Порцеланови фасети - 2

  • 216 263
  • 760
  •   1
Отговори
# 165
  • гр. Плевен
  • Мнения: 3
Можете да ги избелите, изборът на система си зависи от вас. Две седмици след приключване на избелването е хубаво да се подменят старите пломби в съответствие с цвета на избелените вече зъби и след това да се поставят светулките. След това се изисква добра орална хигиена и посещения за почистване и полиране на зъбите на 6 месеца в стоматологичен кабинет. Това до голяма степен гарантира запазването на цвета на зъбите за по-дълго време.

БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!
Но мисълта ми е, дали ако не правя това домашно избелване и при посещението ми при зъболекаря за поставянето на светулкие бъдат избелени зъбите ми при него, ще се получи ли по - слабо избелване, отколкото ако съм го правела в къщи докато свърши процедурата по избелването (не съм наясно колко седмици се прави в домашни условия)?
А и ако не го направя вкъщи, а преди поставянето на светулките, това ще затрудни ли зъболекаря от гледна точка на това, че ще трябва да ми сложи нови, по - бели пломби  преди да поставим светулките и така ще удължа работата по зъбите си?
Благодаря!

# 166
  • гр. Плевен
  • Мнения: 3
Здравейте, а какви са отзивите за избелване на зъбите чрез Beautiful White , отстъпва ли в пъти пред Opalescence (домашно избелване) (независимо дали дневно или нощно)?????? Просто попаднах на интернет - страницата на тази система за избелване, а тук, във форума, прочетох впечатления само за избелване с Opalescence (за дом.избелване ме интересува).
Благодаря за отговорите!Хубав ден!

# 167
  • Мнения: 4 275
Зара, Д-р Тянков, благодаря за заделеното време! Peace

# 168
  • Мнения: 98
Здравейте, а какви са отзивите за избелване на зъбите чрез Beautiful White , отстъпва ли в пъти пред Opalescence (домашно избелване) (независимо дали дневно или нощно)?????? Просто попаднах на интернет - страницата на тази система за избелване, а тук, във форума, прочетох впечатления само за избелване с Opalescence (за дом.избелване ме интересува).
Благодаря за отговорите!Хубав ден!
Принципът на действие на избелващите с-ми е един и същ. Активн.агент е карбамиден или водороден пероксид. Всичко останало е въпрос на проценти и активатори. Така,че ако вашият начин на избелване работи,продалжавайте с него(стига да е професионална с-ма). Аз лично предпочитам DISKUS DENTAL/acp,просто з-то съм свикнал с нея,знам какво да очаквам и......з-то съм я тествал в-у себе си.

# 169
  • гр. Плевен
  • Мнения: 3
Ами аз нямам мой начин на избелване, понеже до сега никога не съм си избелвала зъбите и сега се лутам между различните системи за избелване, търсейки най - добрата.
Разкъсвам се между Opalescence (домашно изб.,дневно или нощно), Beautiful White и DISKUS DENTAL - което за първи път чувам, просто във форума не съм го срещала.
Моля Ви, кажете ми кое е най - щадящо емайла, но и най - ефективно, Opalescence ли??
А Каква е цената на DISKUS DENTAL и каква е процедурата?

# 170
  • Мнения: 98
 Ето малко инфо за Discus dental. Тук може да научите повечко:  WWW.DISCUSDENTAL.COM                                                                                 

# 171
  • Мнения: 689
Зъболекарката ми предпоръча порцеланови коронки(не знам така ли правилно се наричат),като каза,че ,,светулките,,не са достатъчно трайни,скъпи са и след няколко месеца се чупят.
Как ще коментирате д-р Трайанков?

# 172
  • Варна
  • Мнения: 451
Зъболекарката ми препоръча порцеланови коронки(не знам така ли правилно се наричат),като каза,че ,,светулките,,не са достатъчно трайни,скъпи са и след няколко месеца се чупят.
Как ще коментирате д-р Тянков?

Позволявам си да ви отговоря вместо д-р Тянков, но съм убеден, че и той мисли като мен....
Добре изработените светулки и залепени, спазвайки точно всички инструкции за това, имат много дълъг живот. Ако приемем, че те са един вид фасети без изпиляване това означава, че ще могат да издържат в устата 15-25 год.
Разбира се всички легенди, за това, че не трябва да отхапвате с тези зъби, че се разлепят лесно, че се чупят са силно преувеличени и неверни. Ако беше така, тогава нямаше да правим и корони от порцелан, защото те също "лесно" могат да се счупят. Нали са от същия материал (апропо порцелана за чиниите е абсолютно същия, а те не се чупят като ги търкате с лъжицата, вилицата и ножа).

# 173
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
Уважаеми стоматолози, бихте ли могли да ми отговорите дали счупен зъб,
от който  част - около 1/4 според мен от площта на целия зъб,  разположена откъм бузата,
е запазена, а останалото усещам по-дълбоко от нивото на венеца,
ще може да се възстанови? Кой би бил най-подходящият метод?
Доколкото ми е известно за коронка трябва основа, а аз като че
ли няма да имам достатъчно...

И бихте ли ми препоръчали стоматолог в Стара Загора?
На лични, естествено. Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 19 сеп 2009, 01:27 от мамма_Б

# 174
  • Мнения: 98
Зависи каква е причината за това състояние на зъба,къде в съзъбието се намира,как е лекуван преди счупването и т.н. На рентгенова снимка ще може да се прецени дали дълбочината на фрактурата  позволява надеждно изграждане. Доста често късметът е на страната на пациента и след адекватни лечебни мерки се постига задоволителен резултат. Късмет! :2thumbsup

# 175
  • Мнения: 4 275
Здравейте отново!
Преди време писах за вътрешно избелване на умъртвен зъб. Отговорихте ми, че се прави ре-лечение на зъба (каналите) и едва тогава се минава към избелването с избелващия гел. Възможното ли е повторното лечение на зъба да стане за време под 10 мин? Нормално ли е зъбът да боли (при условие, че е умъртвен)?  Confused
Благодаря за отговорите!  Confused

# 176
  • София
  • Мнения: 577
Здравейте отново!
Преди време писах за вътрешно избелване на умъртвен зъб. Отговорихте ми, че се прави ре-лечение на зъба (каналите) и едва тогава се минава към избелването с избелващия гел. Възможното ли е повторното лечение на зъба да стане за време под 10 мин? Нормално ли е зъбът да боли (при условие, че е умъртвен)?  Confused
Благодаря за отговорите!  Confused

Не е възможно едно ре-лечение да продължи толкова кратко, ако се използват съвременнитете методи на ендодонтията. Най-малкото протокола за промивки е към десетина минути. Освен това съвременното лечение предполага и използването на кофердам, това също отнема време. Болка е възможно да има и причините за нея са различни, могат да се коментират едва след клинична оценка на състоянието на зъба.

# 177
  • Мнения: 262
Записвам се тук!
Скоро ще сменяме за 3-ти път шините на дъщеря ми,и когато имам време ще поогледам да не повтарям вече задавани въпроси Rolling Eyes.
Аз скоро ще "обличам" предни зъби,но при все че средствата ми затова са ограничени сериозносе замислям да ида при познати в Сф. newsm78.
Много изпатихме със стоматолози и зъботехници в близките 3 града,но това са подробности може би просто не сме попадали на читави ooooh!.Та записвам да почета малко някога... Rolling Eyes

# 178
  • Мнения: 689
Искам да попитам:ако малка част от фесетата е счупена(отлюспена) може ли да се поправи,без да се сваля фесетата или трябва да се смени направо?

# 179
  • Мнения: 98
Добър ден! Теоретично може да се коригират малки фрактури на фасети,но зависи от мястото на счупване и причината. Прави се със специален композит и съответната прецизна техника на изпълнение от лекуващия. Понякога това не е възможно и следва да се изработи нова. Sad

Общи условия

Активация на акаунт