Порцеланови фасети - 2

  • 216 340
  • 760
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 943
Здравейте!
Бих искала да попитам, какво трябва да се направи по моите зъби, за да се оправят...Имала съм 3 шини, но много ме боляха зъбите, а и бях малка и нямах воля да ги нося. Забелязвам ,че с времето единият преден зъб щръква все повече напред, а другият се изтърква и става все по-къс.
http://media.snimka.bg/5100/016455832.jpg

# 181
  • София
  • Мнения: 577
Това състояние налага много сериозно отношение от Ваша страна. Лечението с брекети ще доведе до желания резултата, но трябват много търпение и постоянство.

# 182
Здравейте,

Имам проблем с долните 4 резеца - между тях има разстояния по половин милиметър, възможно ли е да бъдат затворени посредством бондинг? А добра идея ли е да се "слеят" междузъбните пространства с пломби така, че да няма НИКАКВО разстояние между тях?

# 183
  • София
  • Мнения: 577
Здравейте,

Имам проблем с долните 4 резеца - между тях има разстояния по половин милиметър, възможно ли е да бъдат затворени посредством бондинг? А добра идея ли е да се "слеят" междузъбните пространства с пломби така, че да няма НИКАКВО разстояние между тях?

Ако е половин милиметър, е възможно да се затвори с бондинг.

# 184
  • Мнения: 107
Здравейте!
Горните ми три предни зъба са счупени, в момента са изградени, но изобщо не ги харесвам, защо много се различават от останалите, а също така се вижда границата на счупването и изграждането. Какво ще ме посъветвате да направя?

# 185
  • Мнения: 98
Добер ден! Би могло да се изработят нови по-добри директни реставрации. Има вече достатъчно добра практика в тази област.... При големи дефекти,обширни уч-ци с вторичен кариес,големи аномалии в цвета, бих препоръчал керамични фасети.

# 186
  • Мнения: 107
Благодаря Ви за бързия отговор!
Възможно ли на лични да получа информация от вас за ориентировъчна цена?

# 187
Здравейте отново.

Възможно ли е разстояние между долни резци да се затвори като се "слепят" с бяла пломба двата зъба? т.е. да няма НИКАКВО разстояние и двата зъба да са сляти. Добра ли е идеята и също така устойчива ли ще бъде подобна конструкция?

# 188
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте отново.

Възможно ли е разстояние между долни резци да се затвори като се "слепят" с бяла пломба двата зъба? т.е. да няма НИКАКВО разстояние и двата зъба да са сляти. Добра ли е идеята и също така устойчива ли ще бъде подобна конструкция?

В природата слепване на два зъба (т.е. да няма никакво разстояние между тях) се среща изключително рядко като АНОМАЛИЯ. ДА се имитира подобна патология ще доведе до зараждане на други аномалии, които ще дадат отражение върху здравето на зъбите ви.
Така, че отговорът е категорично "НЕ"!

# 189
Благодаря за бързия отговор, д-р Венелинов. Интересувам се какво би се случило със зъбите ми ако подобна процедура бъде изпълнена. Мостовете не се ли облягат на същия принцип със слепването на зъби един за друг? Все пак става дума за една малка пломбичка, която не би трябвало да увреди здрави зъби.

Даже познат стоматолог сподели, че имало подобна процедура, с която се укрепвали разклатените зъби на стари хора, бидейки свързани един до друг и така намалявайки подвижността си.

# 190
  • Мнения: 98
Мост се изработва когато липсва зъб. Предполагам,че  съседа на въпросният зъб с бъдеща пломба е на мястото си. Дано и да не е разклатен много... Защото ако е така,няма смисъл да си вредите,искайки сливане с другарчето. Да,има такива м-ди на шиниране на група зъби,но вашият не е от тях. Лека вечер!

# 191
  • София
  • Мнения: 577
Ама за залепване на зъбите един за друг ли става въпрос или за затваряне на диастема?

# 192
Става ли да се затворят подобни диастеми като се положи фотополимер от задната им страна и ще издържи ли дълго време?

# 193
  • Варна
  • Мнения: 451
Става ли да се затворят подобни диастеми като се положи фотополимер от задната им страна и ще издържи ли дълго време?

Да, може. Фотополимера обаче се поставя не зад зъбите, а между тях.

# 194
На тези места не би трябвало да действа голямо напрежение, и фотополимерът би издържал по-дълго, или греша?

Общи условия

Активация на акаунт