маса за бал

  • 117 511
  • 164
  •   1
Отговори
# 150
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Използвай бутер тесто - от него може да се направят много неща- както солени,така и сладки. Сещам се веднага за солените охлювчета на пеп-4о.Правила съм и едни с кренвирш, които ставаха бързо и ефектно.Развиваш бутер тестото.Слагаш цял кренвирш и го увиваш в тесто на руло( толкова,колкото да го обгърне и запечати).Мокриш си ръцете и навлажняваш рулото, след което овалваш в сусам и режеш на филийки. Печеш ги по указанието на пакета. Стават вкусни рулца-мезе и за бяло вино, и за бира.
 На разгънатия лист ръсиш начукани орехи и навиваш на руло. Режеш на филийки и печеш. изстиналите рула заливаш с топъл сироп за баклава. За по-фини рулца режеш листа тесто на две. При желание отгоре можеш да цвъкнеш роза от сметана.
 Успех ! И на матурите  Laughing

# 151
  • Мнения: 2 954
С какво режете краставиците отвън, за да станат на тъмни и светли черти? Аз опитах с белачка, но не ми се получиха равномерни черти newsm78 И още един въпрос - какви са тънкостите при печене на воловани от бутер тесто и как да ги съхраня от предния ден направени - в найлонова торба или открити?

# 152
  • Русе
  • Мнения: 410
Ето тия правих вчера за един абитуриент

# 153
  • Мнения: 5 173
Ще черпя идеи.

# 154
  • Русе
  • Мнения: 410
Хайде да покажа още една, дано да не досаждам

# 155
  • Мнения: 140
Момичета, много хубави неща показвате   chef Simple Smile А може ли и обяснение кое какво е и евентуално рецепти, моля   bouquet

# 156
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
  bouquet Благодаря ви момичета за прекрасните идеи! Тъй като не очаквах много гости ето това успях да направя http://didimam.snimka.bg/hobby/kulinarni-izkusheniya.146072.23633783  между хапките имаше пингвичета -хапки, мъфините пък са два вида, но едните незнам защо взеха да ми се разливат от формите, ааааааааа Naughty не на мен такива...веднага им сложих течен шоколад малко за очички отгоре по едно филирано бадемче...и станаха като животинки  Flutter Бутерките с кренвирш имат и тънки краставички до кренвиршите , но не съм ги заснела, отгоре останали без краставичката...и в двата вариянта бяха страхотни!

# 157
  • Мнения: 22 867
  .....Тъй като не очаквах много гости ето това успях да направя.....

Дидка, чудесно си се справила, всичко изглежда много вкуснао на снимките! Peace А, като ги разглеждах, видях едни прекрасни домашни курабии, ще напишеш ли рецептичката?  bouquet

# 158
  • Мнения: 20

Ето я и нашата маса за бал!

# 159
  • Мнения: 385
rumka_lokumka, може ли по-подробно да погледнем.Има интересни неща ,а не се виждат.Поздравления!

# 160
  • Мнения: 20
IKAFETO благодаря ти!
Ето тук качих малко снимки, можеш да погледнеш!
http://ria72.snimka.bg/cooking/bal.595971

# 161
  • Мнения: 385
Благодаря ти,прекрасна маса си приготвила!

# 162
  • Бургас
  • Мнения: 45
Да нахълтам и аз в тази тема, че има чудесни идеи! Страхотни сте момичета   bouquet

# 163
  • Мнения: 272
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100000032042815&nb … sp;    ---aboea--или--milena mavrova- Там качвам всичко който правя.

# 164
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
.

Общи условия

Активация на акаунт