща (толкова ли е нормално , аз ли падам от МАрс )

# 8
  • Мнения: 2 448
ЛаАдаДеспейнада
, тази жена направо как е станала учителка се чудя аз.  Rolling Eyes
Говори директно с нея. Недопустими са тези неща. Виждам, че не става дума за БГ, различна държава, различна култура, но все пак е прекалено.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
ЛаАдаДеспейнада не мисля, че падаш от Марс. Не мисля, че такава учителка е подходящо да се занимава с деца. Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз съм на мнение,че трябва директно да подходиш към въпросната г-жа.
Или на по-висша инстанция,каквито там са ви порядките.Така се травмират децата психически.

А при нас е направо рай,в сравнение с вашата възпитателка Laughing
Много съм доволна от градината и особено от госпожите на дъщеря ми в това отношение.
Всяка седмица идва поне с едно стихче или песничка,отделно маниерите и "благодаря",моля те"и "ако обичаш",
които определено преди липсваха,а и тя по принцип е дръпната. Laughing

# 11
  • Мнения: 3 804
в детската не съм имала проблеми с госпожите нито тук нито в БГ,но имах проблем с една госпожа,тук когато у4ат английски се у4ат да пишат с пе4атни букви та моите гио бях нау4ила с ръкописни и съответно госпожата беше намалила оценката на едната с една единица,отидох и говорих с нея пред директорката и нещата се оправиха
а за примерите които дава вашата нямам думи #Crazy-това са малки деца  не може така

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Коментирала ли си ситуацията с другите родители? Те какво впечатление имат и какво мислят?
Аз поне така бих подходила, ако и те са забелязали това странно поведение на учителката, а не е в резултат на изкривено предаване на информацията, бих повдигнала небрежно въпроса пред нея, че дъщеря ти е започнала да ползва такива думички, които на теб не ти харесват. Питаш, дали има представа от къде ги е научила. После кажи за коланите, каква странна "фантазия" има. Най-накрая я помоли за съвет и помощ. Това би трябвало да подейства на даскалицата Wink Ако не, или всички родители се оплаквате на по-високо ниво или сменяш класа на щерката  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 013
 Все още детенцето ми не се учи от учители, но мисля:
- Че когато настъпи този ден трябва да съм много толерантна към практикуващите тази професия.
- Че не трябва при възникване на спорна ситуация да заставам безрезервно зад детето си.
- Че няма такава отговорност на света като това да се грижиш за деца!!!
...Последното мисля, че често не го осъзнаваме достатъчно!

# 14
  • Мнения: 14 133
Да, учат го добре и на много хубави  неща.  Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт