РАННА БРЕМЕННОСТ И ГЪБИ

  • 2 346
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 522
АЗ съм с 5 дневно закъснение и два положителни теста за бременност,но от снощи при ходене до тоалентана получавам сърбеж,най вероятно са гъби,получавала съм и преди,и знам с какво се лекуват но в сегашното ми положение незнам,Обадих се за преглед но най рано във вторник ,сряда ,а дотогава какво можете да ми препоръчате като се има състоянието ми.Някой имал ли е подобен проблем.Много ме е стах да не стане нещо сериозно...... Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 296
Повечето противогъбични глобули са противопоказни при ранна бременност.
На мен добре ми действаше със сода бикарбонат с преварена вода да се мия.
Задължително да е преварена водата,не знам защо,така ми каза лекарката.

Или хомеопатични глобули-Кандида албиканс,но не помня какво СН и по колко се приемаха newsm78,
ако имаш кандида,но там ефектът е след време.

# 2
  • Мнения: 522
Evka  ,благодаря ти за бързия отговор,една приятелка с която говорих преди малко и тя ми каза същия лек,но единственото нещо което неразбрах е колко пъти на ден,и дали всеки ден в продължение на колко време се павят промивките и дали с дамски душ могат да се правят,няма ли опастност?

# 3
  • Мнения: 1 335
Честито и лека бременност!
Що се отнася до течението, не е задължително да са гъби. Появяваше ми се течение и при двете бременности, не бяха гъби. Изчакай 10 дневно закъснение, посети гинеколога си, за да констатира бременността и да ти вземе микробиология.
Ако све пак се окажат гъби, то лечението се провежда след 12 г. с. Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
Evka  ,благодаря ти за бързия отговор,една приятелка с която говорих преди малко и тя ми каза същия лек,но единственото нещо което неразбрах е колко пъти на ден,и дали всеки ден в продължение на колко време се павят промивките и дали с дамски душ могат да се правят,няма ли опастност?


В никакъв случай с дамски душ,не промивки,а тоалет да правиш имах предвид.Според мен е опасно с дамския душ,не съм правила.
2-3 пъти на ден е достатъчно,а колко дни-зависи от симптомите.Ако нямаш сърбеж или парене,почивай,нали във вторник си на лекар.
Тогава вече лекарят ще прецени какво и как ще лекувате.Дано се отървеш от тези гадости и приятна бременност ти желая!  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 753
Аз се лекувах от гъби по време на бременността с глобули, но не си спомням в коя г.с. бях... Мисля някъде в 10-11-а.... Лекарят ще ти каже какво да си вземеш... И с паста се мажех... Дамски душ не съм си правила, мисля че не може като си бременна...  Rolling Eyes

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако све пак се окажат гъби, то лечението се провежда след 12 г. с. Успех!

 Стига с тези небивалици.В 6г.с. ми взеха микробиология.Оказа се, че съм почти в 3-та група.Лечението трябваше да се започне веднага!!!!Има риск от аборт, ако гъбите се активират по-силно.

 Със сода не бих експериментирала, все пак живеем в 21век., има много по-надеждни лекове.

 9 месеца си ги нося, с какво ли не се лекувах.Изчезват и пак се появяват.За това си изчакай прегледа при лекаря!

# 7
  • Мнения: 7 201
Със сода не бих експериментирала, все пак живеем в 21век., има много по-надеждни лекове.
Peace Аз също.
Ако е нетърпимо положението можеш външно да се мажеш с кремче Певарил или Клотримазол.
Това не би ти навредило по някакъв начин.

# 8
  • Мнения: 1 234
Аз също имах гъбички през бременността, но не бих казала, че съм имала сърбежи, просто беше доста обилно течение. И си ползвах глобули, изписани естествено от лекар, почти през цялата бременност. Знам, че ако не се лекуват е още по-опасно. И наистина окончателно изчезнаха след раждането, без особено лечение след това. Изчакай прегледа при лекаря, той ще ти каже  Peace

# 9
  • Мнения: 1 877
И аз имах сърбежи по време на втората бременност.Доки ми изписа Клотримазол и се мажех,независимо в коя седмица бях...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 296

 Със сода не бих експериментирала, все пак живеем в 21век., има много по-надеждни лекове.

Кажете ми,моля,такъв надежден и ЕФИКАСЕН метод или лек,който да не вреди на плода или кърменето.
Защото на мен това личната ми лекарка ми го е казала,и тя живее в 21 век.

Общи условия

Активация на акаунт