Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора
Здравейте! Не знам дали темата е нова и дали е за тук, затова ще помоля модераторите да я преместят на правилното място, ако трябва.
Въпросът ми е относно кръвни групи 0 и АВ: доколкото знам майка с кръвна гр.0 не може да роди дете с група АБ и обратно: дете с кръвна гр.АБ не може да има майка с 0. Какво е вашето мнение? Питам тук ,все пак,за да чуя някакви отговори преди да накарам майка ми да се изследва, защото тя твърди, че е 0, а аз съм АБ. В случая кръвната група на бащата няма значение . Много съм объркана!
Цитирай

Пловдив

При родители АВ и 0,детето е с А или .В. Каква кръвна група е баща ти?
« Последна редакция: пн, 26 май 2008, 14:22 от yoana77 »
Цитирай

При родители АВ и 0,детето е с А или Б

Цитирай

София

виж тук http://www.biology.arizona.edu/human_bio/problem_sets/blood_type … d.html#calculator
Цитирай

София

Може,може.Ако майката е 0 , а бащата АВ,напълно е възможно детето да е АВ

Да, така е! Peace
Цитирай

Да, така е! Peace
Не е така.Не бях прочела добре поста на авторката.После като го прочетох по-добре се коригирах  Peace
Цитирай

Не.Не може.
Цитирай

Не.Не може.
При родители АВ  и 0,детето е с А или Б
Peace
Цитирай
според този сайт е точно така ,както знам и аз. За баща ми не съм сигурна коя група е , но в случая знам ,че няма значение
Цитирай

Пловдив

според този сайт е точно така ,както знам и аз. За баща ми не съм сигурна коя група е , но в случая знам ,че няма значение
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%8A%D0%B2%D0%BD%D0%B … D1%83%D0%BF%D0%B0
виж тук! Peace
Цитирай

Да, така е! Peace
Сигурна ли си ,Чериш?! Дано е така. В  смисъл - дано беща ми да е АБ. Ще го питам. Така няма да си мисля , че майка ми не ми е майка
Цитирай
Йоанна, според тази таблица, която ми пращаш при родител с група 0 няма дете с АБ. Много объркващо стана
Цитирай

София

Аз лично съм кръвна група АВ (-), както и баща ми, а майка ми е В (+). Така, че не виждам защо да не е възможно  newsm78 Не разбирам, защо кръвната група на бащата да няма значение.
Доклкото знам, АВ в последствие може да се "разпада" на А и на В. Синът ми е В.

Цитирай

Бургас

Ти от къде знаеш че си АВ, изследва ли се?Накарай и майка ти да се изследва за да се успокоиш  Peace Може и грешка да е станала  Rolling Eyes
Цитирай

При майка 0 и баща АБ, детето може да е  А или Б.
При майка 0 и баща А, детето може да е  А или 0.
При майка 0 и баща Б, детето може да е Б или 0.
При майка 0 и баща 0, детето може да е само 0 .

Няма вариант при който майката е с кръвна група 0, а детето да е с кръвна група АБ, независимо от кръвната група на бащата. Генетика.
« Последна редакция: пн, 26 май 2008, 15:09 от Ulia »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора