Съседи темерути и теч?

  • 6 324
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
Та това ми е зора,има ли начин да накарам културно съседите да си оправят теча от банята?Тече в нашата спалня и стената след ремонт е отново цялата влажна и с мухъл.Да не говорим ,че на тази стена е гардероба и ме е страх да не мухлясат и дрехите вътре,а ако слезе на пода ще се раздуе и ламината...
По принцип с тези хора отгоре не става с добро,не ми се водят безмислени спорове и не ми се трошат излишно нерви.Искам да ми кажете как да стане законно да ги принудим да си оправят проблема с банята,ако някои е запознат с там новия закон за етажната собственост или се е сблъсквал челно с такъв проблем моля да ми пише!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 606
Най-културно плати на няколко момченца да водят преговорите вместо теб. Гледай да са от гилдията на бившите и настоящи спортисти в прекия и преносен смисъл. Или предложи на съседа да му ремонтираш ти банята за твоя сметка.

# 2
  • Мнения: 46 403
Застрахован ли е апартамента?
Ако да, застрахователите си знаят как да се оправят, поне при нас така стана, успех!

# 3
  • Мнения: 2 099
Нищо не е застраховано,искам законно да ги накарам да си оправят банята.Невъзможна кауза е май,почвам да се отчайвам.

# 4
  • Мнения: 46 403
Със застраховка е законен начин  Simple Smile можеш да говориш с Домоуправителя да свика събрание на блока за обсъждане на проблема, защото ще потече (ако не е вече) и в други части на сградата.

# 5
  • Мнения: 141
с култура нищо няма да стане, но ако си застраховаш апартамента- нямаш грижи.

# 6
  • Мнения: 2 978
Намерих го в друг форум

Цитат
според мен варианта е да освежиш банята така че да не се вижда мухала и тн. после си правиш една застраховка на апартамента и като се появи пак мухала и плесена или ако има видими следи от теча застрахователите ти плащат ремонта и съдят комшиите ти за да си възстановят парите. Аз мисля след като застрахователната компания осъди един два пъти комшиите ти те ще си направят ремонт без да мислят много много. После ти изтича застраховката и не я подновяваш.
Давам го като съвет защото майка ми я наводняваха 5 пъти много опаки съседи отгоре и не и платиха нито лев нито си оправиха течовете но като се застрахова точно след 3 месеца всичко беше О.К.
Дано да съм дал добър съвет


Ей, опасна работа хахах Laughing

# 7
  • Мнения: 2 099
Явно ще освежавам и ще застраховам,а иначе във входа нямаме даже домоуправител..какво да ви кажа,няма осветление на стълбищата,събирането на такса асансьор всеки месец е един малък ад ,щото никой не иска да плаща Confused Само да пиам колко струва застраховката на година?
Благодаря на включилите се.

# 8
  • Мнения: 141
nelipyxo, цените варират в зависимост от това какво искаш да ти покрива застраховката.
Виж този линк:

http://financepartner.bg/property_home.html?clpins=1

# 9
  • Мнения: 3 770
Съседите на първия и втория етаж в кооперацията ни имаха същия проблем - стигнаха до прокуратура и полиция! Подай жалба!

# 10
  • MUC
  • Мнения: 297
Застраховката е съвсем законен и културен начин да се справиш с проблема, както са ти казали и по-нагоре.  Simple Smile
Майка ми в стария ни апартамент я наводняваха в банята, до степен мазилката да ни пада по главата, както си седим на тоалетната...  Laughing
Направи ремонт, застрахова апартамента и мисля, че имаше само един последващ теч...  Mr. Green Застрахователите си знаят как да си вземат парите от въпросните съседи.
Щом с добро не става, трябва да им бръкнеш в джоба.

# 11
  • Мнения: 3 770
Само , че въпросът е дали някой ще ги застрахова при нанесена вече щета?! Все едно да се застраховаш с/у пожар при изгоряла вече къща и да ти изплатят обезщетение!

# 12
  • MUC
  • Мнения: 297
Само , че въпросът е дали някой ще ги застрахова при нанесена вече щета?! Все едно да се застраховаш с/у пожар при изгоряла вече къща и да ти изплатят обезщетение!
Затова майка ми направи застраховката след ремонт.

# 13
  • Мнения: 1 312
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286663.msg7271931;topicseen#msg7271931
Имаме такъв проблем.
Тук съм описала.
Дали са съвет момичетата.
Прочети ако искаш.

# 14
  • Мнения: 3 770
Само , че въпросът е дали някой ще ги застрахова при нанесена вече щета?! Все едно да се застраховаш с/у пожар при изгоряла вече къща и да ти изплатят обезщетение!
Затова майка ми направи застраховката след ремонт.

Така става ,но аз разбирам ,че те скоро са правили ремонт , т.е. още един път трябва да дадат пари за него и тогава да застраховат.Междувременно могат да си пуснат жалба.

Общи условия

Активация на акаунт