Порцеланови фасети - 2

  • 216 476
  • 760
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9
Извинявам се, вече би трябвало да имате достъп до снимките.

# 151
  • Мнения: 98
Добър ден! Ако искате максим.щадящо лечение,бих ви препоръчал добра директна реставрация. При вашият случай тънки фасети няма да могат да се изработят,з-то ще прозира старото изграждане. Лек ден!

# 152
  • Мнения: 9
Благодаря за отговора, надявах се да има и друг вариант, но за съжаление няма да стане.

# 153
  • гр. Плевен
  • Мнения: 3
Здравейте, бихте ли ми казали, в кой град изработват фасети,тип Lumineers, и при тях нужно ли е изпиляване на зъба - отнася се за предните два горни ресци. Благодаря за отделеното време!

# 154
  • гр. Плевен
  • Мнения: 3
А също така, фасетите Lumineers така наречените "светулки" са?

# 155
  • София
  • Мнения: 577
А също така, фасетите Lumineers така наречените "светулки" са?

Да, точно това са светулките. Не се изисква пилене на зъбите за тях. В София със сигурност ги правят в няколко кабинета, а също Пловдив, Варна.

# 156
  • гр. Плевен
  • Мнения: 3
А като материал- същите като фасетите ли са??
Издръжливи ли са или по - лесно се чупях, отлепят и въобще деформират по някакъв начин от фасетите?
Ако имам възможност да сложа "светулки", вместо фасети, поради неголям проблем на резците, бихте ли ми препоръчали да си поставя прословутите светулки или е по - добре с фасети?
 А на каква цена вървят, около тази на фасетите ли?
И още нещо - ако паднат, вследствие на лепилото, което се използва, зъба има ли неестетичен вид. При мен по голямата част от зъба е с фотополимер (не съм сигурна така ли се казваше пломбата), добре са направени, но понякога в границата между зъба и фотополимера се събира някакво оцветяване като реска и не е особено приятно, а и освен това ми писна да ходя на зъболекар често заради този проблем.
Но мисля, че тези светулки са много подходящи, понеже зная, че изпиляването на зъба за фасети е необратимо, а с lumineeers този момент го няма!
Благодаря!

В интернет намерих това видео за http://www.youtube.com/watch?v=qGXp1DJ4SwQ Lumineers - към 03:20 минута е поставенето им, изглеждат много естествени и красиви!
Дано и в България могат да ги правят толкова успешно...

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 13:16 от DiVaChKaTa

# 157
  • София
  • Мнения: 577
А като материал- същите като фасетите ли са??
Издръжливи ли са или по - лесно се чупях, отлепят и въобще деформират по някакъв начин от фасетите?
Ако имам възможност да сложа "светулки", вместо фасети, поради неголям проблем на резците, бихте ли ми препоръчали да си поставя прословутите светулки или е по - добре с фасети?
 А на каква цена вървят, около тази на фасетите ли?
И още нещо - ако паднат, вследствие на лепилото, което се използва, зъба има ли неестетичен вид.


Светулките се изработват от керамика или от фотополимер, както и фасетите. Основната разлика е в дебелината, която при светулките е около 0,5 мм и по тази причина за поставянето им не се изисква препариране на зъбите, т.е. лепчт се върху зъба директно. Ако има възможност и със светулки ще се постигне желания ефект, разбира се, че препоръчвам светуките. Цените варират значително в зависимост от зъболекаря и от лабораторията, но като цяло са около цената на фасетите и малко повече. Ако паднат светулките и не се залепят същите или нови се отстраняват остатъците от цимента и нямат неестетичен вид, но е възможно да се появявт бели петна по зъбите, следствие на използваната киселина при лепенето им.

# 158
  • гр. Плевен
  • Мнения: 3
Благодаря,Зара!
А бихте ли ми препоръчали някой наистина добър естетичен стоматолог в София? Но имам и друго притеснение - дори стоматологът да е мн добър, откъде ще знам, че работи със талантливи зъботехници, които ще ми направят наистина качествени и красиви "светулки" или порцеланови фасети??

# 159
  • София
  • Мнения: 577
Можете да се консултирате с -р Тянков, който също пише във форума. Аз съм виждала негови работи и на зъботехникът му и са много добри. Беше публикувал един случай с фасета, мисля, само на един от централните резци и изпълнението беше перфектно. Ако решите да търсите друг стоатолог, хубаво е предварително да видите случай на зъботехникът му и тогава да преценявате.

# 160
  • Мнения: 98
Зара,  bouquet Лек колегиален реверанс.....

# 161
  • Мнения: 4 275
Здравейте, Зара и Д-р Тянков! Писах преди време в темата. Случаят ми е следният:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=383603&pid=12609924
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=383603&pid=12609924

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297645.msg11400741#msg11400741

Понеже Д-р Венелинов ми беше отговорил, че проблемът ми би се разрешил с евентуално избелване, дали може да се премине към тази процедура преди да са "излекувани" другите зъби? Имам 2-3 кариеса.

Оказа се, че зъбът е умъртвен.  Confused
Бихте ли ми дали ваши координати? Прекалено много го отлагам това посещение, а проблемът ми пречи не само да се усмихвам, а и да говоря нормално.  Confused

Желая ви хубав ден!

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 12:00 от Мишелин

# 162
  • гр. Плевен
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да попитам,  ако ще си поставям "светулки" преди това мога да използвам Opalescence (домашно избелване), имайки предвид, че имам фотополимер на централните горни резци? Аз смятам, че преди да си поставя светулки, зъбите ми ще бъдат избелени в зъболекарския кабинет, но , въпреки това, ако използвам преди това Opalescence вкъщи, ще се получи ли разминаване на цветовета на зъбите ми - чувала съм, че фотополимерите не могат да се третират с избелващи препарати, остават си същите на цвят??
И още нещо, след избелванети ми в зъболек.кабинет и поставянето на "светулките", мога ли да използвам и след това Opalescence вкъщи ,защото се страхувам, че след време цвета на истинските ми зъби може да се промени, колкото и да си мия зъбите с качествени пасти, и ще се получи грозно разминаване в цветовете на зъбите ми , били те истинските или керамичните?
  А също, откъде мога да си набавя тази система за избелване и каква е процедурата - отпечатъци от зъбите ли се вземат?
Благодаря за отговорите!

# 163
  • Мнения: 98
Здравейте, Зара и Д-р Тянков! Писах преди време в темата. Случаят ми е следният:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=383603&pid=12609924
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=383603&pid=12609924

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297645.msg11400741#msg11400741

Понеже Д-р Венелинов ми беше отговорил, че проблемът ми би се разрешил с евентуално избелване, дали може да се премине към тази процедура преди да са "излекувани" другите зъби? Имам 2-3 кариеса.

Оказа се, че зъбът е умъртвен.  Confused
Бихте ли ми дали ваши координати? Прекалено много го отлагам това посещение, а проблемът ми пречи не само да се усмихвам, а и да говоря нормално.  Confused

Желая ви хубав ден!
Ако не искате да промените изцяло цвета на зъбите си,използвайки някоя от техниките за избелване,то промяната на цвета  на умъртвения централен резец може да става паралелно с лечението на кариесите. Когато(ако) се постигне желаният резултат,просто спирате избелващата процедура. Но ако не сте  задоволена от резултата,може да се приложат др.приоми от консервативната или ортопедичната стомат-я.

# 164
  • София
  • Мнения: 577
Можете да ги избелите, изборът на система си зависи от вас. Две седмици след приключване на избелването е хубаво да се подменят старите пломби в съответствие с цвета на избелените вече зъби и след това да се поставят светулките. След това се изисква добра орална хигиена и посещения за почистване и полиране на зъбите на 6 месеца в стоматологичен кабинет. Това до голяма степен гарантира запазването на цвета на зъбите за по-дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт