лятото и косата

  • 5 380
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 122
Да се включа и аз по темата - значи - никога не съм полагала извънредни грижи за косата си лятото, но последния път като ходих на фризьор и жената ми каза че тя лично, като ходи на море, се маже с тривитаминола, казва  - така или иначе там като си намокря косата не прилича на нищо, и след това задължително я къпя, та затова си я мажа още сутрин в нас и я вързвам.....
 и много и помагало за запазването на косата жива........  мисля да пробвам това лято

# 61
  • Варна
  • Мнения: 3 415
celuvkata83, няма ли да ти е дискомфортно да се разхождаш с мазна коса дори и само до плажа...а след като се изкъпеш то пак няма да се отмие и по тялото ще капе мазна вода от косата... Tired
звучи като нещо, което не бих опитала аз пък не знам  Crazy

# 62
  • Мнения: 422
И на мен ми звучи гадно..аз бих направила така като се върна от морето и преди да се изкъпя постоя един час с тривитаминол и след това да отмия с шампоан  Rolling Eyes по-удачно ми се струва...

# 63
  • Мнения: 758
аз пък за защита ползвам новия спрей на Глисс с розово масло!пише,че предпазва косата от сл.лъчи!може да се позлва на суха и мокра коса!цена-5.20(6и 6 лв съм го виждала)!!!

celuvkata83  и аз съ мчувала,че някои се мажат на плажа,но сутрин да се амжеш и да стоиш с него и на мен не ми се струва удачно!

# 64
  • Мнения: 122
ми незнам мила, казвам кво съм чула, аз така или иначе си връзвам косата на кок и така стоя цял ден, немога да плувам, така че не я мокря в морето - не виждам причина да не я мажа - само че сигурно ще мажа само дължжината, без корените... нз , ще го измисля някак си

# 65
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
И аз си търся някакъв спрей за мойто русото руно.Иначе една фриз. ми каза,че като била на морето и отивала на плаж,се мажела с този балсам Пантенол без отмиване който е и после като се прибирала само с вода изплаквала.

# 66
Мацки, искам да ви питам какво ви е мнението за кристалите за коса, които по принцип използваме преди обработка на косата с преса? Дали ще предпазват и от сланце, солена вода и т.н примерно? Имам едно флаконче което сигурно ще ми стигне за десетина години и се чудя как още да ми влезе в употреба  Thinking

# 67
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Мацки, искам да ви питам какво ви е мнението за кристалите за коса, които по принцип използваме преди обработка на косата с преса? Дали ще предпазват и от сланце, солена вода и т.н примерно? Имам едно флаконче което сигурно ще ми стигне за десетина години и се чудя как още да ми влезе в употреба  Thinking
Аз е мисля че това ще е достатъчно,те май нямат UV защита,най-добре да е нещо,специално за защита от слънцето.

# 68
  • Мнения: 277
Купих си слънцезащитен крем на Р. Ф с фактор 90. Има приятна консистенция, прави ми косата мека на допир и има хубава миризма. Ползвала съм го 2 пъти, така че не знам колко е ефикасно.
Имам същото.Предпазва(поне така пише) и от солената вода,и от хлорираната,което е супер.Моите отзиви за същите като на Шушулче,само че доста ми слепва косата...Да не би да слагам прекалено много?Ако сложа малко,дали фактора ще е пак толкова силен,как мислите  Thinking А тези кремове за коса да не би да са като тези за лице-защита само за 2 часа?Ако някой е наясно да се обажда  Wink
Обаче този крем го купих за 21лв и някакви стотинки  Grinning

# 69
  • София
  • Мнения: 8 932
Ползвам на Biopoint един слънцезащитен продукт за коса. Двуфазен с УВЕ филтър. Не е мазно, дори за моята тънка коса е екстра.

# 70
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Абе аз си мисля освен слънцезащитен продукт,дали да не си мия всеки ден косата само с вода и да слагам маска Thinking

# 71
  • София
  • Мнения: 2 228
здравейте всички Simple Smile искам да ви попитам този Глис /розовия/ как ви действа на косата? омазнява ли я или просто я изглажда и омекотява.. то е ясно че на всеки действа различно , но все пак.. и има ли oт тази серия с UV защита?

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 16:00 от silver birch

# 72
Ползвам на Biopoint един слънцезащитен продукт за коса. Двуфазен с УВЕ филтър. Не е мазно, дори за моята тънка коса е екстра.

Звучи много добре, а и намерих други положителни отзиви за Biopoint  Simple Smile. Цял ден това правя...вече незнам...към коя марка да се насоча.
А знаете ли Biopoint дали може да се намерят в Remedium???

# 73
  • Мнения: X
Аз пък се бях навила да карам само с маски от масла, и шампоан, без балсам.. Ама разбирам, че за лятото не е добър вариант това...  Thinking
И сега се чудя, дали да е балсам, или спрей... Не знам защо, ама някак не ми се иска да прилагам много продукти наведнъж.

# 74
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Момичета, гледам че си говорите за защита от слънчевите лъчи.

Някой пробвал  ли е L'oreal Serie Expert Solar Sublime - Conditioning Spray:



Фризьорката ми го препоръча, но ми се ще някой, който го е ползвал да каже мнение  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт