Реагира ли детето ви на шум?

  • 2 189
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте,
имам син на 2 месеца и 20 дни - роди се преждевременно, в 35 р.с. 1850 кг. Сега вече сме наедрели, ходим при невролог, по чийто съвет правим и няколко рехабилитационни курса. Това, което обаче ме притеснява е, че детето реагира избирателно на звук, или поне така ми се струва. Опитвам се да провокирам в него реакция, когато го викам на име, но такава все още няма. Ако плесна с ръце в страни от него, без да ме вижда, не трепва с очички. Друг път, когато го гушна и той ме гледа, започвам да му говоря или му пея песнички и сякаш гласът ми го успокоява. А на шум от прахосмукачка, миксер, пеещи играчки и т.н. се заслушва, спира да реве - реагира на такъв тип шум.
Имал ли е някой подобни наблюдения и доколко можем да отнесем тази реакция до все още "неузрял" рефлекс - при пляскане да се реагира с мигане на очички?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 414
Мисля че е още рано,дефакто той е на 1,5м.Зависи и на какво разтояние пляскаш.Не се притеснявай и попитай педиатъра той ще направи теста правилно. Hug

# 2
  • Мнения: 1 674
Това си е напълно нормално.Дължи се на незрялата нервна система.С течение на времето това ще отшуми.  bouquet

# 3
  • Мнения: 540
Мисля че си е нормално но най-добре консултация с педиатър

# 4
  • Средната земя
  • Мнения: 371
И аз мисля, че е нормално. И при нас беше така. Спеше на прахосмукачка и не реагираше на пляскане, сега си чува нормално, Слава Богу Praynig

Общи условия

Активация на акаунт