За това, как да разпознаеш българина в странство

  • 3 286
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 837
Не мога да не споделя с вас една случка от снощи.
Та зна4и, разхождаме се ние приве4ер из парка и кея край реката и разглеждаме лодките и яхтите, коя от коя по лъскави и най-вероятно скъпи. И на една от яхтите виждам една кака, която за моя огромна изненада ... върло чопли семки  Grinning
Веднага си помислих, 4е е българка и докато подминавахме, тя извика: "Никола, донеси и на мен една сода". Такъв смях ни напуши, 4е едва се въздържахме с мъжа ми  Grinning
Днес сутринта обяснявам на един негов как в Б-я семките са едно от любимите забавления на народа, а той мига на парцали и не може да ме разбере  Laughing
Уникални сме, спор няма  Laughing

# 1
  • Мнения: 3 423
Българките обикновено са хубави, спретнато и добре облечени, обеzателно с обръснати крака и подмиШниzи, и слаби, та слаби.

А българите тропат по масата и чакат салатата и ракията. Laughing

# 2
  • Мнения: 1 959
Българките обикновено са хубави, спретнато и добре облечени, обеzателно с обръснати крака и подмиШниzи, и слаби, та слаби.

А българите тропат по масата и чакат салатата и ракията. Laughing

Да така си е нищо че аз си нямам българче в къщо съдя по родителите си.

# 3
  • Мнения: 513
Е, не, не мога да не кажа и аз, колкото и да ме човърка, че не е хубаво така... ми не мога пък, ще си кажа...

Мъжът ми има един колега, базиран за сега на острова, но в друг град от нашия. Та този колега е най-живия пример за булгар в странство. Ще спестя името му, но да го наречем например Бат Гошо. Та Бат Гошо е тук на хотел и експенсис за сметка на фирмата от първите си дни на пребиваването си в Англия. Хотела е Хилтън. Тъй като на Бат Гошо пределно му е ясно, че след няколко седмици ще мине на пардийми и тогава ще може да спести чистите каймета решава да се позапаси с консерви и буркани за дните след това. И се почва едно мъкнене и складиране под леглото в хотела. (Горките камериерки, какво ли са си помислили!). Идва денят в който човекът ще се мести. Наема един каб и започва да товари торбите от теско. Шофьора го гледа изпод вежди и пита... ама има ли още, а Бат Гошо се притеснил да не би да не иска да го чака и ангажирал всичките момичета от рецепцията на хотела да носят торбите с него...
Това е случка номер 1. По принцип него не го тревожи да си ги разправя сам и да се чуди на странността на англичаните.
Случка номер 2. Водомерите.
Като един себеуважаващ се и отракан родолюбец, човека верен на принципите си от бе-ге-то решава един ден, че плаща прекалено много вода. И решава да прибегне до стария изпитан начин, око да види ръка да пипне т.е. с две думи да си засече водомера. Да ама тцък. Като се е набутал за по ефтинко в блокче из централните улици на града се оказало, че има доста водомери. Изобретателността му стига до там, че да започне да спира един по един водомерите и да се качва до апартамента си и да проверява дали има вода у тях и спреният водомер неговият ли е. И така на целия блок... не знам на кой път е уцелил, но ние така се смяхме...
Ако ви е интересно имам още много истории, които повярвайте ми, нямам дар словото да разкажа така както трябва, аз лично се напикавам от смях всеки път като чуя нещо ново за този тъй ценен роден уникат. 

# 4
  • Мнения: 1 399
...Днес сутринта обяснявам на един негов как в Б-я семките са едно от любимите забавления на народа, а той мига на парцали и не може да ме разбере Laughing
Преди доста години, моя леля, пристига млада булка в Англия. Видяла жената едни ееедри семки в свекърва си и бая им се зарадвала. Виждайки я как чопли семките, свекървата изпаднала в тих ужас, че снахата яде храната на папагалчета й Mr. Green

# 5
  • Мнения: 4 244
Преди доста години, моя леля, пристига млада булка в Англия. Видяла жената едни ееедри семки в свекърва си и бая им се зарадвала. Виждайки я как чопли семките, свекървата изпаднала в тих ужас, че снахата яде храната на папагалчета й Mr. Green
Стела, аз нямам папагали, обаче не знаех че точно този е слънчогледа за тях
С мама посещаваме един от турксите магазини, а тя ми мрънка от поне 1 седмица да си почопли слънчоглед (случката става още съм бременна с щерката)
Гледам аз в магазинчето точно от тоя едрия слънчоглед и купувам.
Изпекох го и го връчих на мама да чопли, добре ама той пак твърд еидн такъв и тя ми мрънка къв е тоз слънчоглед, изпотроших си зъбите с него.
После случайно разбрах къде е ключа за бараката и сега като идва и купувам готов обелен а тя пак мрънка - разваляла съм и удоволствието от чопленето #Crazy

# 6
  • Мнения: 7 837
Преди доста години, моя леля, пристига млада булка в Англия. Видяла жената едни ееедри семки в свекърва си и бая им се зарадвала. Виждайки я как чопли семките, свекървата изпаднала в тих ужас, че снахата яде храната на папагалчета й Mr. Green
Тук продават и по-дребни, но изри4но пише not for human consumption, щото американците понякога използват семки при готвенето, та да не се объркат нещо  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 4 629
Чопленето на семки е много популярно сред американците  като ходят по стадионите да гледат я бейзбол, я футбол

# 8
  • Мнения: 978
Елфче, разказвай! Спуквам се от смях!!!!!!!

# 9
  • Мнения: 1 366
А тук момичета, освен чопленето на "папагалските" семки, са популярни и динени семки. Нямам идея как успяват да ги чоплят. Имам приятелка (българка), която много си ги тачи, защото си изкарвала всичките нерви в/у тях.

# 10
  • Мнения: 978
Леле, това сигурно е зъботрошачка!

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Леле, това сигурно е зъботрошачка!
хахаахахахахахахах е това е точният коментар Joy Joy Joy

# 12
  • Мнения: 513
Елфче, разказвай! Спуквам се от смях!!!!!!!

Ако не съм по темата да ме прощавате, ама...

Случка номер 3. Телевизора.
На Бат Гошо брат'чеда го работи телевизионен техник в Лондон. И квото падне старо го поправя и така скалъпил едно телевизорче и го подарил на Батката. Да ама той трябвало с него от Виктория да се замъкне на север със въпросната придобивка. Пристига той на автогарата минутка преди часа, да ама рейса тъкмо потегля. Представете си огромен българин присвил се под формата на мотокарче и прикрепящ с две ръце на гърба си телевизор. Автобуса тругва на ляво, той по него, шофьора на дясно, той пак по него... водача го пита - ти кво искаш бе, а той ми да са кача - къде ше ми избягаш, аз просто трябва да се кача и това е! Нема да мръднеш от тук без мен.  Laughing

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Елфче, разказвай! Спуквам се от смях!!!!!!!

Ако не съм по темата да ме прощавате, ама...

Случка номер 3. Телевизора.
На Бат Гошо брат'чеда го работи телевизионен техник в Лондон. И квото падне старо го поправя и така скалъпил едно телевизорче и го подарил на Батката. Да ама той трябвало с него от Виктория да се замъкне на север със въпросната придобивка. Пристига той на автогарата минутка преди часа, да ама рейса тъкмо потегля. Представете си огромен българин присвил се под формата на мотокарче и прикрепящ с две ръце на гърба си телевизор. Автобуса тругва на ляво, той по него, шофьора на дясно, той пак по него... водача го пита - ти кво искаш бе, а той ми да са кача - къде ше ми избягаш, аз просто трябва да се кача и това е! Нема да мръднеш от тук без мен.  Laughing
това защо ли ми заприлича на историйката с киличето и бай Ганьо.....

# 14
  • Мнения: 978
Як купон! А тоз "булга" какво работи? (Честно казано, горката му жена!)
И вие откъде ги знаете тези случки? Той ли ви ги разправя?

# 15
  • Мнения: 513
Як купон! А тоз "булга" какво работи? (Честно казано, горката му жена!)
И вие откъде ги знаете тези случки? Той ли ви ги разправя?

Той разбира се.

# 16
  • Мнения: 1 581
Аууу, това не е истина  Laughing  Laughing  Laughing
Накрая ще издадем "Бай Ганьо" 3 част

Едва ли има жена този...

# 17
  • Мнения: 513
Аууу, това не е истина  Laughing  Laughing  Laughing
Накрая ще издадем "Бай Ганьо" 3 част

Едва ли има жена този...
Има, ама си живее в България. Айде, че ме хваща срама как коментирам човека...  Blush

# 18
  • Мнения: 1 581
То аз се смея, амаааа...  Crazy
Нашите съседи българи как ни познаха един ден, отпред на паркинга Виктор оглежда колите и пробва дали се отварят, може някой да е оставил отворено  Laughing И аз викам не пипай, сега ще почне някоя аларма. Спират хората, оглеждат ни, викам си нещо става тука, ще се извинявам, че детето е малко, не разбира...
Познаха ме хората беее  Laughing
Питайте ме4ето да ви каже  Laughing

После мъкнах едно тв с количката, бетер бай ви Гошо, ама мъж ми трябва да го е срам, не мене  Crossing Arms

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Една история и от мен и виц:
1. През 1997 г моя позната отива да учи във Филаделфия и там местната група БГ студенти от Своге си имат бизнес-хората си изнасяли на улицата вещи, които не ползват за хора, които нямат възможност да си ги купят. Просто минаваш-харесва ти веща и си я вземаш.
Така един българин видял лампа-почти запазена, но вече бил натоварен и си казва я аз да й взема нещо, така че да стане неизползваема и да си е само за мен, речено-сторено. Бързо се прибира с фасунката в общежитието, освобождава се от товара, връща се и нъц, няма лампа. Връща се крив обратно и среща съквартиранта си, който се оплаква, че взел много хубава лампа, амва без фасунка.
2. Виц: Българин на командировка в чужбина пише на жена си: Жена, тук е голям лукс, всичко е прекрасно, с нетърпение чакам да стане събота, за да се окъпя във ваната.

# 20
....Има, ама си живее в България. Айде, че ме хваща срама как коментирам човека...  Blush
smile3532 smile3532Давай, давай нататъка newsm62

# 21
  • Мнения: 7 837
Елфче, искрено ме разсмя
Давай още истории, ако има  Grinning

# 22
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Как можеш да разпознаеш бьлгарина???Много лесно.
Там кьдето vидиш найлоноvи 4анти от Илиенци и абсурдно грозни еvтини анцузи пак от там- тоvа е бьлгарин.
Когато vидиш мьж седнал с широко разкра4ени крака и 4оплеЩ семки,когато vидиш жена ,боядисана руса и корените на косата и отдаvна са пораснали,koгато vидиш ,4е някой оглежда най -нахално vси4ки останали с огромен интерес.....................ами няма ,какvо да се 4удиш................................  bg
Някой беше писал ,4е бьлгарките били красиvи и елегантни...........................елате тук да ги vидите.ИзобЩо не се поддьржат (разбирасе vинаги има изклУ4ения Bulb).ЛУбимото облекло е анцуга и то задьлжително от пазара..................

# 23
  • Мнения: 353
Мен пък ме разпознават тук (други българи разбира се) по това че си разхождам бебето в количка по улицата. Ходим и по парковете, но основно по улицата в квартала.

# 24
po tova che kato izlizat ot toaletna si zakopchavat pantalonite navanka

# 25
po tova che kato izlizat ot toaletna si zakopchavat pantalonite navanka
newsm62 newsm62 newsm62
Тук ме срази. Ще трябва да почна да се заглеждам как излизат от тоалетните  Wink

# 26
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Как можеш да разпознаеш бьлгарина???Много лесно.
Там кьдето vидиш найлоноvи 4анти....
И на мен това нещо ми правеше преди години впечатление, предимно на летищата.

# 27
  • Мнения: 1 909
po tova che kato izlizat ot toaletna si zakopchavat pantalonite navanka
newsm62 newsm62 newsm62
Тук ме срази. Ще трябва да почна да се заглеждам как излизат от тоалетните  Wink
Това и аз съм го забелязала  Laughing  Shocked
... което ме навежда на мисълта, че не си мият ръцете след тоалетна  Thinking

# 28
  • Мнения: 7 837
Мен пък ме разпознават тук (други българи разбира се) по това че си разхождам бебето в количка по улицата. Ходим и по парковете, но основно по улицата в квартала.
Вярно, че тук ги разхождат главно из mall-овете  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 7 837
Това и аз съм го забелязала  Laughing  Shocked
... което ме навежда на мисълта, че не си мият ръцете след тоалетна  Thinking
Ти пък  Laughing
Може ритуала да е обърнат - първо мие, после пипа  Laughing

# 30
po tova che kato izlizat ot toaletna si zakopchavat pantalonite navanka
newsm62 newsm62 newsm62
Тук ме срази. Ще трябва да почна да се заглеждам как излизат от тоалетните  Wink


az sam gi razglejdala. spomniam si ena balgarska toaletna - vsichki izlizaha i se zakopchavaha na van i si poddrapvaha pantalonite  Laughing

dobre che i jenite ne go praviat  Laughing

# 31
po tova che kato izlizat ot toaletna si zakopchavat pantalonite navanka
newsm62 newsm62 newsm62
Тук ме срази. Ще трябва да почна да се заглеждам как излизат от тоалетните  Wink
Това и аз съм го забелязала  Laughing  Shocked
... което ме навежда на мисълта, че не си мият ръцете след тоалетна  Thinking


da, i az tova sam si mislela - che ne si miat ratzeta!
predstaviash li si posle da se zdravisvash s tiah  Stop
 

# 32
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Стар виц за двама англичани-единият от Кембридж, другият от Оксфорд. Отиват до тоалетната и се засичат в предверието. Този от Кембридж си мие ръцете, а другият направо тръгва да излиза. Този от Кембридж пита:
-Вие от Оксфорд не си ли миете ръцете след като отидете до тоалетна.
- Ние от Оксфорд не си пикаем по ръцете

# 33
  • Мнения: 980
Стахотна темичка   newsm10
да раzкажа и аz история. Mоят мъж е немец.Водих го в БГ и раzбира се го учихме да яде семки. Ми тъй де,той сам попита  smile3532като и да е накрая аz му белих,zаЩото той така и не можа да ги стисне както трябва със 3ъби. smile3533После в Германиа се хвалеШе къде е бил и какво е правил.А брат му бли3нак(женен 3а румънка)го пита "А учиха ли те да ядеШ семки?Мене на времето ме учиха,ама а3 не мога и след 10 години" А моят се смее и вика"Аа и мене ме учиха ама ме беШе срам да си кажа". smile3505 После майка ми и баЩа ми бяха тука на гости и хората си донесоха и семките от българско.Голям смях падна ама,румънската рода много се zарадва newsm68
иначе тука българите веднага се поzнават по следните приzнаци
1° момите ни са оскубани и накоконделени
2° мъжете са иzтупани и модерни(немците се носят като абсолиутни проШляци- имам си от таzи порода в къЩи smile3515много се мъчим като тръгнем да иzлиzаме някъде)
3° теzи найлонови торбички newsm12
4° Теzи мобилни телефони ама много говорим       

A сигурно има и друго ама сега не се сеЩам
аиде много поzдрави  bouquet

# 34
  • Мнения: 1 465
Незнам при вас дали се 4оплят семки, ама тук си ги продават в магазина пе4ени и осолени, а не за папагали. Аз веднъж си купих ама ми се израни устата от тази сол - бяха се оляли. Та сега мама ми пра6та в колет и хи4 не ме е срам да си го кажа. Мъжът ми не е българин и мрази да гледа някой като 4опли - сподели ми го веднъж като пътувахме в България с автобус, 4е зад нас някой яко 4опле6е и не спря през целия път. Наистина бе6е неприятно. Оба4е аз си ги 4опля скрити4ко вкъ6ти като съм сама и 4ета книга - така никого не притеснявам, ама не мога да си изкривя ду6ата и да кажа 4е не ги оби4ам. И мъжът ми знае 4е 4опля семки, ама не ме укорява за6тото вижда 4е не го правя пред него. bowuu

# 35
Ухххх, как обичам аз да си човъркам слънчоглед. Ама пусто му само за Фтичките помислили  Laughing. Изключвам обеленият, който продават. Ама той не е удоволствие за душата  Embarassed Laughing
Елфчето, ме беше снабдила с малко количство и няма да кажа какъв норматив попълних набързо Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 909
Ухххх, как обичам аз да си човъркам слънчоглед. Ама пусто му само за Фтичките помислили  Laughing. Изключвам обеленият, който продават. Ама той не е удоволствие за душата  Embarassed Laughing
Елфчето, ме беше снабдила с малко количство и няма да кажа какъв норматив попълних набързо Mr. Green
На мен пък слънчогледът не ми липсва, сигурно не съм наред?  Embarassed Grinning Много обичам да ям семки, но не се сещам дори от Бълария да се снабдя, като си ходим. Значи не ми липсва Simple Smile

# 37
  • Мнения: 167
Чакайте и аз да кажа,че се сетих за смешна случка!В автобуса сме на път за Испания.Някъде по магистралата,шофьорите отбиват на бензиностаннция за почивка.Една възрастна леля от нашият автобус моментално се затваря в тоалетната,а съпругът и в другата.След малко тя решава да отвори вратата ама тц-не става,пак напъва,пак не става.По едно време вече много уплашена започва да крещи-Киро,Киро бе,отвори ми бе,Кирооооооо!А шофьора излизащ от съседната тоалетна и вика -Ами пусни водата и вратата ще се отключи.Нещо като Сезам отвори се и се видя на лелката.Толкова беше шашната че тоалетните са с фотоклетки.Така и докрая на пътуването не разбра какво общо има вратата с водата в казанчето!
Е,аз си паднах от смях!!
 Simple Smile

# 38
  • Мнения: 86
По какво се познават българите в чужбина ли, ми по прашните обувки на летището. Weary. Срам,  а нали !!!

# 39
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Чакайте бе хора, при вас няма ли печени семки в турските магаzини.  ThinkingДори в някои супермаркети, кдето има и чуждестранни стоки (турски, итал., руски и т.н.) продават. Пък и печени семки беz люспи продават ... zа мърzеливите Tired

# 40
  • Мнения: 1 465
при нас ги продават в големия супермаркет Carrefour. Пе4ени и необелени, но ужасно солени и аз ве4е не си ги купувам Sick

# 41
  • Мнения: 4 244
. Пък и печени семки беz люспи продават ... zа мърzеливите Tired
То номера е в люпенето бе Розе Wink Grinning

# 42
  • Мнения: 1 909
Не мога да не споделя с вас една случка от снощи.
Та зна4и, разхождаме се ние приве4ер из парка и кея край реката и разглеждаме лодките и яхтите, коя от коя по лъскави и най-вероятно скъпи. И на една от яхтите виждам една кака, която за моя огромна изненада ... върло чопли семки  Grinning
Веднага си помислих, 4е е българка и докато подминавахме, тя извика: "Никола, донеси и на мен една сода". Такъв смях ни напуши, 4е едва се въздържахме с мъжа ми  Grinning
Днес сутринта обяснявам на един негов как в Б-я семките са едно от любимите забавления на народа, а той мига на парцали и не може да ме разбере  Laughing
Уникални сме, спор няма  Laughing
Сетих се, че миналият ден видяхме две мадами - платинено руси! И моментално с мъжа ми се спогледахме и казахме "българки!"  и бягме прави Grinning
 Не че тук няма руси и изрусени, но с такова русо само българки се издокарват  Close

# 43
  • Мнения: 7 837
Не че тук няма руси и изрусени, но с такова русо само българки се издокарват  Close
И в някои други професии  Wink

# 44
  • Мнения: 1 238

Ихааа...аз що не съм в таз категория...

# 45
  • Германия
  • Мнения: 8 096
. Пък и печени семки беz люспи продават ... zа мърzеливите Tired
То номера е в люпенето бе Розе Wink Grinning
Хахахахах сега се сетих, влизаме ние през Видин, на митницата, моят мил съпруг забравил зелената карта на колата, и митничара ме прати да правя застраховка в някаква будка до бариерата. И там седи един чичко на сянка и си чопли семките и с такова неудоволствие стана да напише бумагите, митничарите бяха по-бързи с тършуването на колата и проверката на паспортите, отколкото онзи да напише 4 реда...

# 46
  • Мнения: 3 880
Мъжът ми не е българин и мрази да гледа някой като 4опли - сподели ми го веднъж като пътувахме в България с автобус, 4е зад нас някой яко 4опле6е и не спря през целия път. Наистина бе6е неприятно.
Аz, ниЩо че съм българка, съЩо много мраzя да слуШам как някой чопли, zабележете, когато аz не чопля Wink. Ако и аz Участвам в  дивото чоплене не ме драzни, странно нали Laughing. Да не говорим, че в повечето случаи чоплеЩ индивид не е най_красивата гледка, но да не навлиzаме в подробности Laughing. Иначе и аz ги хапвам с удоволствие, но се карам на майка ми като ми носи торбички като идва, предпочитам да няма, иначе има ли не ми търпи търпилото и все на него вися Embarassed. Мъжа ми и той много ми се чуди как може да го ям това неЩо, но на нас българите явно ни е вроден апетита zа слънчоглед Laughing
Свекър ми като младеж ходили компанията в БГ на море и естествено бърzаШе оЩе в началото като се zапоzнахме да ми раzкаже спомените си от тогава,  най_много го беШе впечатлило това, че до капанчето, където висяли по цял ден, имало сергийка със слънчоглед и там непрекъснато имало клиентела_ даже коли спирали, хората си купували фунийките и продължавали пътя си. Голяма сенzация Laughing. Тумбата германци реШили и те да опитат, вzели едно пакетче, опитали...... ама хич не им харесало......... ТЕ ГИ ЯЛИ СЪС ШЛюПКИТЕ smile3532. Ами викам като не раzбирате, zаЩо се хваЩате Laughing. Обаче оЩе му е чудно zаЩо така хората ядяли от храната на птичките Laughing

# 47
  • Мнения: 1 909
Не че тук няма руси и изрусени, но с такова русо само българки се издокарват  Close
И в някои други професии  Wink
Тукашните трудещи се момичета са по-тъмнички (испанки, бразилки и т.н.), та наистина не се изрусяват дотолкова. И туземките си правят едни пепелени косите, но никой не се прави платинено, както ние си можем  Grinning
Преди 6-7г. и тук бяха на мода платинените и къси коси (а ла певицата от Roxette). А нашите като пуснат едни кичета, цъфнали, корените чернеят... Тц! Нема други като нас!  newsm78, и сръбкините не се кордисват така, наистина!  Embarassed

# 48
  • Мнения: 400
Българките обикновено са хубави, спретнато и добре облечени, обеzателно с обръснати крака и подмиШниzи, и слаби, та слаби.

А българите тропат по масата и чакат салатата и ракията. Laughing


 Joy

Цитат
Ако ви е интересно имам още много истории, които повярвайте ми, нямам дар словото да разкажа така както трябва, аз лично се напикавам от смях всеки път като чуя нещо ново за този тъй ценен роден уникат.   
Да бе, я дай още!

Тука пък има всякакви индивиди... Но почти винаги познавам по лицето на човека..

# 49
  • Мнения: 6 390
Я да извадя тази весела тема пак напред  Wink добре се посмях и аз , който иска да си подобри настроението да заповяда Mr. Green

# 50
  • Мнения: 3 394
защо отваряте теми от юни newsm78

# 51
  • Мнения: 3 394
ъъъъъъъъъъъъъъъ имам предвид да не започнат дразги нещо ooooh!
иначе аз пък си се кефа на нашите хора тука (е, не на всички,но като цяло-бива) и кебабчета от метро са пренасяли със самолет (екстра барбекю беше), но наскоро бях на едно парти-малиииииииииииииииии, позабравила съм как пият и пушат нашите хора Crazy

# 52
  • Мнения: 6 390
защо отваряте теми от юни newsm78
аз съм я пропуснала, затова  Rolling Eyes
бях си при мама и на море юни юли  Mr. Green
а ми хареса  Mr. Green има много весели неща  Wink Mr. Green

# 53
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
защо отваряте теми от юни newsm78
що бе, ко й има на темата? тя и другия юни пак ще е актуална.

аз също не я бях скивала Grinning

# 54
  • Мнения: 6 390
а и на ЕЛФ човека / бат Тошо може още нови приклИУчения да има  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 55
  • Мнения: 7 430
За бат Гошоооо Wink и аз се посмях от сърце smile3532....дано има още за разказване Mr. Green Елфчето

# 56
  • Мнения: 3 394
о, всеки смях е добре дошъл Party

аз лично имах следния случай:

излизайки от един магазин за обувки, се извинявам (на английски естествено)  дали може да мина на един човек, застанал прав до жена си, която мери чифт боти.
Съответно мъжът (видима възраст 60-те) ме поглежда недоумяваща, а жената му вика:

- Гоце бе, аре мръди де, момичето не мое да мине....

(бях с бебешката количка)

 Hug

Свои хора, я Twisted Evil

# 57
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз нали се оплаках , че няма българи тука-днеска разконспирирах едни в един магазин. бяха трима-млада жена-много стилно облечена, гримирана, на висок ток и сърдита Grinning, мъж-гледащ безучастно и жена на средна възраст викаща така,че всеки да се спре и да я погледне и размахваща жилетки Grinning. като се приближих разбрах какъв е проблема-коя жилетка да купят на бабата в БГ. А момичето викаше-оф майко ,едва за втори ден си тука,3 месеца ще седиш, толкова ли не искаш нещо по-интересно да видиш в АНглия.
е това разбира се в никакъв случай не се и доближава до бай Гошо, ми Елф да обажда как я кара тоз човек Grinning

# 58
  • Мнения: 978
А къде е темата с трупа в спалнята? тя беше много яка. Joy

# 59
  • Мнения: 2 195
Българките обикновено са хубави, спретнато и добре облечени, обеzателно с обръснати крака и подмиШниzи, и слаби, та слаби.

А българите тропат по масата и чакат салатата и ракията. Laughing

И някоя кака на масата по ултра къса поличка  Laughing

# 60
  • Мнения: 6 390
А къде е темата с трупа в спалнята? тя беше много яка. Joy
и тая тема съм изпуснала  Crossing Arms Laughing

# 61
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
много забавно,дабре 4е не съм я 4ела Юни,4е оЩе бременеех,ЩеШе да се роди Гери с петънце във формата на семка  hahaha
ина4е и ние праЩахме на свекито,която първа замина за Италия в колети семки  Mr. Green но е толкова мило.дори сега като си дойде от БГ с пакет4етата,се преустановява всякаква дейност,до пълното им униЩожаване и през цялото време недоволства как може да са толкова тъпи тук та да дават само на гълъбите от това  blahblah
имаме и едни индивиди тук с нас,които прославят българското име и много техни слу4ки,само да ми остане малко време Ще поразкажа  Grinning

# 62
  • Мнения: 2 452
Какво сте го заяли този Уолмарт? Вярно, че е символ на масов вкус и на евтини стоки, но понякога няма алтернатива. Аз влязох за пръв път в Уолмарт миналата година за Коледа - магазин като магазин; има всичко. Идеален е за закупуване на боклуци, на канцеларски материали, на различни материали за "arts and crafts".
Кенга, на вас не ви ли искат дрехите на децата да са маркирани? Защото на нас -да. Отсега да ти кажа, че Уолмарт е мястото откъдето можеш най-лесно и бързо да си купиш кит за маркиране на дрехи. Сигурно има и други места, но кой има време да търси?
Как разпознавам българите? По езика! Преди 3 години бяхме в Амстердам със съпруга ми и обикаляхме кварталите с червените фенери. Зад нас се движеха двама младежи, приличащи на студенти, но по вида не можах да преценя националността им. Оказаха се българи - обсъждаха си момчетат девойките зад витрините без да се съобразяват с нищо - така де, кой ще ги разбере? Mr. Green Е, аз ги разбрах. Готини момчета бяха....
Още една случка. Миналата година бяхме с Юли, Изабела и още една г-жа в Монреал; срещнахме се в стария град и тъкмо се бяхме запътили към едно кафе, за да се почерпим и да си поговорим, когато чухме българска реч - аз обикновено си трая в подобни ситуации, но в конкретната ситуация нямаше как - ние също говорехме на български, затова се спряхме, разменихме любезности и т.н. Поканихме ги да пият кафе с нас, от куртоазия, те отказаха. Малко след това ги срещнахме отново. Вървяха заедно с две млади девойки (дъщерите им). Ние им се усмихнахме и кимнахме, при което майката прошепна нещо на девойката, тя ни огледа "разбиращо", изви нагоре устни и каза нещо като "хм" и ни погледна с презрение. Това беше... Така и не разбрах с какво заслужихме това отношение. Не сме кой знае какви красавици, но сме интелигентни жени и си ни личи.....  Mr. Green За съжаление, моята случка не е смешна, но и това го има......

# 63
  • Мнения: 819
И аз познавам българина по езика, много рядко съм уцелвала като съм се ръководила по облеклото и външния вид (но и това е ставало).
Нямам смешни случки, нито неприятни. Може би защото винаги досега ми е било приятно да чуя българска реч или да срещна българи в чужбина, каквито и да са те (не включвам престъпниците и проститутките Confused)
В повечето случаи сме ги заговаряли, дори сме си разменяли координати.

# 64
  • Мнения: 3 491
Не моgа да определя, но имам интуиция, която понякога изпреварва това да чуя езика. Случвало ми е е да минем бавно с кола покрай група хора и да си кажа "тези за българи!", и това да ми бъде потвърдено по-късно от друг източник. Просто имаме някакви уникални натрупвания от жестове, маниери, начин на гледане, движения, мъжете напримет си пъхат ръцете в джобовете така както други обикновено не правят : и двете ръце, и застават леко разкрачени ... Но пак не мога да дам определение. Вим Вендерс се беше изказал по този повод, че надушва немците по признаци, които са незабележими за други нации.

# 65
  • Мнения: 2 452
Не моgа да определя, но имам интуиция, която понякога изпреварва това да чуя езика. Случвало ми е е да минем бавно с кола покрай група хора и да си кажа "тези за българи!", и това да ми бъде потвърдено по-късно от друг източник. Просто имаме някакви уникални натрупвания от жестове, маниери, начин на гледане, движения, мъжете напримет си пъхат ръцете в джобовете така както други обикновено не правят : и двете ръце, и застават леко разкрачени ... Но пак не мога да дам определение. Вим Вендерс се беше изказал по този повод, че надушва немците по признаци, които са незабележими за други нации.

Много си права!

# 66
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
да прави сте.мен по-скоро ми прави впе4атление това,как някои от нас успяват да покажат Байган овЩината  си,тази типи4на наШенска характерна 4ерта,отли4аваЩа ни от целия свят и която толкова добре е уловил и описал Алеко.и наистина не става въпрос за интелигентност или липсата на такава,просто 4аст от нас го имат(за съжаление и някои мои много близки хора) и то в степен,която дразни.
имам няколко смеШно-тъжни слу4ки.един познат,който редно си ''купуваШе'' запалки,като 4исто и просто влизаШе в супера със старата и я сменяШе от Щанда с нова  Embarassed или една позната,която ми се хвали как си обновява козметиката като си слага директно в несесера в дамската 4анта спирала,молив,това което и трябва и си излиза  Whistling
това не казвам 4е го правим само ние,българите....
но не мога да ги разбера,Ще забогатеят ли от тези стотинки Sad
 другото е по-весело.един от образите тук,живееЩ и работеЩ си насъбрал 4ове4еца камъни.наоколо е карстова зона и има много камънаци с при4удлива форма.та реШил 4овека да си прави у българско Шадраван4е у дома,ама то4но тез камъни му се нравят,само остава въпроса как да ги пренесе до БГ,цял сак си насъбрал все пак Laughing дава ги той на един друг,който си тръгва от тук с кола,след като си завърШил специализацията.той самият пък си носи завкъЩи сакове с книги(у4ило все пак мом4ето) и празни буркани  Mr. Green.а едни трети познати му дават да им отнесе комплект микроскопи и принадлежности към тях,и те у4ени тук.а колата на младежа готина,няк'ва спортна Мазда ли беШе Хонда ли забравих.та после мом4ето разказваШе какво било у4удването на сръбския митни4ар,когото реШил да претърсва уж баровската кола-един сак с камъни,един сак с книги,микроскоп и празни буркани  Joy
 имаме и един друг образ като Бат ТоШо,само се казва Коце.та той си носи за БГ най-редовно празни дамаджани от вино,олио ди олива,бидон4ета с разли4ни размери.еми него ако го видиШ на автогарата докато 4ака,можеШ да го помислиШ само за наШенец.
него веднъж бяхме отиШли да го вземем с колата от един автогрил до съседния град,той излязъл от отбивката и стои до самата мантинела на автострадата,а колите префу4ават наоколо.сигурно се притеснил да не се объркаме неЩо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт