кръвни групи

  • 5 562
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
При майка 0 и баща АБ, детето може да е  А или Б.
При майка 0 и баща А, детето може да е  А или 0.
При майка 0 и баща Б, детето може да е Б или 0.
При майка 0 и баща 0, детето може да е само 0 .

Няма вариант при който майката е с кръвна група 0, а детето да е с кръвна група АБ, независимо от кръвната група на бащата. Генетика.
Абсолютно е така,изследвай се ти и майка ти отново,може да е грешка Peace

# 16
# 17
  • Мнения: 872
При майка 0 и баща АБ, детето може да е  А или Б.
При майка 0 и баща А, детето може да е  А или 0.
При майка 0 и баща Б, детето може да е Б или 0.
При майка 0 и баща 0, детето може да е само 0 .

Няма вариант при който майката е с кръвна група 0, а детето да е с кръвна група АБ, независимо от кръвната група на бащата. Генетика.
Точно така е  Peace  Както писах по-горе,бях се заблудила в началото.
Може твоята или на майка ти кръвната група да не е била определена точно.Случват се и грешки.

# 18
  • Мнения: 474
При майка 0 и баща АБ, детето може да е  А или Б.
При майка 0 и баща А, детето може да е  А или 0.
При майка 0 и баща Б, детето може да е Б или 0.
При майка 0 и баща 0, детето може да е само 0 .

Няма вариант при който майката е с кръвна група 0, а детето да е с кръвна група АБ, независимо от кръвната група на бащата. Генетика.

 Peace
Направете изследванията пак... наистина - грешки стават....  Peace

# 19
Всъщност прави сте. Най-добре е майка ми да се изследва. Аз раждах преди 4 години и затова знам със сигурност, че съм АБ- . А майка ми може да се е объркала, че е 0. Надявам се . Баща ми май е АБ. Като направим изследването ще ви пиша да кажа.Ако разбира се майка ми се съгласи.Знам ли......Но в крайна сметка изводът е , че при родител с 0 не може да има дете с АБ!
Благодаря ви за отзивите. Много сте мили всички. До скоро

# 20
  • Мнения: 4 753
При майка 0 и баща АБ, детето може да е  А или Б.
При майка 0 и баща А, детето може да е  А или 0.
При майка 0 и баща Б, детето може да е Б или 0.
При майка 0 и баща 0, детето може да е само 0 .

Няма вариант при който майката е с кръвна група 0, а детето да е с кръвна група АБ, независимо от кръвната група на бащата. Генетика.

Това е и моето мнение (от страничката в Уикипедиа)....  Peace

Логиката май е, че детето взима половината от майката и половината от бащата... Ако от майката вземе 0, каквото и да вземе от бащата няма как да стане АБ... може само А или Б или пак 0...

# 21
  • Мнения: 117
Синът ми е на година и 8 месеца.
Тръгна да се ражда преди термина и понеже бе6е голям го извадиха секцио.
В суматохата оба4е така и не разбрах дали са ми слойили антидот ваксина аз съм Аб отрицателна кръвна група, докато се сетя за това покрай новороденото бяха минали няколко месеца.
Има ли някой информация какво се прави при такива слу4аи

# 22
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Явно по генетика в 9ти клас не си внимавала достатъчно  Laughing това е в рамките на шегата
Някоя от двете ви е в грешка - или ти не си АВ, или майка ти не е нулева.
Всяка кръвна група има по 2 алела: алелите на нулевата носят 2 нули; при АВ единия алел носи А, другия - В. При унаследяването на кръвната група, се взема по един алел от всеки родител. Каквато и комбинация да се направи от тези 2 кръвни групи, става ясно, че детето може да е или А (с алели А и 0), или В (с алели В и 0). За да бъдеш и ти АВ (при положение, че и бащати е АВ, ако съм разбрала правилно), майка ти трябва да е всяка друга група, но не и 0.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 809
Синът ми е на година и 8 месеца.
Тръгна да се ражда преди термина и понеже бе6е голям го извадиха секцио.
В суматохата оба4е така и не разбрах дали са ми слойили антидот ваксина аз съм Аб отрицателна кръвна група, докато се сетя за това покрай новороденото бяха минали няколко месеца.
Има ли някой информация какво се прави при такива слу4аи
Здравей, аз съм като теб - с Rh- , а съпругът ми е с Rh+. АнтиД ваксината се купува от теб и не се поема от ЗК. Ако не си я купила, няма как да са ти я сложили. Мисля, че преди се е поемала някаква част от ЗК, но при всички положения щяха да ти кажат да си я купиш. Тя се бие до 72 часа от раждането, само ако синът ти е Rh+, т.е. ако е взел Rh-то на баща си. АКо е с Rh-, като теб, не е необходимо да ти я бият. В случай че е с Rh+ и не са ти били АнтиД-то си изградила антитела. Би могло да има проблем при втора бременност, ако детето отново е с Rh+ (организма да изхвърли плода). За целта при втора бременност задължително се правят изследвания за антитела, няколко пъти по време на бременността. Дано съм ти била от полза.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
И според тази статия ще да е трудно
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%8A%D0%B2%D0%BD%D0%B … D1%83%D0%BF%D0%B0

# 25
  • Мнения: 1 032
Здравей, аз съм като теб - с Rh- , а съпругът ми е с Rh+. АнтиД ваксината се купува от теб и не се поема от ЗК. Ако не си я купила, няма как да са ти я сложили. Мисля, че преди се е поемала някаква част от ЗК, но при всички положения щяха да ти кажат да си я купиш. Тя се бие до 72 часа от раждането, само ако синът ти е Rh+, т.е. ако е взел Rh-то на баща си. АКо е с Rh-, като теб, не е необходимо да ти я бият. В случай че е с Rh+ и не са ти били АнтиД-то си изградила антитела. Би могло да има проблем при втора бременност, ако детето отново е с Rh+ (организма да изхвърли плода). За целта при втора бременност задължително се правят изследвания за антитела, няколко пъти по време на бременността. Дано съм ти била от полза.

Предварително се извинявам, че разводнявам основната тема, но meggle, някой те е прекарал много яко. Ваксината СЕ поема от здравната каса и е абсолютно безплатна за осигурените майки. Ако ти си си купила ваксината, намери си касовата бележка и отиди в болницата, в която си раждала да ти върнат парите. Казвам го категорично, защото и аз съм Rh(-) и родих второто си дете съвсем скоро. Поставиха ми ваксината безплатно и безпроблемно

# 26
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Често стават грешки с определянето на кръвна група. Майка ми трвърдеше, че съм 0 отрицателна, така й казали в родилното, но се оказах А(-). На различни изследвания са ме изкарвали и положителна.

# 27
  • Мнения: 2 111
Аз също не съм плащала за Анти- Д,изцяло се поема от ЗК.След раждането изследваха дъщеря ми и се оказа че е с + резус фактор и ми я поставиха.
Сега вече мисля че нищо не може да се направи,евентуално при следваща бременност ще си правиш по-често изследванията за антитела/обикновено се правят 3 пъти през бременността/.Една позната с първа бременност беше образувала антитела и в 6 месец и поставиха Анти Д и след раждането пак.

# 28
  • Мнения: 117
Благодаря за информацията,
Аз раждах в шейново и съм в абсолтно неведение за това дали са ми сложили ваксина, а и се съмнявам 4е има на4ин да проверя това, като се стигне до второ 6те му мисля.
4удих се оба4е дали има зна4ение дали си раждал нормално или секцио.

# 29
  • Мнения: 2 111
Аз раждах секцио.Няма как да не разбереш ако са ти я сложили,защото първо се изследва детето,не се слага веднага като родиш.
При мен на следващия ден ми казаха резултата,поръчаха ваксината и на третия ден ми я поставиха мускулно.

Общи условия

Активация на акаунт