Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 074
Влизам само за да не си помислите, че ме няма.
Тук съм и ви поздравявам за новото заглавие  Peace
Вчера излязох от болницата и както знаете се чувствам "перфектно"
Ама това да ми е кусура. Още пет дни комфорт и тръгвам на работа, нали  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 253
Хули радвам се да те "видя" Simple Smile Колко вливания останаха?

# 17
  • Мнения: 414
Здравейте и от мен момичета!   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 5 074
Още три вливания останаха - ееееее преполових ги, страшното мина  Laughing

# 19
  • Мнения: 432
Здравейте и от мен  Simple Smile
Хули...кога минаха три вливания??? ...да, ще кажеш че от далече изглежда бързо нали  Wink Няма значение, важното е че наистина си ги преполовила   bouquet
SSGG -  изгуби се нещо...много работиш  Simple Smile но пак намираш време да драснеш едно здравей, а БЕЗ СТРАХ дори и за това не намира време...дано всичко е наред при нея.
Да не забравя да ви се похваля - отпуснаха ми золадекс. Всъщност не знам да ли е за хвалба... Laughing
Помолих лекарката да не ми слагат първата инжекция преди да получа втората. Така винаги ще имам една в повече и когато дойде момента да ми сложат две в един и същи месец ще съм подготвена ...поне първия път.
Аз съм добре...пия си нолвадексчето и си мисля за ЕХХО, как всичко се е развило благоприятно при нея и това ме успокоява, че има шанс и при мен да е така.
Прегръщам ви всички   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 567

Да не забравя да ви се похваля - отпуснаха ми золадекс. Всъщност не знам да ли е за хвалба... Laughing
Помолих лекарката да не ми слагат първата инжекция преди да получа втората. Така винаги ще имам една в повече и когато дойде момента да ми сложат две в един и същи месец ще съм подготвена ...поне първия път.
Прегръщам ви всички   bouquet  bouquet  bouquet

Чакай малко, как така две инжекции за един месец? newsm78 newsm78 Нещо не схванах...
Золадекса се слага или на три месеца или всеки месец. (поне такива са мойте скоромни познания). И това се определя от нивото на хормоните, по кръвен път.... Хм, сега съм на работа, но довечера ( и стига малкото диване да ме остави на мира) ще се разровя за изследванията ми...

Разбира се, че ще се развият благоприятно нещата и при теб... Важното е твърдо да го вярваш...

# 21
  • Мнения: 414
 Heart Eyes optimist4e, аз чета редовно. Просто съм в движение и през тези 2-3 дни се включвах набързо да прочета  Blush  Не знам дали трябва да си отлагаш инжекцията, за да имаш после резерва. Друг вариянт е да я слагаш на 30 дни след втората инжекция например. Може да попиташ лекар за това, да не давам грешни съвети. Аз през последните месеци си я слагах на 30-31 дена, че ми свършва вече протокола и точно заради тази 13-тата исках да се застраховам.... Обаче момичето с което ходихме заедно на золадекс се чувам /тя почна миналата година и тогава се падахме на една дата, но аз напоследък като почнах да закъснявам с по 2 дена се разминахме/ каза че си й я слагат на датата и не е имала проблем.....Учуди ме, но е така. Аз отлагането го правя сега, след януари, иначе преди това съм си я слагала редовно и на първата година си сложих моя инжекция в месеца, когато се падаше втората. Но пък тогава доставките бяха по-нередовни, даже ми го бяха спирали золадекса и преди това също съм купувала. Може вече да си дават на датата, това исках да ти кажа и да не бива да си я отлагаш. Макар че и аз съм спокойна, като имам някой золадекс в хладилника. Минала съм преди 4 години времето, когато един месец имаше - един нямаше.....и от тогава ми е останало  Thinking
Хули, наистина си преполовила химиите  Peace   Hug
Относно печенето на слънце и аз мисля, че една година след лъчето не се пече. Може след 17 на плаж и после под чадъра. Аз и след това нещо не мога на печената кожа да издържам много на слънцето. На мен ми е чуствителна, аз си стоя до кръста под чадъра. То и там влиза слънцето, лекичко  Flutter
А аз да попитам veselinap и другите, които са в менопауза как се чуствате на жегите  Crazy мен нещо това лято ми е мнооогооо жега, малко ми е тежичко и си мисля, че преди не ми беше толкова newsm78 или съм забравила .....
Прегръдки на всички момичета   bouquet  bouquet  bouquet


# 22
  • Мнения: 1 567
А аз да попитам veselinap и другите, които са в менопауза как се чуствате на жегите 

Хаха, зададе супер болен въпрос... Не питай...
Спрявам се трудно и се чувствам ужасно.... Sick #Cussing out

Вчера закова на 38 градуса. Беше ми меко казано ужас... Потя се непрекъснато. Трябва да ида да си купя ветрило, иначе е умирачка. Климатика също го пускам. Но пък на малката й е студено. Вчера изгоних детето от стаята, за да пусна климатика и малко да се освестя... Красота....

# 23
  • Мнения: 1 253
ssgg да жега ми беше и на мен. Помня, че тогава спях с тениски и имах 4 до леглото, защото като се изпотях, което се случваше по няколко пъти на нощ трябваше да се преоблека, че иначе ми ставаше студено и ме втрисаше. А пък без тениска намокрях чаршафа.
От тогава мразя да пътувам с градски транспорт. Ставаше ми лошо от жегата и миризмите вътре. Като ме облееше горещата вълна и ми идеше да крещя. Тогава гледах да ходя предимно пеш, където беше възможно или рано сутрин ако ми се налагаше обществен транспорт.
Гаднично е, но помня че така беше само първата година. Другите 2 беше по-нормално, Явно привиква организма с новото състояние.
Стиакм палци, не е лесно, но се издържа  Peace

# 24
  • Мнения: 414
Даааааа, издържа се.... Не ми работи климатика на колата и като тръгна някъде да върша работа, като си постоя в колата по задръстванията и стигам вир вода, зачервена и с капки по челото  Crazy и ми пламти главата, не мога да мисля  Tired  и да проведа нормален разговор. Всъщност четох, че се намалява умственият капацитет с около 10% поне по време на менопауза и това си мислех да ви питам  newsm78  Имам чуството, че мисля и загрявам понякога малко по-бавно ... дано не съм само аз, че е страшно  Shocked
А през нощта не се потя вобще...когато съм на хладничко вълните се поносими, но нервата понякота ме затриса  #Cussing out знате как е, и стискам докато ми мине ... е, понякога не стискам  Embarassed  
Издържа се де, както се казва - не остана!!!

# 25
  • Мнения: 66
Здравейте !
Аз чета вашата тема от три месеца но все не влизах поне да Ви поздравя за Вашият кураж и да изразя възхищението си от борбеният дух на баба Хулиганка !  newsm51 Пожелавам на всички Вас скорошно преборване с болестта и много щастливи мигове !
На майка ми й откриха инвазивен карцином на гърдата на 29.02.2008. Беше оперирана на 10.03.2008.Тъй като аз съм на хиляди километри от милата ми майчица, това което ще напиша ми е продиктувано по телефона и не зная дали ще съм много точна:Мастектомия декстра а модо инвазивен дуктален карцином;
pT2pN0pMx - G3 ; ст.2 ; кл.група 2А ; МКБС - 50.4. При премахнати 2L възли : множественост -не , синхронна -не , мета-не, прекарцер.-не . HER2 3+ . Направи 20 лъчетерапии и започна да пие Tamoxifen.
Опитах се да разчета  диагнозата и съм горе долу наясно със ситуацията и не можах да разбера защо при HER2 3+ не е назначена химиотерапия ,но щом така е решила лекарката сигурно е за добре.
 Всъщност което ме притеснява  в случая е ,че почти 3 месеца след операцията, мястото където е отрязана гърдата се подува и се пълни с някаква течност /серум по думите на майка/ и се налага да ходи по два пъти в седмицата да я изтеглят със спринцовки . Прегледах доста теми , но никъде не прочетох за подобен случай .
Много ще съм Ви благодарна , ако знаете нещо по въпроса да го споделите,т.е. не видях никой да се е оплакал от нещо подобно,но пък може да сте чели някъде и да ми дадете някаква информация. Благодаря предварително !

# 26
  • Мнения: 432
Золадекса в хладилника ли трябва да го държа?
Лекарката каза, че е по добре да започна по-късно отколкото да пропусна инжекция....и така решихме да изчакаме втората.
veselinap не съм чувала тук да ги бият на 3 месеца. До колкото знам всички са на през 28 дена и така се получава в един месец два пъти....на 1 и на 28 примерно и това се получава веднъж в годината.
Не ме плашете с тази менопауза  Embarassed Rolling Eyes
SSGG - още колко време ти остава да си на золадекс?

# 27
  • Мнения: 432
fortee в кой град е оперирана майка ти?
Моето скромно мнение е че трябва химиотерапия, освен ако  не е силно хормонално зависима, тогава знам, че не е желателно но зависи и от възрастта и. Намерете връзки да и изпишат ХЕРЦЕПИН /не съм сигурна че се пише така/ но е лекарство което се дава на пациенти с положителен ХЕР. Няма да ви навреди да потърсите мнение и на друга болница.
Относно надуването....така се получава заради премахването на лимфните възли. След време преминава. Да си пази ръката от оперираната страна.

# 28
  • Мнения: 66
Оptimistche Благодаря за бързият отговор ! Ще напиша малко повече подробности : Майка ми е на 56 години и е оперирана в Благоевград. Всичко стана много набързо ,т.е. майка ми не се чувстваше добре някъде септември-октомври - топли вълни ,нервност , плач т.е.  симптомите  на менопауза. Отиде на личният лекар и той и изписа някакви хормонални таблетки. След приключването на приема на хапчета гърдата на майка започнала да я боли и двете гърди се надули много. Аз няколко пъти и казах да отиде на лекар , но тя от страх все не отиваше . На 28.02.2008 вечерта говорейки с нея по телефона я накарах да провери дали не изтича нещо от гърдата и какво се оказа без някакъв същестен натиск  изтича  кръв и така на 29.02 2008 отиде на лекар и другото вече го написах в предишният си пост. Проблема е че тя е много притеснителна и не пита за нищо лекарите.
Всъщност самото подуване не е на ръката , а е  на мястото на отрязаната гърда и се пълни с течност . По думите на лекаря тази течност щяла да спре да се събира след лъчелечението , но ......... продължава.
 

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 20:34 от fortee

# 29
  • София
  • Мнения: 5 074
А според мен трябва да се сложи дренаж, защото има лимфна течност.
 Как така ще се пълни с течност и от лъчетерапията ще отшуми ?
Нещо не ми се харесва. Не е ли по-добре да направи консултация с лекар и на друго място, да не казвам в София ?
И при ХЕР 3 +  задължително се прави химиотерапия.
Съжалявам, че не мога да пиша и разсъждавам повече, но не съм в кондиция след вливането и не мога да мисля.
Но пак казвам - направете консултация задължително !!!

Общи условия

Активация на акаунт