Как заспивате вечер, след като направихте годинка?

  • 1 367
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 173
Здравейте мами, ние сме на 1г.4м. и заспиваме вечер със шишето с млякото. По принцип съм доволна от това, защото това е начин да приема достатъчно мляко, пък и заспива сама, никога не съм я приспивала-взема си шишето, ляга, загасяме лампата и докато го изпие е заспала. Започвам, обаче, да се чуда как ще се отучим от това и дали е време да започваме или все пак си е още мъничка и дая оставя така да си заспива.
Ще очаквам да споделите как е при вас, приспивате ли се и давате ли АМ на тази възраст или предпочитате киселото мляко. За протокола - ние сме на Nestle Junior, всяка вечер по 210мл, кисело давам 2-3 пъти седмично, като десерт или за закуска с още нещо. Нещо нямам доверие на производителие на кисели млека и предпочитам АМ засега.
 Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 17 592
Още няма годинка бебока ми, но възнамерявам да продължавам с АМ (след месец става на 1!!!!!!!!!!!), кисело - малко по - късно и по малко, де да знам какво има вътре... Но не заспива с шише. Сам си заспива след банята, от малък вечерята му е преди това (иначе докато се набаня озверяваше от глад). Добра идея е да направиш опит за смяна на режима, заради зъбите,не че иначе е лош начина на приспиване. Обаче... така цяла нощ остава храна за гадинките, дето развалят зъбки.

# 2
  • Мнения: 1 897
Нямам спомени как съм заспивала аз на тази възраст.
Но никога не съм оставяла сина си да заспива с шише мляко, без да го наблюдавам.Страхувам се от задавяне и развалени зъби.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Заспиваме по същия начин.Оставям го сам в кошарата с млякото и излизам от стаята.Заспива като си изяде млякото.Въобще нямам намерение да го отучвам насила.Като се откаже сам добре.Все пак АМ е до 3  год. нали  Wink

# 4
  • Мнения: 770
НИе сме на същата възраст.  Вечеряме Нестле Джуниър към 20 часа и заспиваме след 21 часа. Те сами показват кога им се доспива и отиваме в спалнята, лягат в креватчетата, и след 10-15 минути са заспали, но аз седя при тях докато заспят. Ние отказахме АМ на шест месеца и започнах да давам кисело, но не им се отразяваше добре на стомахчетата (особено на Криси) и след годинка започнахме отново с АМ. Сега го пият без проблем.

# 5
  • Мнения: 959
Дъщеря ми е на същата възраст, и заспива по същият начин, както и вие.
И през ум, не ми е минало, да започвам да я отучвам. Кисело мляко, почти не близва, и за мен е много важно, вечер да си изпива поне АМ. До 2 годишна възраст, няма да се притеснявам, след това ще видим. Може до тогава, сама да го откаже.

# 6
  • Мнения: 3 313
пие си АМ и заспива  Hug 

# 7
  • София
  • Мнения: 259
И Ема пие АМ и заспива едновременно, засега не смятам да променям нещо. Може да изчакам, докато започна да и чета приказки за заспиване и тогава да го махна  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 121
Моят бебок още няма годинка, но вечер заспива по следния начин: слагам го в столчето за хранене и започвам да го возя напред-назад, напред-назад и след 5 минути е заспал. Преди заспиваше само на гърда (кърмя), докато яде, но за мое огромно щастие успях да го отуча от този навик.

# 9
  • Мнения: 2 960
синът ми е на 1г. 2м.Вечер заспива така-изпива си АМ,но аз съм си го гушнала в мен.Като го изпие го слагам в кошарата му.Той се върти,става ,ляга и така от 15 до 20 минутки...после се кротва и заспива.

# 10
  • Мнения: 2 090
На 11 месеца вече бях махнала шишето.Вечер давах кисело мляко.
А за приспиването на тази възраст вече си имахме ритуал,с който детето беше свикнало-вечеря,баня,миене на зъбките,обличане на пижамката,загасяне на лампата,гушкане преди сън,песничка smile3524

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
И моят син заспива с мляко вечер, не го смятам за ненормално. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
От 9 - 10 месечен си заспива сам с шишето с малко водичка в него. Wink

# 13
  • Мнения: 405
Нямам спомени как съм заспивала аз на тази възраст.

Laughing   и аз не си спомням  Joy

# 14
  • Мнения: 375
На адаптираните млека си пише че се дават до три годишна възраст,какво има да се чудите,на всичко отгоре , млякото е много важна храна поне до 2 години,да не кажа през цялото време на растеж на детето.Дали ще давате адаптирано ,прясно(след годинка) или кисело си е ваш избор.Моето дете и досега си пие вечер по 1 шише адаптирано мляко преди заспиване-до скоро изпиваше 260 мл.,но от седмица-две по 140 мл,може би ще го отказва ,но това детето ще си го покаже,нямам намерение да я отучавам.

# 15
  • Мнения: 8 999
След годинка децата ми заспиваха както и преди това. Къпане, вечеря /или в обратния ред/, лягат си в леглата, завивам ги, целувчица за "Лека нощ", гася лампата и излизам от стаята им.

# 16
  • Мнения: 251
Ами след ритуалите, вечеря и изкъпване си заспиваше като къпана.  Joy Понякога си е искала шишето с вода, и се глезотеше с него няколко минутки. Laughing В общи линии лесно запсиваше.

# 17
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми вечеря супата от детската кухня или АМ с една бисквита вътре при нас в хола. После я слагам да спи с биберонката и стоя при нея докато заспи, защото непрекъснато става в кревата.

# 18
  • Мнения: 239
Дъщеря ми винаги е заспивала сама в креватчето си. АМ го отказа сама след като тръгна на кухня.
Имало е случаи когато се е налагало да я приспивам, но са рядкост.
Аз лично не съм привърженик на заспиването с шишето мляко в уста. Naughty
Крие рискове за зъбките.

# 19
  • Мнения: 8 228
След годинка децата ми заспиваха както и преди това. Къпане, вечеря /или в обратния ред/, лягат си в леглата, завивам ги, целувчица за "Лека нощ", гася лампата и излизам от стаята им.

И моят син винаги заспива така. Целувка за лека нощ, чао, понякога песничка. След това загасяме лампите и излизаме от стаята. Той си пее самичък още известно време и след това заспива. В последно време дори започна да се завива сам.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
На 1 година заспиваше както и преди да я навърши- вечеря, баня, мляко, сън.
Дъщеря ми навърши три, а още пие мляко. Е, не АМ, не кисело, а прясно мляко, но пък не пропуска вечер. Кога го пие от чаша, кога от шише за мен е без значение. Важното е, че продължава да пие мляко.
Ако не беше отказала сама АМ преди годинката, сигурно още щях да й давам такова.

# 21
  • Мнения: 1 586
И при нас беше същото,заспиваше си с шишето с млякото,сам,но преди два месеца сам се отказа от АМ.Изкъпвам го и го оставям ,заспива сам!Ама с бибата,задължително.............. Whistling Tired

# 22
  • Мнения: 3 069
Ние сме на периоди.
На 1г. и 1 месец отказа АМ и започнах с кисело мляко.
Може седмица да си пие по едно шише вечер в леглото а след това две да не иска.Той сам си казва когато иска "мако".

# 23
  • Мнения: 447
Пие АМ и заспива едновременно  Peace

# 24
  • Мнения: 9 814
След като навърших годинка не помня как съм заспивала, но към третата си годинка заспивах с шишето с млякото. Mr. Green
Дъщеря ми се отказа от млякото на 2 години.

# 25
  • Мнения: 666
Кристиан от 8 месечен заспива сам. АМ му давам аз преди да го сложа в кревата, като го изпие го слагам, завивам го, той се обръща на другата страна и заспива. Понякога го чувам че си дърдори нещо, но постепенно заглъхва и до 5-10 минути е отнесъл плувката  Whistling Аз му оставям биберон залъгалка в кревата ако има нужда да суче нещо, но шишето не съм му оставяла никога, защото и аз съм чувала че не е хубаво за зъбите  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 423
Синът ми е на 1г. и 8 месеца и все още пие АМ преди сън.  Peace

# 27
  • Мнения: 610
Ние пиехме АМ до това време и го отказа сама,след като започна да си вечеря в 19.30 след това не пие нищо.Ляга и си заспива самичка.Мисля че е добре че пие АМ давай си и го докато тя сама не го спре.

# 28
  • Мнения: 953
Изпива около 250 мл АМ в леглото преди сън, след което заспива сама.

# 29
  • Мнения: 764
Синът ми заспива с млякото в леглото. Той толкова си го иска и си знае, че ще му бъде дадено, че през ум не ми минава, че мога да го лиша. Изпива си го и после си заспива сам - имаше един период, през който искаше компания и не даваше баща му или аз да излизаме от стаята, но сега вече си заспива сам. От приятелки знам, че поне до 2г. и повече дори се дава АМ.

# 30
  • Мнения: 1 931
Нямам спомени как съм заспивала аз на тази възраст.
Това беше първото нещо което си помислих като прочетох заглавието на темата. Иначе Йони до 2 год и 6 месеца заспиваше със шише, а Маринка си ляга и се обръща на другата страна, а понякога иска да легна до нея, но напоследък й е топло и не иска никой до нея.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 686
Откакто стана на година, преди лягане пие млякото си на мойто легло, докато аз разказвам приказка или пея песничка. Следва миене на зъбите (още не плакне, затова процедурата се извършва пак в мойто легло). Следва гуш-гуш, слагам го в леглото, гася лампата и излизам от стаята. Все още сме с биберон през нощта, ако е от значение. Скоро няма изгледи да го махнем.

Пие по 100-150 мл АМ, независимо дали от шише с биберон или от чашка с накрайник. Затова съм решила тези дни да махна изцяло шишетата с биберони, няма да е трудно, защото не е пристрастен. Преди това вечеряме заедно цялото семейство, т.е. млякото му е по-скоро за десерт. Чудя се вече дали да му го давам наистина като десерт след вечеря, или да си продължаваме традицията преди сън. Смятам да давам АМ до 3 години. Кисело мляко яде за разнообразие през деня.

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 15:24 от Тинтири-Минтири

# 32
  • Мнения: 64
Заспива с биба (залъгалка), незнам кога горе-долу да се опитам да я откажа от бибероната?  newsm78 И дали не е голяма за биба? Вие какво мислите?

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Вечеря в 20:30 АМ с бисквити/с лъжичка/ и след това заспива на спалнята-аз само я милвам

# 34
  • Мнения: 4 784
Като твоето. Напоследък не винаги заспива веднага след като си изпие АМ, върти се известно време в леглото и след десетина минути е заспал. На кисело мляко не възнамерявам да минаваме скоро, предпочитам да е АМ, докато и той го предпочита разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт