Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-360 от 360 отговора
Заповядайте старата тема  http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=85834.0
Цитирай

Аз искам да попитам Др.Венелинов или Др.Тянков  -тази паста която е в комплекта за избелване "Opalescence",мога ли да я използвам и след като приключа с избелването?
И ако не каква по-точно да си взема?
Благодаря предварително bouquet
Цитирай

Аз искам да попитам Др.Венелинов или Др.Тянков  -тази паста която е в комплекта за избелване "Opalescence",мога ли да я използвам и след като приключа с избелването?
Можете да ползвате пастата от комплекта без проблеми. Лек ден!
Цитирай

Пастата в комплекта на Опалесценс се използва след като свършите избелването. Тя служи за поддържане на избелването.
Цитирай

Благодаря отново за отговорите Hug
Цитирай

newsm10
Цитирай

Д-р Венелинов, Д-р Тянков, Сигурно с ви задавали въпроса, а имено: може ли фасета да се постави само на 1 от прдните зъби. Моят стоматолог твърди, че трябва поне на 4-те предни. А каква е средната цена на 1 фасета. Поставянето на 4 - 6 зъба си е значителна инвестиция, а и изисква минимално изпиляване. Струва ли си ако др. зъби до проблемния нямат нужда?
Предварително благодаря за разясненията.
Цитирай

Д-р Венелинов, Д-р Тянков, Сигурно с ви задавали въпроса, а имено: може ли фасета да се постави само на 1 от прдните зъби. Моят стоматолог твърди, че трябва поне на 4-те предни. А каква е средната цена на 1 фасета. Поставянето на 4 - 6 зъба си е значителна инвестиция, а и изисква минимално изпиляване. Струва ли си ако др. зъби до проблемния нямат нужда?
Предварително благодаря за разясненията.

МОже да се направи само на един зъб, но е много трудно за лабораторията (малко лаборатории биха се справили с това).
Цитирай

Прав е д-р Венелинов. Може да се постави фасета на един зъб. Трудността идва от това,че тя(фасетата) трябва да се изработи с маниашка точност за да не се различава от симетричния зъб. Именно поради тази причина повечето стоматолози и лаборатории предпочитат четният брой фасети. Така грешките в естетиката се намаляват. Лек ден!
Цитирай

Ще си позволя да покажа случай,в който пациентът е индициран за поне 2 фасети,но той пожела само на 1-ви в ляво. Така ме затрудни.... Но ето го резултатът:
http://i.data.bg/08/06/19/1011094.jpg
http://i.data.bg/08/06/19/1011095.jpg
Цитирай

Резултатът е страхотен! Браво и на Вас, и на лабораторията!
Цитирай

Благодаря за отговорите. Значи може само на 2-та предни.
Цитирай

Здравейте,
интересувам се, могат ли да се поставят брекети при наличието на керамичен мост на 4ти и 5ти горни зъби и корони на 6ти и 7ми долни?
Цитирай

Здравейте,
интересувам се, могат ли да се поставят брекети при наличието на керамичен мост на 4ти и 5ти горни зъби и корони на 6ти и 7ми долни?

До колкото съм запознат от моята ортодонтка, не би имало проблем да се залепят брекетите за металокерамичните корони/мост. Въпросът е да се прецени може ли да се местят зъбите от моста или ще се запазят в същата позиция както са сега.
Цитирай

Благодаря за отговора !
Не се бях сещала , че може да има вариант да не се местят самите корони.
Ако се налага местене, предполагам че след това ще се наложи смяна ?
Цитирай

Благодаря за отговора !
Не се бях сещала , че може да има вариант да не се местят самите корони.
Ако се налага местене, предполагам че след това ще се наложи смяна ?

Very Happy
Цитирай

Възможно ли е зъбите да се ,,облекат,,с порцелан,т.е.да станат бели и да се покрият пломби,вкл.и на предните зъби,без да се пилят?
Цитирай

С частично изпиляване може да се изработят фасети,които да прикрият само външните и странични пов-сти на зъбите. Без изпиляване може да се приложи бондинг с коригиране на старите обтурации
Цитирай

С частично изпиляване може да се изработят фасети,които да прикрият само външните и странични пов-сти на зъбите. Без изпиляване може да се приложи бондинг с коригиране на старите обтурации

Имате ли снимки преди/след?
Сигурно ,,бодинг,,ми трябва на мен,колко струва горе-долу и колко време отнема?
Цитирай

Eто едно "най-просто" директно реставриране на 2 пломбирани зъба с фотокомпозит:
http://i.data.bg/08/06/30/1030253.jpg
http://i.data.bg/08/06/30/1030257.jpg
Тук са изработени фасети:
http://i.data.bg/07/07/09/454426.jpg
http://i.data.bg/07/07/09/454427.jpg
Цитирай

Относно художествената реставрация (бондинг) може да се говори и показва много. Мисля, че д-р Тянков го е документирал много добре с горните случаи. Относно цената - тя може да се определи след съставянето на план за лечение от лекуващия стоматолог.
Аз лично съм по-голям привърженик на художествената реставрация, но тук (http://venelinov.com/gallery_bg.php) можете да видите и случаи решени с фасети.
Кой от методите за лечение ще изберете - зависи изцяло от вас и донякъде от лекуващият ви стоматолог.
Цитирай

Браво Док!
Цитирай

колко струма една консултация при специалист и при повече зъби дали има разлика в цената?
Цитирай

Koнсултацията е трудна и отговорна работа. Тя трябва да обедини за кратко време знанията и опита на стоматолога,като ги приложи индивидуално за всеки пациент. Специалистът сам оценява времето си. Често се налага да се използват и лабораторни похвати за анализиране на проблема,рентгенова диагностика,амбулаторни консумативи и др. За съжаление стоматологията само малко прилича на търговията и затова повечето зъби не са като стока на едро. Аз не бих правил отстъпка заради това,че се лекуват по-голям бр.зъби. Всеки проблем изисква своето старание и отговорност. Дано да сте ме разбрали правилно. Лека вечер!
Цитирай

А бодинга трябва ли да се сменя след време,може ли да се избелва и покрива ли потъмнели пломби на предни зъби(,,прозиращи на преден зъб).И безопасен ли е при склонност към шиечни кариеси?

Впечетлена съм от работата ви d-r Tjankov и д-р Венелинов   bouquet
Цитирай

А бодинга трябва ли да се сменя след време,може ли да се избелва и покрива ли потъмнели пломби на предни зъби(,,прозиращи на преден зъб).И безопасен ли е при склонност към шиечни кариеси?

Бондингът няма нужда да се сменя след време, а може лесно да се коригира при нужда. Той не покрива, а замества стари и лоши пломби. Не може да се избелва подобно на всички изкуствени материали (керамика, цирконий, метал).
Посредством бондинг може да се покриват шиечни кариеси - стига да не е само това проблема (тогава може да се лекува само с пломба).
Цитирай

И последен въпрос:може ли с бодинг да се изсветлят зъбите до много бяло(холивудска усмивка Very Happy),същевременно да се покрият стари пломби дори на предни зъби?

Съжалавам ако вече сте отговаряли на подобен въпрос,в момента чета старата тема Smile
Цитирай

И последен въпрос:може ли с бодинг да се изсветлят зъбите до много бяло(холивудска усмивка Very Happy),същевременно да се покрият стари пломби дори на предни зъби?

Съжалявам ако вече сте отговаряли на подобен въпрос,в момента чета старата тема Smile

Ако има показания, за да се покриват изцяло външните повърхности на зъбите с бондинг е възможно, но това може да се установи при прегледа.
Цитирай

Добър ден! Бих искала да задам въпрос към зъболекарите и ще съм наистина благодарна на мнения, тъй като съм наясно, че отговор трудно би могло да се даде.
Двата ми централни, горни резци са умъртвени и прелекувани няколко пъти, поради некадърна работа. Имаха и грануломи...както и да е. Зъбите са силно изпилени и всички казваха(зъболекарите), че единственото решение е корони. намерихме роднина, който с щифтове и   няколко слоя материал "позакърпи" зъбите ми. Външният им вид далеч, не е естетичен, но поне зъбите са мои(колкото е останало от тях). Проблема е, че имам някакви постоянни леки болки, по-скоро като по-силна чувствителност. Зъболекарят ми каза, че трябва да минат, но вече повече от 3 месеца не минават. Отвреме навреме се рони леко пломбата, но той каза, че това не може да предизвика болка, понеже зъбите ми са наслоени с 4 слоя материал. Лошото е, че освен леките болки, получавам и нещо като сърбеж, който се качи към венеца. Знам, че звучи странно сърбеж на зъба и на венеца от вътрешна страна, но чувството е точно като на лек сърбеж и е доста неприятно. Въпроса ми е на какво може да се дължи тази постоянна чувствителност и "сърбеж"? Чела съм, че при прелекувани зъби понякога се налага екстракция и това ме ужасява, тъй като съм едва на 19 години. Мисълта, че мога да остана без 2 предни зъби наистина ме плаши и ужасява.
И за корони не съм много навита, защото на тази възраст с корони и то на предни зъби... не звучи добре, но ако се наложи накрая... ще направя компромис. От малка кисна по зъболекарски кабинети и все болки имам, и все естетиката куца и в един омагосан кръг... Наистина на моите години е доста неприятно и ще съм благодарна на още професионални мнения.
Извинявам се за дългия пост!
Цитирай

Добро утро! Първото и най-важно нещо,което трябва да се направи,е да се проведе екзактно релечение на 2-та зъба(ако стоматологът прецени след съответните изследвания,че има патология). В някои случаи се използват хирургични м-ди за справяне с хроничните процеси(отстраняване само на апикалната част на корените),но екстракцията на зъбите е последното нещо,което трябва да се направи. Може да се окаже,че има и други причини за тези дразнения. Такива симптоми ,например има от гингивален характер след некачествено изработени обтурации с дразнещи венеца ръбове, промяна на оклузалните контакти при изграждането на зъбите и т.н. Това се разбира след по-обстоен преглед от колега. Що се отнася до възстановяване на естетиката,всичко зависи от възможностите на стоматолога. Дали ще се изработят директни реставрации или корони,това ще реши специалистът. Неговият избор ще е най-добрия! Лек ден! Smile
Цитирай

Един малко тъп въпрос, ако може  Crazy .
Упойките, които се използват при лечение, вредни ли са при евентуална бременност?
Цитирай

Един малко тъп въпрос, ако може  Crazy .
Упойките, които се използват при лечение, вредни ли са при евентуална бременност?

Има анестетици (упойки), които не са вредни за бременната и плода. Трябва все пак обаче да се използват умерено. Така, че ако нямате нищо спешно по-добре го отложете за след раждането (или поне след като плода стане на 6 месеца).
Цитирай

Благодаря!

А някой знае ли, къде се затри първата тема? От два дни не мога да я намеря, а ми останаха 2-3 странички да допрочета.
Цитирай

Вероятно администраторите са я заключили или изтрили, защото я няма в архива.
Цитирай

Здравейте!
Въпрос към д-р Венелинов. Зъболекарката ми купи избелващата система Polanight  22% и ми каза да спя цяла вечер с нея, но на кутията пише 45 минути??? Кое от двете да направя - 45 мин или цяла вечер?
Благодаря предварително .....
Цитирай

Здравейте!
Въпрос към д-р Венелинов. Зъболекарката ми купи избелващата система Polanight  22% и ми каза да спя цяла вечер с нея, но на кутията пише 45 минути??? Кое от двете да направя - 45 мин или цяла вечер?
Благодаря предварително .....

22% е прекалено силно за да спите с нея, но можете да пробвате първите дни по 1-2 часа и ако не се появи чувствителност, тогава пробвайте една вечер. Ориентирайте се дали има или няма чувствителност по зъбите, за да решите дали да избелвате нощем или денем.
Цитирай

Вярно ли е, че умъртвен зъб трябва да се облече след това? Със сигурност имам няколко такива, а никой до сега не ми беше казвал такова нещо) вече разбира се не помня кои са умъртвените зъби, а е трябвало ако това е вярно, да ми бъде казано веднага след умъртвяването за да взема мерки  Tired

Също искам да пиам защо всички зъболекари, с  които съм споделила, че възнамерявам да си сложа няколко светулки на зъбите гледат с насмешка на този метод и въобще не вярват, че това е възможно, както и ме питат "каква гаранция ви дават за това лекарите, които ви го предлагат?" А като разберат, че говорим за 20 години, отговорът е "Абсурд".

Защо така? Кой е прав?

Зъба отдолу под светулката уврежда ли се от залепващия материал, който се използва?
Цитирай

Вярно ли е, че умъртвен зъб трябва да се облече след това? Със сигурност имам няколко такива, а никой до сега не ми беше казвал такова нещо) вече разбира се не помня кои са умъртвените зъби, а е трябвало ако това е вярно, да ми бъде казано веднага след умъртвяването за да взема мерки Tired

Има три метода за възстановяване на девитализиран (мъртъв) зъб:
1. Възстановяване с фотополимер (някой автори препоръчват покриването на туберкулите с композит).
2. Възстановяване с керамичен инлей (пломба)
3. Изпиляване на зъба и обличане с корона.

Кой от методите ще се използва зависи от дадената ситуация, запазените зъбни тъкани и от уменията на стоматолога.
Цитирай

Мерси за отговора. Аз едва ли не разбрах, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябвало да се облече такъв зъб  Rolling Eyes

Кажете сега и за тия светулки, че някои лекари гледат като натровени с гъби като чуят за тях. На всичко отгоре се изказват доста подигравателно, едва ли не аз говоря някакви глупости  Stop
Цитирай

Светулките се използват за корекция на малки дефекти в цвета и формата на предните зъби. Те са изключително тънки и много трудни за изработка. Поставят се директно върху зъба без пилене. Вие защо искате да слагате светулки?
Цитирай

Мерси за отговора. Аз едва ли не разбрах, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябвало да се облече такъв зъб  Rolling Eyes

Кажете сега и за тия светулки, че някои лекари гледат като натровени с гъби като чуят за тях. На всичко отгоре се изказват доста подигравателно, едва ли не аз говоря някакви глупости  Stop

Всъщност колегите не се подиграват на вас, а на тези колеги, които защитават тезата за "светулките".
Моето мнение е, че всеки метод за лечение си има показания и противопоказания. Ако те се спазват безпрекословно, то успехите ще са много повече, отколкото неуспехите.
Цитирай

изчетох подробно цялата тема , но  не мога да се ориентирам какво да  избера дентална клиника или зъболекарски кабинет . дайте малко отзиви моля.
Цитирай

изчетох подробно цялата тема , но не мога да се ориентирам какво да избера дентална клиника или зъболекарски кабинет . дайте малко отзиви моля.

За да можете да си отговорите на този въпрос помислете. Какво е важно според вас: мястото, в което ще ви лекуват или уменията на специалиста?
« Последна редакция: Вт., 19 Авг. 2008, 18:59 от д-р Венелинов »
Цитирай

аз лично не съм доволна пожълтяват след 1 година,3 пъти съм сменяла,-леля ми е зъболекар,после реших,че тя не умее и ходих при друг същия резултат.за такива ,като мен дето пият много кафе не са подходящи мисля аз
Цитирай

аз лично не съм доволна пожълтяват след 1 година,3 пъти съм сменяла,-леля ми е зъболекар,после реших,че тя не умее и ходих при друг същия резултат.за такива ,като мен дето пият много кафе не са подходящи мисля аз

За порцеланови фасети ли говориш?  newsm78
Цитирай

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-08-28&article=245898
Цитирай

Искам да задам няколко въпроса към професионалистите във форума... Такаа първо нямам зародиши на 2-рите два зъба отгоре, но от едната страна си стои млечен 3-ти зъб и постоянният 3-ти излезе до него (на мястото на липсващия 2-ри зъб)....не знам доколко ме разбрахте, но впроса ми е дали може с фасети да се постигне ефекта от общо 5 предни зъби  да станат нормални 6 или варианта е само с инпланти? Ще бъда много благодарна, ако някой от стоматолозите тук ми обърне внимание и евентуално да дам още информация за моя странен случай.... Crying or Very sad
Цитирай

Искам да задам няколко въпроса към професионалистите във форума... Такаа първо нямам зародиши на 2-рите два зъба отгоре, но от едната страна си стои млечен 3-ти зъб и постоянният 3-ти излезе до него (на мястото на липсващия 2-ри зъб)....не знам доколко ме разбрахте, но впроса ми е дали може с фасети да се постигне ефекта от общо 5 предни зъби  да станат нормални 6 или варианта е само с инпланти? Ще бъда много благодарна, ако някой от стоматолозите тук ми обърне внимание и евентуално да дам още информация за моя странен случай.... Crying or Very sad

Това съм аз вече регистрирана Smile Антония се казвам ....бях си написала грешно името  Blush
Цитирай

Добър ден,изчетох всичко,прегледах галерията и браво на специалистите.И аз като повечето хора си имам своите проблеми със зъбите,няколко месеца ходя за пломбиране,лечение и вече съм готова за естетичната част на нещата.Искам да ми се поставят имплантанти,или порцеланови фасети(специалиста ще си каже)на няколко зъба,разбрах че зъболекарката ми в тук в Варна слага такива и цената е около 1600лв за зъб.Не знам дали да се доверя на местен специалист,софийските ми се струват по квалифицирани.Може би греша,но искам да попитам колко варира цената за една фасета или имплантант.Ако не е коректно в форума,мога да оставя имейл:) Hug
Цитирай

Искам да задам няколко въпроса към професионалистите във форума... Такаа първо нямам зародиши на 2-рите два зъба отгоре, но от едната страна си стои млечен 3-ти зъб и постоянният 3-ти излезе до него (на мястото на липсващия 2-ри зъб)....не знам доколко ме разбрахте, но въпроса ми е дали може с фасети да се постигне ефекта от общо 5 предни зъби да станат нормални 6 или варианта е само с имплантати? Ще бъда много благодарна, ако някой от стоматолозите тук ми обърне внимание и евентуално да дам още информация за моя странен случай.... Crying or Very sad

Здравейте,

случаят ви не е странен. Има и други хора с вашия проблем. За съжаление хиподонтията на страничен резец (липсващи зъби) се среша сравнително често. При условие, че има млечен кучешки, трябва първо да се направи рентгенова снимка за да се прецени дали има достатъчно дълъг корен (ако може да се говори за дълъг корен при млечните зъби). Ако дължината му е приемлива може да се трансформира формата на млечния в постоянен кучешки. Трябва само да се избягва натоварването му при захапване, за да издържи корена. Ако млечният зъб не е подходящ тогава той се вади, на негово място се слага имплантат и корона, а постоянният кучешки (който е на мястото на 2-ри) се трансформира в резец. Трети вариант - брекети - премества се постоянния кучешки на мястото си (перфектен корен за да поеме натоварването в тази зона), а на отворилото се място - страничен резец върху имплантат.
Вариантите са различни, но няма как от 5 зъба да получим 6 (дори и с фасети).
Цитирай

здравейте на всички. Мога да се похваля с напълно променена усмивка благодарение на 3 циркониеви коронки , който бяха допълнени от 5  фасети! Огромна промяна. Благодарение на този форум си намерих и точният зъболекар- знаещ и можещ. Ако някой се интересува мога да дам повече подробности! Хайде лек ден на всички и повече усмивки
Цитирай

Браво:))))аз се интересувам,можеш ли да ми кажеш в какви цени варират:))))Снимки няма ли да се похвалиш:)))
Цитирай

Честито Em! Аз мисля да си слагам фасети на предните 4 или 6 зъба(горни),в близките месец,два.  Ще ти бъда благодарна,ако напишеш подробности-къде,цени,за какъв период стана всичко,аз все още се колебая към коя клиника да се насоча,затова информацията ти ще ми бъде от полза, предполагам и на други. Благодария ти предварително!
Цитирай

Искам да задам няколко въпроса към професионалистите във форума... Такаа първо нямам зародиши на 2-рите два зъба отгоре, но от едната страна си стои млечен 3-ти зъб и постоянният 3-ти излезе до него (на мястото на липсващия 2-ри зъб)....не знам доколко ме разбрахте, но въпроса ми е дали може с фасети да се постигне ефекта от общо 5 предни зъби да станат нормални 6 или варианта е само с имплантати? Ще бъда много благодарна, ако някой от стоматолозите тук ми обърне внимание и евентуално да дам още информация за моя странен случай.... Crying or Very sad

Здравейте,

случаят ви не е странен. Има и други хора с вашия проблем. За съжаление хиподонтията на страничен резец (липсващи зъби) се среша сравнително често. При условие, че има млечен кучешки, трябва първо да се направи рентгенова снимка за да се прецени дали има достатъчно дълъг корен (ако може да се говори за дълъг корен при млечните зъби). Ако дължината му е приемлива може да се трансформира формата на млечния в постоянен кучешки. Трябва само да се избягва натоварването му при захапване, за да издържи корена. Ако млечният зъб не е подходящ тогава той се вади, на негово място се слага имплантат и корона, а постоянният кучешки (който е на мястото на 2-ри) се трансформира в резец. Трети вариант - брекети - премества се постоянния кучешки на мястото си (перфектен корен за да поеме натоварването в тази зона), а на отворилото се място - страничен резец върху имплантат.

Благодаря ви за бързия отговор..... но тези варианти хич не ми харесват за съжаление....макар, че аз предполагах, че само това са възможните решения. Crying or Very sad
Цитирай

Ами правих си зъбите в София  при д-р Д.Тянков- горещо препоръчвам newsm10 . за всичко ми  излезе 5100 лева. Според мен си заслужава. Мога и да пусна снимки но забравих как ставаше. Така че ако може някой да пише.
Цитирай

А забравих да кажа и за колко време става. Значи започнах да ходя средата на септември и преди 1 седмица приключих. все пак са 11 зъба и  всеки си иска своето. Ходила съм общо 9  пъти. Проблемът беше , че аз не съм от София  и ми  беше по лесно да ходя само в събота и така малко се забавиха нещата. Пък и малко в  повече ми дойде това пътуване 350 км.  Иначе доктора си е супер. Спокойно може да му се доверите.  Телефон мога да дам , но на лични  за да  не прозвучи като реклама. 
Цитирай

Моля те, остави снимки да видим новата ти усмивка.
И честито, много много усмивки и самочувствие с нея!
Цитирай

Привет и от мен  Smile
Започнах нова тема с въпрос за фасетите, но не съм сигурна, че някой ще пише там, за това реших да пиша тук Smile
При мен случаят е такъв - предните ми зъби са здрави и сравнително бели, но имам разстояние на горните - между първите и вторите зъби, а на долните - между първите Smile. Имам лош навик да стискам зъби и прочетох, че в този случай не се препоръчват фасети на всички зъби. За това реших да е само на предните - горе и долу - не знам точно колко на брой. Искам и да са малко по - бели фасетите - така дали не трябва останалите зъби да се избелват? За цената им прочетох, че е около 600 лв, но понеже съм от Стара Загора - се чудя къде в София могат да ми ги направят най - добре?
Благодаря предварително Smile
Цитирай

Здравейте! Дано да съм попаднала на правилното място най-накрая.От дете съм МНОГО зле със зъбите. Винаги имам по няколко кариеса, които изникват непосредствено след като съм направила зъбите си! От бременността ми се разрушиха в пъти повече. Пролетта ходих на зъболекър, изръсих се с 3000лв. и сега съм отново с множество кариеси. Въпроса ми е следният - ако си направя фасети ще реша ли проблема с рушенето на зъбите ми? Моля ви надявам се да ми дадете някакъв съвет! Важно е да оправя зъбите си докато съм по майчинство, тъй като имам сега малко повече свободно време!
Цитирай

Здравейте, Deseto.

Имам колеги, които бих могъл да ви препоръчам, ако желаете пишете ми на лични.
« Последна редакция: Пон., 02 Февр. 2009, 21:45 от д-р Венелинов »
Цитирай

Здравей, master333.

За съжаление дори и фасетите не решават проблема с кариеса. ЗА да спрат проблемите ви е необходимо да се направи пълна санация на карисите и компрометираните пломби и вероятно да се проведе инструктаж за подобряване на оралната хигиена. Хубаво е да се провери киселинноста на слюнката и ако е необходимо да се предприемат мерки и в тази насока.
Цитирай

Здравей, master333.

За съжаление дори и фасетите не решават проблема с кариеса. ЗА да спрат проблемите ви е необходимо да се направи пълна санация на карисите и компрометираните пломби и вероятно да се проведе инструктаж за подобряване на оралната хигиена. Хубаво е да се провери киселинноста на слюнката и ако е необходимо да се предприемат мерки и в тази насока.
Дайте координати на кабинет където мога да извърша тези процедури на лични ако може! Д-р Венелинов сега видях че сте от Варна. Може ли координати на някой софийски стоматолог, които найстина ще ми обърне внимание. Проблема ми е сериозен!
Благодаря ви предварително!
Цитирай

Добър ден,master333! Друга причина за състоянието ви може да е генетично предразположение или някои вродени или придобити фактори. В момента кърмите ли?
Цитирай

Д-р Венелинов, има ли промяна на цената на светулките към днешна дата? А на имплантите? Все го отлагам този имплант, а първо трябва да направя него, та след това, предполагам да сложа две-три светулки, от които смятам, че имам нужда за да стана перфектна  Flutter

П.С.

Сега се сетих да попитам ако може да разясните процедурата по слагане на имплант. Струва ми се, че е травматична оперативна процедура. Под пълна упойка ли се извършва?
« Последна редакция: Ср., 04 Февр. 2009, 16:57 от БУБА »
Цитирай

Относно поставянето на имплантатите: Най-просто - поставя се местна упойка (има възможност и за "пълна" упойка), след това се отлепя венеца и на оголената кост се прави една дупка, в която после се навива имплантата като винт. Венеца се зашива отгоре и всичко е ок. Обикновено манипулацията минава бързо, много често на следващият ден няма никакви оплаквания/болка. Това е в общи линии.
Цитирай

Здравейте и благодаря ви, че ви има! изчетох всичко и реших да ви помоля за съвет д-р Венелинов. проблемът ми е следният - като дете съм боледувала от сериозна болест, при което са ми дали лекарство /единственото спасение по онези времена/, в резултат на което зъбите пожълтяват като страничен ефект. оттогава си ходя жълтозъбка, защото всички стоматолози ми казват, че е само пръскане на пари каквито и да било опити за избелване, защото това не епроблем на емайла, а на самата кост. извинете за нескопосаното обяснение. искам да знам щом е така могат ли да ме спасят тези фасети, за които говорите, като имате предвид, че и зъбите ми на са идеално подредени, но не са и със сериозни проблеми. усмивката ми винаги ме е притеснявала  и най-много ме травмира една снимка от сватбата ми преди 4 месеца, където за нещастие съм се усмихнала ... представете си на фона на прекрасната ми бяла рокля  Embarassed   ако има разрешение на моя проблем веднага ще започна да спестявам затова и ще ми подарите голяма радост. от Добрич съм и мога да бъда ваш пациент. ох, че дълго станаааа  #2gunfire извинете ме и предварително благодаря  bouquet
Цитирай

Здравейте,

Благодаря ви за бързия отговор..... но тези варианти хич не ми харесват за съжаление....макар, че аз предполагах, че само това са възможните решения. Crying or Very sad
Имам подобен проблем: вторите предни зъби са ми с формата на кучешки, а самите кучешки са все още млечни. По какъв начин кучешките могат да се трансформират с форма на резец? А ако върху тях се поставят"светулки"? Rolling Eyes
Цитирай

Добър ден! Първото нещо,което ще ви предложа е най-щадящата манипулация– промяна на формата на кучешкия зъб до тази на 2-ри резец чрез директните м-ди с фотокомпозит(ако отказвате ортодонтско лечение). Дори и да се наложи леко изпиляване на някои части от зъба(кучешките зъби имат копиевидна форма и са малко по-дълги от 2-те),това няма да се отрази на чувствителността или виталитета му. Фасетата също е добър вариант–по-добри естетически показатели,но по-скъп м-д.  newsm78 Пр някои пациенти млечните 3-ти зъби могат да останат в устата много дълго време,особено ако липсват зародиши за постоянните.
Цитирай

Може да е малко глупав въпросът ми при наличие на предна тема, но ми се иска да попитам специалистите- имам проблем с разстоянието на горните ми зъби. Трудна ли е манипулацията за премахване на разстоянието и много ли е скъпо?
Цитирай

И тука да попитам докторите,че още не ми е ясно. Значи зъбите ми не са бели,по-скоро сивеят,затова искам да си сложа фасети,но ако сложа на предните 4 или 6 зъба бели фасети,то тогава ще има голяма разлика с останалите.Какво се прави в такъв случай? В друга тема ми писаха,че и фасетите си имат цвят,ама аз искам поне 3 нюанса по- бели...... newsm78,че и повече...
Цитирай

Аз бих Ви препоръчала в такъв случай да си избелите зъбите. Фасети върху здрави зъби само, за да промените цвета не е биологично, освен това ще се вижда цвета на останалите зъби, който е в сивата гама. Няма да се получи добър естетичен резултат.
Цитирай

Добър ден! Първото нещо,което ще ви предложа е най-щадящата манипулация– промяна на формата на кучешкия зъб до тази на 2-ри резец чрез директните м-ди с фотокомпозит(ако отказвате ортодонтско лечение). Дори и да се наложи леко изпиляване на някои части от зъба(кучешките зъби имат копиевидна форма и са малко по-дълги от 2-те),това няма да се отрази на чувствителността или виталитета му. Фасетата също е добър вариант–по-добри естетически показатели,но по-скъп м-д.  newsm78 Пр някои пациенти млечните 3-ти зъби могат да останат в устата много дълго време,особено ако липсват зародиши за постоянните.
Благодаря Ви! Все още събирам мнения за различните варианти, с които мога да се справя с този проблем. Всъщност ми се искаше точно това, което съм болднала. Не бях сигурна, че може да стане обаче. Кучешките ми зъби не са по- дълги от двата първи предни резци, идват дори малко по- къси от тях.
А какво ще рече ортодонтско лечение?  Blush
« Последна редакция: Нед., 22 Февр. 2009, 13:28 от anastangelche »
Цитирай

С помощта на ортодонтията може да се постигне преместване на зъби по зъбната дъга с цел подреждането им. Често се налага пазенето на пространства м-у някои зъби заради бъдещи ортопедични манипулации или изчакване разтежа на закъснели зъбки и т.н.
Цитирай

bouquet

Това значи ли, че млечните кучешки зъби трябва да бъдат извадени?  Tired
Цитирай

Може ли някой да ми разясни накратко как се поставят фасетите?Изпиляват се твоите зъби и се залепят изкуствени?Така ли е?Има ли опасност да ти падне фасета или да се отлепи?Болезнено ли е много ?Колко струва?
На мен лично ми харесват фасетите на Иванина. newsm78
Цитирай

Аз бих Ви препоръчала в такъв случай да си избелите зъбите. Фасети върху здрави зъби само, за да промените цвета не е биологично, освен това ще се вижда цвета на останалите зъби, който е в сивата гама. Няма да се получи добър естетичен резултат.
Всъщност предните ми зъби имат пломби,които всъщност не си личат,те са зад зъба,но не затова са ми с по-гаден цвят зъбите,просто са ми такива.А и май не е препоръчително избелване на зъби с пломби.Ох,съвсем ме отчаяхте,толкова искам фасети...
Цитирай

Да Peaceна Иванина наистина са страхотни,доста се интересувах каде са правени но така и не разбрах. newsm78
      Мога ли само да попитам каква е цената на иплантанта д-р Венелинов защото все отлагам и то най-вече от страх че резултатите няма да оправдаят очакванията ми:)))
Цитирай

Може ли някой да ми разясни накратко как се поставят фасетите?Изпиляват се твоите зъби и се залепят изкуствени?Така ли е?Има ли опасност да ти падне фасета или да се отлепи?Болезнено ли е много ?Колко струва?
На мен лично ми харесват фасетите на Иванина. newsm78
Да пилят се твойте зъби,отгоре се лепят фасетите.На мен онзи ден ми се счупи едната,и си поръчах нова.Иначе не е болезнено,защото винаги ми слагат упойка
Цитирай

Аз искам да знам какво означава гаранцията, която стоматолога дава за фасетите/короните? Тоест ако ми кажат, че фасетите имат трайност 20 години, приемам това като гаранция, която покрива какво, ако да речем се счупи фасета/коронката?

Защото ето, случва се така, че понякога се чупят. Ясно е, че едва ли е, защото си си ударил зъба или си ял камъни..Просто се случва. И тогава какво следва? Правят се нови и плаща кой?  Thinking

Същото важи и за светулките, нали? Гаранция 20 години, но се отлепва/пада да речем и какво става?

Дано има кой да отговори на питането ми, което смятам е особено важно, особено когато се дават толкова пари.......
Цитирай

всъщност какво представляват светулките? newsm78
Цитирай

Така бих искала да се допитам и аз до професионалистите-стоматолози тук.
Проблема ми е следният,предните ми втори резци горе са кривички,поради грешка на училищната ми зъболекарка,извади ми млечните много рано,без нужда.От там се изместиха гнездата им и другите ги избутаха,макар,че стоматоложката при коятопоследно бях на визитация ми каза,че е възможно проблема да е и от многото мъдреци които са ми излезнали и те да са избутали зъбите и поизкривили тези 2 зъба.Аз я помолих да ги облечем и по този начин да се прикрие този недостатък,който ужасно ме дразни,дори не се усмихвам вече.Тя ми отказа категорично,че зъби които са здрави,само имат малки пломби отзад няма да пили и да пипа и е трудно да се изработи зъба така,че да се намести и да изглежда прав и перфектен.След силни молби поне единият,който е по-крив и на всичкото отгоре има изваден нерв и ми синее леко да бъде облечен,тя пак ми отказа..Сигурно го обясних много неясно,но се надявам да ме разберете.
Да,но аз лятото ще бъда булка,е кажете ми как да се  усмихвам с тези криви зъбчета,които уж ми били чара според нея.Та питам възможно ли е обличане поне на 1 ят по-кривичкия,говоря за металокерамика,не фасети и да си го направят прав и перфектен.И колко струва металокерамиката за 1 зъб при това положение.Надявам се на отговор,че ми е голяма комплекс и мъка тези криви предни 2 зъба.Благодаря Ви предварително за отговора.  bouquet
Цитирай

Ами, не е добра идея, тъй като ще се наруши остта на предаване на налягането, т.е. короната ще е под ъгъл спрямо корена. Най-добре е да сложите брекети, но няма да се реши проблема до сватбата Ви. Консултирайте се със специалист по естетична стоматология, възможно е да се намери компромисно решение.
Цитирай

http://plovdent.com/files/zabavno/z015.jpg Здравейте ! Имам проблем с тези зъби (вижте линка) ...значи с този който е вдясно на този с борчето  Whistling и симетричния на него, сиреч наляво през един от борчето. Та те са ми по назад от другите. Криви. Самите зъби и тези до тях са здрави ...какви варианти според вас могат да се предприемат ? Аз си мисля за тези имплантанти , най добре ми звучат и даже съм готов да вадя тея здравите ако трябва...знам че нищо не може да се сравнява с здравия зъб, ама...всъщност нищо не знам затова пиша тук ако може да ми дадете съвети. Ако приемем че са доста изкривени да ми кажете с разни шини ли брикети ли какво беше там  Shocked или не знам какво какви периоди от време отнемат ? И могат ли да се поставят щини само от задната страна ,т.е. да не се виждат. От тези които са с камъчета отпред дето се слагат ама да са отзад. Като на някой селянче ми е коментара  bowuu но карай да е весело хумура да става  Flutter . благодаря Ви предварително ! Давайте идей ;]
Цитирай

Здравейте ! На 18 години съм и преди 9 години счупих предните си два зъба (горните).Фото-полимерът с който бяха изградени зъбите ми вече потъмня,полилавя  #Crazy  а и преди година се отчесна парченце от единия от зъбите ми. Накратко вече са за смяна  Rolling Eyes Та искам да помоля за съвет как да постъпя? Изчетох доста мнения и най-подходящия вариант засега ми се струват фасетите,но разбрах че е наистина трудно да се намери специалист които да извърши поставянето и изработката качествено  Rolling Eyes Аз съм от Стара Загора и ще съм благодарна ако ме насочите към някой специалист, който би могъл да се справи  Wink дори и да не от стз
Цитирай

Хайде и аз да питам нещо...задължително ли е пиленето на зъбите при поставяне на фасети? Зъбите на приятелят ми са малки и с разстояние един от друг, но пък са здрави и бели...И ще е жалко да си изпили здравите зъби, само заради фасетите  Rolling Eyes А има ли друго решение на този "проблем"? Брекети или ? Rolling Eyes

И още нещо...за тези снимки от сйата на д-р Венелинов:
http://www.venelinov.com/images/113_1.jpg
http://www.venelinov.com/images/113_3.jpg

Това възстановяване  има ли нещо общо с бялата пломба или са съвсем различни неща? Имам стари метални и искам да си ги сменя и зъбите ми да изглеждат естествено, но май с бяла пломба не се постига този ефект....или греша?
« Последна редакция: Ср., 04 Март 2009, 14:33 от ooofff »
Цитирай

И аз много се чудя какво да правя. Искам да си избеля зъбите, те по принцип са ми що годе равни и прилични. За съжаление единия ми преден горен зъб е изграден и със щифт, защото го счупих преди доста години. И така, сега си ходя с него, а той е потъмнял половината нали му извадиха нерва заради щифта. Така и не се решавам, какво да правя с моите зъби, а този грозен преден зъб ме дразни страшно много. Чудя се дали фасетите са добър вариант за него или да слагам коронка  newsm78
Цитирай

Хайде и аз да питам нещо...задължително ли е пиленето на зъбите при поставяне на фасети? Зъбите на приятелят ми са малки и с разстояние един от друг, но пък са здрави и бели...И ще е жалко да си изпили здравите зъби, само заради фасетите  Rolling Eyes А има ли друго решение на този "проблем"? Брекети или ? Rolling Eyes

И още нещо...за тези снимки от сйата на д-р Венелинов:
http://www.venelinov.com/images/113_1.jpg
http://www.venelinov.com/images/113_3.jpg

Това възстановяване  има ли нещо общо с бялата пломба или са съвсем различни неща? Имам стари метални и искам да си ги сменя и зъбите ми да изглеждат естествено, но май с бяла пломба не се постига този ефект....или греша?

Имат общо с "белите" пломби. Материалът, който се използва е фотополимеризиращ. Това е художествена реставрация - многослойно възстановяване на загубени твърди зъбни тъкани, съобразено с всички естетични и биомиметични принципи, с материали най-близки по качествата до тези на естествените емайл и дентин и точно повтарящи зъбната анатомия. Практикува се от специално обучени дентални лекари в клиники, адаптирани в техническо отношение към естетичните изисквания. Нямат лимит във времето. Пломбата не решава въпроса. Пломбата е общодостъпно възстановяване на загубени твърди зъбни тъкани чрез еднослойна техника; в домена на всеки общопрактикуващ стоматолог, отнема около 30 минути.

И аз много се чудя какво да правя. Искам да си избеля зъбите, те по принцип са ми що годе равни и прилични. За съжаление единия ми преден горен зъб е изграден и със щифт, защото го счупих преди доста години. И така, сега си ходя с него, а той е потъмнял половината нали му извадиха нерва заради щифта. Така и не се решавам, какво да правя с моите зъби, а този грозен преден зъб ме дразни страшно много. Чудя се дали фасетите са добър вариант за него или да слагам коронка  newsm78

Трябва да се прелекува въпросния зъб. След това да се премахнат оцветените тъкани и накаря да се направи т. нар. художествена реставрация. Това е най-щадящия вариант.
Цитирай

Цитат

Трябва да се прелекува въпросния зъб. След това да се премахнат оцветените тъкани и накаря да се направи т. нар. художествена реставрация. Това е най-щадящия вариант.

Благодаря много за отговора.
А бихте ли ми препоръчали добър специалист за София. Също така  ако може грубо да ме ориентирате в сумата, която би отишла за такова лечение и реставриране. Мерси предварително  Peace
Цитирай

А как стои въпроса с чуствителността на зъбите след изпиляването  и преди слагането на фасетите,защото като се изпилят зъбите ,те стават по-чуствителни на студено,топло.... newsm78.Стоматолозите да кажат...
Цитирай

Редакрирам се, за да прочета нзаад, после ще задам въпроса Smile
« Последна редакция: Ср., 15 Апр. 2009, 19:22 от Мишелин »
Цитирай

Здравейте и от мен. От месец вече следя темата, не съм правила коментари..дори не се бях регистрирала. Всъщност благодарение на всички вас и на лекарите на форума се реших най-сетне да направя нещо по подов усмивката си))) Проблемът ми е като на Анаморф и на petkata (криви зъбки - 2та втори резци са назад. Единият много по-крив от другия). Забелязах, че тяхните въпроси останаха без отговор и това всъщност ме мотивира да се включа в темата.

Аз също от години бягам по зъболекари, носила съм въпросните "скоби" (едно време бреки като сегашните нямаше и моите бяха от тези, с "ченето")..но се оказа, че 3 години са отишли на вятъра..по грешка на ортодонта ми  Confused
Както и да е, повече така и не ги сложих.

Преди 3 дена ходих стоматолог, препоръчан ми горещо (търсих тук да намеря координати на някой в Пловдив, но аз поне не видях).
Няма да ви описвам колко бях щастлива като ми показа (на отливка от зъбите ми, с восък..) как могат да ми променят усмивката Hug  До 3 седмици ще имам нови хубави зъбки!!  Very Happy За случая ще ми поставят 3 фасети и една коронка на горните 4 зъбчета (тези, които са най-отпред).
Ако се интересувате мога да сложа снимки преди и след...но след като всичко е готово. Казаха, че няма да боли, с упойка ще го правят. И че две седмици ще ходя с някакви временни фасети, докато "истинските" са готови.
Опитвам се да кажа, че след като моите подлежат на интервенция...то какво остава за хора с много по-малко проблемни зъбки Smile
Цитирай

Разбира се че ще се радваме да видим:))))В Пловдив ли ще ти ги правят?
Цитирай

Не получих отговор как е чуствителността на зъбите след изпиляването им преди поставяне на фасетите.... newsm78
Цитирай

Не получих отговор как е чуствителността на зъбите след изпиляването им преди поставяне на фасетите.... newsm78
Търпи се PeaceВсе пак внимаваш със студеното и сладкото
Цитирай

Здравейте.Искам да попитам каква е цената на "светулките"?
Цитирай

Днес беше голямото пилене при мен))))
сега съм със временните фасети. Искам да кажа, че въобще не боли ( с упойка се прави все пак). Относно чувствителността на зъбките - ами няма как да се мине без това. Но наистина се търпи, щом не съм пила обезболителни никакви, а упойката вече отдавна ме е отпуснала. И въпреки, че съм с временните вече виждам какъв ще е крайният резултат и си мисля само едно - че си струваше  Hug

Да, в Пловдив ми ги слагат Smile
Цитирай

Танче за колко време се правят?Щом си с временни,значи няма естетически проблем докато се получи крайния резултат,защото се притеснявах колко време не трябва да съм на работа,но явно няма проблем.
Цитирай

Танче за колко време се правят?Щом си с временни,значи няма естетически проблем докато се получи крайния резултат,защото се притеснявах колко време не трябва да съм на работа,но явно няма проблем.

ALESSANDRA, ами да ти кажа, че са много красиви...не са. но са с цвета на зъбите ми, така че не се набиват на очи. А и по-рано зъбките ми не бяха много за гледане...така че.. Laughing

Самите фасети се изработват за около 2 седмици, +/- два три дена.

Колкото и странно да звучи, като се видя в огледалото, даже с пластмасовите се харесвам, поне са правички  Hug
Цитирай

Здравей Таня, въпросът ми е, къде в Пловдив може да се ползват такива козметични услуги и на каква цена(говорим за Козметична Стоматология естествено)
БЛАГОДАРЯ Smile
Цитирай

Здравей,wander. Аз си правя моите при доктор Вангелов в медико стоматологичен ц-р Авангард. Зад хотел Марица се намира. Май "Драва" беше името на улицата.
Тел: 032 963584

За фасетите плащам 500лв за една (при мен са 3 + 1 коронка). За коронките цената варира от 120 до 500 лв ако не се лъжа, в зависимост материала. Аз реших да си сложа от най-скъпите..все пак ми е на предно зъбче и не върви да ми лъсне или метал или да ми посинеят венците...
Все още съм с временните фасети, около средата на Май ще сложа снимки в сайта Wink
Цитирай

Благодаря за отговора Таня...ще се радвам да видя и снимките Wink
Цитирай

http://dox.bg/files/dw?a=32165ed6f1
http://dox.bg/files/dw?a=acd143493f
http://dox.bg/files/dw?a=8aee4d858a
http://dox.bg/files/dw?a=9311d04875
Цитирай

Да ви следя. Аз по-скоро се интересувам от бондинга на предни зъби. Не ми се пилят здрави зъби с по 1 малка пломбичка. Или по-скоро какви са вариантите за есетическа корекция на зъби с потъмнели стари пломби и леко дооформяне на разстоянието между зъбите?
Цитирай

Да ви следя. Аз по-скоро се интересувам от бондинга на предни зъби. Не ми се пилят здрави зъби с по 1 малка пломбичка. Или по-скоро какви са вариантите за есетическа корекция на зъби с потъмнели стари пломби и леко дооформяне на разстоянието между зъбите?

Директна художествена реставрация е, може би, най-добрия вариант.
Цитирай

Разбира се,че не е нужно да се пилят з. Достатъчно е да се отстранят старите обтурации и с бондинг да се коригират естетичните дефекти(включително и разстоянията м-у з.)
Цитирай

Здравейте,
най-накрая се престраших да пиша по тази тема.Зъбите ми са в окаяно състояние-и двата ми кучешки са още млечни, а съм на 23год.Единият е счупен вече и само коренът му  седи.Ходих и на снимка, при която се видя че имам друг зъб, който да смени този, но е във венеца и трябва по хирургичен начин да се издърпа.Освен при моято стоматоложка, от която хич не съм доволна, защото искаше да ми го извади и да си седа без зъб (я се покаже другия, я не), ходих и при още две уж специалистки, платих се като поп за преглед, с времетраене от 5 мин. и думите "За сега няма нужда  да се вади зъбчето,стой си така с него, не ти пречи ".За фасетите разбрах, че:
-са по-евтини от коронките
-изпиляването на зъбите е по-малко, в сравнение с изпиляването при коронките
Дали някой може да ми препоръча стоматолог в Русе, който се занимава с това?А също и някакви координати.
Цитирай

Д-р Димитрови, имат в сайт и в него ще видите координатите им.
Цитирай

Д-р Димитрови, имат в сайт и в него ще видите координатите им.

Мерси много за бързия отговор bouquet!Другата седмица ще им звънна, че тая ми е малко натоварена.
Цитирай

Да  кажа и  аз  малко  за  фасетите. Направих  при  д-р Тянков  зимата 6 фасети и 3  циркониеви  коронки. Мога  да  кажа че  съм  много доволна от  работата му. Единственото  за  което  още  ме  е яд ,че се  оставих да ме  убеди и не  ги  направих най-белият  цвят В1. Сега  са  А1 като  цвят. А  чувствителност  има след  поставянето  но  не  е  болка  за  умиране.Лек  ден!
Цитирай

Искам да задам няколко въпроса към професионалистите във форума... Така първо нямам зародиши на 2-рите два зъба отгоре, но от едната страна си стои млечен 3-ти зъб и постоянният 3-ти излезе до него (на мястото на липсващия 2-ри зъб)....не знам доколко ме разбрахте, но въпроса ми е дали може с фасети да се постигне ефекта от общо 5 предни зъби да станат нормални 6 или варианта е само с имплантати? Ще бъда много благодарна, ако някой от стоматолозите тук ми обърне внимание и евентуално да дам още информация за моя странен случай.... Crying or Very sad

Поздравление за вас, д-р Тянков е много добър специалист. Не бива да съжалявате за цвета. Разликата между B1 и А1 е 1 тон. Почити не се вижда разлика.
Цитирай

Искам първо да благодаря на стоматолозите, които пишат в темата и отговарят на нашите въпроси.  bouquet

И аз имам един въпрос - оцветен преден зъб. Оцветяването се получи след една малка пломбичка. Доколкото разбрах използвания материал е причината  Sad Не мога да се усмихвам нормално вече Sad

Та, въпросът ми е: Може ли чрез избелване да се премахне този синкаво-лилав оттенък?  Confused

Благодаря предварително!
Цитирай

Здравейте, ако оцветяването е от пломбата- най-добре тя да се смени. Или има кариес отдолу или самата пломба дава подобен оттенък. Има малка вероятност зъбът да се е самоомъртвил и от това да посивял, ако пломбата обаче е малка вероятно не е това.
Според мен първо трябва да се отстрани причината за посивяването , а след това, ако е нужно да се избелва. Иначе пак ще посинее. Smile
Цитирай

Благодаря Ви за бързия отговор, д-р Венелинов.  bouquet
Това, което прочетох звучи доста оптимистично. Пломбата беше доста малка и сигурно вече е на около 10 години. Оцветяването се появи ... може би 2-3 години след пломбирането. Ето така изглежда зъбчето:  Confused

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=383603&pid=12609924

Мисля, че четох някъде, че такова оцветяване може да се махне чрез избелване. Четох и за варианта с фасети, но не ми допада много  идеята да ми бъде изпилен зъба.

Понякога си го наричам Bluetooth - моето синьо зъбче ... Confused

Лека вечер Smile

Цитирай

Здравей, Мишелин.

До колкото мога да преценя по снимката зъбът повече червенее, но това може да е от самия фотоапарат. Оцветяването е сериозно, но според мен е поправимо. По други аналогични случаи, които съм имал си мисля, че може би все пак ще се наложи умъртвяване (или прелекуване, ако вече е умъртвен) на зъба. Пломбата може лесно да се подмени, но преди това ще се наложи да се направи и избелване.Във всички случаи бъдете сигурна, че скоро след това ще можете да се усмихвате широко без притеснения.
Относно фасетите - във вашия случай си мисля, че не е необходимо.  Smile
Цитирай

... тук имам един случай подобен на вашия, при който се наложи да коригираме оцветените централни резци, а освен това коригирахме и изкривяването на страничните.
http://venelinov.com/gallery_bg.php?page=gallery_list&ofs=2&lang=1
Цитирай

Здравейте, д-р Венелинов.

Имам желание да коригирам зъбите си, които са в доста окаяно състояние от гледна точка на визията им. Прилагам снимка, за да можете да добиете поне малка представа от вида им: http://img190.imageshack.us/img190/1501/img0036kew.jpg
Според Вас възможна ли е корекция с порцеланови фасети? Също и корекция на бели петънца по тях - чрез избелване?

Благодаря Ви много!
Хубав ден!
Цитирай

Здравейте,

да при вас може да се коригира захапката, но с брекети. Имате т.нар. кръстосана захапка при горния десен резец, а това е невъзможно да стане с порцеланови фасети.
Относно бялото петно на долните зъби то също може да се коригира. Има две възможности - Туут Мус - крем за реминерализация (след обработка на петното ще го мажете с този крем около 3 месеца и вероятно ще изчезне завинаги). Ако този метод е неуспешен, може да се използва бондинг само за корекция на петното.
Цитирай

Относно фасетите - във вашия случай си мисля, че не е необходимо.  Smile

Чудесно! Благодаря ви много!  Blush
Цитирай

newsm10
Цитирай

Д-р Венелинов,при такава кръстосана захапка на горен ляв резец,но който е доста по навътре от останалите зъби,след като не може с фасети няма ли начин да стане това с имплант,защото брекети няма да сложа. bouquet
Цитирай

искам да попитам стоматолозите във форума каква е трайността на бондинга и на фасетите и да благодаря за ценната информация, която споделяте тук.
Цитирай

Д-р Венелинов,при такава кръстосана захапка на горен ляв резец,но който е доста по навътре от останалите зъби,след като не може с фасети няма ли начин да стане това с имплант,защото брекети няма да сложа. bouquet
Добър ден! Защо ще унищожавате здрав орган(какъвто е зъбът,макар и в неправилна позиция) и на негово място да пставяте изкуствен? Ако твърдо сте решена да не слагате брекети,има др.начини да се коригира донякъде естетическия дефект. За съжаление ситуацията не дава големи възможности. Трябва да се използват хирургични техники за нивелиране на гингивалното ниво(червена естетика) и куп други подготовки и резултатът да не ви задоволява напълно. Ще ви пратя случай,аналогичен на вашия
Цитирай

Всичко е възможно, но представете си, ако бяхте бяхте болна от грип щяхте ли да се подложите на операция на белия дроб, само защото ще стане по-бързо? Rolling Eyes

Цитирай

Eто го по сложният начин за коригиране на дефекта
прhttp://195.149.248.189:8080/2009-06-02/84402913fa3a21b2651419b13aab55f1
преди
http://195.149.248.189:8080/2009-06-02/a14529f61e0f7b4ff94d5ba64beb8849
след
Цитирай

http://195.149.248.189:8080/2009-06-02/d57846642c141194c4a728279b0ee4e6
това е изходната ситуация
Цитирай

искам да попитам стоматолозите във форума каква е трайността на бондинга и на фасетите и да благодаря за ценната информация, която споделяте тук.

По литературни данни и при научни изследвания в лабораторни и клинични условия се цитират данни за бондинг средно 8-10 Годо., за фасети средно 15-25 год.
Моите наблюдения са за последните 5-6 год. Февруари бях на курс в Женева за бондинг при Dr. Didier Diestchi и той показа негови случаи проследени 14-15 год. във времето и изглеждащи прекрасно.
Dr. Galip Gurel, пък миналата година показа негови случаи с порцеланови фасети от преди 15-16 год.
Всичко зависи от пациента, доктора и материала (а и от малко късмет разбира се  Wink  )
Цитирай

По литературни данни и при научни изследвания в лабораторни и клинични условия се цитират данни за бондинг средно 8-10 Годо., за фасети средно 15-25 год.
Моите наблюдения са за последните 5-6 год. Февруари бях на курс в Женева за бондинг при Dr. Didier Diestchi и той показа негови случаи проследени 14-15 год. във времето и изглеждащи прекрасно.
Dr. Galip Gurel, пък миналата година показа негови случаи с порцеланови фасети от преди 15-16 год.
Всичко зависи от пациента, доктора и материала (а и от малко късмет разбира се  Wink  )
newsm10
Цитирай

Специалистите тук сте напълно прави,не си мислете че толкова искам да си извадя здравия зъб.Единственото което искам е премахване на проблема с цел оптимален резултат и красива усмивка:)
Цитирай

Специалистите тук сте напълно прави,не си мислете че толкова искам да си извадя здравия зъб.Единственото което искам е премахване на проблема с цел оптимален резултат и красива усмивка:)

Убеден съм, че не искате да си извадите зъба. Ето защо според мен най-добрия вариант е да си сложите брекети и така да наместите зъбите. Така хем ще имате здрави зъби, хем и ще се усмихвате на воля. Smile
Цитирай

Smile))Вие ми кажете на 24г бихте ли си сложили брекети?Smile Всъщност ще до bouquetйда при вас на консултация най-вероятно така че вие лично да ми кажете какви са решенията:)))
Цитирай

))Вие ми кажете на 24г бихте ли си сложили брекети? Всъщност ще до йда при вас на консултация най-вероятно така че вие лично да ми кажете какви са решенията:)))

Very Happy Very Happy Very Happy

Аз съм на 36 г. и вече 1,5 години съм с брекети. Канех се да го направя преди 4-5 години, но все се дърпах и отлагах със самоубеждението, че няма време, но сега знаете ли как са ми подредени хубаво зъбите (е има още да се доподреждат, но....). Изглеждат ето така:   newsm62
Цитирай

Аз искам да попитам след като се сложат фасети има ли увреждане на зъба под тях след като паднат или се счупят? Благодаря предварително !!! newsm78 newsm78 newsm78 Peace Peace Peace
Цитирай

Здравейте, на 20 години съм и имам немалък дефект на предните два зъба на горната челюст. Те са доста напред, което малко или много ме притеснява, не мога да се усмихна като хората. А и като говоря фъфля, не много, но все пак фъфля. Такъв съм от както се помня. От първи, до около 4-ти клас носих шини и то постоянно, но ефект нямаше (здрав зъб, здраво нещо). Интересно ми е какви са начините за коригиране на ченето ми, кой е най - ефективен и разбира се кой е и най - евтин. Прегледах доста форуми, изчетох и този, но на всякъде е пълно с предложения, хвалби, но и много термини, които не разбирам (ключително и на коригиращите средства).
Благодаря...
Цитирай

Аз искам да попитам след като се сложат фасети има ли увреждане на зъба под тях след като паднат или се счупят? Благодаря предварително !!! newsm78 newsm78 newsm78 Peace Peace Peace

Хубавата новина е, че фасетите не падат или се чупят просто така. Трябва да има причина. Ако все пак паднат, което не е нормално логично може да има увреждания по зъбите. За това добре избирайте вашия естетичен стоматолог.
Цитирай

Здравейте, на 20 години съм и имам немалък дефект на предните два зъба на горната челюст. Те са доста напред, което малко или много ме притеснява, не мога да се усмихна като хората. А и като говоря фъфля, не много, но все пак фъфля. Такъв съм от както се помня. От първи, до около 4-ти клас носих шини и то постоянно, но ефект нямаше (здрав зъб, здраво нещо). Интересно ми е какви са начините за коригиране на ченето ми, кой е най - ефективен и разбира се кой е и най - евтин. Прегледах доста форуми, изчетох и този, но на всякъде е пълно с предложения, хвалби, но и много термини, които не разбирам (ключително и на коригиращите средства).
Благодаря...

Единственият подходящ вариант за хора над 18 год. е наместване с брекети. Но не търсете най-евтиният вариант, защото много често се оказва двойно по-скъп от скъпите методи на лечение.
Цитирай

Поздравление за вас, д-р Тянков е много добър специалист. Не бива да съжалявате за цвета. Разликата между B1 и А1 е 1 тон. Почити не се вижда разлика.

Докторе, вие бихте ли потвърдили, че В1 е най-белия цвят?
 Аз си избирах скоро цвят за корони (не са готови) и избрах него, но не останах с впечатление, че е най-белия...
Предложи ми се избор между В1 и А2 и А2 ми се видя доста жълт.
А и ми казаха, че има съвсем друга скала за избелени зъби... Тоест би трябвало да има по-бял от В1.

Вие какво ще кажете?
Цитирай

Точно така! Има по-бели цветове от В1 и те са за избелени зъби. В стандартната скала(създадена преди ерата на избелените АМЕРИКАНСКИ зъби) няма по-светъл цвят,дори А1 леко жълтее. Но според мен и тези стойности от скалата са напълно достатъчно светли,за даизглеждат зъбите красиви и естествени. Почти винги прекалените неща се набиват на очи(освен ако това не е търсен ефект). Съветвам ви първо да проверите с временни конструкции(лекуващият стоматолог знае как) в устата как биха седели зъбите с В1 и ако не ви харесва,давайте с другата скала.
Цитирай

Благодаря...
Благодаря Ви

Единственият подходящ вариант за хора над 18 год. е наместване с брекети. Но не търсете най-евтиният вариант, защото много често се оказва двойно по-скъп от скъпите методи на лечение.
Цитирай

Д-р Тянков,
Много Ви благодаря за бързия отговор. Всъщност притеснението ми е, че В1 е прекалено бял цвят. Не бих си и помислила за скалата с избелените зъби.

Кажете ми вашето лично мнение относно цветовете В1, А1 и А2.
Сложиха ми някакъв уред в устата на другите зъби, който отчете естетвения ми цвят. На базата на това ми бяха предложени цветовете А2 или В1, от които аз избрах В1.

Сега въпросът ми е защо не ми бе показан А1, който би трябвало да е среден между двата? Вие сещате ли за някаква причина?
Именно за това искам мнението Ви за трите цвята!
Цитирай

Хубавата новина е, че фасетите не падат или се чупят просто така. Трябва да има причина. Ако все пак паднат, което не е нормално логично може да има увреждания по зъбите. За това добре избирайте вашия естетичен стоматолог.

Интересувах се от този вапрос,защото сам на 15 години и имам леко изкривяване на предните два зъба (около 2 мм) и точно тук прочетох за фасетите и исках да разбера нещо повече!Някой може ли да ми каже или посъветва какво да предприема за да имам хубава усмивка с прави зъби и вече да не ме е срам да се усмихвам! Embarassed Embarassed Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Confused Confused Confused Sad Sad Sad
Цитирай

Брекети-най-атравматично. За 15годишен пациент ще е грехота да се посегне на емайла на з.(освен ако няма алтернатива) yes
Цитирай

Д-р Тянков,
Много Ви благодаря за бързия отговор. Всъщност притеснението ми е, че В1 е прекалено бял цвят. Не бих си и помислила за скалата с избелените зъби.

Сложиха ми някакъв уред в устата на другите зъби, който отчете естетвения ми цвят. На базата на това ми бяха предложени цветовете А2 или В1, от които аз избрах В1.

Сега въпросът ми е защо не ми бе показан А1, който би трябвало да е среден между двата? Вие сещате ли за някаква причина?
Цветовете от скалата по VITA са усреднени ст-ти от почти всички срещани естествени зъбни нюанси. Най-често в нашата географска ширина се наблюдава цв. от "групата "на А. Те са с по-кафяв отенък,а тези от гр.на В- по-жълтеникав. Предполагам,че ви е предложен цв.А2,з-то той би изглеждал по-естествен. Най-лесно е да попитате стоматолога,който ви лекува.
Цитирай

Брекети-най-атравматично. За 15годишен пациент ще е грехота да се посегне на емайла на з.(освен ако няма алтернатива) yes

Благодаря за отговора!!!А колко време се носят брекетите? newsm78 newsm78 newsm78 smile3518 newsm70
Цитирай

Искам да попитам специалистите тук, какво биха  препоръчали за подобряване на усмивката ми
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8572870
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8572785
Както се вижда на снимките имам два зъба, които не са пораснали достатъчно,  единия от които е остър (не е пилен). Зъбите ми са здрави, имам само една пломба  която е назад. Искам да попитам дали със фасети ще може да се корегират точно тези два зъба. Благодаря!
Цитирай

Искам да попитам специалистите тук, какво биха препоръчали за подобряване на усмивката ми
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8572870
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8572785
Както се вижда на снимките имам два зъба, които не са пораснали достатъчно,  единия от които е остър (не е пилен). Зъбите ми са здрави, имам само една пломба която е назад. Искам да попитам дали със фасети ще може да се коригират точно тези два зъба. Благодаря!

До колкото мога да преценя се касае за т.нар. шиповиден страничен резец. Това е дефект в оформянето на зародиша. Има два метода за корекция - бондинг или фасета. Като прогноза и двата варианта ще изкарат дълги години, тъй като обикновено този зъб не се натоварва много при отхапване. Разбира се е много важно при прегледа да се прецени колко е мястото, за да се коригира зъба. Ако аз трябва да избирам за себе си  - бих избрал бондинг.
Цитирай

Д-р Тянков,

Цветовете от скалата по VITA са усреднени ст-ти от почти всички срещани естествени зъбни нюанси. Най-често в нашата географска ширина се наблюдава цв. от "групата "на А. Те са с по-кафяв отенък,а тези от гр.на В- по-жълтеникав. Предполагам,че ви е предложен цв.А2,з-то той би изглеждал по-естествен. Най-лесно е да попитате стоматолога,който ви лекува.

Благодаря!
Да, ще го попитам, но се убеждавам, че трябва да се ходи с предварително проучена информация при лекар/зъболекар.
Ако аз знаех тогава, че В1 е най-белия цвят щях да се позамисля дали ще избера него. И едва после научих от тук колко цвята е скалата и кой какъв е.
Просто смятам, че съм ощетена откъм информация, затова я търся от тук.

А между другото кой цвят от светлите  е с най-добра транспарентност когато става въпрос за мост?
Цитирай

Не е нужно да вините стоматолога,з-то не винаги пациентът трябва да знае всички подробности(ако той самия не пожелае). Ако преценката му е била такава,доверете му се. А и нали няма да с завършат докрай конструкциите,докато не се харесате... Впрочем,в разцветката по VITA има още 2 групи-в сивата и розовата гама. Могата да се правят комбинации м-у тях. Транспарентност за моста е нужен точно толкова,колкото я има и по оригиналните симетрични з.... Това вече може да прецени и зъботехника. Лек ден!
Цитирай

Много Ви благодаря д-р Венелинов за бързия отговор и компетентното мнение bouquet
Цитирай

Много Ви благодаря д-р Венелинов за бързия отговор и компетентното мнение bouquet

Very Happy
Цитирай

Здравейте,
и аз имам въпрос към специалистите. Имам проблем с предните два зъба частично пломби са и се интересувам от луминиири (като по-щадящ метод), дали е възможно да се приложат в моя случай. Нямам желание да слагам фасети заради изпилването, но и незнам дали е възможно след като зъбите са пломбирани. Надявам се снимките да са достатъчно ясни.
http://www.album.bg/mdita/images/17008382/
http://www.album.bg/mdita/images/17008381/
Цитирай

Здравейте,
и аз имам въпрос към специалистите. Имам проблем с предните два зъба частично пломби са и се интересувам от луминиири (като по-щадящ метод), дали е възможно да се приложат в моя случай. Нямам желание да слагам фасети заради изпилването, но и незнам дали е възможно след като зъбите са пломбирани. Надявам се снимките да са достатъчно ясни.
http://www.album.bg/mdita/images/17008382/
http://www.album.bg/mdita/images/17008381/

Уви, според сайта със снимките: Нямаш права за разглеждане на снимката.
Цитирай

Извинявам се, вече би трябвало да имате достъп до снимките.
Цитирай

Добър ден! Ако искате максим.щадящо лечение,бих ви препоръчал добра директна реставрация. При вашият случай тънки фасети няма да могат да се изработят,з-то ще прозира старото изграждане. Лек ден!
Цитирай

Благодаря за отговора, надявах се да има и друг вариант, но за съжаление няма да стане.
Цитирай

Здравейте, бихте ли ми казали, в кой град изработват фасети,тип Lumineers, и при тях нужно ли е изпиляване на зъба - отнася се за предните два горни ресци. Благодаря за отделеното време!
Цитирай

А също така, фасетите Lumineers така наречените "светулки" са?
Цитирай

А също така, фасетите Lumineers така наречените "светулки" са?

Да, точно това са светулките. Не се изисква пилене на зъбите за тях. В София със сигурност ги правят в няколко кабинета, а също Пловдив, Варна.
Цитирай

А като материал- същите като фасетите ли са??
Издръжливи ли са или по - лесно се чупях, отлепят и въобще деформират по някакъв начин от фасетите?
Ако имам възможност да сложа "светулки", вместо фасети, поради неголям проблем на резците, бихте ли ми препоръчали да си поставя прословутите светулки или е по - добре с фасети?
 А на каква цена вървят, около тази на фасетите ли?
И още нещо - ако паднат, вследствие на лепилото, което се използва, зъба има ли неестетичен вид. При мен по голямата част от зъба е с фотополимер (не съм сигурна така ли се казваше пломбата), добре са направени, но понякога в границата между зъба и фотополимера се събира някакво оцветяване като реска и не е особено приятно, а и освен това ми писна да ходя на зъболекар често заради този проблем.
Но мисля, че тези светулки са много подходящи, понеже зная, че изпиляването на зъба за фасети е необратимо, а с lumineeers този момент го няма!
Благодаря!

В интернет намерих това видео за http://www.youtube.com/watch?v=qGXp1DJ4SwQ Lumineers - към 03:20 минута е поставенето им, изглеждат много естествени и красиви!
Дано и в България могат да ги правят толкова успешно...
« Последна редакция: Четв., 03 Септ. 2009, 13:16 от DiVaChKaTa »
Цитирай

А като материал- същите като фасетите ли са??
Издръжливи ли са или по - лесно се чупях, отлепят и въобще деформират по някакъв начин от фасетите?
Ако имам възможност да сложа "светулки", вместо фасети, поради неголям проблем на резците, бихте ли ми препоръчали да си поставя прословутите светулки или е по - добре с фасети?
 А на каква цена вървят, около тази на фасетите ли?
И още нещо - ако паднат, вследствие на лепилото, което се използва, зъба има ли неестетичен вид.

Светулките се изработват от керамика или от фотополимер, както и фасетите. Основната разлика е в дебелината, която при светулките е около 0,5 мм и по тази причина за поставянето им не се изисква препариране на зъбите, т.е. лепчт се върху зъба директно. Ако има възможност и със светулки ще се постигне желания ефект, разбира се, че препоръчвам светуките. Цените варират значително в зависимост от зъболекаря и от лабораторията, но като цяло са около цената на фасетите и малко повече. Ако паднат светулките и не се залепят същите или нови се отстраняват остатъците от цимента и нямат неестетичен вид, но е възможно да се появявт бели петна по зъбите, следствие на използваната киселина при лепенето им.
Цитирай

Благодаря,Зара!
А бихте ли ми препоръчали някой наистина добър естетичен стоматолог в София? Но имам и друго притеснение - дори стоматологът да е мн добър, откъде ще знам, че работи със талантливи зъботехници, които ще ми направят наистина качествени и красиви "светулки" или порцеланови фасети??
Цитирай

Можете да се консултирате с -р Тянков, който също пише във форума. Аз съм виждала негови работи и на зъботехникът му и са много добри. Беше публикувал един случай с фасета, мисля, само на един от централните резци и изпълнението беше перфектно. Ако решите да търсите друг стоатолог, хубаво е предварително да видите случай на зъботехникът му и тогава да преценявате.
Цитирай

Зара, bouquet Лек колегиален реверанс.....
Цитирай

Здравейте, Зара и Д-р Тянков! Писах преди време в темата. Случаят ми е следният:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=297645.msg11400741#msg11400741

Понеже Д-р Венелинов ми беше отговорил, че проблемът ми би се разрешил с евентуално избелване, дали може да се премине към тази процедура преди да са "излекувани" другите зъби? Имам 2-3 кариеса.

Оказа се, че зъбът е умъртвен.  Confused
Бихте ли ми дали ваши координати? Прекалено много го отлагам това посещение, а проблемът ми пречи не само да се усмихвам, а и да говоря нормално.  Confused

Желая ви хубав ден!
« Последна редакция: Съб., 05 Септ. 2009, 12:00 от Мишелин »
Цитирай

Здравейте, искам да попитам,  ако ще си поставям "светулки" преди това мога да използвам Opalescence (домашно избелване), имайки предвид, че имам фотополимер на централните горни резци? Аз смятам, че преди да си поставя светулки, зъбите ми ще бъдат избелени в зъболекарския кабинет, но , въпреки това, ако използвам преди това Opalescence вкъщи, ще се получи ли разминаване на цветовета на зъбите ми - чувала съм, че фотополимерите не могат да се третират с избелващи препарати, остават си същите на цвят??
И още нещо, след избелванети ми в зъболек.кабинет и поставянето на "светулките", мога ли да използвам и след това Opalescence вкъщи ,защото се страхувам, че след време цвета на истинските ми зъби може да се промени, колкото и да си мия зъбите с качествени пасти, и ще се получи грозно разминаване в цветовете на зъбите ми , били те истинските или керамичните?
  А също, откъде мога да си набавя тази система за избелване и каква е процедурата - отпечатъци от зъбите ли се вземат?
Благодаря за отговорите!
Цитирай

Здравейте, Зара и Д-р Тянков! Писах преди време в темата. Случаят ми е следният:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=297645.msg11400741#msg11400741

Понеже Д-р Венелинов ми беше отговорил, че проблемът ми би се разрешил с евентуално избелване, дали може да се премине към тази процедура преди да са "излекувани" другите зъби? Имам 2-3 кариеса.

Оказа се, че зъбът е умъртвен.  Confused
Бихте ли ми дали ваши координати? Прекалено много го отлагам това посещение, а проблемът ми пречи не само да се усмихвам, а и да говоря нормално.  Confused

Желая ви хубав ден!
Ако не искате да промените изцяло цвета на зъбите си,използвайки някоя от техниките за избелване,то промяната на цвета  на умъртвения централен резец може да става паралелно с лечението на кариесите. Когато(ако) се постигне желаният резултат,просто спирате избелващата процедура. Но ако не сте  задоволена от резултата,може да се приложат др.приоми от консервативната или ортопедичната стомат-я.
Цитирай

Можете да ги избелите, изборът на система си зависи от вас. Две седмици след приключване на избелването е хубаво да се подменят старите пломби в съответствие с цвета на избелените вече зъби и след това да се поставят светулките. След това се изисква добра орална хигиена и посещения за почистване и полиране на зъбите на 6 месеца в стоматологичен кабинет. Това до голяма степен гарантира запазването на цвета на зъбите за по-дълго време.
Цитирай

Можете да ги избелите, изборът на система си зависи от вас. Две седмици след приключване на избелването е хубаво да се подменят старите пломби в съответствие с цвета на избелените вече зъби и след това да се поставят светулките. След това се изисква добра орална хигиена и посещения за почистване и полиране на зъбите на 6 месеца в стоматологичен кабинет. Това до голяма степен гарантира запазването на цвета на зъбите за по-дълго време.

БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!
Но мисълта ми е, дали ако не правя това домашно избелване и при посещението ми при зъболекаря за поставянето на светулкие бъдат избелени зъбите ми при него, ще се получи ли по - слабо избелване, отколкото ако съм го правела в къщи докато свърши процедурата по избелването (не съм наясно колко седмици се прави в домашни условия)?
А и ако не го направя вкъщи, а преди поставянето на светулките, това ще затрудни ли зъболекаря от гледна точка на това, че ще трябва да ми сложи нови, по - бели пломби  преди да поставим светулките и така ще удължа работата по зъбите си?
Благодаря!
Цитирай

Здравейте, а какви са отзивите за избелване на зъбите чрез Beautiful White , отстъпва ли в пъти пред Opalescence (домашно избелване) (независимо дали дневно или нощно)?????? Просто попаднах на интернет - страницата на тази система за избелване, а тук, във форума, прочетох впечатления само за избелване с Opalescence (за дом.избелване ме интересува).
Благодаря за отговорите!Хубав ден!
Цитирай

Зара, Д-р Тянков, благодаря за заделеното време! Peace
Цитирай

Здравейте, а какви са отзивите за избелване на зъбите чрез Beautiful White , отстъпва ли в пъти пред Opalescence (домашно избелване) (независимо дали дневно или нощно)?????? Просто попаднах на интернет - страницата на тази система за избелване, а тук, във форума, прочетох впечатления само за избелване с Opalescence (за дом.избелване ме интересува).
Благодаря за отговорите!Хубав ден!
Принципът на действие на избелващите с-ми е един и същ. Активн.агент е карбамиден или водороден пероксид. Всичко останало е въпрос на проценти и активатори. Така,че ако вашият начин на избелване работи,продалжавайте с него(стига да е професионална с-ма). Аз лично предпочитам DISKUS DENTAL/acp,просто з-то съм свикнал с нея,знам какво да очаквам и......з-то съм я тествал в-у себе си.
Цитирай

Ами аз нямам мой начин на избелване, понеже до сега никога не съм си избелвала зъбите и сега се лутам между различните системи за избелване, търсейки най - добрата.
Разкъсвам се между Opalescence (домашно изб.,дневно или нощно), Beautiful White и DISKUS DENTAL - което за първи път чувам, просто във форума не съм го срещала.
Моля Ви, кажете ми кое е най - щадящо емайла, но и най - ефективно, Opalescence ли??
А Каква е цената на DISKUS DENTAL и каква е процедурата?
Цитирай

Ето малко инфо за Discus dental. Тук може да научите повечко:  WWW.DISCUSDENTAL.COM                                                                                 
Цитирай

Зъболекарката ми предпоръча порцеланови коронки(не знам така ли правилно се наричат),като каза,че ,,светулките,,не са достатъчно трайни,скъпи са и след няколко месеца се чупят.
Как ще коментирате д-р Трайанков?
Цитирай

Зъболекарката ми препоръча порцеланови коронки(не знам така ли правилно се наричат),като каза,че ,,светулките,,не са достатъчно трайни,скъпи са и след няколко месеца се чупят.
Как ще коментирате д-р Тянков?

Позволявам си да ви отговоря вместо д-р Тянков, но съм убеден, че и той мисли като мен....
Добре изработените светулки и залепени, спазвайки точно всички инструкции за това, имат много дълъг живот. Ако приемем, че те са един вид фасети без изпиляване това означава, че ще могат да издържат в устата 15-25 год.
Разбира се всички легенди, за това, че не трябва да отхапвате с тези зъби, че се разлепят лесно, че се чупят са силно преувеличени и неверни. Ако беше така, тогава нямаше да правим и корони от порцелан, защото те също "лесно" могат да се счупят. Нали са от същия материал (апропо порцелана за чиниите е абсолютно същия, а те не се чупят като ги търкате с лъжицата, вилицата и ножа).
Цитирай

Уважаеми стоматолози, бихте ли могли да ми отговорите дали счупен зъб,
от който  част - около 1/4 според мен от площта на целия зъб,  разположена откъм бузата,
е запазена, а останалото усещам по-дълбоко от нивото на венеца,
ще може да се възстанови? Кой би бил най-подходящият метод?
Доколкото ми е известно за коронка трябва основа, а аз като че
ли няма да имам достатъчно...

И бихте ли ми препоръчали стоматолог в Стара Загора?
На лични, естествено. Благодаря предварително!
« Последна редакция: Съб., 19 Септ. 2009, 01:27 от мамма_Б »
Цитирай

Зависи каква е причината за това състояние на зъба,къде в съзъбието се намира,как е лекуван преди счупването и т.н. На рентгенова снимка ще може да се прецени дали дълбочината на фрактурата  позволява надеждно изграждане. Доста често късметът е на страната на пациента и след адекватни лечебни мерки се постига задоволителен резултат. Късмет! :2thumbsup
Цитирай

Здравейте отново!
Преди време писах за вътрешно избелване на умъртвен зъб. Отговорихте ми, че се прави ре-лечение на зъба (каналите) и едва тогава се минава към избелването с избелващия гел. Възможното ли е повторното лечение на зъба да стане за време под 10 мин? Нормално ли е зъбът да боли (при условие, че е умъртвен)?  Confused
Благодаря за отговорите!  Confused
Цитирай

Здравейте отново!
Преди време писах за вътрешно избелване на умъртвен зъб. Отговорихте ми, че се прави ре-лечение на зъба (каналите) и едва тогава се минава към избелването с избелващия гел. Възможното ли е повторното лечение на зъба да стане за време под 10 мин? Нормално ли е зъбът да боли (при условие, че е умъртвен)?  Confused
Благодаря за отговорите!  Confused

Не е възможно едно ре-лечение да продължи толкова кратко, ако се използват съвременнитете методи на ендодонтията. Най-малкото протокола за промивки е към десетина минути. Освен това съвременното лечение предполага и използването на кофердам, това също отнема време. Болка е възможно да има и причините за нея са различни, могат да се коментират едва след клинична оценка на състоянието на зъба.
Цитирай

Записвам се тук!
Скоро ще сменяме за 3-ти път шините на дъщеря ми,и когато имам време ще поогледам да не повтарям вече задавани въпроси Rolling Eyes.
Аз скоро ще "обличам" предни зъби,но при все че средствата ми затова са ограничени сериозносе замислям да ида при познати в Сф. newsm78.
Много изпатихме със стоматолози и зъботехници в близките 3 града,но това са подробности може би просто не сме попадали на читави ooooh!.Та записвам да почета малко някога... Rolling Eyes
Цитирай

Искам да попитам:ако малка част от фесетата е счупена(отлюспена) може ли да се поправи,без да се сваля фесетата или трябва да се смени направо?
Цитирай

Добър ден! Теоретично може да се коригират малки фрактури на фасети,но зависи от мястото на счупване и причината. Прави се със специален композит и съответната прецизна техника на изпълнение от лекуващия. Понякога това не е възможно и следва да се изработи нова. Sad
Цитирай

Здравейте!
Бих искала да попитам, какво трябва да се направи по моите зъби, за да се оправят...Имала съм 3 шини, но много ме боляха зъбите, а и бях малка и нямах воля да ги нося. Забелязвам ,че с времето единият преден зъб щръква все повече напред, а другият се изтърква и става все по-къс.
http://media.snimka.bg/5100/016455832.jpg
Цитирай

Това състояние налага много сериозно отношение от Ваша страна. Лечението с брекети ще доведе до желания резултата, но трябват много търпение и постоянство.
Цитирай

Здравейте,

Имам проблем с долните 4 резеца - между тях има разстояния по половин милиметър, възможно ли е да бъдат затворени посредством бондинг? А добра идея ли е да се "слеят" междузъбните пространства с пломби така, че да няма НИКАКВО разстояние между тях?
Цитирай

Здравейте,

Имам проблем с долните 4 резеца - между тях има разстояния по половин милиметър, възможно ли е да бъдат затворени посредством бондинг? А добра идея ли е да се "слеят" междузъбните пространства с пломби така, че да няма НИКАКВО разстояние между тях?

Ако е половин милиметър, е възможно да се затвори с бондинг.
Цитирай

Здравейте!
Горните ми три предни зъба са счупени, в момента са изградени, но изобщо не ги харесвам, защо много се различават от останалите, а също така се вижда границата на счупването и изграждането. Какво ще ме посъветвате да направя?
Цитирай

Добер ден! Би могло да се изработят нови по-добри директни реставрации. Има вече достатъчно добра практика в тази област.... При големи дефекти,обширни уч-ци с вторичен кариес,големи аномалии в цвета, бих препоръчал керамични фасети.
Цитирай

Благодаря Ви за бързия отговор!
Възможно ли на лични да получа информация от вас за ориентировъчна цена?
Цитирай

Здравейте отново.

Възможно ли е разстояние между долни резци да се затвори като се "слепят" с бяла пломба двата зъба? т.е. да няма НИКАКВО разстояние и двата зъба да са сляти. Добра ли е идеята и също така устойчива ли ще бъде подобна конструкция?
Цитирай

Здравейте отново.

Възможно ли е разстояние между долни резци да се затвори като се "слепят" с бяла пломба двата зъба? т.е. да няма НИКАКВО разстояние и двата зъба да са сляти. Добра ли е идеята и също така устойчива ли ще бъде подобна конструкция?

В природата слепване на два зъба (т.е. да няма никакво разстояние между тях) се среща изключително рядко като АНОМАЛИЯ. ДА се имитира подобна патология ще доведе до зараждане на други аномалии, които ще дадат отражение върху здравето на зъбите ви.
Така, че отговорът е категорично "НЕ"!
Цитирай