Порцеланови фасети - 2

  • 216 388
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • Varna
  • Мнения: 264
Да Peaceна Иванина наистина са страхотни,доста се интересувах каде са правени но така и не разбрах. newsm78
      Мога ли само да попитам каква е цената на иплантанта д-р Венелинов защото все отлагам и то най-вече от страх че резултатите няма да оправдаят очакванията ми:)))

# 76
  • София
  • Мнения: 2 044
Може ли някой да ми разясни накратко как се поставят фасетите?Изпиляват се твоите зъби и се залепят изкуствени?Така ли е?Има ли опасност да ти падне фасета или да се отлепи?Болезнено ли е много ?Колко струва?
На мен лично ми харесват фасетите на Иванина. newsm78
Да пилят се твойте зъби,отгоре се лепят фасетите.На мен онзи ден ми се счупи едната,и си поръчах нова.Иначе не е болезнено,защото винаги ми слагат упойка

# 77
  • Мнения: 5 622
Аз искам да знам какво означава гаранцията, която стоматолога дава за фасетите/короните? Тоест ако ми кажат, че фасетите имат трайност 20 години, приемам това като гаранция, която покрива какво, ако да речем се счупи фасета/коронката?

Защото ето, случва се така, че понякога се чупят. Ясно е, че едва ли е, защото си си ударил зъба или си ял камъни..Просто се случва. И тогава какво следва? Правят се нови и плаща кой?  Thinking

Същото важи и за светулките, нали? Гаранция 20 години, но се отлепва/пада да речем и какво става?

Дано има кой да отговори на питането ми, което смятам е особено важно, особено когато се дават толкова пари.......

# 78
  • Varna
  • Мнения: 264
всъщност какво представляват светулките? newsm78

# 79
  • Мнения: 660
Така бих искала да се допитам и аз до професионалистите-стоматолози тук.
Проблема ми е следният,предните ми втори резци горе са кривички,поради грешка на училищната ми зъболекарка,извади ми млечните много рано,без нужда.От там се изместиха гнездата им и другите ги избутаха,макар,че стоматоложката при коятопоследно бях на визитация ми каза,че е възможно проблема да е и от многото мъдреци които са ми излезнали и те да са избутали зъбите и поизкривили тези 2 зъба.Аз я помолих да ги облечем и по този начин да се прикрие този недостатък,който ужасно ме дразни,дори не се усмихвам вече.Тя ми отказа категорично,че зъби които са здрави,само имат малки пломби отзад няма да пили и да пипа и е трудно да се изработи зъба така,че да се намести и да изглежда прав и перфектен.След силни молби поне единият,който е по-крив и на всичкото отгоре има изваден нерв и ми синее леко да бъде облечен,тя пак ми отказа..Сигурно го обясних много неясно,но се надявам да ме разберете.
Да,но аз лятото ще бъда булка,е кажете ми как да се  усмихвам с тези криви зъбчета,които уж ми били чара според нея.Та питам възможно ли е обличане поне на 1 ят по-кривичкия,говоря за металокерамика,не фасети и да си го направят прав и перфектен.И колко струва металокерамиката за 1 зъб при това положение.Надявам се на отговор,че ми е голяма комплекс и мъка тези криви предни 2 зъба.Благодаря Ви предварително за отговора.   bouquet

# 80
  • София
  • Мнения: 577
Ами, не е добра идея, тъй като ще се наруши остта на предаване на налягането, т.е. короната ще е под ъгъл спрямо корена. Най-добре е да сложите брекети, но няма да се реши проблема до сватбата Ви. Консултирайте се със специалист по естетична стоматология, възможно е да се намери компромисно решение.

# 81
http://plovdent.com/files/zabavno/z015.jpg Здравейте ! Имам проблем с тези зъби (вижте линка) ...значи с този който е вдясно на този с борчето  Whistling и симетричния на него, сиреч наляво през един от борчето. Та те са ми по назад от другите. Криви. Самите зъби и тези до тях са здрави ...какви варианти според вас могат да се предприемат ? Аз си мисля за тези имплантанти , най добре ми звучат и даже съм готов да вадя тея здравите ако трябва...знам че нищо не може да се сравнява с здравия зъб, ама...всъщност нищо не знам затова пиша тук ако може да ми дадете съвети. Ако приемем че са доста изкривени да ми кажете с разни шини ли брикети ли какво беше там  Shocked или не знам какво какви периоди от време отнемат ? И могат ли да се поставят щини само от задната страна ,т.е. да не се виждат. От тези които са с камъчета отпред дето се слагат ама да са отзад. Като на някой селянче ми е коментара  bowuu но карай да е весело хумура да става  Flutter . благодаря Ви предварително ! Давайте идей ;]

# 82
Здравейте ! На 18 години съм и преди 9 години счупих предните си два зъба (горните).Фото-полимерът с който бяха изградени зъбите ми вече потъмня,полилавя  #Crazy  а и преди година се отчесна парченце от единия от зъбите ми. Накратко вече са за смяна  Rolling Eyes Та искам да помоля за съвет как да постъпя? Изчетох доста мнения и най-подходящия вариант засега ми се струват фасетите,но разбрах че е наистина трудно да се намери специалист които да извърши поставянето и изработката качествено  Rolling Eyes Аз съм от Стара Загора и ще съм благодарна ако ме насочите към някой специалист, който би могъл да се справи  Wink дори и да не от стз

# 83
  • Мнения: 49
Хайде и аз да питам нещо...задължително ли е пиленето на зъбите при поставяне на фасети? Зъбите на приятелят ми са малки и с разстояние един от друг, но пък са здрави и бели...И ще е жалко да си изпили здравите зъби, само заради фасетите  Rolling Eyes А има ли друго решение на този "проблем"? Брекети или ? Rolling Eyes


И още нещо...за тези снимки от сйата на д-р Венелинов:
http://www.venelinov.com/images/113_1.jpg
http://www.venelinov.com/images/113_3.jpg

Това възстановяване  има ли нещо общо с бялата пломба или са съвсем различни неща? Имам стари метални и искам да си ги сменя и зъбите ми да изглеждат естествено, но май с бяла пломба не се постига този ефект....или греша?

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 14:33 от ooofff

# 84
  • София
  • Мнения: 1 220
И аз много се чудя какво да правя. Искам да си избеля зъбите, те по принцип са ми що годе равни и прилични. За съжаление единия ми преден горен зъб е изграден и със щифт, защото го счупих преди доста години. И така, сега си ходя с него, а той е потъмнял половината нали му извадиха нерва заради щифта. Така и не се решавам, какво да правя с моите зъби, а този грозен преден зъб ме дразни страшно много. Чудя се дали фасетите са добър вариант за него или да слагам коронка  newsm78

# 85
  • София
  • Мнения: 577
Хайде и аз да питам нещо...задължително ли е пиленето на зъбите при поставяне на фасети? Зъбите на приятелят ми са малки и с разстояние един от друг, но пък са здрави и бели...И ще е жалко да си изпили здравите зъби, само заради фасетите  Rolling Eyes А има ли друго решение на този "проблем"? Брекети или ? Rolling Eyes


И още нещо...за тези снимки от сйата на д-р Венелинов:
http://www.venelinov.com/images/113_1.jpg
http://www.venelinov.com/images/113_3.jpg

Това възстановяване  има ли нещо общо с бялата пломба или са съвсем различни неща? Имам стари метални и искам да си ги сменя и зъбите ми да изглеждат естествено, но май с бяла пломба не се постига този ефект....или греша?

Имат общо с "белите" пломби. Материалът, който се използва е фотополимеризиращ. Това е художествена реставрация - многослойно възстановяване на загубени твърди зъбни тъкани, съобразено с всички естетични и биомиметични принципи, с материали най-близки по качествата до тези на естествените емайл и дентин и точно повтарящи зъбната анатомия. Практикува се от специално обучени дентални лекари в клиники, адаптирани в техническо отношение към естетичните изисквания. Нямат лимит във времето. Пломбата не решава въпроса. Пломбата е общодостъпно възстановяване на загубени твърди зъбни тъкани чрез еднослойна техника; в домена на всеки общопрактикуващ стоматолог, отнема около 30 минути.


И аз много се чудя какво да правя. Искам да си избеля зъбите, те по принцип са ми що годе равни и прилични. За съжаление единия ми преден горен зъб е изграден и със щифт, защото го счупих преди доста години. И така, сега си ходя с него, а той е потъмнял половината нали му извадиха нерва заради щифта. Така и не се решавам, какво да правя с моите зъби, а този грозен преден зъб ме дразни страшно много. Чудя се дали фасетите са добър вариант за него или да слагам коронка  newsm78

Трябва да се прелекува въпросния зъб. След това да се премахнат оцветените тъкани и накаря да се направи т. нар. художествена реставрация. Това е най-щадящия вариант.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 220
Цитат
И аз много се чудя какво да правя. Искам да си избеля зъбите, те по принцип са ми що годе равни и прилични. За съжаление единия ми преден горен зъб е изграден и със щифт, защото го счупих преди доста години. И така, сега си ходя с него, а той е потъмнял половината нали му извадиха нерва заради щифта. Така и не се решавам, какво да правя с моите зъби, а този грозен преден зъб ме дразни страшно много. Чудя се дали фасетите са добър вариант за него или да слагам коронка  newsm78

Трябва да се прелекува въпросния зъб. След това да се премахнат оцветените тъкани и накаря да се направи т. нар. художествена реставрация. Това е най-щадящия вариант.

Благодаря много за отговора.
А бихте ли ми препоръчали добър специалист за София. Също така  ако може грубо да ме ориентирате в сумата, която би отишла за такова лечение и реставриране. Мерси предварително  Peace

# 87
  • Мнения: 764
А как стои въпроса с чуствителността на зъбите след изпиляването  и преди слагането на фасетите,защото като се изпилят зъбите ,те стават по-чуствителни на студено,топло.... newsm78.Стоматолозите да кажат...

# 88
  • Мнения: 4 275
Редакрирам се, за да прочета нзаад, после ще задам въпроса Simple Smile

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 19:22 от Мишелин

# 89
Здравейте и от мен. От месец вече следя темата, не съм правила коментари..дори не се бях регистрирала. Всъщност благодарение на всички вас и на лекарите на форума се реших най-сетне да направя нещо по подов усмивката си))) Проблемът ми е като на Анаморф и на petkata (криви зъбки - 2та втори резци са назад. Единият много по-крив от другия). Забелязах, че тяхните въпроси останаха без отговор и това всъщност ме мотивира да се включа в темата.

Аз също от години бягам по зъболекари, носила съм въпросните "скоби" (едно време бреки като сегашните нямаше и моите бяха от тези, с "ченето")..но се оказа, че 3 години са отишли на вятъра..по грешка на ортодонта ми  Confused
Както и да е, повече така и не ги сложих.

Преди 3 дена ходих стоматолог, препоръчан ми горещо (търсих тук да намеря координати на някой в Пловдив, но аз поне не видях).
Няма да ви описвам колко бях щастлива като ми показа (на отливка от зъбите ми, с восък..) как могат да ми променят усмивката Hug  До 3 седмици ще имам нови хубави зъбки!!  Grinning За случая ще ми поставят 3 фасети и една коронка на горните 4 зъбчета (тези, които са най-отпред).
Ако се интересувате мога да сложа снимки преди и след...но след като всичко е готово. Казаха, че няма да боли, с упойка ще го правят. И че две седмици ще ходя с някакви временни фасети, докато "истинските" са готови.
Опитвам се да кажа, че след като моите подлежат на интервенция...то какво остава за хора с много по-малко проблемни зъбки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт