Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора
Мами, дайте съвет как да отпадне нощното кърмене. С водичка не става... Thinking
Цитирай

София

А защо искаш да отпадне нощното кърмене?
Цитирай
Защото мисля че не е много полезно за бебко, пък и аз от три месеца изглеждам като  smile3511 от недоспиване. Very Happy
Цитирай

София, Младост 2

С...кърмене Laughing Това е единствения начин,особено предвид колко сте мънички още Very Happy Аз лично за себе си разсъждавам така - щом се буди нощем да яде,очевидно има нужда от това - когато спре да се нуждае от кърмене през нощта,сама ще спре да си го иска.Още повече,че не е като да ме използва само за залъгалка - стабилно си яде детето,така че явно си му трябва това папане.Ако и при вас е така,си кърми и се успокоявай,че нощното кърмене е полезно,за да имаш винаги кърма в достатъчно количество Very Happy А ако искаш да отказваш бебо само защото докторката е казала,че стомахчето има нужда от почивка,можеш с чиста съвест да забравиш този съвет и да не се притесняваш.Вярно,че не ти не можеш спиш непробудно през нощта - но един изход е да кърмиш легнала и да спиш с бебе в едно легло - така почти не усещаш нощното хранене,защото не се разсънваш Very Happy
Цитирай
И още нещо - когато бебко се събуди не е толкова проблема кърменето, а това че той си мисли че е ден, след кърменето почва да се смее и да си играе,приспиваме се по два часа след това, и след един час пак трябва да ставам щото той пак е гладен...
Цитирай

София, Младост 2

Моята маймуна също ми ги прави тези номера от едно време насам - но понеже спим заедно,не й говоря,не ставам,не паля лампи и не правя опити да приспивам.Само я пазя да не падне от леглото,докато се обръща насам-натам - и понеже в тъмното не е интересно,тя бързо се отегчава и заспива отново.Най-вероятно няма да се разсънва толкова,ако даваш да суче при първото му размърдване,преди да се е събудил съвсем.Ако все още сменяш памперс нощем,пробвай да спреш,за да не го разсънваш.И най-вече - не реагирай по никакъв начин на заиграването - не говори,не взимай на ръце (освен ако не заплаче) и не пали лампи.
Цитирай
Мерси hedra, права си за говоренето и лампата...лошото е че аз от умора го чувам чак когато заплаче...понякога успявам да го хвана преди да се е разсънил - тогава всичко е ок, ама в другия случай..- се почват дългите "игриви" и "усмихнати" нощи..
Цитирай
nie spim otkakto napravihme 1.5 meseca.kogato mi se sabudi v 3.00 ne mu dadoh da iade.dundurkah go,liuliah go do 5.30 kogato mu dadoh da iade.na sledvastata nost se sabudi v 5.00.ottogava veche 1mesec mi se budi v6,7,riadko predi 6.ako mi mranka prez nosta mu paham biberona v ustata i toi mlakva.tai kato spi do men mu go davam oste predi da se e razsanil.veche se chuvstvam chovek.spim po 7 chasa nostem.naddavame dobre.bebo e na 2.5m.izvinete che pisha na latinica,no taikato go pravia barzo go predpochitam.kirilicata ste me iznervi.ne davaite v nikakav sluchai voda nostem,zastoto smeseci da ne aja godini ste prodaljite da go pravite.uspeh.zabravih da kaja che sme samo na karma.
Цитирай
sega se setih za opita na moia poznata.kato ti se sabudi v 3.00 go zalaji za 30 min ili pone 20.taka vsiaka nost udaljavai intervala.to ste zapochne da se budi vse po kasno,dokato preskochite 3 chasovia interval.ne znam dali dobre obiasnih.uspeh.
Цитирай

Стара Загора

izvinete che pisha na latinica,no taikato go pravia barzo go predpochitam.kirilicata ste me iznervi.
А така ние ще се изнервим Wink
По-добре пиши на кирилица, макар и малко по-бавничко, отколкото да пущаш мнения, които не всеки би прочел (някои читатели, просто прескачат "шльокавицата")
Цитирай

Сливен

някои читатели, просто прескачат "шльокавицата"
Хе, хе - аз. Едва от твоето мнение разбрах, че имало нещо за кирилицата.  Mr. Green

За valia2 - използвай KREDOR. Натискаш бутончето и избираш "българска фонетична"
Цитирай

София

Защото мисля че не е много полезно за бебко, пък и аз от три месеца изглеждам като  smile3511 от недоспиване. Very Happy
Много си е полезно за бебко даже, не слушай старата школа педиатри. Ако имаше нужда от почивка коремчето, природата нямаше да го кара да се буди и да иска млекце. Малко е досадно за мама, ако не се наспива - реорганизирай съня (най-добре взимаш детенце при теб), и проблемът е решен. Впрочем нощното кърмене в ранните месеци ми е свързано с едни от най-трепетните мигове на майчинството и не си го давам.
Цитирай

София

Искам да ти кажа, че дори и да спреш да кърмиш нощем, ако детето е с обърнат режим, това няма да ви реши проблемът, напротив - детенце още повече ще се изнерви Sad
Иначе за самоотказването от нощното хранене - ми не става така при всички деца.Аз моя син собственоръчно го отказах, ама беше на девет месеца.Дотогава - чинно кърмене по цели нощи WinkИ сега се случва при зъбоникнене да си похапва нощем....Но като цяло изкарва до 6 сутринта Very Happy
Дечко скоро ще се оправи и няма да има бели нощи.Желая ти цялото търпение на земята до този момент  bouquet
Цитирай

София

Нашето жабче само се отказа от кърменето в 12ч. Като яде към 9 и после става в 3 ч. Може би и това ще отпадне някога или не. На теб май повече ти тежи приспиването отколкото кърменето. Другите майчета добре са ти казали: не му говори, не го преобувай, не го гледай в очите. След кърмене просто го поставям в леглото, завивам и бързо гася лампата. Дори да промрънка, не му обръщам внимание и той бързо се успокоява и заспива отново. Успех!
Цитирай

Overijse, Belgie

Аз изобщо не светвам лампата. Влизам в стаята тихо, вземам го, гушкаме се, докато суче и обратно в креватчето, без много подмятания. Изобщо не говоря, само го милвам по чутурката, докато суче.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора